Zubař Doug, nešika Dudley, podpantoflák Bobby a právník Woody, který přišel o veškeré peníze, prožívají krizi středního věku. Jsou obklopeni ženami, které je nechápou nebo rovnou opouštějí, dětmi, které je nerespektují, a pracemi, které je neuspokojují. Tito čtyři muži nacházejí jediný oddech v pravidelné jízdě na motorkách do místního baru a zpět. Woody ale nutně potřebuje změnu a navrhne, že by si mohli opepřit svůj nudný život na předměstí a vydat se na motorkářský výlet napříč Amerikou. Ani jeden z nich nemá tušení, že se během cesty za svobodou a volností setkají se skutečným motorkářským gangem Del Fuegos a že dojde k odhalení překvapivých tajemství ve vlastních řadách. (TV Nova)

Shit

Komedie s vyhaslejma hvězdama většinou moc nešlape, což se u tohohle úplně říct nedá, protože je to celkem svižný a plný vtípků a narážek, nicméně mi někdy přišlo, že už je to jak groteska s Laurelem a Hardym. Podle mě do silný trojky Travolt, Macy a Allen se vůbec nehodil Martin Lawrence, kterej vypadal moc mladě a svěže, vedle těch ztroskotanců. Co se týká příběhu, tak neni zrovna nějakej extra zajímavej a Ray Liotta coby šéfík motorkářů působí spíš trapně než drsně, v podstatě celej ten gang je zralej na strčení do Policejní akademie...Ale zase na druhou stranu nemůžu říct, že bych se vyloženě nebavil,ale normální road movie komedie by podle mě byla daleko lepší než tenhle hrozně nuceně vtipnej film, i když musim uznat, že pár vtipů se hodně povedlo a strašně potěší zpívající a tančící Kyle Gass z Tenacious D ()

gudaulin

Na rovinu - Divočáci jsou k uzoufání průhlednou vykalkulovanou mainstreamovou záležitostí pro nenáročné publikum. Vyznačují se ale dvěma plusy. Jednak přítomností několika mužských hvězd, byť odkvétajících, a jednak romantikou silných motorek a nekonečných silnic. Kdo by nechtěl brázdit americký venkov na takové mašině? Prakticky každý - až na mě. S vypětím všech sil jsem se v dětství udržel na tříkolce a v současné době mám problém udržet rovnováhu v autě. Ty hlučné, ďábelsky rychlé stroje na mě nedělají nejmenší dojem, a tak se můžu zaměřit na filmovou podstatu, která je, znovu řečeno, nevalná. Celkový dojem: 25 %. Tahle komediální produkce , kdy jsem stále dva kroky před scénáristou, mě jednoduše nudí a míjí. ()

Gilmour93

Čelit krizi středního věku lze buď tak, že si rezignovaně pustíte předělávku od Steppenwolfu "Born to be bald" a nebo vyrazíte na prostenalovou jízdu pekelných fotrů.. Vzhledem k infantilnosti humoru mně to však spíše chvílemi připadalo, že si na trip vyrazili sedmnáctiletí mladící s cílem obrážet na fechtlech okresní diskotéky, k čemuž, řekněme si otevřeně, přispělo i afektované herectví Vica Vegy, či šaška Lawrence. Škoda, tihle kaňouři měli s chytřejším scénářem a odvahou zahrát občas na vážnější notu mnohem na víc. Apropo, vždycky mě pobaví puritánství za velkou louží, kdy na vás uvědomělí občané klidně zavolají policii, když váš dvouletý syn močí v parku u stromu. Tady mně ten pohoršený přístup připomněla scéna, kdy se rodina odmítla koupat v jednom jezírku s obnaženými ponorkami ústředního kvarteta, avšak vsadím se, že být tam jen cedule "Skládka toxického odpadu", čvachtali by se až do večera.. ()

somnar

První polovina slušná, ve druhé už to skřípe jak v dialozích, tak v dramatické zápletce, jejíž závěr nelze brát vážně (přijede Fonda, pokárá Liottu a ten suše konstatuje: "Tak jo, máš pravdu" a odjede... WTF???). Nároky na letní oddychovku Wild Hogs splnili, jen bych příště prosil více Macyho a méně Travolty. P.S. Strašlivé ochotničení zdejších komparsistů je vážně jak pěst na oko. 60% ()

genetique

Tak som sa dočkal. Nie až tak "divé", ale "svinsky" vtipné. Už pri prvom zhliadnutí obsadenia som mal veľkú radosť, no zároveň som sa bál, či Becker zvládne komediálny potenciál, ktorý herci majú a či hlavne zvládne utiahnuť normálnejšiu komédiu. Oboje sa podarilo a ja som odchádzal z kina po dlhšom čase s príjemnými kŕčmi v bruchu. Film je svižný už od začiatku, žiadne dlhé prieťahy a nenudí, aj keď viditeľne niektoré road scény sú točené na dotiahnutie minutáže. Príbeh má svoj dôvtip a zakladá najmä na pomerne originálnom základe. Tak kto si pôjde so mnou plesnúť býkovi po zadku? :) 80%. ()

3DD!3

Pohodová komedie ze staré školy. Vtipy jsou podařené a obsazení výborné. Hlavnímu kvartetu to skvěle šlape (vynikající je John Travolta) a je vidět, že si natáčení užili. Bavil jsem se opravdu dobře a úsměv z tváře mi téměř neslezl. A to snad bylo to hlavní, ne? :-) ()

Spiker01

Taková sbírka vyhaslých hvězd se jen tak nevidí. Výsledek je stejná bída jako jejich relevance v současnosti. 30% ()

Falko

Jeden z mala filmov, ktory sa mi pacil viac, nez samotny trailer. Pobavil som sa celkom dobre, cakal som nieco horsie a taktiez mi vyhovuju dobri herci Travolta, Allen, Lawrence a Macy. Scenar nie je podstatny, dolezity je humor a je na vas, ako sa butede bavit, alebo aku naladu budete mat. ()

castor

Krize středního věku je zřejmě solidní prevít. A tak si banda upocených padesátníků řekne dost, vzájemně si rozmašíruje mobily (!) a vyjede na svobodnou cestu směrem k pobřeží Pacifiku. Bez pravidel, bez závazků. Čeká je ale ranec nesmyslných dobrodružství v sitcomovém balení, které se třou se zdravým rozumem (epizodky s teplým policistou, koupání na Adama), vrcholící v jednom zapadlém městečku. Čekal jsem otevřenou silnici před čtveřicí chlápků, co budou nostalgicky projíždět krajinou, pronášet moudra, vzpomínat, hrát jim bude rocková hudba let minulých a v několika silných momentech to dofrčí až do finále. Jenže ouha.. Je až s podivem, jak se čtveřice takových hereckých stálic (plus pouze statující Marisa Tomei nebo Ray Liotta) mohla nechat do něčeho podobného přemluvit. Naprosto otřepané gagy, nepříjemně známá klišé, dialogy jako z telenovely a děj jakoby si jej během jednoho utahaného dopoledne vymyslely děti na pískovišti. ()

Rex Mundi

Druhá polovica je trochu slabšia, gagy sa opakujú a scenár sa topí v mori klišé, no aj tak je to nadpriemerne milá a veselá komédia. Úvodné predstavovanie postáv je obzvlášť dobré :-) 3,5* ()

D.Moore

Zhruba do poloviny průměrná komedie s několika povedenými vtipy, od poloviny do konce však nečekaně nudící a trapná záležitost. Škoda. Čtveřice Divočáků by potřebovala o dost lepší scénář, aby jejich "jízda někam" pobavila i člověka, kterému motorky neříkají vůbec nic, tedy například mě. ()

MM_Ramone

V tomto americkom filme z roku 2007 sa stretlo vskutku nesympatické quarteto hercov: kutil Tim Allen, pribrzdený William H. Macy, gambatý Martin Lawrence a slizký John Travolta. Štyri trapné "Divé svine". Štyria starí kamaráti, ktorí sa na motorkách vydali na dobrodružnú cestu naprieč Spojenými štátmi. Mala to byť vtipná, komediálna road movie, ale ja som sa pri nej nebavil takmer vôbec. Nudil som sa. Zrejme za to môže to príšerné herecké obsadenie, ktoré ma silne iritovalo. ** ()

Spooner

Partička hvězd nižší svítivosti se sešla aby společně natočila překvapivě docela pohodovou a neurážející komedii. Vtipy sice nejsou nic extra geniálního, ale příjemně usmívat se budete asi po většinu stopáže. Herci to navíc zahráli docela slušně a zvlášť ve filmografii Allena nebo Lawrence to patří k těm lepší filmům, což ale na druhou stranu nebylo moc těžké. ()

MMR

Naprostý průměr mezi průměrnými filmy. Je to komedie, u které se člověk smíchy válet nebude, ale ani nebude uražený, teda neměl by být. Jinými slovy, klasická road movie-comedy se špetkou akce a prvky nudy. ()

petero

Raz za čas takéto niečo dobre padne, ale skôr sa to hodí do TV - tam to bude omieľané dosť často, tipujem. To čo stvára Macy je bomba i Travolta bol fajn i keď jeho postava ostala dosť nedopovedaná... ()

Davies182

Čistý průměr. Slabé chvilky střídají silné komediální momenty. Překvapil minimálně zvláštní konec a skvělá herecká čtveřice. ()

gogo76

Každý raz za čas potrebuje vypnúť, preto stotožniť sa s hlavnými hrdinami nebol problém. Je to v prvom rade komédia a užijete si ju podľa toho, ako vám sadne použitý humor. Pár krát som smiechom vybuchol a niekoľkokrát zasmial či pousmial. Príbeh uveriteľný a pozerateľný, obsadenie až príliš dobré, no nič prevratného z toho nakoniec nevzišlo. Jedna z mnohých nenáročných komédií, kde sa pár scén naozaj podarilo, mnohé naopak nie, humor vám chvíľu sedí a o chvíľu na to sa vám zdá trošku trápny. Magor William H. Maci bol asi najvtipnejší. A bol to on, kvôli ktorému som zvažoval aj vyššie hodnotenie. Nakoniec predsa len 60%. ()

Xmilden

Vlastně mám rád takové pohodovky, kde parta kámošů naleští motorky a vyrazí do světa. William H. Macy je castingovou trefou do černého. No a co by to bylo za film o motorkách, aby v něm chyběl Peter Fonda. 70% ()

Po Divočácích přijdou Staří psi

Po Divočácích přijdou Staří psi

26.06.2007

Souvislost mezi komediemi Wild Hogs a Old Dogs je evidentní. Opět je tu studio Walt Disney Pictures, vrací se režisér Walt Becker i hlavní hvězda (ačkoli s nynější hvězdností Johna Travolty to není… (více)