Scarlett Johansson hraje Annie, čerstvou absolventku bez představy o budoucí kariéře, která vezme práci chůvy v bohaté rodině z New Yorku. Její školní znalosti z oboru antropologie překvapivě brzy najdou praktické uplatnění a Annie se pouští do studia nepochopitelných zvyků rodiny z lepších kruhů, které si v ničem nezadají s rituály domorodců z Afriky nebo Amazonie. Annie dostává pokojík přímo v obrovském bytě svých zaměstnavatelů a získává unikátní příležitost k pozorování. Předměty jejího zkoumání jsou nafoukaní pan a paní X (Paul Giamatti a Laura Linney) a jejich rozmazlený spratek. Výjimkou bude možná pohledný mladík (Chris Evans), kterého Annie potkává ve výtahu. (oficiální text distributora)

Demoiselle

Nějak se jim to nepovedlo. Podobných filmů je stovky a snaha odlišit se "antropologickými řečmi" je trapná. Scarlett je sice krásná a velmi dobrá herečka, ale tady je nudná. ()

fimler

Viděno před třemi roky a teď znovu ještě v lepším rozpoložení. Má to na to vliv, to nevím, ale ty čtyři hvězdy si to stále zaslouží. Obstojná klasická americká komedie. Nic nového, ale neustále obstojné. Johansson se do filmu hodí a hodně lidí potěší. Na pohodový víkend nebo na dovolené u moře nádherný film. Doporučuji pro nenáročné :) ()

LilDevil

vzhladom na to ze som citala knihu podla kt. je to natocene som sa nedokazala divit ako je to cele zmenene aby im to vyhovovalo, dobre som nerozumela uz pri knihe preco je bestseller(nie je to nic extra), a film zachranuje jedine to ze je to kratke, nie az tak krute a samozrejme koniec, ktory ako si vacsina inteligentnych ludi vie domysliet nikdy v skutocnosti nenastal... pozrite si to ak mate naozaj pevne nervy. a aby ste neboli v naivite to nie je iba vymysleny pribeh ale vsetko si tie autorky prezili, aj ked nie v jednej rodine. ()

david666

** za Scarlet , dobře vypadající Lauru Linney a flegmatického Giamattiho. Jinak nudná, moralizující podívaná. Navíc skoro dvouhodinová. Vše podle předem dané šablony. S takovými herci taková blbost - to je umění. ()

DavidPrague

Velice příjemná komedie. Člověk se nemusí popadat smíchy za břicho, aby se dobře bavil. Zajímavé výtvarné nápady. Scarlett byla mile civilní, Laura Linney od Truman Show nezapomněla, jak se hrají ´krávy´. Jen ten závěr byl moc americkej - ale co bychom od amerického filmu chtěli... Klidně můžu vidět znova. ()

kikin01

Příjemná komedie na pondělní večer:-), na jejímž konci mi vhrkly i slzy do očí. Jako obvykle pro mě skvělá Scarlett Johansson a souhlasím s AngelAngie, protože jsem také očekával, že little boy and Annie se ještě shledají, ale z druhé strany se není čemu divit, pointa filmu je jasná, proč tomu tak nebylo... ()

jessic

Hodně hloupá nerealistická romantická komedie s vtipnou úvodní antropologickou studií horních vrstev z Manhattanu. ()

Kvico

no tak toto bolo jedno z pre mňa najviac rozdvojených diel aké som za poslednú dobu videl...v prvej polovici ako by sa režisér hľadal a rozmýšľal či natočí blbú komédiu alebo dramaticky ladený film a až v druhej polovici si uvedomil že bude točiť skôr niečo na štýl romantickej komédie. prvá polovica sa nedá hodnotiť ináč ako úplný odpad tá druhá aspoň z časti napravuje dojem ukazuje aspoň priemernosť...mám rád a to veľmi Lauru Linney tak ma značne jej postava vytáčala a Scarlett sa mi do tejto úlohy vôbec nehodila, snáď najlepším hercom bol malý opatrovanec ktorý nemohol byť už pred tým zaškatuľkovaný do určitej role...ostatní nám ukazujú len svoje (maximálne) priemerné výkony na aké sme od nich zvyknutí...v podstate ide o film ktorý ako určitá kritika spoločnosti zlyháva v malej prepracovanosti a ako komédia v nie veľkej zábavnosti...film ako jeden z milióna... ()

LordMalak

Docela fajn film. Když nečekáte skryté poselství o velikosti mamuta, ale chcete se "jen podívat na film", tak proč ne? ()

panic25

docela nuda, scarlett mám strašně ale v tomhle je opravdu zklamala měla by si vybírat daleko lepší projekty než je tohle doufám že to byl její poslední úlet ()

juluch

nakolko som sa na zaklade vlastnej pestunkovskej skusenosti znacne stotoznila s pozorovanym subjektom, nebudem velmi objektivna.divaka podla mna musi ten film znervoznovat - preco ta baba preboha neodide? ale prave absurdita niektorych situacii je zial taka pravdiva a vyborne odpozorovana, az to boli. hviezdicky dole isli za nepravdepodobny nasladly koniec. skoda. ()

lapatata

Docela hezký film se zajímavými prvky. Takový slušný průměr, neurazí ani nenadchne, ale vyloženě špatné to není. ()

revere

Nanny Diaries vyznívají spíše jako lehká komedie, než drama. Věřím však, že Američané je vidí v opačném poměru. Může nám to připadat směšné a naivní. Vzpomínám si na jednoho Američana, který se brodil po kolena v Berounce a smrtelně vážně prohlašoval, že polobotky, které zakoupil se štítkem "water resistant", bude hned po návratu do Států reklamovat. Vždycky nám může připadat směšný ten, jehož světu, a následně pak jeho chování, nerozumíme. Berman - Pulcini nám "Svůj svět" nenabídli poprvé a věřím, že Scarlett Johansson šla do projektu i z projektu s vírou, že tu o něco opravdu jde. (A já jsem ten génius, který to pochopil.) ()