Divočáci

Wild Hogs

Divé svine

Komedie / Road movie

USA, 2007, 95 min

Velmi příjemně strávený čas s partičkou chlápků ve středním věku, kteří chtějí utéct od svého stereotypního života. Tahle komedie má zvláštní kouzlo a její humor, ačkoli to není nějaká smršť superoriginálních a třeskutě úderných vtipů, prostě baví. Sympatické je, že si Divočáci a nic nehrají a prostě jim to dobře šlape.(21.5.2007)

• mandes

rozpočet : ? otvárací víkend : $39,699,023 tržby celosvetovo : $252,848,688(8.4.2007)

Scénář: Brad Copeland .. Skvěle jsem se v kinosále pobavil, proč to nepřiznat. Divočáci mi šli prostě do noty. Samozřejmě, že film nemá nějaké vyšší ambice, než být středoproudou komedií. Pár vtípku je prvoplánových, také šablona o krizi středního věku a odpoutání se od zaběhlých stereotypů je obvyklá, ale tempo dávkování humorných scén či dialogů má správnou kadenci a tak je celý počátek vyjížďky včetně jízdy samotné až k motorkářskému baru uprostřed pouště velice zábavný. Tam přichází otřepaná zápletka o střetu dobrých a zlých, dosavadní náboj lehce opadá, ale nic markantního se neděje, tyto konflikty jsou prostě nut(d)né a tento nepatřil k nejhorším, páč Liotta a spol. se snaží. Co tuto podívanou zaručeně táhne je herecké obsazení - výtečná sestava kamarádů Tim Allen (zaručeně nejlepší), John Travolta, Martin Lawrence a William H. Macy je přímo ideální volbou, která spolu skvěle funguje. Prostě nečekejte nijak originální nebo geniální zábavu, ale solidní bezstarostná jízda tatíků na hranici zaběhlého klišé to rozhodně je.. 75%.(14.5.2007)

Fajnový "průměrňák", který ukazuje partičku postarších pánů, kteří jsou unudění svými stereotypními životy a tak se rozhodnou vyrazit tam, kam je vítr zavane. Ale opravdu nic extra se od Divočáků čekat nedá. Jak říkám, je to průměrný film, na který se člověk nemusí dívat každý rok, ale rozhodně to není biják, u kterého by se člověk unudil k smrti.(14.10.2013)

• choze

VELMI, VELMI nenáročná komedie.(5.10.2007)

• - Woody Stevens (John Travolta) nosí hodinky značky Breitling. (dyfur)

• - Ve scéně, kdy Woody Stevens (John Travolta) přestřihává palivové hadičky konkurenčnímu gangu, zazní skladba "Wanted Dead or Alive" od J. B. Joviho. Stejná píseň se objevuje během úvodních titulků dalšího "motorkářského" filmu Harley Davidson and the Marlboro Man (1991). (Jizni Tlapa)

• - Když Blade (Peter Fonda) říká Divočákům, aby zahodili hodinky, odkazuje tak na svůj film Bezstarostná jízda z roku 1969, kde jeho postava na začátku filmu zahodí hodinky a vydá se na cestu. (CliffLee)