Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Wormboy

Velke sklamanie ake som uz od Burtona davno nezazil, resp. neviem, ci som vobec zazil. Jojinecko velmi dobre vystihuje vsetky problematicke stranky filmu od uz klasicky Burtonovskeho nadychu, ktory je sice opat skvely, avsak tu akoby nefungoval, az po muzikalovu stranku filmu, ktora jednoducho nefunguje vobec. Je to pekne natocene (Burton to inak ani nevie), vyborne odohrate (Depp, HBC, Rickman to inak tiez uz nevedia) avsak film nema dusu, co je pri Burtonovi neodpustitelne. Obrovske premrhanie inak dobreho napadu, ktoremu by nemuzikalovy odev pristal ovela viac. 2,5/5* ()

danecek24

65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - cena (2) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Johnny Depp + nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Helena Bonham Carter, Nejlepší režie - Tim Burton ()

Alfréda

Bych asi hodně drzá kdybych dala jen dvě hvězdy co? Budiž, nechci mu kazit průměr, ale upřímně, ať už se jde nějakej Burton bodnout, mě ty jeho rádoby horory nebaví. Tohle jsem shlédla z povinnosti a usínala jsem nejen u zpívání kde se to dá i čekat, ale i u dialogů...mimochodem, co takhle natočit jednou film podle vlastního námětu a nekrást u jiných? Copa nám říká "Oholený klenotník", známe? Co ty na to Burtone? ()

Dannysek4U

Chapu vsechny, kdoz lajou na zbytecne velky mnozstvi krve, je to tak, je tu zbytecna. A pak me znacne vytocil samotnej konec, uspechanej, zjednodusenej, nerafinovanej a nepatrici k predchozim minutam. Ale jinak dobra, osobita zabava se skvelejma hercema, hudbou a atmosferou. ()

MarekT

(Původní komentář smazán) Jelikož jsem si byl i sám vědom, že jsem tomuto filmu nejspíš ublížil, rozhodl jsem se na něj kouknout znovu. Jsem rád, že se celkový dojem podle očekávání vylepšil a vytáhl se tak z odpadové kategorie. Při prvním shlédnutí mi například unikl takový podivný smysl pro humor - nevěřil bych, že jedna píseň dokáže být tak zapšklá a přitom tak láskyplná. Muzikálová čísla jako taková mě přišla slabší než při prvním shlédnutí, jestli něco považuji za (subjektivní) znak muzikálu, tak jsou to chytlavé písně - nějak mi ty zdejší tak nepřipadaly, ačkoli byly lepší než například ve slavném "The Wizard of Oz". Helena Bonham Carter ale slušně zpívá, takže se poslouchat dají, ale favoritku mezi zpívajícími herečkami mám jinde. Mírně mě překvapily i herecké výkony - největší dojem ve mě zanechal Sacha Baron Cohen, u kterého musím uznat, že má opravdu talent na dvě věci - imitování akcentů a (to si u komika cením zvlášť) vážné role. Zato Depp mi přišel stejně pestrý jako vizuální stránka (nemyslím ten iritující kýč uprostřed filmu podepisující se na známce), kterou zrovna nezbožňuji, ale chápu, že to tak k Burtonovi patří. Jeden názor mi žel přežil i po druhém shlédnutí - scéna s podřezáním Pirelliho je vážně zahraná jako nějaké estrádní komické číslo. A největší výhrady tentokrát budu mít k příběhu - druhá polovina tak dle mého soudu otravuje, že se mi chce ve stylu Toddova charakteru říkat: "Tak už ho podřízni, ať mám klid." Je to škoda, chtěl jsem dokonce dát i dvě hvězdy (výš by se to nevyhouplo vzhledem k jmenovaným problémům), ale takhle musím jednu odebrat. Takže druhé shlédnutí za jednu hvězdu - no, a myslím, že potřetí už to díky ději zkoušet nebudu. Ale taková hrůza, za jakou jsem se film snažil vydávat, to rozhodně není. ()

agathon

Skvostné. Tak trochu mám pocit, že by se to obešlo i bez muzikálových melodií, ale takhle tomu zase člověk nemůže upřít neuvěřitelné kouzlo. Nevím, co dodat, pro mne jeden z nejlepších, nejcelistvějších a zároveň nejmelancholičtějších Burtonových filmů. Čistých pět, protože nemám co dodat. ()

Sammya

Co o tomhle filmu říct. V podstatě jsem se na to podívala, jen abych už konečně věděla, z čeho jsou všechny moje kamarádky tak unešený. Ale tenhle typ filmů není zrovna můj šálek čaje. Takhle, technicky byl ten film zpracován a natočen výborně, o tom žádná, a též herecké obsazení je více než ucházející (tedy, HBC, ehm.. :D). Ale celkově se mi nelíbil děj a ani ty písničky nebyly nijak závratně úchvatné. Muzikálové horory zřejmě nejsou pro mě to pravé. ()

asinus

Mně se nic moc psát nechce, ale jen aby bylo jasno, Depp zpívá víc než obstojně. To, že nemá hlas jak potulný citárista Ewan neznamená, že jeho projev nemůže dobře vyhovovat vyznění postavy, příběhu, tragédie. Jinak je to paráda, obecně co se týče hudby, atmosféry a vychytávek není co vytknout. ()

pufina

Film mě překvapil, ale i zklamal. Sice mám ráda Deppa, Carter, Rickamana i Spalla, ale atmosféra mě tak nepřesvědčila, stejně tak trochu pokulhává scénář, i když nápad skutečně výtečný, ale ale ale.. je tu moc ale.. ()

zette

Po vizualni strance opet dobre zvladnute, jako kazdy Burton. Trochu uz ale chlapec zacina nudit... Slaby scenar a nadbytek pisnicek, ktere se temer nedaly poslouchat. ()

spygirl

Proč zrovna muzikál? Kdyby pořád nezpívali (často se to ani nedalo poslouchat, hrozné texty i "zpěv"), byl by to zajímavý film, ale takhle opravdu ne. ()

necisty

Tak líbezné a přitom prasácké. Spolupráce Tima, Johnnyho, Heleny a tentokrát i Alana se Sachou nemohla dopadnout jinak než dokonale. Sám jsem se dílu vyhýbal jen z důvodu muzikálového podání, ale nakonec je potřeba to překousnout a stojí to za to. Vytvořit dokonalou unikátní atmosféru nedělalo Timovi nikdy problém. ()

Biggy

Nevím co si mám o filmech Burtona myslet, jsou hodně kontroverzní a je potřeba v nich hledat jejich podstatu, ale určitě bych ho považoval za člověka svým způsobem geniálního. Depp se vždycky výborně adaptuje do své role a hodí se snad do všech jeho filmů, do kterých byl zasazen. Upřímně jsem se na tento film hodně těšil a jak jsem očekával, nezklamal. Samozřejmě se dá vytknout pár maličkostí, jako třeba naprosto jednoduchá "zápletka" a rozmanitost prostředí, ale hudební podání bylo chytlavé, kamera průměrná a jak jsem již zmínil, Johny Depp ... vynikající :). Celkové zhodnocení 4/5. ()

c.tucker

Velmi znamenitý muzikál, velmi jsem ocenil hlavně spoustu krve a teké klasický Burtonův styl zdobnosti a temnoty. Depp se mi zdál výborný, v některých komentářích zde jsem vyčetl, že zpěv mu moc nešel, ale jelikož nemám hudební sluch, tak jsem si toho ani nevšiml. ()

blitzer

Nemám rád muzikály, ani se mi nelíbily ty písničky (až na "Epiphany"), protože mi přišly všechny stejný. Ale přesto musím hodnotit poměrně vysoko, protože mě zase dostala tradiční burtnovská dekadentní forma a taky se mi líbil neustále zachmuřilý Deppův výraz (snad nejlepší to bylo v písni "By the Sea"). Nebýt to muzikál, dávám plnej počet. ()

Šimpy

Dobrý Depp, dobrý Burton, překvapivá H.B. Carter, Vynikající A. Rickman a "červíkovský" T. Spall. Dal bych i pět *, ale zkrátka muzikál mi nesedí a navíc jsou lepší Burtonovky. ()

Jermann

Přiznám se, že jsem čekal něco ve stylu Sleepy Hollow, kde se divák příjemně bál a sekání hlav se mírně pousmál. Burton mě však vyvedl z omylu, když rozehrál svůj Londýnský masakr naleštěnou břitvou a Sweenyho první oběť naposledy bezmocně zalapala po dechu. Už dlouho mi v kině tak nebušilo srdce a nesvíralo se hrdlo, jako při krvavém a obzvláště dobře vypečeném finále. ()

Eviator

Já jsem strašně, ale strašně zklamaný. To chladné a nelidské prořezávání hrdel Todda mi vůbec nesedí do ironického přístupu Tima Burtona a jeho světa. Nebýt temné atmosféry Londýna a Johnyho Deppa, tak ani nevěřím, že to natočil on. Celý film se mi dlouze táhnul a celou situaci pro mě zachraňovala jen Helenka Bonham Carter. No doufám, že se to příště znovu povede pane Burtone. A poslední otázku,,, Jaktože není hudba od Elfmana?? --- 45% ()

emo

Tak tento muzikál mi pripadal príliš chorý aj na Burtona. Robí čo môže, snaží sa, ale námet je sám o sebe totálne zvrátený. Chýba tomu tá komická nadsázka a rozprávkovosť ako sme ju mohli vidieť napráklad v Sleepy Hollow. Hereckému obsadeniu sa nedá nič vytknúť a Johnny opäť dokazuje, že je vskutku výnimočný... Celkovo vzaté sa jedná rozhodne o jedinečný počin, ale ja ho veľmi nemusím... ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)