Kasandřin sen

• USA Cassandra's Dream (více)

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Mr.Roman

Veľmi sa mi páči aký smer začala naberať Woodyho tvorba. Po Match Pointe opäť výborná krimi/dráma podobného rázu. Na Match Point síce nemá - niektoré scény boli prehnané do absurdity a tiež záver sa mi zdal byť trocha ukvapený a aj predvídateľný, pričom však chýbalo veľmi málo a nemal by som tomuto filmu čo vytknúť. No veľmi silno na mňa zapôsobil a je pre mňa príjemným prekvapením. Obsadenie bolo opäť výborné - hlavne ústredná dvojica Colin Farell + Ewan McGregor ma prekvapili a musím uznať, že má pán režisér výborný vkus na dievčatá (aj keď to predsa len nieje Scarlett ;)). ()

RobbieM@N

Podle mě to byl "Match Point" pouze v jiném pozlátku a s duem vynikájících herců, šablona byla stejná, zápletka hodně natahovaná a konec ani moc nepřekvapí. ()

JohnnyBoy

Jednoduchý, fungující, přestože jde o drama, až sžíravě zábavnou formou podaný příběh. Zajímalo by mě, jak by na tento film reagovali cinefilové, kdyby nevěděli, že ho natočil Woody Allen. PS: Naprosto fenomenální Tom Wilkinson... ()

Jeremiasz

film v pozvolnem tempu s dobre navrzenou gradaci deje az do samotneho konce s velmi uveritelymi hereckymi vykony. Zadny znepokojivy pocit ze by mohlo dojit k debilnimu zvratu se nepotvrdil, prestoze parkrat jsem mel pocit, ze to k tomu smeruje. Rozhodne stoji za videni ()

huzgi

Velká škoda, že se W. Allen nemůže rozpůlit a točit každý rok komedii a současně vážné téma. Po Match Pointu další skvělé drama. Film silně připomíná Kieslowského Krátký film o zabíjení, ale také některé filmy Hitchcocka. Současně nelze nevidět inspiraci u Dostojevského a dalších významných ruských literátů. Film má tolik rovin, že ho lze rozplétat z mnoha konců a pokaždé vás ohromí. Vynikající herecké výkony, mazlivá kamera a hudba jako řemen, tak silně "neallenovská". Kolikrát nás Allen ještě takhle překvapí? ()

boombang

Staroch Allen je k nepoznání. Vlastně jsou u něj k poznání jen titulky a hudba k nim. Téma je výborné, závěr vcelku (ne)čekaný - i když chlapci McGregor a Farrell moc přesvědčiví nejsou (a jejich postavy taky mají své mouchy). Jako celek to však drží krásně pohromadě a je to o něco lepší než Match Point. ()

Marťulka

Myslíte to tak a ono to je nakonec stejně úplně naopak... Nevím, čím to je, ale posledních pár filmů W.A. mi příjdou, jako "pohádky, kde vždycky vyjde pravda najevo". Na tom by nebylo nic špatného, jen kdyby bylo provedení trošku lepší... ()

jafuska

ačkoliv není můj oblíbenec režisér Woody Allen, přesto tento film byl docela dobrý, a hlavně v něm hrál můj oblíbený herec Ewan Mcgregor, jeho jsem si fakt užila, dobrá zápletka, ale asi nic mezi tím, dobře se na to dívalo, ale nejspíš si už po nějaké době nevzpomenu o čem to vlastně bylo, nejspíš to u mě jen tak profrčí a nic dál, ale Ewan hrál opět moc dobře, to se musí nechat. ()

lord Ball

Morální dilema nad tím zda, jít za svým snem i za cenu skutků, které nejsou ve schodě, ať již s morálními nebo právními zákony, prolíná celý tento filmeček a dle mě dost věrohodně a smysluplně možná až moc do detailně. Celkově ale na mě udělal poměrně dobrý dojem. ()

uodevr

Průzračně chladnokrevné, smutně uvěřitelné, efektně zdrcující. Až je mi líto, že za celou svou kariéru Woody tenhle žánr svědomě ignoroval a jak se zdá, opět na něj hází bobek. ()

iz67

Hodně neAllenovský Allen. Opravdová řecká tragedie, taže i když ne Allen, tak fajn. A výborný Farrell (něco jako V Brugách) ()

kubilov

Woody Allen je potřetí v řadě se svým filmem v Anglii a po dramatu a komedii se zase na skok vrací k první variantě. Kasandřiným snem stylisticky pokračuje v nové cestě, kterou začal o dva roky dříve fenomenálním dramatem - Match Point. Jenže na rozdíl od zmíněného veledíla je tento snímek více o vině, která dopadne na jednoho ze dvou bratrů, které mimochodem výborně zahráli Ewan McGregor a Colin Farrell. Právě první jmenovaný a jeho role mi sedla daleko lépe, jeho snaha zabezpečit se a začít nový život s krásnou (ale náročnou) Hayley Atwell mi byla daleko blíže než věčně ušpiněný a psychicky labilní automechanik. Slabší 4* ()

adamix

Woody Allen síce nieje ako Alfred Hitchcock, Quentin Tarantino či Luc Beson, ale i keď väčšinu svojho života zasvätil zábavným komédiam, alebo zaujímavým romantickým filmom, dokáže dosť slušne natočiť triler, ktorý vás dokáže šípom zasiahnúť do srdca ako klasické filmové hitovky ako Vražda na objednávku, Pulp Fiction či Leon. Vo všetkých týchto klasikách dokážeme na prvý pokus vycítiť nádych trilerovej atmosféry a rovnako aj v tomto Allenovom nevídanom snímku - Kasandrin sen. Film začína rovnako, ako jeho ostatné filmy. Zoznamuje nás s postavami, s ich partnerskými vzťahmi, s ich rodinou. Ewan McGregor si nájde krásnu Hayley Atwell a jeho brat Colin Farrel žije životom nespokojného a tvrdohlavého chlapíka, ktorí si nájde horšiu cestu životom, a to hazardom, pri ktorom prehrá veľkú sumu peňazí a krásne odštartuje náš príbeh plný nečakaných rozhodnutí a zvratov a krásne toto súcto okorení požiadavka od ich bohatého strýka Toma Wilkinsona. Až pri tomto filme môžete zistiť, aké ťažké je spáchať vraždu, a ešte ťažšie po nej žiť. Psychický rozpad Colina Farrela je bravúrny a dokážeme pri ňom zistiť, že aj keď sa raz rozhodneme vstúpiť na druhý breh, už sa z neho nedokážeme vrátiť naspäť. Woody dosť dobre vychytil atmosféru pravého trileru, ako to dokázal pri filme Match Point. Síce tento film nieje u mňa celkom dokonalý, aj tak skláňam klobúk pred fantastickými hercami, uspokojivému trileru a geniálnym Woodym Allenom. Slušný film. A po výbornom Match Pointe, Užívaj si, ako sa len dá a Polnoci v Paríži jeden z jeho najlepších kúskov modernej doby. U mňa uspokojivé a pri ďalšom pozretí dám o hviezdičku možno viacej. Dávam 4* a 85%. ()

Ukrizku

Jakoby dětinské krimi o bratrech, kteří zamrzli v pubertálním fantazírování. Chtějí, co nemohou mít a předstírají, čím nemohou být. A nakonec jsou překvapeni, že se nestal zázrak. Ne, že bych takové hloupé lidi neznala, ale proč o nich točit filmy? CF je ale luxusní automechanik s hraničním IQ. ()

Filipes

Že by Woody skoncoval s komediemi a začal novou notorickou kapitolu lidských dramat? Inu, obojí mu jde výborně. Cassandra's Dream je rozhodně lepší než Match Point..je to taky zásluha skvělého výběru obou představitelů hlavních rolí. ()