Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Juja

Johnny Depp, Tim Burton- víc slyšet nepotřebuju a půjdu na to, i kdyby to měla být blbost. Což není. ()

Ulrich

Mám v podstatě kladný vztah ke všem moderním muzikálům a jsem rád že Sweeney jej ještě prohloubil. Chápu, že někomu se může zdát, že Depp a spol. nejsou na podobně komplikovaný a hlasově náročný muzikál stavění, ale mně to vůbec nevadilo, i když bylo občas slyšet že nepřezpívají hudbu nebo neudrží tón. Je zajímavé, jak dokázali všichni herci skvěle zahrát své role, když 90% času museli zpívat, což ani pro jednoho z hlavní trojice není to pravé ořechové. Depp je klasicky skvělý, Carterová celkem ujde a Rickman je čirá energie. Věděl jsem, že tento film budu mít rád, ale jak si Rickman usedl do Deppovi holičské židle a broukal si u toho, tak jsem věděl, že ho budu přímo žrát. Texty jsou úžasně vtipné, hudba chytlavá a provedení některých scén a jejich propojení s hudbou a zpěvem mi přišlo v rámici žánru přímo geniální. Škoda, že v našich končinách asi nebudeme nikdy mít šanci vychutnat si Todda v divadle. Po delší době bych toto zařízení navštívil i rád :)) ()

DiegoC.

Mňa osobne Sweeney Todd úplne dostal. Cez tento film som začal cítiť väčšiu lásku k muzikálom (nie, žeby som ich predtým nemal rád). Hudba bola úžasná, ešte aj teraz, 3 dni po tom, čo som Sweeneyho videl, si stále púšťam soundtrack. Samozrejme - Burtonovská atmosféra v mojej obľúbenej kombinácii black&white&red umocnila zážitok z filmu natoľko, že počítam dni, kedy to konečne vyjde na DVD (jún 2008). Sweeneyho jednoducho v zbierke musím mať. Už sa ani nepamätám, kedy ma nejaký film tak držal v napätí (mám na mysli ten záver). ()

TomBar

Dobre vyštylizovaná ponurá až čierno-biela atmosféra. Burtonovské typické prevedenie, aj keď v muzikálovom šate je opäť príjemne pozerateľné, bez závažnejších nedostatkov. Dobrá zápletka, charaktery, no občas až príliš tragikomické, čo sa však od Burtona dalo očakávať. Sympatický pokus o oživenie muzikálu na filmovom plátne. ()

deRewn

Párádní maniodepresivní atmosféra a excelující Depp, v některých momentech bych mu uvěřil fakt cokoliv. Film občas vyvolává momenty, kdy se při potocích kečupu úchylně směje celý sál. Sice muzikály moc nemusím, ale... Jen škoda, že tam hraje Alan Rickman bok po boku s Timothy Spallem, občas jsem si díky tomu připadal jako v novém dílu Pottera. ()

Milwa

většinou muzikály nějak nemusím, ale tenhle mě nenudil, je tak vyjímečný, že to ani nešlo....krásná hudba v krvavých kulisách....muzikál povýšen na umění....jediné co mi trochu vadilo, byla velká spádovost děje a trochu málo prostoru pro vedlejší postavy....3 a 1/2* Ale Helena je důstojnou nástupkyní Angely Lansbury, která ji úspěšně hrála na Brodwayi. Soundtrack je vynikající, poslouchám ho už poněkolikáté a líbí se mi čím dál víc...všímám si detailů, už se těším na pokoukání na podruhé, bude to určitě jiný zážitek... A Alan dostal zase moooc málo prostoru...škoda Po nějaké době zvyšuji hodnocení, hudba je to skvostná, neotřelá...herci nezpěváci podávají svůj životní výkon...Asi jediný muzikál, který kdy budu mít opravdu ráda...:) ()

Mania

Film v mých očích bohužel nezachránila ani velká koncentrace mých oblíbených herců. Některé písničky jsou sice docela pěkné, ale celkově mi snímek přijde takový o ničem. Chtěla jsem dát tři hvězdičky, ale upřímně jsem měla co dělat abych to dokoukala, takže bohužel. ()

H4N1CK4

Tim Burton mě opět nezklamal. Zůstal věrný svému stylu i Johnnymu Deppovi s Helen Bonham Carter... a na mě to pořád funguje! Po vizuální stránce je film úžasně zpracovaný, zvlášť jsem si užívala temné záběry špinavých nevlídných londýnských uliček. Co se týče písní (kterých je tu dost a dost), nemají sice žádnou zapamatovatelnou melodii, ale dobře se poslouchaly. Vzhledem k absenci hudebního sluchu mi nepřísluší hodnotit pěvecké výkony herců, nicméně Johnny Depp má tak příjemný hlas, že určitě nikomu nemůže dělat problém mu nějaké ty chybky odpustit. A na závěr k samotnému ději - příběh je poměrně prostý, ale musím přiznat, že jeho konec mě dostal! ()

TomasKotlant

Óda na vraždění za zvuků muzikálových melodií plná přestylizovaných postav pod taktovkou Tima Burtona. Zpěv občas obzvláště u Johnnyho Deppa trochu skřípe, ale má-li film vytvářet lehce hororovou atmosféru, tak to není vůbec na škodu. Po herecké stránce film nemá chybu, všechny postavy parádně zapadají do šíleně stylizovaného Londýna, ze kterého toho sice moc není vidět (pár ulic a domek paní Lovettové), ale občasné odzoomování a prchavé průlety kamery uličkami dávají pocit, že jsme součástí onoho obrovského města, z něhož sálá tísnivá temná atmosféra, a že ho máme na dosah ruky. První polovina filmu je jakousi milou přípravkou pro následné gejzíry krve, ze kterých je cítit, jak si to podřezávání všichni na place užívali a jaká je to vlastně sranda (asi by to sneslo i zařazení do žándru komedie, pokud tedy dokážete brát takovéto věci s nadsázkou). Podloženo tragickým osudem hlavního hrdiny je zabíjení nevinných lidí něco, na co má Sweeney Todd jakoby právo, jelikož jeho mysl je plná pomsty za každou cenu. Děj obsahuje několik velmi zajímavých zvratů až vyvrcholí dechberoucím finále, které je zvláště při prvním zhlédnutí dokonalé. Také problik do fantazií paní Lovettové, který přehodí stylizaci celého filmu na chvíli zcela do jiné roviny, je velmi zajímavý a je do děje začleněn tak perfektně, že vytváří divákovi velký prostor pro uvažování nad charaktery hlavních postav a jejich záměrech, čímž film získává další dimenzi. *** Ve zkratce: Máte chuť na masový koláček? ()

melloun

Chvíli jsem si musel zvykat na zvolený vizuální styl, který mi příšel až přespříliš vyumělkovaný, a přitom je to vlastně jedno z nejvýraznějších plus celého filmu. Písničky nejsou po většinu doby nijak oslnivé ani krásné, někdy jsou dokonce i trochu otravné. V žádném případě to není dokonalé, přesto s přivřeným okem jde o nadprůměrnou všehochuť, kde bohužel muzikální stránka pokulhává nejvíce. ()

bery237

Sweeney Todd, trochu morbidní muzikál. Výborné obsazení, sešla se tam parta z Harryho Pottera :) Johny Depp se tam absolutně hodí, maskéři a kostyméři odvedli vynikající práci. Atmosféra je skvělá, oceňuji i ten začátek, dobře provedený. Krvavé scény... no, žádný šílený krvák to teda není. A to je určitě dobře, jinak bych se na to nemohla dívat s takovou radostí. ()

Saur.us

Jeden z nejoriginálnějších muzikálů poslední doby a určitě ten nejsurovější, jaký jsem kdy viděl. Plný černého humoru, krve a pomsty....a zpívajícího Deppa....a i pres to, ze nemam v lásce muzikály - díky mistře Burtone! 5- ()

Pfff

Podle mě jeden z nejslabších filmů Tima Burtona. Kdybych to měla srovnat s tolik odsuzovanou Velkou Rybou tak ta je mnoooohem lepší. ()

TaanStari

Jsem zhnusen jak z Alenky, tak z Karlíka, takže tohle docela bodlo. Protože tohle je pravý temný a ponurý Burton. Nicméně největší hvězda tady není ani Burton, ani Depp, ale skvělý Timothy Spall. ()

Silencia90

No, zajímavé. Na mě ale moc brutální a navíc ty písničky... ach jo... to neni dobrý. Ne, že by se tam nehodily, ale bez pořádný melodie, rytmu, jen odříkávání textu... ()

andaa

Stále váhám mezi 4 a 5.. Začátek super, kamerově jakožto průlet Londýnem. Deppův zpěv mi připadal úděsny jen chvílemi. Co se mi nelíbilo na filmu, byla trochu plytší myšlenka celého scénáře. Pointu šlo udělat napínavější, tajmenější, prostě ne tak jednoduchou :). Jinak hudba až na dvě písničky dobrá, kostýmy a celková výprava autentická. Nejuchvacující pro mě ovšem byl burtonovský humor, množství temnoty a krve... a naprosto perfektní obsazení. Přesně výběr, který miluju. Depp, Rickman a Bonham-Carter, která je v temných rolích jako doma. Celkově? Burton, což je pro mě záruka kvality, ale ne ten nejlepší :) ()

blazenka

Sweeney Todd je úchvatná podívaná od začátku do konce. Ponurá atmosféra Londýna, jeho uličky a zákoutí - to vše je mrazivě depresivní. Film, který je z větší části zahalen do všech odstínů šedé vyniká především hereckými výkony hlavních představitelů a úžasnými pěveckými čísly. Morbidně laděný muzikál má vše, co divák od tohoto typu filmu může očekávat: napětí, romantiku, proudy krve, výtečnou hudbu, strhující děj a především nadstandardní herectví. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec! Díky Time. 99%. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)