Kasandřin sen

• USA Cassandra's Dream (více)

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

bearmeedek

Není to klasický Allen, a jeho „ruka“ je cítit celý film. Celá síla je postavena na konverzaci (a postavách) dvou bratrů a ve filmu může působit i divadelně. Chybí tady ale rozvinutí ženských postav. Působí jen staticky. ()

Psycho.R

Film Woodyho Allena, u kterého bych nepoznal, že jej napsal a režíroval právě on. Chladná atmosféra, jednání a minimum filosofování či humoru. Jediné, co mi jej připomnělo byla neurotická postava Colina Farrella, která do sebe háže prášky po hrstech. Celé vyznění je jakousi meta pointou na téma vraždy, chladnokrevnosti a náhledu do lidské duše, která dokáže zdůvodnit zrůdnost logikou a kam až je člověk schopný zajít, pokud je na okraji životní nouze, kterou si, ale způsobil sám. ()

Lichty

Jsi pašák Woody! Takto chytře napsanou a zároveň velmi vtipnou kombinaci jsem již dlouho v kinech neviděl. To vše podloženo charismatem herců, skvělou hudbou a krásnou kamerou. Škoda jen těch posledních pěti minut, které jsou vzhledem k předchozímu ději až příliš polopatické. Jinak ale palec nahoru! ()

leftfield

Nejsem nějakým extra milovníkem komedií Woodyho Alena a o to víc se mi líbila tahle brilantě zrežírovaná a také skvěle zahraná záležitost. Pro mě čtyři **** ()

raneczech

Evropské Woodyho období je pro mě nepochopitelnou záhadou. Stejně jako v případě Match Point je u tohohle filmu prakticky nemožné poznat kdo jej natočil, snad s výjimkou citu pro nezúčastněnou kameru a maximálně civilní herectví. Právě ta nezúčastněnost ale zachraňuje tuto jinak dosti předvídatelnou moralitku od toho, aby se stala řemeslně nesmírně kvalitně stvárněným příběhem pro středoškolské vysílání. Příběh je v zásadě obdobný, chtivost a okolnosti doženou hlavní hrdiny k vraždě. Přesto - osudovost, temnost, vášeň, které mě tak strhli v Match Pointu tady až bolestně scházejí, zde se klouže po povrchu. Vedle Match Pointu tu tak máme další neallenovský film od Woodyho Allena, se spoustou podobných rysů, a přesto tak nekonečně jiný, horší.. Škoda, jinak jde v každém ohledu o kvalitní produkt, u Woodyho už tradičně excelentně zrežírovaný i zahraný. ()

touchud odpad!

Nejsem fanda Woodyho ukecaných filmů a doufal jsem, že tenhle bude jiný. Ne, je to trapná bezduchá konverzační slátanina, ani hodinu to nešlo vydržet. ()

polonius

Allen trochu překvapivý, až šablonovitý co se týká děje( přišlo mi , jako by nevěděl jak to ukončit) , ale excelentní (tradičně) ohledně vykreslení charakterů postav. Phill Glass opět odvedl skvělou práci. Nedají se na csfd vyhledávat filmy i podle autorů hudby? ()

godspeed

tohle je na nějakou delší dobu můj poslední allen. jak match point, tak toto dílko by mě bavily, pokud by byly zpracovány jako rozhlasové hry o maximální délce 60 minut. ()

john.h

Skvělé drama, při jehož sledování mě nejvíce bavil skvělý výkon Colina Farrella. Ani ostatní herci ale nehráli špatně. Režie je samozřejmě skvělá a vůbec celé to na mě působilo takovým dobrým dojmem. Bylo to trošku moc ukecané, ale na škodu to nebylo. ()

Adei

Až na posledních pět minut, kdy se stalo neočekáváné, mě celý film překvapivě nudil. Naprosto nezáživné dialogy, děj který stál téměř na jednom místě, nepřesvědčivé herecké výkony, žádné napětí, žádné emoce. Čekala jsem od toho mnohem víc. Allen, moji dva oblíbenci Farrell a McGregor, zdánlivě ideální. Bohužel ani jeden mě nepřesvědčil abych filmu dala větší hodnocení. Dokonce ani hudba ne. Kam se poděl humor a nadsázka Woody?! ()

Izz

Není to úplně to právé ořechové,co bych to geniálním Match Pointu očekávala,ale přesto mě Cassandra dokázala vtáhnout do děje,i díky sympatickým hercům a chytré Allenově režii.Vypadá to,že p několika slabších letech se Woody zase vrací do velmi dobré formy,což kvituji s povděkem a nezlobila bych se,kdyby Woody točil takové filmy i nadále. ()

Stanix

Filmy Woodyho Allena jdou úplně mimo mě. Úpřímně jsem do toho šel jen kvůli Farrellovi a McGregorovi a nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen. Podařené duo „batři jaxe patří“ působí svěže a příjemně. Nemohl jsem se však ubránit otázce, jaký by byl výsledný dojem, kdyby si oba aktéři své role vzájemně prohodili. Anebo to byl záměr, pane Allene? ()

winstonik

Niekedy sa oplatí nevedieť vopred, že film natočil Woody Allen. Nie je to typická Allenovka. Tuctové psychologické krimi, ktoré ani dialógmi netrhá záujem diváka. Napriek tomu však má svoje plusy: napríklad Colina v roli, v akej je neprekonateľný. A dobre sa to pozerá. ()

DogtownCZ

Skoro se mi ani nechtělo věřit, že tento film je od Woodyho Allena. Po těch komediích by si člověk řekl, že točí pořád ten stejný žánr, ale tohle je úplně něco jiného. McGregor a Farrell zahráli své role perfektně a já se zatajeným dechem sledoval každou vteřinu filmu až do konce, ze kterého jsem byl doslova na měkko. Úžasný film. ()

dogma97

Blekotavé dialogy, typické pro W. Allena, ovšem bez té vtipné ironie, jak ji známe z jiných jeho filmů. Silně mi to připomíná ochotnické divadlo. ()

mekele

Skvělej film..Ústřední dvojce mi dokázala, že prostě hrát umí, hodně mě překvapila role Colina, který většinou hraje "drsnáky"a ted užasně zahrál "ufnukánka".Stejně je to i s Ewanem, který hraje oproti svému bratru roli více bez zábran,velmi ambiciozní a je schopen i ...!!""Nemužu to ani už vyslovit"V pruběhu filmu hraje uchvatná hudba, zvláště v závěrečné scéně přesně nastinuje atmosferu jak v divadelním dramatu. ()

BUFUU

Velice přesvědčivé herectví ze strany McGregora a především Farrella, který se zde opradu vyznamenal, bohužel nezachrání film se slabším scénařem. Děj mi přišel příliš nesmyslně vykonstruovaný. Od Woodyho jsem očekával lepší výsledek. Přece jen jeho místo je u komedie a v New Yorku. ()