Divočáci

Wild Hogs

Divé svine

Komedie / Road movie

USA, 2007, 95 min

Hodně povedená komedie. Od filmu jsem nečekal vůbec nic a bylo mi nabídnuta opravdu parádní jízda "Divočáků". Spousta vtipných scén a momentů, tak to má v komedii být. Fajnové herecké obsazení. Pár slabších momentů se najde, ale i tak stojí tato komedie za to. Divočáci do tohooo!! 70%(10.5.2010)

Bůh je mi svědkem, že jsem ze začátku těm chlapům rozuměl, podporoval je, fandil jsem jim, áááááá ano, záviděl jsem jim, ovšem jen do té doby než přijeli do toho městečka a celý to kouzlo dobrodružné obyčejnosti odešlo zpátky na nekonečné silnice spojených států a nechalo divočáky trapně dodivočet. Jo a zachtěl jsem mít Harley Davidson, když jsem uviděl Pítra Fondu, neměl jsem však peníze i když jsem hrábnul do všech fondů a tak budu muset svůj unik ze stereotypu na dobrodružné putování po dálnici D1 ještě chvíli odložit.(28.10.2007)

• Radek99

Bezstarostná jízda hlavně pro scénáristu... :-((13.1.2009)

První polovina slušná, ve druhé už to skřípe jak v dialozích, tak v dramatické zápletce, jejíž závěr nelze brát vážně (přijede Fonda, pokárá Liottu a ten suše konstatuje: "Tak jo, máš pravdu" a odjede... WTF???). Nároky na letní oddychovku Wild Hogs splnili, jen bych příště prosil více Macyho a méně Travolty. P.S. Strašlivé ochotničení zdejších komparsistů je vážně jak pěst na oko. 60%(9.7.2008)

Jako fakt v pohodě movie. Parta borečků si vyrazí prohnat svý žihadla. Prostě easy rider. Šátek přes hlavu, koženou černou bundu, plnou nádrž benálu a uhánět od všech starostí. This is FREEDOM! Supr motorkářský songy, chyběla jen vypalovačka Born to Be Wild. Fajn komický situace a povedený dialogy, na pohodu herci. Všem to mega sekne. A samozřejmě je třeba trochu rozhejbat pokérovanýho šéfa gangu, ať to má nějaký grády. Jasný, že pár momentů jsem viděl už hafokrát, ale nevadí mi to, protože je to prostě zábava. Prostě coolec filmec. Jo a waitněte si na závěrečný title, je tam good scéna a možná přijde i dojatý Liotta. 70% 253 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(23.10.2007)

• - Když Blade (Peter Fonda) říká Divočákům, aby zahodili hodinky, odkazuje tak na svůj film Bezstarostná jízda z roku 1969, kde jeho postava na začátku filmu zahodí hodinky a vydá se na cestu. (CliffLee)

• - V původním scénáři se počítalo s logem známého motocyklového gangu Pekelní Andělé, to bylo posléze změněno na Del Fuegos, poté co známý klub zažaloval Disneyho. (CliffLee)

• - Ve filmu si také střihli krátké camoe Paul Teutul Sr. a Paul Teutul Jr., známí výrobci chopperů, kteří se proslavili na Discovery s pořadem American Chopper: The Series, kde sledujeme výrobu motorek jejich firmou Orange County Choppers. (CliffLee)