Linda Hanson (Sandra Bullock) má nádherný dům, milujícího manžela a dvě rozkošné dcerky. Její život je perfektní až do chvíle, kdy dostane zprávu, že její muž Jim (Julian McMahon) zemřel při automobilové nehodě. Pro oddanou manželku a matku je to to nejhorší, co si dokázala představit. Otázkou však zůstává – nejde opravdu pouze o představy? Když se Linda následující ráno probudí, její manžel je živ a zdráv. Celé neštěstí nejprve považuje za noční můru, ale pak se to stane znovu – některá rána nachází manžela vedle sebe, zatímco jindy se probouzí jako vdova. Dny svého života prožívá nepochopitelně na přeskáčku. Lindina traumatizující předtucha uvede do pohybu sled podivných událostí, které mění tok času. Když ji pak záhadné okolnosti dovedou ke zjištění, že její perfektní život možná nebyl takový, jak se zdálo, ocitá se její svět vzhůru nohama. V zoufalé touze zachránit svou rodinu se pustí do hektického souboj s časem a osudem, aby se pokusila zachovat všechno to, co dohromady s Jimem vybudovala. (oficiální text distributora)

revere

Řízné tempo to opravdu nemá a tak to mám rád. O to silnější je celková atmosféra. Dlouho mne unášela, aniž bych věděl, kde mne vyplaví. Nakonec do sebe, při troše spekulování, všechno logicky zapadá. Jediné místo, kde je náhod nezdravě mnoho, je scéna s rozuzlením, aniž by toho přitom bylo zapotřebí. Velmi nízké hodnocení mne překvapuje, takové bych čekal od skupiny skalních členů klubu přátel "Rychle a zběsile". I proto jsem tu spornou půlhvězdičku zaokrouhlil nahoru. ()

Kubo90

Prečo Sandra Bullock musela hrať tupaňu? A prečo jej manžel hral veľmi zle? Ostatný herci, tiež nič moc. ()

Bodega_Bay

Skvělý film pro přílišné dny (příliš vedro/zima cokoli dělat, příliš velká kocovina, příliš brzo před zkouškou/po zkoušce..). Já jsem se rozhodně nenudila. ()

TinaMar

Zklamání. Mám Sandru Bullock ráda i její filmy, ale tohle se nepovedlo, bylo to utahané, nudné..a ještě konec který nepřinesl vysvětlení nebo jsem ho nepochopila, stejně to je jedno. ()

Venutra

Po druhém zhlédnutí jsem z dvou ** musela jít na TOP. Neptejte se mě proč, sama to nevím :) Ale rozhodně pátá hvězdička jedině za výbornou Sandru Bullock :) ()

Raviola

Není to nějaký filmový zázrak, ale tři hvězdičky si zaslouží. Sandra předvedla své obvyklé pózy, ale nijak zvlášť mě to nerušilo. Hudba podkreslovala atmosféru filmu s grácií. Některé scény jsou opravdu velmi emotivní. Myslím, že spoustu diváků bylo zklamaných, protože film měl velkou předpremiérovou reklamu v médiích a po shlédnutí zjistili, že to není takový zážitek, jaký čekali. Myslím, že 50% odpovídá kvalitě filmu. Viděla jsem lepší, ale rozhodně i MNOHEM horší. ()

MarlboroM

Dlouho jsem měl tento film uložen ve své filmotéce, než jsem se odvážil ho vložit do přehrávače.. Včerejšek zvítězil, /vlastně dnešek brzkých ranních hodin/ a ejhle ona roztomilá blbůstka se stále sympatickou Sandrou Bullock.. Musím říct, že jsem se opravdu pobavil, první hodina opravdu nijaká, zmatená, ale pak mne to docela vtáhlo.. Konec sice není podle mého gusta, ale myslím že ve svém životě najdu čas abych si to přehrál znovu:-) ()

facehugger

Dal jsem 5, protože jako skalní scifista časovky, natož alternativní reality, prostě zbožňuju. Navíc je to kvalitní psychodrama, s mnoha výbornými hororovými prvky. A velmi náročné dílo na pozorné sledování; uteče-li vám jedna dvě věty, ztratíte souvislosti a pak film přirozeně nepochopíte. Linda je na všechno sama, nemá se komu svěřit, když to zkusí, směrují ji do blázince - jediný, kdo jí uvěří, je katolický kněz. Když Linda konečně přijde věci na kloub, stane se přes zoufalou snahu změnit dané události příčinou následku, způsobí havárku svého muže. A přiznám se, že až po několikátém zhlédnutí Předtuchy jsem pochopil konec, alespoň doufám. V závěrečné sekvenci hrdinka vzpomíná na slova kněze: "Každý nový den můžeme očekávat zázrak ..." Vysvětlil jsem si je jako druhou příležitost, že se Linda v budoucnu znovu dostane do časové oscilace a manžela zachrání (ostatně ho pod kamion navedla zbrklou žádostí "Hned to otoč!"). Typická vrátka pro případné pokračování. Všechny, kdo nejsou v SF kovaní a leccos tudíž nechápou, prosím - neplivejte na film! Já třeba zase nemusím animáky a taky jim nespílám. Zajímavé komentáře: Wray, Chaturga ()

ERRORMAKER

Opravdu velmi pozoruhodná blbost. V podstatě je to nefalšovaná hovadina, která nemá hlavu ani patu a je těžký se v ní orientovat, ale na druhou stranu se to dokáže tvářit jako dílo plné mystéria. ()

Rattlanake

Sandra Bullock patří mezi mé nejoblíbenější herečky, ale tento film jí nesedl a patří mezi té méně povedené, tento sníme má menší kvalitu jenom kvůli ní, protože scénář a děj filmu je slabší a režisér se také moc nevyznamenal, rozhodně to už vidět nemusím, jednou stačilo. ()

drovi

K tomuto filmu som sa dostal dnes prvý krát na doporučenie. Nejak mi v minulosti ušiel. Nevedel som do čoho idem, a ani som netušil že hlavnú úlohu hraje Sandra Bullock, kým sa nezjavila na plátne. A nesklamala ma. Úlohu zvládla perfektne a príbeh s hororovými prvkami ma prekvapil aj pobavil. Tvorcom sa podaril zaujímavý a netradičný film čo prinúti človeka rozmýšľať o živote. Ukázali nám, že každý deň by mal žiť človek tak ,ako keby to bol jeho posledný. Jednoducho žiť v prítomnom okamihu a na plno. :) ()

Krastom

Od filmu Předtucha jsem neočekával vůbec nic, ale byl jsem příjemně překvapen. Sandra Bullock výborně zahrála svou roli, že si ani neumím představit, kdo by to zahrál lépe. Líbil se mi spletitý příběh, který po nějaké době začal dávat smysl. Jediné co nechápu je cena filmu. 20 milionů USD je podle mě dost za film, který se skoro celý natáčel v jednom domě a byl hotový za 45 dní. ()

Killy

Takze...zajimavej napad i kdyz nedotazene do konce. S tematem nezvratneho osudu se da urcite pracovat :) Jen by to chtelo premyslet v souvislostech...ale jo filmek na pohodovej vecer proc ne. Prumer co neurazi a Sandra vyborne hraje. ()

andy60

Ne, že bych u toho ani nedýchal, ale zvědavý, jak se to vše vyvrbí, to jsem byl. Poslední desetiminutovka, kdy se vše objasní, byla nejsilnější část celého filmu. Jen mě napadlo, že ta její rada, aby se s autem otočil, nebyla zrovna z těch k nezaplacení. ()