Scarlett Johansson hraje Annie, čerstvou absolventku bez představy o budoucí kariéře, která vezme práci chůvy v bohaté rodině z New Yorku. Její školní znalosti z oboru antropologie překvapivě brzy najdou praktické uplatnění a Annie se pouští do studia nepochopitelných zvyků rodiny z lepších kruhů, které si v ničem nezadají s rituály domorodců z Afriky nebo Amazonie. Annie dostává pokojík přímo v obrovském bytě svých zaměstnavatelů a získává unikátní příležitost k pozorování. Předměty jejího zkoumání jsou nafoukaní pan a paní X (Paul Giamatti a Laura Linney) a jejich rozmazlený spratek. Výjimkou bude možná pohledný mladík (Chris Evans), kterého Annie potkává ve výtahu. (oficiální text distributora)

ajuska

Film, jakých se ročně objevují desítky. Dílo je to sice bez problémů stravitelné, neunudí ani neotráví, ale silně pochybuji, že si na něj zítra vzpomenu. Vše se totiž odehrává víceméně v klasických schématech, není tu nic co by výrazněji upoutalo, žádná dojemná romantika ani povedený vtip. ()

playboxguest

Docela koukatelná komedie na ohrané téma, která jede podle klasické šablony a ani jednou z ní nevybočí. Prostě od prvních minut víte co čekat a jak to celé skončí a ono to tak přesně bude a ani o mák víc. Na téhle komedii je nejvíc příjemné herecké obsazení, které je tu komplet vypsané na prvním řádku, a je to vlastně ten největší klad celého filmu. Možná je to i ten jediný důvod proč se na film někdy podívat znovu, mě osobně však víc sedí bezradná Brittany a namyšlená Dakota v podobně raženém kousku Uptown girls. ()

petaspur

Triviálně obehraný příběh o nadřazenosti lásky nad nasyslovanými financemi sice každý mnohokrát viděl, ale málokdo tomu uvěří dřív, než to pozná na vlastní kůži. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 3/10 Efekty 5/10/// +tak snad ta Scarlett Johansson, ke konci to začalo být napínavý -zbytečně dlouhé, Chris Evans nebyl moc výrazný, slabý scénář, vlastně celkově zbytečný film/// Poprvé jsem Holku na hlídání zaregistroval loni v kině. A kdybych chodil každý týden do kina, zřejmě bych zašel i na tento. A protože je to čerstvá novinka, neodolal jsem a koukl na to na JOJce se slovenským dabingem (konečně chytáme JOJku). Jenže, už asi znám důvod proč to bylo uvedeno tak brzy. Je to totiž blbost. Je to úplně zbytečný film, kterých se do TV točí mraky a kolikrát mají lepší úrověn. A co tady dělá Scarlett? Moc jí ta role nesedla. Můj oblíbený Chris Evans mi tu přišel jakýsi zakřiknutý a ten kluk na hlídání mě taky nijak neohromil. Prostě nechápu natáčení takových filmů./// Celkem 37%/// PS: Kdybych byl na místě hlavní hrdinky, hned bych podal výpověd a nebo bych vraždil (hehe to by bylo překvápko, kdyby film nabral takový směr) ()

Rosaviva

Vůbec to nebylo špatné, ani nic podobného, ani jsem se u toho nenudila. Scarlett mám ráda, a v celku se mi ten film líbil, ale co mi vadilo byl ten "happy end" jak si matka samozřejmě uvědomí, že má chůva pravdu a hned se jde polepšit. I když, to co si nechala ta chůva líbit, to bych jí nemohla, oba rodiče bych už dávno na začátku filmu poslala do patřičných míst a šla si práci hledat někde jinde. A no ano, děti taky ráda nemám, takže tahle práce by rozhodně nebyla nic pro mě. 3* ()

Payushka

And they lived happily ever after... dikybohu za Evanse. Jenom asi nikdy nepochopim, proc se mu libila zrovna tahle utapla divcina. ()

Anderton

Film, ktorý neprináša vôbec nič nové a má dosť výrazné problémy aj s tým, čo by malo byť štandartom. Totiž s uveriteľnými a žijúcimi postavami. Tou je iba Johanssonka, všetky ostatné postavy sú iba karikatúry, zvýrazňujúce explicitne svoje najhoršie vlastnosti. Pri Laure Linney a Giamattim to musí zamrzieť, keď vieme, ako vedia hrať. Takže kvôli Scarlett to zaokrúhlim hore. ()

Smok

Ako komédia je to absolútne nepoužiteľná záležitosť, ale ako dokumentárna sonda do dolármi skazenej "high society" rodinky z východného Manhattanu výborné. No a samozrejme, na koniec si dáme sladučký, poučný a dojímavý happy end á la Hollywood. ()

nash.

Příjemná pohodovka, ve které se Kapitán Amerika směje Černé vdově, že nosí kostým s hvězdami a pruhy. Nic převratného ani zázračného, na druhou stranu poctivě, vkusně a občas nápaditě natočená konvenční „nanny“ historka, která nenudí, občas pobaví a nabízí sympatickou Scarlett versus houf nesnesitelných manhattaských paniček, kterým s přehledem vládne Laura Linney. Ta si svou mrchu střihla bezchybně a nabízí víc emocí než všichni ostatní dohromady, když zpod všech těch negativních vlastností nechává probleskovat náznaky smutku, únavy i zoufalství. ()

Slarque

Od téhle režisérské dvojice jsem po jejich výborném debutu čekal ledacos, ale nějak odmítám se spokojit s podprůměrnou vycpávkou odpoledního televizního programu. A nezachrání to ani moje oblíbená Scarlett. ()

Marze

Natěšený divák Holky na hlídání si může připadat jako zákazník zásilkové služby, jenž nad balíčkem žasne, co si objednal. Zboží snad souhlasí, ale barva, materiál ani velikost nesedí. Podobně Holka na hlídaní prodává komedii, ale dodá výchovné melodrama. On – studený čumák, jenž zná pouze byznys a vnady své sekretářky. Ona – studená pěstěná madam, která žije nákupy a schůzemi ženských spolků ()

Zazie

Pokud podle názvu očekáváte romantickou koledii, budete překvapeni nebo zklamáni. Nechápu, proč distributor nenechal původní název - Deník chůvy by byl totiž daleko výstižnější. Už proto, že jde opravdu o zfilmovaný deník. Deník čerstvé absolventky Annie, která by se chtěla věnovat svému koníčku antropologii. Ale díky své matce, která ji radí najít si perspektivnější práci třeba ve finančnictví, má Annie v hlavě pěkný zmatek. V té chvíli jí přichází docela vhod náhodná nabídka na práci chůvy v luxusní čtvrti. Annie má pocit, že by si takto mohla v klidu (?!) a hlavně z dosahu milující matky udělat jasno. Ale ouha! Megaprotivná šéfová a ta záletná kreatura její manžel řadí chůvu někam do kategorie mopů na podlahu. Aspoň že pětiletý svěřenec není takový spratek, jak se původně zdálo. Ale abych se vrátila na začátek: romantiky je tu pomálu a komického ještě míň. Cestou do kina jsem viděla vylepený plakát: "Staňte se hospodyní! Rekvalifikační kurzy na hospodyni v soukromé domácnosti." Během filmu jsem si na něj často vzpomněla. ()