Kasandřin sen

• USA Cassandra's Dream (více)

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

luxuska

nemám ráda sousloví "herecký koncert", ale v tomto případě se na adresu obou hlavních představitelů nic trefnějšího napsat nedá! ()

agassi68

Rukopis Woodyho Allena je tu zrejmý aj keď ide z jeho pohľadu o netradičné dielo. O to viac sa mi to páčilo. Navyše Farrell v roli loosera to sa nevidí často.. ()

Mbeast

Miluju Woodyho "nové" filmy. Ať už Sólokapr, Matchpoint nebo Kasandřin sen, všechny jsou skvělé. 4,5*, ale protentokrát budu zaokrouhlovat nahoru. ()

Axident

Dosti šokující Woody Allen. Vynikající Colin Farrell (!) ve dvojici s Ewanem McGregorem, coby bratři, zaplétající se do problému víc a víc, než bys řekl švec. Aneb, kam může dospět nečekaná rodinná výpomoc za hranicí zákona... Nezvykle vážné a ve finále silně tragické. Velmi silná věc! ()

mala_kea

1+1 je jasné, že vyjde 2, co ale není jasné a pro mě dosud nepochopitelné ,jsou výkony McGregora + Farella. Nevěřícně si protírám oči, jestli jsem ještě stále při smyslech. Od Allena nečekat extrémní skoky k vyspělé civilizaci, ale chuť , s jakou točí, je prostě k nezaplacení. Děj odebírající se kolmým spádem, se najednou vrací zpět na původní vrcholek a film se do záhuby neřítí ani po takřka 20ti minutách hluchého místa. Pravidlo počkání si na závěr se vyplatilo, nelitoval jsem těch 20ti minut, které jsem "prospal", protože poté to skutečně přijde. ()

JakeG

Studie toho, kam až může vést špatné rozhodnutí. Malinko mi to připomnělo Match point, ale ten byl dle mého a něco lepší. ()

Rokle

Woody Allen vzal podobné téma ze svého předchozího snímku Match Point. Namísto krásné partnerky v podobě Scarlett obsadil bráchu a vyšperkoval situaci "co jsme ochotni pro prachy a lži udělat". Jen je pokaždé problém, že se to zvrtne. Všichni herci výborní (samozřejmě ta trojice má nejvíce prostoru), kolikrát jsem se v úvodní polovině ušklíbnul různým vtipným narážkám, pak už je to jen a jen thriller se vším všudy. Moc se mi líbil konec, který vybočoval z klasické thrillerové šablony. ()

Faila

Občas je mi postav Allenových filmů docela líto - proč je ten chlapík tak nenávidí? Ale má můj obdiv, že je schopný vymýšlet tak šílené osudy a zvraty, aniž by překročil hranici reálnosti. Trochu mi zde neseděl Colin Farrel, na něhož si nedokážu zvyknout v jiných rolích než jsou tvrdí hošánci, kteří mají vše na háku. A taky mi zde docela překážela jistá znalost posledních filmů W.A., jelikož jsem od začátku čekala, že se něco pořádně po*ere. Přesto mít podobný příběh v rukách někdo jiný, udělá z toho šílené drámo, zatímco v tomto případě to bylo řádně odlehčeno. ()

KHkomiks

Příjemné překvapení a herecké obsazení hlavních rolí. Skvěle natočené, svůj žánr to splňuje- drama a co jen chtít víc. ()

strikeman

Dobré herecké výkony zachraňují průměrně zrežírovaný a ne zrovna neotřelý kousek. Od Allena příliš rutinérské... ()

Gedes

Co na to říct, když pustíme film a už v úvodních titulkách běží režie Woody Allen, často udělám jen vzdechne ah...:-) co to zase bude za extra inteligentní, absurdní...bizardní drama? komedii?..romantiku? Tady u toho filmu říkám pouze, no ...klasický Woody Allen, že mě to stále překvapuje..o náhody a paradoxy tu není nouze. ()

montongery

Byl to souboj dvou mých oblíbených a velkých herců. A i když to oba dva zahráli skvěle, tak u mě vyhrál Farrell. Film měl skvělou zápletku, krásně vystiženou melancholickou atmosféru a silné napětí, hlavně během poslední polovinu filmu jsem nemohl od obrazovky odtrhnout oči. A tohle je jeden z těch filmů, kdy jsem vůbec netušil jak film dopadne. Zakončeních se nabízelo spoustu a taky nakonec nezklamalo. Jediný co bych vytkl, a taky proč nedávám plný počet, je, že se ve filmu objevilo pár logických chyb a příběhových nejasností. Ale díky stylu se to dá považovat jen za detail, zážitek a pocit ke konci byl super. Takže můžu jen doporučit. ()

burton

Hned zkraje si musím postesknout na příšerný český dabing naprosto všech zúčastněných, který, zejména těm dvěma, ubral minimálně další půlku IQ, kterého již tak mají poskrovnu. Každopádně jsem vlastně skoro celý film přemýšlela o tom, jestli je tohle vůbec možný. Dva dobráci, kteří naivně a slepě věří svému snu, tomu, že strýček jim pomůže, tomu, že když si "půjčíš" peníze z kasy rodinného podniku, tak se vlastně tak nic moc neděje, když to nikomu neřekneš...no a když na ně strýcoš vyrukoval se svou "laskavě mi prokažte službu, za to všechno, co jsem pro vás udělal", tak to už jsem měla velké dilema, co bych dělala na jejich místě já. Konverzační drama s prvky Allenovské geniality. PS: rozhodně se na to mrkněte v originále. ()

Akana

Jistě, příslušnost k linii Zločiny a poklesky - Match Point je zjevná. Nemyslím si ale, že by se Allen vysloveně opakoval, prostě jen zpracovává téma z jiného úhlu, v němž velkou roli hrají rodinné vazby. Expozice je trochu vypravěčsky i herecky strnulá, ale postupně jak McGregorův, tak především Farrellův výkon nabírají obrátky. Nakonec právě díky nim mi snad Kasandřin utkví v paměti, což bývá při setrvalé Allenově produktivitě trochu problém. Zrovna nedávno jsem si uvědomil, že si třeba ze Sólokapra nevybavím prakticky nic. ()

Rockerman

Typicky "užvaněný" Allen v příběhu dvou bratrů, kteří dostanou neobvyklý úkol, při němž je třeba překročit hranici. Z poza té hranice už ale není cesty zpět! Řekl bych takový průměr. Viděl jsem dost lepších Woodyho filmů. ()

kkarx

Dva bratři Ian a Terry, oba chtějí peníze na lepší život. Když se jeden z nich dostane do obřích dluhů, zdá se pro něj už není žádné východisko a v tu chvíli se z Ameriky vrací bohatý strýček, který je ochoten synovcům přispět, ale za podmínky že vyřeší jeho problém v podobě bývalého člena představenstva, který proti němu má brzy svědčit. Ian zase chce peníze, aby mohl rozjet podnikání a ke všemu se zamiluje do dívky, která má za to, že už je úspěšný podnikatel. Oba s činem souhlasí, ale zatímco Ian má jasno, u Terryho se objevují velké obavy o správnosti chystaného činu. Allena nemám rád, ale tohle mi sedlo. Občas to vypadalo víc jako divadelní hra než film, ale u takového tématu o svědomí mi to nijak nevadilo. ()