Zubař Doug, nešika Dudley, podpantoflák Bobby a právník Woody, který přišel o veškeré peníze, prožívají krizi středního věku. Jsou obklopeni ženami, které je nechápou nebo rovnou opouštějí, dětmi, které je nerespektují, a pracemi, které je neuspokojují. Tito čtyři muži nacházejí jediný oddech v pravidelné jízdě na motorkách do místního baru a zpět. Woody ale nutně potřebuje změnu a navrhne, že by si mohli opepřit svůj nudný život na předměstí a vydat se na motorkářský výlet napříč Amerikou. Ani jeden z nich nemá tušení, že se během cesty za svobodou a volností setkají se skutečným motorkářským gangem Del Fuegos a že dojde k odhalení překvapivých tajemství ve vlastních řadách. (TV Nova)

slovan1

Odvázaná a svižná komedie. Film, ve kterém vedle sebe nastoupi takové herecké osobnosti asi nemůže zklamat. Navíc námět na jedničku o starnoucích chlápcich a jejích cestě nepříč USA... Sen asi mnoha chlapu, který si tihle filmoví hrdinové splnili a pořádně si ho užili. ()

The Viper

Filmy všech čtyřech účastníků nepatří zrovna do mých Top (krom PF) , ale když se tahle banda sešla u tohoto filmu, vznikla bezvadná komedie o pánech ve středním věku, kteří všem chtějí ještě ukázat, že jsou stále tak COOL jako zamlada. ()

fox171cz

Tenhle film snad jen zachránila skvělá herecká čtverka a nablýskané motorky. Vyjet si s kamarády bůh ví kam, se mě opravdu líbilo, viděli jsme krásnou krajinu a do toho bubláním motorů krásných motorek. Bohužel mě už tak některé vtípky a srandovní situace tak neuchvátily, což mi zkazilo celkový dojem z filmu. Tím pádem jsem viděl trošku nadprůměrnou komedii, kterou víckrát ne ! ()

civrss

Parádní oddychovka. První půle výborná (hlavně Tim Allen a John Travolta), druhá již dost klišovitá. Jako road movie komedie nadprůměrné. ()

sedm.1

Ale nakonec proč ne. Smíchy si u toho člověk do trenek sice necíkne, zápletka je hloupá, bez nápadu a bez jiskry a ani po herecké stránce to i přes hvězdné obsazení není kdovíjak oslnivé, přesto jsem se ale z celkového pohledu u Divočáků dokázal nakonec poměrně slušně bavit. A největší zásluhu na tom má především první polovina filmu, kdy padlo několik vážně povedených hlášek a tvůrci tu i navíc dokázali využít jinak nevyužitého potenciálu filmu, díky čemuž pak vzniklo pár fakt vyloženě zabijáckých fórů. Jak jsem se ale již zmínil, celkový potenciál Divočáků byl vážně daleko větší, a autoři ho trestuhodně promrhali. A znát to je jak na dějové křečovitosti, tak utlumené zábavnosti, ovšem nejvíce patrné je to překvapivě díky hereckým výkonům prakticky všech zúčastněných. Tim Allen tu působil jako totální mimoň, nevyužitě, umírněně, nenápadně. William H. Macy zas naopak přehrával jak šílenec, chtěl tu za každou cenu strhnout veškerou pozornost jen na sebe, ale jednak mu to neumožnila jak role, tak jemu přidělené vtipy, čímž pak spíš než zábavná postavička vznikla nepovedená karikatura. No a Martina Lawrence tu lze brát spíš jen jako nutné zlo zařazené pro uspokojení afroamerického publika. Jediný, kdo tak vážně v tomto ohledu uspěl se ctí, byl John Travolta, u kterého již všichni ví, že má i komediální talent, zde to jen potvrdil a všem jasně natrhl triko. Zmínit mohu snad jen ještě Marisu Tomei, která zraje do neuvěřitelné krásy, naopak účast Raye Liotty beru raději jen jako trestuhodný tvůrčí kiks. Zkrátka, já od začátku Divočáky bral především jako film, který bude stát a padat s hereckým týmem, který z něj mohl udělat buď zábavnou pecku, nebo nudící splácaninu, a průběh filmu mě o tom pak jen přesvědčil, no a ve výsledku mohu konstatovat, že se to onomu týmu povedlo tak napůl, a to na obě strany, což jinými slovy znamená, pobaví, ale nenadchne. Každopádně, jak by řekl klasik, Divočáci nejsou zázrak, ale lepší než pádlem do ksichtu :-). ()

kenkaku

Walt Disney z doby, kdy na vše nebyly ještě tabulky (a nebyl synonymem pro woke šikanu). Z homosexuálů se ještě smělo dělat legraci (a celkem hodně: homo-policajt… homo-zpěvák… homo-hláškař). Občas je to trapné, občas debilní. Nicméně většinu času vtipné, zábavné a neskutečně nostalgicky roztomilé (ano… jsem věkově inkriminovaná skupina a mám H-D). Takže za mě vše zcela v pořádku. Pozn.: cameo neandrtálců z OCC pobavilo :). Edit: zrovna to běží v TV a já se usmívám a bavím se… ten film je jedinečný. Zvedám na plný počet. ()

uzzi

Čtyři chlapy na motorkách, jednoduchý děj, spousta vtipných situací, minimum hluchých a nudných míst, pohodová atmosféra. Tenhle film nepotřebuje nijak dlouze popisovat, dokonalá oddechová věc, bez většího zaškobrtnutí. Chlapům to spolu hraje skvěle a vše kolem je mírně zidealizované, ale přesně tak aby to bavilo. ()

rozbris

Parta kámošů středního věku chce změnit trochu svůj život a tak si řeknou, že pojedou někam.....k Pacifiku přesněji Kalifornie. Říkají si Divočáci a jsou fakt divocí:-) Hned jak jsem uviděl začátek filmu kdy vyjede černě oděný motorkář Tim Allen přidá se k němu taky černě oděný John Travolta, dále přijede Martin Lawrence a nakonec se přidá William H. Macy a chlapsky se pozdraví a William H. Macy z tohoto pozdravu jede mimo...:-DDD mě fakt povabila a já věděl, že u této komedie fakt neusnu. Každou minutu se mi bránice otvírala, až jsem si musel dát pauzu:-) Do půlky je tento film velice vtipný a srandovní, kdy vidíte jejich volnou cestu bez jakéhokoliv plánu a s hodně nehodami (spálený stan, zvláštní policista, koupání bez, kadění do igelitky, či srážky s hmyzem nebo ptákem ;.) Dále je to tradiční komedie, kdy se namíchnou a zachrání vesnici jménem Madrid, tato půlka už mi pak přišla jako klasická americká komedie, u které jsem se ovšem taky nenudil. Divočáci jsou fakt DIVOCÍ :-) 4,5* ()

Autenticita

Málokterý film mě rozesměje ve druhé minutě, a tady se to povedlo, a pak to dobře jelo... poslední třetina trochu slabší, ale co, titulky to zase vytáhly, tak dávám bůra :-) Mě to stačí, co bych ještě nechtěla :-) ()

iXtr3m3

Dobieham resty a hodnotím s omeškaním xy rokov. Bohovská ale fakt bohovská komédia, kde si to dali na pána všetci ale totálne všetci zúčastnení a čo brutálne potešilo, tak kradnutie všetkých možných scén famóznym Johnom C. McGinleym - kúpanie forever :) ()

cab

Ctyri pratele stredniho veku se rozhodnout vydat na svych dvoustopych kamaradech cestou necestou az k pobrezi Pacifiku, aby si znovu vzpomneli na sva mlada leta plna svobody a nespoutanosti. Vyhasinajici hvezdy Hollywoodu v road-movie komedii se snazi oprasit svoji karieru v nespravnem, a pro me nepochopiltelne v USA uspesnem, flaku bez kousky smrncu a nadhledu. Opakovane vtipy prestavaji byt vtipnymi. 40% ()

eagle-eye

Po solidním rozjezdu tak do půlky filmu to bylo skoro na čtyři hvězdy, konec pak na jednu. Od příjezdu do Madridu katastrofa. Příjemně mě překvapil Allen, kterého jinak moc nemusím, ale byl v pohodě, naopak Travolta zklamal, Will H Macy to je záruka kvality, Lawrence zpočátku překvapivě v pohodě s přibývajícím časem mě lezl na nery jako vždycky. Je to debil. Na jednu stranu sympatický film, na druhou stranu x scén bylo neskutečně trapných (Lawrence vs. drsňáci na pouti) a počáteční příjemnou atmošku totálně dojebalo. Škoda. ()

dopita

Na partu chlapíků padla krize středního věku, a tak se jí rozhodli řešit. Na rozdíl od Dobrodruhů z velkoměsta ale neosedlali koně, nýbrž motorky. Nenáročná, jednoduchá, předvídatelná, ale kupodivu i vtipná komedie. ()

Holina

O tom jak budete pobaveni vypovídá obsazení. Každý je tu ve své typické póze, takže neoslní, ani neurazí. ()

Po Divočácích přijdou Staří psi

Po Divočácích přijdou Staří psi

26.06.2007

Souvislost mezi komediemi Wild Hogs a Old Dogs je evidentní. Opět je tu studio Walt Disney Pictures, vrací se režisér Walt Becker i hlavní hvězda (ačkoli s nynější hvězdností Johna Travolty to není… (více)