Linda Hanson (Sandra Bullock) má nádherný dům, milujícího manžela a dvě rozkošné dcerky. Její život je perfektní až do chvíle, kdy dostane zprávu, že její muž Jim (Julian McMahon) zemřel při automobilové nehodě. Pro oddanou manželku a matku je to to nejhorší, co si dokázala představit. Otázkou však zůstává – nejde opravdu pouze o představy? Když se Linda následující ráno probudí, její manžel je živ a zdráv. Celé neštěstí nejprve považuje za noční můru, ale pak se to stane znovu – některá rána nachází manžela vedle sebe, zatímco jindy se probouzí jako vdova. Dny svého života prožívá nepochopitelně na přeskáčku. Lindina traumatizující předtucha uvede do pohybu sled podivných událostí, které mění tok času. Když ji pak záhadné okolnosti dovedou ke zjištění, že její perfektní život možná nebyl takový, jak se zdálo, ocitá se její svět vzhůru nohama. V zoufalé touze zachránit svou rodinu se pustí do hektického souboj s časem a osudem, aby se pokusila zachovat všechno to, co dohromady s Jimem vybudovala. (oficiální text distributora)

wray

Pojdem zase asi troska proti prudu ale - Premonition je dobry film. To najdolezitejsie, preco myslim ze je to zaujimave je - napad/dej/pribeh. Ano cosi podobne tu uz bolo, ale Premonition je zaujimavy tym ze je to zobrazene zo subjektivneho pohladu. A prave toto je podla mna odpoved na to preco to cele nedava zmysel. V podstate ide o to ze hlavna hrdinka prezije par dni v roznom poradi (teda nie Pon,Ut,Str... ale napr Str,Pon,Ned...) To zaujimave na tom je ze ona definuje buducu realitu, takze vsetko co vo filme bolo zobrazene predtym nema vyznam z pohladu objektivnej reality, pretoze zakazdym ked sa prebudi do noveho dna definuje realitu novu :) Uff zlozite na vysvetlenie (a aj mne trvalo kym som to pochopil), ale prave to ze je to take "zlozite" sa mi pacilo. Napriek tomu ze sa potom fajne premyslalo a vela veci dalo napokon zmysel, bohuzial ostalo par ktore su (logicky) nespravne, a preto nemozem napisat ze ten pribeh je dokonaly :/ To ze Linda nevyuzije vsetko to co vie aby si vytvorila buducnost taku ako chce je tiez trosku iritujuce ale zaroven - da sa to pochopit. Ona nedokaze vytvorit buducnost, kedze sa kazde rano prebudi v novej alternativnej realite... Tiez asi nemozem napisat ze to malo uzasnych hercov, kameru, soundtrack... Vsetko ostatne okrem pribehu je bohuzial naozaj len priemerne. Stale vsak - ak mate radi filmy po ktorych sa da premyslat - doporucujem. (a ak vam to nebude po pozreti davat zmysel - doporucujem skusit premyslat este viac :) ()

pursuer

Ač je příběh naprosto předvídatelný a divák se jen diví, jak to té Sandře může všechno tak dlouho docházet, není to špatný počin. Líbí se mi pointa závěru (nikoliv ovšem provedení :) ). Tradiční výrazy, zmáknutá, ničím nepřekvapující kamera, zajímavý nápad. Slabé 4 hvězdy. ()

vilusinska

Film se mi líbil,námět nebyl vůbec špatně vymyšlen jen škoda že to chvilkama bylo až moc zamotaný, někdy jsem se tam ztrácela. ()

Evbad

Bylo to celý takový podivný. A taky zde hrálo na můj vkus moc nesympatických postav. Když tak nad tím přemýšlím, tak to byla vlastně většina postav - stará matka, manžel, psychiatr. A k tomu ten divnej konec, no fakt nevím. ()

kokofek

Pořád čekáte co bude a ono nic.Lákadlem je Sandra Bullock,ale té zřejmě nikdo neprozradil o čem to celé bude.O ničem. ()

ariari

sandra bullock ako utípnutá utrápená puťka? nikdy!! a kamera a la metrix ma odpudzovala rovnako ako prostoduchý priblblý dej. že postavička potrebuje líthium mi bolo jasné asi tak po 3.minúte a po prvom prebudení. tak priehľadná blbosť , že aj môj pospávajúci kocúr na neďalekom pelechu začal nahlas chrápať. aspoň dáka zábava, lebo sa strhol pri každom zadunení hudobného podmazu. ()

Buxholka

Musíte se zorientovat, kdy je včera, kdy je zítra, jestli je snad sobota večer či neděle ráno. Stejně zmatená je i Sandra Bullock a aby neskončila jako Felix Holzmann ve slavné scéně, tak si vyrobí kalendář. Kalendář by měl být i součástí originální DVD, aby se v tom divák neztratil. V půlce filmu už víte, že jsou 3 možné varianty, jak to skončí. ()

Georgeo2

Noooo, urobil som dobre ze som si dopredu cital recenzie, pretoze som bol prekvapeny a to prijemne!!!Film ma sice vela nedostatkov, vratane hereckych vykonov...Pravda jest ze takychto filmov je viac nez hub po dazdi, ergo ziadna originalita nehrozi, filmu chybalo prekvapenie, spad atd., no napriek tomu, vsetko do seba zapadalo(teda takmer:)), skoncilo to tak ako som dufal ze to skonci, a ku koncu film potesil naznakom dilemy a zamyslenim sa...3* ()

Gesicht odpad!

Těžko říc, co film boří více, zda hloupý scénář, či nezajímavá režie, ale asi to bude mix obojího. Nejhorší jsou rádoby duchaplné plky o víře. Ruce pryč, nic zajímavého se tu nestane, nic hlubokého není vyřčeno a o zábavě se taky mluvit nedá. ()

oceanic6

Celkom dobre rozohraný mystery thriller s dobrým námetom a zaujímavou myšlienkou. Režisér Mennan Yapo ale ponúknutú látku nedokázal spracovať pútavo a Sandra Bullock proste nevie hrať. Ale ten nápad je napriek tomu velmi zaujímavý.... ()

Johnner

Extrémně divný film. Divnost je ovšem myšlena v negativním smyslu. Celý děj je vlastně jen pouhá cesta k jedné závěrečné akční scéně, která je pravda dosti povedená. Nicméně obětovat povedenému finále všechno příběhové dění, elementární logiku a zcela mávnout rukou nad nějakým vysvětlováním toho, proč se hlavní hrdince tak divně prohazují dny, to je odvaha rovná tomu, když se "hrdina" obleče do rudého a jde přesvědčit býka, aby se uklidnil. ()

BaHa

Pro mě opravdu příjemný zážitek. Julian McMahon i Sandra Bullock podali velice dobré herecké výkony, příběh je originální, ale naštěstí se vyvaroval toho, aby začal nudit dříve, než se rozplete. Nemyslím, že si zaslouží tolik špatných komentářů, nu přesvěčte se sami.Já dávám, dle mého, zaloužené, *** ()

Poland

Kdyby existoval filmový bůh, nemohl by tenhle mysterózní výstřel do prázdna vůbec vypustit na svět. Něco tak nesmírně hloupého a nedotaženého jsem dlouho neviděl. Po nesmírně dlouhých 93 minutách se dozvíte, že vlastně nic nevíte. Ale jak se říka v Holywoodu: osud je osud....10% ()

Neel

Něco tam bylo. Nějaký ten příběh. Například zpřeházené dny v týdnu.:-) Sandru Bullock obdivuji už jen za její odvahu pustit se do thrilleru, protože to je to, co se k ní nehodí. Šoupněte ji zpátky do komedií, protože akční a dojemné scény bohužel nezvládá. Nic proti ní ani Julianovi, ale dohromady mi to moc nešlo. Nevadí, průměrný to bylo, takže i koukatelný. Neurazilo ani nevzbudilo respekt. Tak příště, Sandro. ()

MariusDee

Ano, lze tomu vytknout nemálo věcí, ale podle mého soudu to nebyl vyloženě špatný film. Sandru Bullock jsem nikdy moc nemusel, ale v tomto snímku se mi její herecký projev líbil, snad i díky tomu, jsem k filmu tak shovívavý. Rovněž oceňuji, že jsem vlastně do konce nevěděl jak to dopadne. No a dokonce se v závěru skrývala jakási pointa, sice notně klišovitá, ale snad i pravdivá, totiž, že osud nezměníš:-) ()

gezko

Film je ako epileptický záchvat. Má rýchly nástup, dlhotrvajúcu agóniu / priebeh a pomaly doznievajúci záver. Neviete odkiaľ prišiel a ani aký je jeho odkaz. Ešte že záver nebol príliš hollywoodsky lebo to by balansoval na úrovni odpadu. ()