Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

klerik

Láka ma to dať štyri hviezdy, ale predsa len v závre je film trochu príliš priehľadný a zdĺhavý... Každopádne výborná atmosféra, dobre dávkovanie gore, celkovo je tento polohoror natočený štýlovo. Vývoj hlavnej postavy je zaujímavý, ale chcelo by to trochu viac náznakov od začiatku. Normálne som rád, že na Slovensku nemáme metro... ()

bassator

Toto je jeden z filmů na který se jen tak lehce nezapomene. Mrazivý drsný horor/thriller který má jen jednu chybu, ale bohužel dosti podstanou. Úplně stupidní konec... - 2009 - 55% ()

Crocuta

Důstojné zpracování Barkerova námětu, který sice posouvá trochu jinam, ale to vůbec nevadí. Pravda, některým žánrovým klišé se "Půlnoční vlak" nevyhnul, ale k nějaké bezduché vyvražďovačce má hodně daleko. Nepostrádá výraznou temnou, depresivní atmosféru a originální pohled na odvrácenou tvář velkoměsta a jeho podsvětí. Za největší klad ale považuji právě to, co třeba POMO a někteří další vidí jako zápor - velmi nápaditou kameru a obratný střih. Právě díky působivé vizuální podobě vyčnívá "Půlnoční vlak" z řady snímků, které stojí a padají s naturalisticky zobrazeným násilím a hektolitry prolité krve. ()

korbitch22

Byl jednou jeden vlak a v něm retardovanej medvídek s dvacetikilovým kladivem a byla/nebyla to docela švanda. Zatímco ve svém posledním filmu režisér Rajesh Koothrappali nedokázal naznačit byť jen sebemenší kousek atmosféry, u jeho "nejslavnějšího" díla se mu to celkem povedlo.Typická povídka od Barkera, trochu násilí, trochu mysteriózna a vše zabalený v takovym napínavo nudnym kabátě, přesně jak to ukazuje tenhle film.Ještě předtím, než začal Bradley slavit úspěchy v komerčních kravinkách a Oscarových (s)hitech, honil v metru nemluvného vraha s tváří retardovaného medvídka.Jak řikám, díky nočnímu metru to má zajímavou atmosféru a do jisté chvíle je to i napínavé, bohužel víc jak 40 minut před koncem si to tak nějak odvyprávíte sami a vlastně jen čekáte, co že přesně je v pozadí toho všeho a musim říct, že to mohlo být teda o něco vypečejnější, obsáhlejší, démoničtější a inteligentnější.trochu jsem v tom viděl Arnoldův Konec Dní.Vybíjená okořeněná o mysteriózní zápletku, která měla být daleko zajímavěji zpracovaná a těch vražd je zase málo, i když byli přehnaně digitálně zábavné a poprava blondýnky epesní, víc jak 55% z toho nevymáčku, jelikož i střihač měl zase nutkání šmikat jak kokot a režisér nás chtěl místy uspat.Pořád je to ale Koothrappaliho nejlepší film, z těžkého průměru se nemá asi ale nikdy šanci dostat. ()

Cabal

Točit adaptace Barkerových povídek je kříž, v 99% se vám to totiž nepodaří. Kostra povídky je natahovaná a vyplněná hodně průměrnou a nestravitelnou vatou po které vám zůstane na jazyku nepříjemná pachuť nevyužité příležitosti. ()

heyda

Hutná zlověstná atmosféra metra podbarvená mrazivým hudebním doprovodem. Herecké obsazení více než známé. Můžeme tam narazit na známe obličeje z Prison Breaku, Dr. House, Zoufalé Manželky atd. Některé krvavé záběry byly dost vydařené, některé trochu přitažené za vlasy. Ale co mě nejvíc zklamalo byla celková pointa příběhu. Vlastně skoro celou dobu jsem hltal scény a doufal jsem, že z toho nevyjde nakonec nějaká kravina, protože průběh filmu tomu napovídal. Tak jsem čekal a čekal, kdy se dozvím O CO TEDA GO....až teda v posledních minutách se mi dostalo jakéhosi vysvětlení, které však nebylo úplné a bylo s prominutím trapné. Takže shrňme si klady: hvězdička zaslouženě putuje Bradley Cooperovi a Vinnie Jonesovi za herecké výkony a hvězdičku si zaslouží i hudba s kamerou, především kamera byla docela originální. Jinak ostatní je pro mě zklamáním! ()

rollman1

Na film jsem se těšil, jelikož mi ho doporučovalo hodně lidí (okey, jen jeden, chtěl jsem být důležitý). Prej se mám těšit na skvělé efekty, mordy atd. Včera jsem si film pustil a dostal jsem přesně to, co mi bylo slíbeno. Skvělé provedení vražd, skvělé gore, výborný řezník Vinnie, který si dokáže s řeznickým kladívkem a mastným, brutálním pohledem udělat respect a s ničím se nepáře. Říkám si, že by to na ty 4* mohlo být, ale konec vše sprznil a ze skvělého slasheru se stal Faunův Labyrint. Takže mě to naštvalo a snižuji. Teď mizím na tramvaj a doufám, že mě tam neubije truhlář velkým solárkem. ()

Oktavianus

Městské legendy o nočních spojích metra a mrtvých v nich patří k nejpůsobivějším, protože jsou poměrně hodně uvěřitelné, a to i v našich podmínkách, kde poslední metro jede jen krátce po půlnoci a většinou je plný ožralejch lidí. Clive Barker to ve své literární mytologii dovedl k dokonalosti, takže závěr filmu, přestože dost ztrácí svou předchozí atmosféru, mě v podstatě nadchnul. Jinak je ale temná a kovová atmosféra města moc hezky vykreslená, Leslie Bibbová je k sežrání, krev stříká, ukáže se Ted Raimi a občasný vtípek neuškodí (narážka na Forresta Gumpa mě opravdu rozesmála). Potěší rovněž neobvyklé záběry kamery, třeba pohled z pozice usekávané hlavy se skutečně dostane pod kůži. A jenom poznámka na závěr - Vinnieho Jonese bych skutečně nechtěl potkat sám v lese. Nebo dokonce v metru. A to nejen ve chvíli, kdy má v ruce palici, ale i když se (jedinkrát za celej film) usměje. ()

honajz odpad!

Sorry, prostě už stárnu. Efekty účelově hnusné, aby mi bylo na zvracení, mi zkrátka už nic neříkají. ()

rikitiki odpad!

Valila jsem bulvy na tu masakrózní záplavu násilí a to mi je, naštěstí, nikdo ani nemusel vyrazit z hlavy železným kladivem. Násilí, násilí, násilí a jako bonbónek: brutalita. Nic víc nečekejte, protože – popravdě – příběh je blbý až to bučí. Slouží jen k přidávání scén zalitých krví a ověnčených vyhřezlými střevy. Postavy jednají, jakoby jim někdo vymlátil mozek z hlavy, a to ještě před tím, než se tak skutečně stane. Hlavní hrdina, uhranutý fotograf, se několikrát zachoval tak stupidně, až mě donutil vyprsknout smíchy. Závěrečné vysvětlení, proč taková jatka, bylo jen narychlo spíchnuté a smysl nedávalo žádný. V jistých náznacích je to městská legenda promíchaná s hororem, ale nemá cenu nad tím moc přemýšlet. Prostě sednete do metra a někdo vás co nejsurověji umlátí kladivem. SHRNUTÍ: Nejhorší reklama na veřejnou dopravu všech dob. ()

anderson

Bieda dnešného hororu. Ale tentokrát pozerateľná. --- Inak českému distribútorovi sa doslova ponúkal výživný preklad názvu (PÚLNOČNÍ VLAK S MASEM). Prečo ho nepoužil je záhada. Alebo debilita. (27.11.2008) ()

Pítrs85

Film drsnej jak Jonesova držka, film ocelově chladnej jak prostředí metra, no prostě film, kterej mi fakt sednul, i když po dějový stránce to není nic extra. Naopak jeho provedení je prostě brutálně skvělý, ten anglickej fotbalista mě fakt baví a jeho krvavý rubačky jednoduše fungujou. Závěr je sice úlet, ale do tohoto podivného béčka tak nějak sedí. ()

eraserhead666

Gore teda zrovna moc nemusím, ale úchylný až bizarní styl Cliva Barkera mám hodně rád pro jeho syrovost a jistou uměleckost. A to se právě podařilo vystihnout tomuto filmovému zpracování jedné z Barkerových povídek z jeho slavných Knih Krve. Půlnoční vlak je dost krvavý a místy až nechutně, tam kde i v odvážnějších hororech kamera přece jenom uhne, tady vydrží až do konce. Snesu toho dost, ale místy jsem měl nutkání se prostě otočit (trhání zubů a nehtů prostě nesnáším zrovna dvakrát dobře, stejně jako propichování achilovek). Nečekejte však nějaké rádoby krvavá až karikaturistická divadýlka ve stylu kanibalských hororů či např. HORY MAJÍ OČI, tohle je, ač místy zahnáno do extrému (až by se zdálo, že je v člověku tak přes 10 litrů krve), často až nezdravě naturalistické. Triky jsou parádní (tady konečně ta digitalizace spíše prospívá než ubírá na kvalitě), krve hektolitry a příběh docela zajímavý. A Vinnie Jones vynikající. ()

SOLOM.

Hodně slušný film, který si u mě nasbíral body hlavně při scénách v metru. Protože jakmile se scény odehrávaly venku tak mě to moc nebralo. Mnohdy tam bylo naprosto zbytečné natahování děje a kecalo se o ničem. Jedinou výjimkou je ta honička v řeznictví. Krvavé scény a masakr byly pastvou pro mé oči, nikoliv však už ty scénky, kdy urážel a mlátil do hlav obětí. Tuhle umělinu si mohli odpustit. ()

ARI50

Řezník který fakt holduje masakru a pořádne dávce krve, metro je hodně solidní místo pro tohohle maníka a tak se nedá nudit ani trošku, záplava krve začína. ()

Necrotongue

Clive Barker patří dlouhou dobu mezi mé oblíbené autory hororů a tvůrci tohoto filmu vcelku zdařile zpracovali jednu z jeho povídek. Pravda, na to, aby mohl z povídky vzejít tento snímek, bylo nutno scénář přikrmit nějakou tou omáčkou navíc, ale i tak jsem byl s výsledkem spokojen. Mohlo být hůř. Mnohem hůř. Clive Barker si nikdy s krví hlavu nelámal (přestože umí vytvořit hrůzu i jinými způsoby) a tvůrci filmu to respektovali, vykašlali se na akci v temnotě hustší, než je mlha kolem rybníku Brčálníku, a přišli se syrovou brutalitou, při níž jedno oko nezůstalo v důlku a do níž se britský Terminátor skvěle hodil. Zajímalo by mě, jestli se po americké premiéře snížil počet cestujících v nočních vlacích newyorkského metra. / Poučení: Kdo se bojí, nesmí do metra. ()