10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

dopita

Drobný nezávislý filmeček se dvěma skvělými herci, natočený v reálu s minimálním rozpočtem. Mám rád americkou nezávislou scénu a tenhle film mi sedl, jak prdel na nočník. Ani mě nevadí až možná příliš nepřirozeně bodrý Morgan Freeman, nebo kolovrátková hudba jak z komedie s Funesem. ()

Hanys_

Až odporně pozitivní nezávislárna, kde jde všechno hlavnímu hrdinovi (který kdyby se vysral na ulici, tak mu všichni zazpívaj a zatleskaj) na ruku a tím se mi Freeman stal hodně brzy nesnesitelným (celkem průser, jelikož nesleze z plátna). Jedna hvězda za soundtrack a druhá za Paz Vegu. ()

1860

Svěží nenáročný film s vyšperkovanými dialogy.. Dlouho sem už nebyl po nějakém filmu tak dobře naladěn.. ()

Ondis

70 minutová konverzačka, která bohudík končí lehce úsměvně a optimisticky. Na to, že se celou dobu nic neděje, se na tenhle zváštní filmík dalo koukat:-) ()

Greny

Nevím čím to je, ale v naprosté většině nezávislých/amatérských/studentských filmů si herecké hvězdy role užívají mnohem více než ve veledílech, které jsou pod drobnohledem široké veřejnosti, stojí obrovské peníze a očekávají se od nich ocenění. Na celém filmu je znát neskutečná pohoda a pozitivismus. V předchozích komentářích jsem se dočetl, že film je uměle pozitivní a Morgan Freeman si tam hraje na něco co není. Bohužel to však není pravda, Freeman si roli užívá v každém záběru a společně s Paz Vega tvoří neskutečně silnou ústřední dvojici. Celý snímek už jenom zpříjemňují drobné role dalších výtečných herců - z nichž nejvíce mě dostal Jim Parsons v roli úředníka a Danny DeVito, který hraje sám sebe. Myslím si, že v tomto případě je plně splněno žánrové zařazení komedie a pěkně dlouho jsem se u filmu takto neuvolnil. ()

Abiosis

*MORGAN O MORGANOVI* Keď Morgan hrá Morgana, je jasné, že Morgan z reálneho sveta to úplne nebude. Ale možno od toho skutočného ďaleko nemá. V tomto filme je dobrosrdečný, žoviálny, čiperný, optimistický a usmievavý a presne takého si ho predstavujem aj v realite. Ak však jeho obraz zobrazovanému nezodpovedá, nevadí; je to ilúzia, ktorej som ochotný uveriť, pretože je podávaná nenásilne. Morgan pôsobí veľmi prirodzene, jeho prejav a humor je príjemný, a dokáže byť zábavný nie len slovom. Paz je sympatická a vo svojej úlohe akceptovateľná, ale miestami trochu vo svojom prejave preháňa - najskôr za pokladňou, kedy je príliš agresívna, a potom pred pracovným pohovorom, kedy je zase príliš nesebavedomá. Pôsobí to umelo a silene. Verdikt v 1 vete: Milá, nezávislá konverzačka s jedným cameo prekvapením. 12.06.12. ()

1945

Důkaz, že v jednoduchosti je krása. I jednoduchý děj je totiž možno natočit tak, aby něčím zaujal. Zkrátka příjemná oddechová záležitost, která nezabere moc času aniž by se to projevilo na kvalitě ()

Vejrrr

Nezapůspbil na mě téměř vůbec. Chabý námět o tom jak se razantně změní život nějaký prodavačky ze zapadákova po setkání s Morganem Freemanem. Jsem rád, že jsem film viděl, protože pár hezkých chvilek tam skutečně najdete, ale nezůstal ve mě žádný hřejivý pocit, nic co by mi film dal... v což jsem trošku doufal. Pokud by byl pro někoho lákadlem pouze Freeman, pak raději doporučuji "Až si pro nás příjde" ()

Mírouš

Špica !!! Hrozně pohodovej film. Čekal jsem nějaký napůl drama, ale byl to pravej opak. Celou dobu vládne taková pohodička, jen jsem se pořád u toho usmíval. Žádný mrvtoly, zbraně, ani depky, jen zábava. Z takový jednoduchý zápletky vzniklo pěkný dílko. Filmová hvězda hraje sám sebe, a to tak že perfektně. Morgan je vážně borec, choval se úplně přirozeně, jako by ani nehrál. ()

evil_ryu

Vtipný, osviežujúci film, ktorý zaručene spraví náladu. Vega krásna, Freeman vtipný. Jednohubka pre tých, ktorý majú zlú náladu. ()

Yardie

Tak todle mě bavilo a líbilo se mi to! Skvělá pohodová pozitivní atmosféra a nálada filmu. Famózní Freeman, který si očividně roli užíval. Pár neskutečných scén - mytí auta, prošení o rajčátka v okýnku, epizodka Dannyho DeVita a další ( To jsem myslel, že se podělám smíchy). Prostě paráda! A příběh v podstatě o "ničem" a zároveň o "něčem". Ale ta forma, ta forma, to je fakt pecka!. Howgh! ()

aLPaC

Ten klid a uvolněná atmosféra (kterou dokáže poskytnout Morgan Freeman snad jako nikdo jiný) z toho přímo číší. Navíc Paz Vega je až neskutečně krásná. No a když si vezmete, že na plátně jsou skoro celý čas pouze oni dva a přidáte k tomu roztomilý a oddechový příběh, vyjdou vám z toho lepší 4*. ()

Phillo

Je možné, aby si oscarový herec zahral svoju životnú rolu vo filme, ktorý takmer nikto nepozná? Je, pretože Freeman vie prečo hrá, to čo hrá a uvedomuje si podobnosť jeho s jeho postavou. A svojim hlasovým prejavom, ktorým ma dostal už v Bucket Liste nedopustí, aby aj to najväčšie klišé z jeho úst znelo čo i len trochu trápne. Typický príklad malého-veľkého filmu, kde všetci vedia čo chcú a divák je šťastný. "I like great ends..." ()

Pavelos

Takto pozitivně naladěný film jsem dlouho neviděl.. Pokud si budete chtít vylepšit náladu, není lepší volba.. Morgan je tady opravdu kouzelnej, někoho takového bych chtěl moc znát osobně a byl bych u něj stálý návštěvník:-) Jenom ta stopáž mě trochu mrzela:-( Ikdyž možná jenom dobře, ještě by to sklouzlo k totální kýčovitosti a nakonec by z toho byla pěkná blbost.. ()