Půlnoční vlak

• USA The Midnight Meat Train (více)

Nejděsivější jízda vašeho života!

corpsy

Ak príde na krvavosti a nechutnosti, je načo sa pozerať. V tomto prípade je to dokonalá žánrovka. Ale veľa nudy a nezaujímavostí okolo, to riadnym mlátkom sklepávajú do priemeru. ()

Crazer

:D tragédie. Jako nebylo to tak špatné, ale nevim co se stalo v druhé půlce filmu. Asi se do natáčení pustilo nějaké filmařské dítě a nehorázně zpizdilo konec filmu. Připadalo mi to jako dva rozdílý filmy, které k sobě vůbec nepatří. A toho hybrida s vykousnutým jazykem nakonec už ani nekomentuju. ()

Pishin

Tak po dlouhe dobe muzu rict, ze jsem po celou stopaz mel ten neprijemny pocit v zaludku. Skvela atmosfera a pach teple krve se line celym snimkem podbarvena hodne slusnou hudbou. Skoda jen par mist, ktera me neprisla az zase tak logicka a trosku toho mooc vysvetleneho zaveru, ale ve vysledku to filmu zase tak neuskodilo a na krase mu neubralo. Co ale filmu vylozene uskodilo je par odflaknutych pocitacovych efektu, ktere bijou do oci. Secteno podtrzeno, pokud si vecer date tuto podivanou urcite neprouhlopite, ale pokud byste se meli v noci vracet metrem asi se vam moc chtit nebude to me verte :-) 75% Btw: Dvorni herec Guye Richtieho Vinnie Jones byl jako Mahogany naprosto skvely. ()

kleopetra

Musím uznat, že film působí děsivě, fakt slušnej horor. Kdybych měla horory ráda tak to ohodnotím lépe, ale mě ty potoky krve, vydloubávání očí a vytrhávání zubů prostě nedělají dobře. Zajímavá kamera... Na horor hodně dobrý film... Jak to dopadlo, to už mě napadalo, ale ta pointa, proč se to děje, co se děje by potřebovala více vysvětlit nebo lépe. Prost ěproč to jako dělají? To mi prostě nedošlo. Proč nemohou prostě jíst zvířecí maso jako normální lidi:-D Kdyby třeba řekli, že jim to prodlužuje život nebo tak něco... ()

sidzej

Krvák ktorý zo začiatku vcelku zaujal atmosférou a prostredím metra no nakoniec pribehovo skĺzol do typického tupého béčka plného samoúčelných brutálnych scén. Fanúšikovia gore musia byť nadšení mne však vadili priehľadné digitálne triky a nevýrazný mäsiar v podaní Vinnieho Jonesa. V rámci žánru to však nie je najhorší príspevok. 50% ()

Astaroth12

Koncert brutality a násilia.Hlavne to prvé tu bolo dostatočne využité.Jeden z mala hororov,kde sa stále niečo deje a vobec vás nezačne nudiť ale naopak ešte by som ho predĺžil asi o 10 min. a to sa mi nestáva často.Po trikovej stránke to bolo naozaj neuveriľelne nasnímané.T,Raimi už kontaktné šošovky asi potrebovat nebude.Najviac zaujal V.Jones ten jeho kamenný pohľad bol veľmi mrazivý,ale zas ten jeho jediný úsmev vo filme pobavil,ale dobre zahrali aj ostatný či B.Cooper ktorého mam zaškatuľkováného ako komedialneho herca,tak tu to uhral s prehľadom ale aj B.Shields bola veľmi sympaticky príjemná,presne sa hodila do konceptu krvavého filmu.Brutálny gore horor s veľmi mrazivo natočenými scénami. ()

pivo

Malo to potenciál, to hej. Dokonca štvorhviezdičkový. Ale ako to už tak býva, koniec totálne všetko pochoval a prišiel s takou pointou, za akú by si niekto zaslúžil po hube. Klady sú očividné, vynikajúca kamera, v prvej polovici pohlcujúca atmosféra. Ale čo je to platné, keď na scenári by sa ešte zišlo popracovať. A čo tie otrasné triky, však tá krv už horšie hádam ani nemohla vyzerať. Plus hlavný ťahún filmu, Vinnie Jones, na mňa často pôsobil skôr ako paródia na strach naháňajúceho zabijaka, než človek, ktorého by som fakt nechcel stretnúť v noci osamote. Takže dávam 3*, a to hlavne za tú atmosféru v prvej polovici filmu. Ale je to škoda, malo to na viac. ()

ledzepfan

Hrozná ptákovina ve které funguje jen velmi málo věcí a to ještě zřídka.. O kvalitně vystavěném příběhu si můžeme nechat jen zdát(absenci logiky neřeším), i když v té základní myšlence to má potenciál, který občas zlomyslně vykoukne aby pak zase na dlouho zalezl. Stupidní dialogy. Chabé pokusy o něco jako pseudopsychologické vykreslení postav(pchehe). Děj a dynamika jsou nekompromisně rozmělňovaný do opakujících se sestupů do metra(tam zpátky tam zpátky tam zpátky-furt ta samá zastávka...) Triky opravdu hrozivě umělé až srandovní. Ty průlety a oblety jak pro nejlacinější 3D jsou vskutku trapné a ve výsledku ubližujou i tomu poslednímu a jedinému co by mohl půlnoční vlak nabídnout-a to jsou gore scény, kterých je sice dost a mají snahu být šokantně odvážné ale právě díky digi trikům a všem těm pičovinám s kamerou ztrácí sílu, krásu i smysl..... Dvě hvězdy za to, že jsem to dokoukal bez újmy(či spánku) a za to, že některé chvíle by mohly fungovat jako černá komedie či parodie (ona přítomnost(a celá scéna)Teda Raimiho asociuje myšlenku, že ten film možná nemáme brát až tak vážně jak se tváří.) ()

nigga

Po delší době konečně vydařený a napínavý horor, zajímavý a vcelku originální příběh (hlavně jeho vyústění, z kterého mi sice brada nespadla, ale i tak hodně potěší), dobře hrající herci (z Vinnieho Jonese jde opravdu respekt), pěkně masivní vraždy a hlavně výborná řemeslná práce kameramana a režiséra, až jsem ochoten odpustit těch pár hororových klišé. To, že jde o adaptaci povídky skvělého spisovatele Clivea „Hellraisera“ Barkera se samozřejmě nezapře, velmi velmi slušné. 80% ()

fcreading

Vinnie Jones a jeho porcovanie okoloidúcich v metre je pekná ukážka dobrého hororu. Rozporcovanie Teda Raimiho bolo úchvatné, ale veď Ted vždy umrie bolestivou smrťou. Koniec bol už o niečo slabší, škoda že režisér to lepšie neukončil. ()

Zayl

Relativně dobrý krvavý flák, zprostředkován do splatterovských obrazů. Jde vlastně o takovou všehochuť nabízející všechno, ale přesto nic. Ocenit však musím, že na poměrně jednoduchém nápadu se povedlo do detailu rozehrát několik krvavých scén ve vlaku, jež působí stylově, brutálně, ale i originálně. Ke všemu přichází právě ve chvíli, kdy divák po takovýchto scénách přímo volá. Nicméně neodpustitelným faktem zůstává uspěchanost a několik skoků ze scény do scény, což ve výsledku ničí veškeré napětí. V celkovém shrnutí je The Midnight Meat Train hororem, jenž odstartuje světelnou rychlostí, ale zrovna tak rychle i zabrzdí a nevyhne se viditelným šrámům. Sice poskytne nějakou tu krev, avšak děj neobsahuje žádný další element navíc. ()

mis-ko

Tunajšie komentáre a pochvalné vyjadrenie kolegu o mimoriadnej brutalite a krvavosti ma nalákali pozrieť si tento film. Hovoril som si, že to nie je dobrý nápad - vôbec nie som horrorový fanúšik a morbídnosti nie sú moja šálka kávy. Nakoniec to však bolo, dovolím si povedať, úplne v pohode. Stále som čakal na nejakú extra nechutnosť ale nedočkal som sa (našťastie :-). Teraz zvažujem či si pozriem Eden Lake alebo Martyrs (kolega nebol schopný dopozerať). ()

TomX2

Po mojom druhom zhliadnutí hodnotím o bod vyššie. Bradley Cooper z rukávu vydal slušný herecký výkon, dokonca aj ostatní herci, čo sa vo filme sem-tam mihli, ale film drží hlavne Vinnie Jones, ktorého som skôr mal ako za priemerného béčkoveho herca. Hrať za záporné úlohy mu ide naozaj dobre, dokonca ani nevyzerá tak, že s vami pôjde na kafé. Gore je tu málo, čo je škoda, no vraždy k prekvapeniu nevyzerajú najhoršie. Bavilo ma pozerať na to, ako sa obyčajný fotograf (ktorý fotí všetko čo vidí) snaží vystopovať podozrivého vraha. Film je dosť zaujímavý a priniesol aj niečo nové, čo sme ešte nevideli. Teda, aspoň ja nie. Dôvod toho, prečo som tento horor ohodnotil pri prvom pozretí "len" troma hviezdami bol ten, že som toho akosi veľa nezachytil a nudilo ma to. Po druhom pozretí sa mi to ale páčilo o niečo viac a som spokojený, takže preto dávam hviezdičku navyše. 75% ()

mysiak

Fuuuj...vážne silný krvavý film...toľkoto krve som dlho ale dlho nevidel...ináč je tento horor vážne vynikajúci...Vinnie Jones asi najlepší výkon (to preto, že nič nepovedal)...a ten koniec...že wow ()

Vyrida

Konečně po delší době zase horrorový film, který mě po všech směrech dokázal zaujmout a zvlášť pobavit svým originálním černým humorem. Škoda jen scénáře, který na některých místech ostře skřípal zuby a vraždicích scén obsahující o něco víc polygonů, než by bylo zdrávo, ale jinak jak říkám perfektní filmový zážitek. Hodně tomu pomohl i Vinnie Jones v roličce hlavní vraždicí mašiny, na kterém bylo jasně vidět, že svou práci nesnáší a bere ji spíš jako takovou každonoční rutinní záležitost, což se na konci i potvrdilo, takže klobouk a paruky dolů. Ostatní roličky taktéž nijak moc neurazí, ikdyž s jejich kvalitou už to bylo o něco horší. Jedno překvapení však nastalo a to když se na plátně objevil pro mě naprosto nečekaně a nikým nepozván Rampage Jackson a musíte povědomě uznat, že jakožto velkému fandovi zápasů UFC, to byla rána přímo do srdce. Vyvrcholení je pak kapitolou samou pro sebe, protože je to originální, šokujicí i odporné zároveň a jelikož jsem jim byl mile překvapen, tak nemám sebevětší problém tomu to završení z plných plic zatleskat. I proto se mé konečné vyhodnocení vyšplhalo na slušné čtyři hvězdičky a v duchu si můžu už jen popřát víc takových filmových překvapení jako The Midnight Meat Train právě byl. ()

GodComplex

Puvodni predlohu Clivea Barkera o metru plnem krve (ktera je soucasti prvniho svazku Books Of Blood), jsem si precetl stylove v originale pri nocnich jizdach metrem. Miluju metro a to v NY je obzvlast temne, takze o atmosferu, ktera je podporena vybornou elektronickou hudbou je plne postarano. Natocene je to take fantasticky Ryuhei Kitamura si s tim pekne po asijsku pohral, jeden pekny zaber za druhym a obcas pekna efektni vychytavka (scena s hlavou), cimz se dostavame k pekne porci krve a brutality, Vinnie Jones to s kladivkem umi a Ted Raimi si strihnul dalsi z rady svych nebohych cameo rolicek (odpalene ocicko). Barkerova predloha je jen kratka povidka, takze si tvurci museli hodne scenare vycucat z prstu a trosku si to "prifilmovat", ale vetsina pridaneho materialu jako photoshootingova linie byla prekvapive ku prospechu, jen ten konec mohl byt o neco majestatnejsi, ale na b-cko super vykon. 8/10 ()

aluna odpad!

Ona tahle efektní pitchovinka nezapočíná až tak zle, od samýho začátku se ale všichni zúčastnění, včetně našeho řezníčka z Bradavic, chovají naprosto nelogicky a postrádají jakýkoliv pud sebezáchovy. Ale až vyvrcholení je tady opravdickým orgasmem, díky kterýmu dávám plnej počet (a ti, co si to spískali, by si zasloužili pověsit za achilovky do průvanu, páč papír snese všechno, film ne, i když naše mužská Annie Leibovitz si myslí opak), jelikož když "to" (Get away from the meat) přišlo, málem jsem...no, jsem teď trošku nemocná a jelikož se občas, když je jakási akce, počet vykouřenejch cigaret rovná počtu špatných dílů Walker Texas Rangera, moje chřipečkový kašlíčky jsou o to horší a teď...jsem se málem zadusila vlastním štěkotem. Nehorázná konina (to je to, co dávaj do salámů nebo ne?) ()

Freemind

Vydařený vizuál už by dnes neměl být brán jako přednost, ale jako povinnost. Midnight Meat Train je sice vcelku zábavné a krvavé bububu, ale jinak jde o naprostou kravinu s mdlým, béčkovým herectvím a zmršeným scénářem i režií. ()