Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

troufalka

S Timem Burtonem si moc nerozumíme. Možná díky rokům strávených na chirurgii nepovažuji pohled na stříkajíci krev za zábavnou. ()

freddy

Úžasné! Tim Burton mě opět přesvědčil o tom, že umí natočit velmi kvalitní film, ať je jakéhokoliv žánru. V tomto případě se tedy jedná o muzikálový thriller, a já nemám, co bych tomuto filmu vyčetl. Johnny Depp se své role neprávem potrestaného a odsouzeného muže, který se rozhodl vykonat pomstu, ujal velmi dobře a jeho výkon je prostě brilantní. Samé superlativy také musím říci o Heleně Bonham Carter, která mi v tomto filmu připadala, jako by z oka vypadla postavě, kterou ztvárnila v sérii o Harrym Potterovi. Prostě zde byla velice podobná Bellatrix Lestrangeové, kterou si zahrála v potterovských příbězích. O Alanu Rickmanovi se snad ani není nutné zmiňovat, ten vždy podá úžasný výkon a každé své postavě dodá úžasné charisma. A konečně Timothy Spall, který mi zde přijde stejné úlisný a stejně odporný, jako v potterovské sérii, kde hraje Petera Pettigrewa. Tito čtyři herci udělali z tohoto filmu něco úžasného, něco nezapomanutelného, něco, na co jsem téměř celou dobu koukal jen s otevřenou pusou a užíval jsem si každý záběr, každý okamžik této vynikající podívané. Teď jen lituji, že se mi nepovedlo vidět tento film v kině, a i když mám širokoúhlou televizi, přesto jsem přesvědčený, že v kině to musel být mnohem úžasnější zážitek. Tenhle film tedy ode mne zcela po právu získává naprosto poctivě zasloužených a vydřených pět hvězdiček. Po Moulin Rouge je toto další muzikál, který jsem si zamiloval. ()

Spooner

Je pravda, že se Tim Burton už neustále opakuje a ví jak na svého diváka zapůsobit. Já mezi jeho diváky patřím a Todda jsem si užíval každou minutu. Sice mi asi takových 10 minut trvalo, než jsem naladil na Burtonovu vlnu a zvykl si na ty písničky, pak už jsem ale jenom civěl a fakt si to užíval, protože to nemělo chybu. Herci jsou bezvadní od Deppa až po ty všechny vedlejší postavy. Moc sice zpívat neumějí, ale toho si byl Burton moc dobře vědom a taky s tím náležitě pracoval. I proto se mi většina písní líbila, i když rozhodně nejsou pro každého. Stejně jako tento film. Ti, co neměli Burtona rádi, ho teď nebudou mít rádi možná ještě víc. A ti co ho rádi měli, ho budou stále milovat. Pro mě to bylo skoro geniální. ()

Faustka

Pečlivě nabroušená břitva svištící vzduchem v rukou Johnnyho Deppa,gejzíry stříkající krve z hrdel jeho obětí.Ta obrovská chuť pomsty, která ho dohnala k takovým činům z něj přímo sálá.Jeho přítelkyně, láskou zaslepená a všeho schopná Helen Bonham Carter,padoušský Alan Rickman, to všechno uvidíte v muzikálovém hodně temném a silně emocionálním burtonovském hávu.Je to prostě jiné,než co jste až doposud v muzikálu viděli. ()

Ded@M@tes

Je libo lepší účes, bez chybičky zvládne cokoliv. Johnny Depp vysloveně neboduje. A navíc jak průměr tento muzikál nemá. Tim Burton neoslovil. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

MMR

Zajímavý film, zpočátku se mi to moc nelíbilo, ale jakmile jsem si na kombinaci písniček a děje zvyknul, bylo vše OK a já se zažral do děje. Jediná kaňka je konec, který byl sice zajímavý, ale z poloviny očekávaný. ()

petero

Tim Burton sa šedosivím vizuálom opäť vrátil ku svojim najlepším dielkam od ktorého pre mňa nepochopiteľne upustil po Sleepy Hollow. No s tou jeho úchylnosťou to ide už len dolu vodou. I keď titulky sú krásne, temný Londýn kúzelný, postavy a pesničky s osvedčeným duom Depp-Carter výborne zahrané a naspievané, postupne však všetko upadne do stereotypu s prekvapivo umierneným dejom a keď dôjde na podrezávanie hrdiel pôsobí to až príliš umelo. K nejakému napätiu a zvýšeniu tempa rozprávania dochádza až v úplnom závere s väčšou porciou krvi a odkrágľovaním dôležitých postáv a zrazu sa zatiahne opona a je koniec. Remeselne dobre zvládnuté ale dieru do sveta to neurobilo. ()

Mahalik

Tim Burton si sebral bonboniéry a Oompa Loompy, opustil továrnu na čokoládu a místo sladkých cingrlátek nám předložil neuvěřitelně temný (pro něj až trochu moc) a v některých situacích hrůzunahánějící filmový majstrštyk. Po celou dobu toho vaření, pečení, sekání, zavařování jsem měl takový pocit odtažitosti. Modlil jsem se za Tima, aby nakonec film nebyl pro mě zklamáním, ale při závěrečných titlulcích mi spadl giga balvan ze srdce. Nakonec si režisér zachoval chladnou hlavu, zakončil film velmi důstojně a i když jsem po cestě domů uvnitř duše řval jako když mě na nože berou (Heleno, proč takhle!!!!!!!!!!) jsem s výslednou prácí spokojen. A co týče Johnnyho zpěvu, tak nemám výhrady, byl jako vždy bombovej. Mimochodem měla postava Johnnho Hopea vyvolávat u lidí sebevražedné sklony nebo ne??? P.S. Nedivil bych se kdyby podobné praktitky zapékání chuťovek, nevyužívali některé světové pekárny. No jo, Mrs. Lovett holt zavedla nový trend... :)) ()

gogo76

Na muzikály som nikdy nebol,až na Formanove Vlasy, ale toto ma dostalo. Totálne pesimistický príbeh, takmer bez jedinej pozitívnej, alebo presvetlenej scény, teda až na spomienky z minulosti a zaľúbený mladý pár, ktorého happyend asi Burton nechal na domýšľavosti diváka, pretože sa akosi nenápadne vytratil. Celý film je ponorený do odtieňov čiernej a šedej, ktorá spolu s atmosférou špinavého Londýna dokonale hraje do karát pochmúrnemu príbehu. Piesne až na pár výnimiek,"I feel you Johanna" nie sú rytmické, väčšinou dokresľujú a dopĺňajú dej, kde hlavne pri duetoch si každý melie to svoje, ale spolu s výbornou hudbou to skvelo funguje. J.Depp, ako vždy ponuku od Burtona neodmietol, o svojom speve sám pochyboval, ale výsledok vôbec nedopadol zle. Krvavé scény sú dosť brutálne, najviac to asi zlízol Pirelli alias Borat a sudca Turpin v podaní Alana Rickmana, ktorý mohol dostať väčší priestor. Záver je skvelý. Výborný ohnivý tanček, démonický pohľad Deppa skrz dvierka na peci a posledné krvavé objatie za doprovodu výbornej hudby, to je hororové vyvrcholenie ako sa patrí... "Je libo masový bochánek?" Skúste, neoľutujete.V rámci žánru muzikál alebo novej zmesi muzikálový-horor, čistých 100%. ()

venus

Měla jsem velká očekávání, ale i přesto, že se ve filmu ukázali moji TOP herci - Johnny Depp a Alan Rickman, se nenaplnila. Nějak tomu něco chybělo, těžko říct, jestli sůl nebo pepř... taky pravda, že kombinace Burton-Depp-Bonham Carter už bylo trochu dost. ()

Amarcord_1

70% - Teatrálně patetický thriller. Sweeney Todd mi jen potvrdil, že se Burton definitivně zbláznil do muzikálových klišé. U některých diváků tím přibral na zajímavosti, a u jiných (a mezi ně se řadím) velmi ztratil. Zde jsem se však bavil o něco víc, než u předchozích dvou filmů. Po dlouhé době u Burtona chybí hudba Dannyho Elfmana -jedná se totiž o adaptaci původního broadwayského muzikálu Stephena Sondheima. Vzhledem k tomu, že jsou si v tomto žánru všechny opusy tak nápadně podobné svou "soap" stylistikou, napadla mě následující asociace o recyklování hudebního i příběhového materálu: Vzít celek, oholit, podříznout, a po kouskách prodat v jiném obalu pod jiným názvem. No a díky směšnosti, strašidelnosti, a výše zmíněné symbolické nadčasovosti...se mi tenhle film prostě líbil ;o) ()

Xmilden

Po druhém shlédnutí již mě nic nezastaví a dávám 5 hvězdiček. Velice povedený Burton, který tentokráte čaroval v Londýně. Přeslechnout rozhodně nejde hudební složka, která mi přišla ještě lepší než za Dannyho Elfmana. Promiň Danny, ale je to tak. V momentě kdy Johnny Depp se chystá na nebohého Alana Rickmana, kdy jej soudce poznává a Johnny vykřikne z plných plic Benjamin Barker. Já jdu do kolen. Konec už pak tento tragický příběh jen dokresluje. PS: A to muzikály nemusím. ()

Tom_Lachtan

vadilo mi neustálé opakování písniček, jakto, že si některé postavy za celý film vystačí s jednou písničkou? Nehledě na to, písničky se mi takřka nelíbily, avšak scénu Sachy Barona Cohena jsem si pouštěl několikrát ()

Phobia

Time, Time... s atmosférou to umíš, chlape, tfuj poměr s Jeníkem Deppkou ti ráda odpustím a výběr většiny ostatních herců ti taky můžu pochválit. Přes "kapku" jeblý, stylizovaný námět bych se ještě přenesla, ale následuje překážka, kterou zdolávám jen se značným úsilím: zpívání. Muzikály fakt zbožňuju, asi jako venerické choroby a "Sweeney Todd" mi to se svými odrhovačkami nijak neulehčil. Kupříkladu během Johanina (ú)pění ptáčkům jsem se přistihla při hlasitém vřeštění: "Já to neslyším!!! LA-LA-LA-LA-LA!!!" s palci zaraženými tak hluboko v uších, že se spolu letitým mazem upatlaná bříška skoro dotýkala. Našli se i herci s příjemným hlasem (Depp mile překvapil, Bonham Carterka umí a vůbec nejlepší byl ten holičský spratek), ale melodie byly bohužel převážně ze série nezajímavých až otravných. Tak co s tím uděláme, Time, kolik ti mám cáknout? Budeš se muset spokojit s trojkou, ovšem přiznám se ti: byla bych ochotná tuhle mrdle brutální bajku z Fleet Street absolvovat i podruhé. 68% EDIT 2013: Napodruhé jsem si film užila víc, navíc ve srovnání s bídnými "Bídníky" jsou tady i ty písně chytlavé a skvěle zazpívané, proto zvyšuju na 75%. ()

kinej

Síla tohoto filmu pramení hlavně z příběhu. Hudba se nijak neliší od klasického muzikálového patosu a texty až na pár zajímavě zrýmovaných replik tvoří převážně typické muzikálové křečovité povídání. Ale přesto se Sweeney Toddovi podařilo, a to i přes můj odpor k tradičním muzikálům, se podařilo upoutat mojí pozornost a následně probudit emoce. Myslím, že spíše než Timu Burtonovi, ač bezchybnému, náleží zásluha především autorům původního muzikálu. Ti totiž dokázali zajímavě proplést osudy několika postav a vše zakončit krsáným brutálním závěrem. Dobrou práci odvedl i Johnny Depp. Sice je jako zpěvák průměrný, žádné velké pěvecké výkony zde neuslyšíme, ale jako herec boduje. Jeho holič je opravdu démonický a jeho šílený pohled v závěru filmu opravdu budí respekt. ()

nunka

Tento muzikál nie je ani zďaleka normálny, ako aj predchádzajúce Burtonovky. Vlastne je ešte viac nenormálnejší. Čertovsky dobrá Burtonovská morbidita tentokrát výraznejšie podčiarknutá nenávisťou, temnotou, krvou, servírovaná pre silnejšie žalúdky.... Ďábelský Johnny zahral tradične na výbornú, rozhodne lepšie hrá ako spieva, pravdupovediac, nech už radšej nespieva, len hrá.... jooj, len toľké násilie, krv, pomstva a negatívna kvílivá hudba sa miestami ťažšie zvládala pri plnom psychickom zdraví:) Burton stavil na muzikálnosť, nie na choreografiu, uprednostnil príšerne surový chlad pred emóciou chladu... Nebyť toľkého násilia a krvi, možno dám o hviezdu viac... Výsledný zážitok v celostnom kontexte je viac pozitívny ako negatívny, nakoľko sa v prvom rade jedná nepochybne o umelecké dielo a dojem. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)