10 položek a méně

• USA 10 Items or Less (více)
všechny plakáty

Bývalá filmová hvězda z béčkových filmů, se vydává na soukromý výzkum do jednoho supermarketu na pokraji města. Pro svoji budoucí filmovou roli chce muž načerpat inspiraci, dobře poznat prostředí i vystupování lidí, kteří zde pracují. V obchodě jej okamžitě zaujme prodavačka Scarlet, která pracuje u pokladny 10 položek a méně. A protože mu je sympatická, začne se jí plést do života... Křehký, velice příjemný nezávislý snímek, plný pozitivních výbojů, natočil podle svého scénáře zkušený režisér Brad Silberling, jenž je podepsán pod hollywoodskými tituly Casper, Město andělů, Půlnoční míle, Řada nešťastných příhod. Příběh vyprávěný jednoduchou formou i stylem, balancuje na pomezí jemné komedie a ztišeného dramatu. Zaujme vynikajícími trefnými i vtipnými dialogy, stejně jako charismatickým výkonem známé hollywoodské hvězdy, Morgana Freemana v hlavní roli. (oficiální text distributora)

TMM

Takhle si představuju nezávislý film. Příjemné, oddychové, postavy jsou dobře napsané, živé a hlavně fungují spolu. Žádný přeslazený happyend, geniální dialogy, Sheldon, když ještě nebyl Sheldon. Vřele doporučuju všem. 90% ()

Brain32

Ani nevim čím ,ale tenhle film a obzvláště potom jeho konec mě dostal :) bylo asi 11 večer všedního dne a zde na Csfd jsem si všiml tohoto filmu jako TIP na dnešní večer na Primě a tak jsem nezaváhal a také později nelitoval :) . Freeman je prostě Free jako vždy a dodává velmi pozitivní energii celému filmu :) . Konec byl velmi zvláštní a dlouho do noci jsem nad timto filmem přemýšlel než jsem to pořádně všechno pobral a když se tak stalo usnul jsme klidným nerušeným spánkem ,ale tenhle film v mém srdci navždy zůstane. We live... We work... We just started... We will never see each other again. ()

wa_

tři dávám jen abych tady nevypadal blbě...jinak bych dal jen dvě...nic proti filmu..dobří herci..originální prostředí...asi jsem na to neměl tu správnou náladu..ale prostě mě to nebavilo... ()

LEOM

Napoprvé, napodruhé, napotřetí....pořád je to stejně dobrý a ještě lepší, samozřejmě celý dílko stojí na bezva výkonu morgana a paz, jsou tak opravdoví, tak nenucený tak cool. A na závěr? Závěrečná scéna v autě je třešničkou na pomyslném dortu, který Vám přiveze pán jménem Silberling a k tomu objedná hudbu v podání Paula Simona, ten si vybere tklivou melodii, která celému finále dodá melancholickou příchuť...no a pak už jen titulky a ovace...p.s. viděl jsem originál verzi i dabing a obě jsou za 5 hvězd ;-) ()

Necrophobic

Pro mě parádní záležitost a velmi příjemný film který potěší víc než autíčka měnící se v roboty . Tohle má totiž co zdělit. Příjemnou relaxaci :-) ()

raiha

Hodně zajímavé zpracování všedního života obyčejného člověka a "vysloužilé hvězdy". Na podobný film už jsem dlouho nenarazila. Scénář odkrývá postupem času komplikovaný a neobyčejný život člověka, který má pro nás v dnešní době jedno z nejnudnějších a nejhůře placených zaměstnání. Formou diskuse mezi prodavačkou a hereckou hvězdou, která nenatočila nový film po čtyři roky, nám dává najevo, jak důležitá je vzájemná důvěra a porozumnění. A jak nám osudové setkání může změnit život. Že v životě nejsou jen radosti nebo jen strasti, že život zkrátka není černobílý, ale je to přesně to, co si z něho sami uděláme a koho si do našeho světa pustíme. Vždycky zkrátka potěší, když se můžete podívat na film, který nemá za úkol jen vydělat miliardy :) ()

films3 odpad!

ani trosku sa mi to nepacilo..a morgan freeman je podla mna super herec,ale tuto rolu by zahral hocikto..cudujem sa ze hral vobec v takomto filme nudnom ()

fuskoric

Na konci filmu som pocítil sklamanie z toho, že to trvalo tak krátko :) Veľmi príjemná záležitosť s mojím obľúbencom Freemanom a ako čerešnička na torte Paz Vega. ()

710.cz

Dobrá...připouštím,...Opravdu se může jednat o slabší film... Ale jedna hvězdička za Paz Vega. Druhá za Freemana. Třetí za Gremlina (voni fakt existujou). Čtvrtá za muziku a za ten taneček na myčce. A pátá za to, že De Vito není práskač (přestože jeho filmová žena ano). ()

alvi

Tenhle film je ekvivalentem motivačních plakátů či podomích zvěstovatelů víry. Jsem nejspíš příliš cynicky (v lepším případě realisticky) založený člověk, takže nejen, že se mi film nelíbil, ale doslova mě popouzel. Ta zoufale vnucovaná "pohoda" a optimismus ve mě spíš než pocit klidu, uspokojení a srování se životem, navozovala a postupě stupňovala odpor a znechucení. Samozřejmě pro sluníčkové lidičky, kteří si libují ve facebookových moudrostech a andělských poselstvích a milovníky patosu, jasná volba! ()

zimi

Absolutně nejlepší film, do kina na první rande, protože to je taková kravina, že se můžete plně věnovat budoucí přítelkyni, tedy pokud nepatří mezi ty zvrhlíky, kterým se to líbí!!!!! Proč bychom se neviděli a za chvilku, už se nikdy neuvidíme!!!! ()

Zsir

No jsou to 3 - 4 hvězdy, ale jelikož jsem velky fanda Freemana, tak dávám 4 :) a to i za krasnou Paz Vegu ()

brondy

na konci filmu som mal na tvari usmev = misia splnena :-) ano, prvych 14 minut trva, kym clovek naskoci na tuto vlnu. ak sa to niekomu nepodari, nebude sa mu to pacit. mne sa na tu vlnu naskocit podarilo a preto som mal potom z tohto filmu az do konca radost. ()

Kelevra_7

Vlastně ani nevím, co k tomuhle filmu říct. Je to prosté, nezajímavé a přesto od toho neodtrhnete oči. Asi zafungoval faktor X nebo bůhví co. Prostě jsem se bavil nad tou všedností dnů. Příjemný soundtrack, humor, který nesedne každému, ale když jo, bude to pecka :) ()

Tereza11

Nevím co tedy konkrétně na tomhle filmu všichni opěvuji, bože nic banálnějšího už snad nejde natočit... Alespoň, že ta stopáž byla krátká mít tohle dvě hodiny....tak nevím nevím... Příběh divnej a na můj vkus až extrémně pozitivní.... ()

Maratonec

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Pokud se tešíte na slušné obsazení a romantickou zábavu,´tak zapomeňte.Kromě M.Freemana a Paz Vegy se ostatní jen mihnou.Tohle by se dalo přejít,kdyby zpočátku nadějný příběh nebyl zabit trapnými dialogy ke kterému se přimíchalo v podstatě nerealistické chování a vývoj ... ()

poppy75 odpad!

uf,tak toto bolo cele zle..v skratke-taakto to dopadne,ked si niekto povie,ze ide natocit film a ma len napad o com by zhruba mal byt..a to je vsetko...ziaden scenar......ubohe dialogy plne fraz...morgan vyzera akoby prvy raz pristal na tejto planete a cuduje sa este aj osviezovacu do auta..hned spociatku nepochopitelne akoze vtipne sceny,kde morgan napodobuje leeho....ci tanecky s pracovnikmi parkoviska.... hluche miesta ako prezliekanie a malovanie sa scarlet na zachode....fakt neviem,o com tento film mal byt...koniec bol pre mna vyslobodenim.... ()

pornohavo

Komorné, zvláštne, divné a predsa vtipné podanie americkej nereality :) Morgan tradične skvelý, Paz príťažlivá.. Páčia sa mi záverečné scény v titulkách. Mám z toho ľahký úsmev na tvári a divný pocit 😊 ()

Konev odpad!

Ne, ne, ne! To se vážně nedalo! Neustálé dlouhé dialogy, plkání o ničem. Ani komedie, ani romantika, ani drama, prostě škoda času! ()