Kasandřin sen

• USA Cassandra's Dream (více)

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Skleni

Woody je klasa. Aspoň čo sa týka príbehov. Také zápletky hocikto nevymyslí. Avšak tu sa trochu sekol. film vás vodí dokolečka ako psa na dráhe. keď už si myslíte, že šak sa nič iné stať nemôže, stane sa. Niekedy by to bolo dobré, ale pri tomto filme to vadí. Najmä vývoj samotných postáv mi vadil. Ian bol od začiatku ten tichý a Terry ten odvážny. No ku koncu sa to otočilo. to mi trochu vadilo. Aj ten záver bol trochu. No nvm. po pravde som si ho tak nejak predstavoval. bvážne. A to bol hlavný bod prečo tak nízke hodnotenie ináč skvelého filmu. 59% ()

Modus

Začátek filmu mě až překvapil svým pohádkovým vystupováním, dva bratři, kterým se vydaří vše, na co sáhnou…Říkal jsem si, že musí po tom všem štěstí přijít hluboký a tvrdý pád na samé dno svých možností…To by ale nebyl Allen aby nevymyslel něco úplně jiného, dokonale zamotaného a naprosto překvapujícího…Ve filmu se představí snad dvě nejznámější Irská a Skotská jména, ne není to Bono ale Ewan McGregor a Colin Farrell…Na rozdíl od Ewana, Colinovi role moc nesedla, zvláště ke konci filmu kdy měl propadat depresím, i když je Farrell zkušený herec, mě v této pasáži vůbec nepřesvědčil…Ufňukaný a slabošský výraz v obličeji prostě není jeho partie, on má hrát drsňáky jako tomu bylo třeba Pride and Glory…To Ewan hrál svůj standart, nenadchl ale ani nezklamal…Z dvojice bratrů to byl právě on kdo na sebe strhával veškerou pozornost, ať už to bylo mluveným slovem nebo jeho osobností…Nechci ale zase říct že celý filmy stojí a padá právě na McGregorovi, to určitě ne, film udržuje v pochodu jednoduchý o to víc precizní scénář…Není divu scénář vymyslel sám Woody Allen, ten má obrovské zkušenosti z let minulých…Musím se přiznat že právě Allenovskou tvorbu nemám úplně prozkoumanou, a nikdy mi nějak neimponovala, viděl jsem jen pár jeho děl, a to převážně ty novější…Ale Match Point byl dokonalý, a krapet mi přišlo že Kasandřin sen příběh kopíroval, ale i tak to vypadá velmi přesvědčivě…Na závěr bych chtěl dodat, že nebýt strhujícího a překvapivého konce, byl by to kvalitní leč průměrný film který by nevyčníval ze šedi průměrných filmů…Ale právě díky konci se film vyhoupl o stupínek výš!!! ()

frbulka

Vše má svou hranici a pokud ji překročíme, již není možné se vrátit...Další Woodyho snímek na motiv zločinu a trestu, narozdíl od Match Point je však dynamičtější a lépe prokresluje psychologické pochody hlavních postav, třešničkou na dortu je pak výborné herecké obsazení filmových bratrů. Po dvou zhlédnutých neslaných nemastných snímcích Woodyho Allena (Match Point, Vicky Cristina Barcelona) se mu konečně povedlo zasáhnout mě, i když netvrdím, že přímo do srdce. ()

Biopler

Shakespearovská dráma po allenovsky. Veľmi dobrá vecička, občas škrípe v dialógoch, ktorých je aj zbytočne veľa. Sú to kecálkoviny, ktoré už k Woodymu skrátka patria. Ináč veľmi napínavé, prakticky žiadnu hudbu režisér nepotreboval, bola iba na začiatku a na konci. Výborný výkon McGregora, ukázal veľkú charizmu a úplne s prehľadom zahral svoju rolu na rozdiel od Farrella, ktorý bol iba priemerný. Rozporuplné 4*. ()

cogi

Nejedná se o jeho typický film, to upozrňuji dopředu .... ale i tak se mi snímek líbil, protože hlavní linie byla zajímavá i sledovat bratry až k tragickému konci. Přesto jsem už navyklá na woodyovský styl a s porovnáním s ostatními jeho pracemi jsem dala tři hvězdičky, .. přesto bych ho doporučovala, jedná se o film, který vás přinutí zamyslet se nad myšlenkou ... co jsem ochotná udělat pro peníze. ()

BernardBlack

Jak píše RickyFitts, myslím, že opravdu Kasandřin sen za Match Pointem zaostává, ten je určitě působivější ve všech směrech, ale skvělý Ewan McGregor s Colin Farellem (který sice hraje charakterově možná trochu podobnou postavu jako V Bruggách, ale v obou případech skvěle, takže nezamrzí si to zopakovat), dobrý scénář (překvapivý závěr) a velmi pěkné výkony v ostatních rolích mě donutili dát filmu 4*. ()

rainman93

Jeden z nejslabších Woodyho snímků. Pochopil jsem co se Woody snaží tímto dílkem sdělit divákovi, všechna ta ironii života, nemožnost předpovídat následky našich činů a neschopnost člověka se s tím vším utrpením vyrovnat. Proč to ale dělat takhle špatně. Film selhává téměř na všech úrovních, drží ho prakticky jen herecké výkony. Woody je zavedenou značkou, proto zamrzí o to více, když vidíte, jak někdo tak schopný dělá něco tak neschopného. ()

Luckyman

Woody Allen ma prekvapil tak úžasným filmom, ktorý bol napínavý od začiatku až do konca. Začalo to nevinne kúpou lode a pokračovalo ďalej gradujúcim dejom. Chvíľami som bol v takom napätí, že som ani nedýchal. Ewan McGregor a Colin Farrell dokazujú, že sú skvelí herci. Klobúk dole. ()

ecis

Jednoducha drama s kriminalnou zapletkou, ktora sa oplati vidiet kvoli vynikajucim hereckym vykonom hlavnej dvojice – Colina Farella a Ewana McGregora. Inak nic prevratne. Woody Allen stavia uz po x-krat na dialogoch a zabuda na vsetko ostatne. Matchpoint bola asi svetla vynimka. ()

prasklinka

Až na ten konec to bylo dost nudné, při sledování filmu jsem měla několik i vícedenních přestávek, bohužel většina filmu nedokázala zaujmout. ()

BDMarty007

Jelikož scénář napsal a film režíroval Woody Allen, pořád jsem čekal na nějakou excentričnost či vtipnost. Bylo to dráždivé, stále být ve střehu, předvídat nepředvídatelný zvrat, vtip …, ale to jsem se tentokrát přepočítal. Snad jen scéna, kdy strýc vyslechne žádosti chlapců a pak také sám jednu předloží, Woodyho nezapřela. Jinak se ale jedná o dramatický příběh o klasickém morálním dilematu. Woodyho podání je pravda maličko svérázné, ale i tak vyznívá velmi reálně a depresivně. Skvělé herecké výkony, zejména oba hlavní hrdinové jsou ve svých rolích naprosto dokonalí. ()

Adiemus

Postrádala jsem tu závěrečnou tečku nad i, kterou končí Match Point. Předpokládala jsem, že se Ian po vraždě svého bratra bude chtít zbavit i švagrové, takže skutečný konec mě poněkud zklamal. Při hodnocení hodně udělala hudba, která zejména v první polovině evokuje napětí a tušení neodvratné tragédie. ()

kwaicheng

To vám ale bylo drámo! Já na bráchu, brácha na mě. Vypadalo to jako docela nevinná lehká oddychovka, ale děj se vyvinul pro mě překvapivě, protože jsem do poslední chvílechtěl věřit, že to takhle nedopadne. Nakonec strejda Howard vydělal ze všech nejlíp. ()

vikino1

Dosti zdlouhavá nuda o tom, jak nám gamble, chlast, prášky a hlavně zlatokopka, na kterou člověk nemá, můžou dokonale posrat život.... ()

haWranka

Typický Allen, linie dost podobná Match Pointu. Ale ta mírná neoriginalita mi vůbec nevadila, protože tohohle Allena já můžu. A chlapci v hlavních rolích se taky snažili a i se jim dařilo. Skvělá mrazivá atmosféra. ()

DeeH

Woody Allen má opravdu velmi osobitý styl a jeho ruka se zde rozhodně nezapře. Ewan McGregor podal excelentní výkon, ostatně jako vždy, zato Colin Farrell mě příjemně překvapil. Důraz na morální zásady člověka je při nejmenším zajímavé téma, ale některé scény mně přišly zbytečné. Možná jsem kvůli vysokému hodnocení čekala víc. Myslím že Allen má za sebou i lepší kousky. Dodívala jsem se, nicméně podruhé už to vidět nepotřebuji. ()

Akaja

Fuj fuj, dlouho mi nebylo z filmu takhle špatně. Hodně drsné téma, pro mě byl oříšek Ian (Ewan McGregor), protože jeho postava nebyla vykreslená tak, aby se dalo jemu a jeho motivaci věřit. Nebyl to rozený podvodníček ani hajzlík a vlastně mu ani tolik neteklo do bot jako Terrymu (Colin Farrell). Svého bratra měl rád a i když jeho sen byl velký a zaslepenost láskou taky, pořád by to bylo málo na to, k čemu se jeho postava rozhodla. Co se dělo s Terrym, to bylo jednoduché pochopit, proč ale nedostaly tolik prostoru i vnitřní pohnutky Iana? ()