Až kohout snese vejce (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 58 min

• slunicko2

Pohádka - jedině pro dospělé a za trest.(3.8.2010)

Jak nemusím novodobé české pohádky a mé oblíbené skončily s Chytrým Honzou a Nudnou statistikou, tahle mi nepřišla vůbec otravná. Chytrá princezna v podání Míši Maurerové byla dokonale roztomilá, král Helšus zdatně navázal na své předchůdce zmatených popletených taťků vladařů ve slavnějších pohádkách a záporák Martin Hofmann je slušný ksicht, kterému slušel zlotřilý a lehce nešikovný rádce. Některé vtípky byly povedené a kvůli pár nápadům nepokládám pohádku za zbytečnou.(20.2.2016)

• rakovnik

Pár minut po skončení pohádky jsem nevěděl, o čem byla. Herecké obsazení mi bylo krajně nesympatické, postavy chodí a mluví bez emocí, kulisy vypadaly sice hezky, ale měl jsem z nich prostě divný pocit a exteriéry byly natáčeny na jednom jediném místě. Televizní nuda.(20.2.2016)

• Tommassi3

"A jak se vám chodilo hlavou dolů, pane profesore ??" - "Dobře !!" - "A podíval jste se klokanovi do vaku ??" - "Nemám ve zvyku prohlížet cizí zavazadla !!" ;)(27.6.2015)

• kingik

Zmatená pohádka, která nějak do paměti nevleze, ale dívat se na ni dá i když jen na vlastní riziko. Většina postav chce být sympatická a ta rozvernost pohádce sedí. Snaha o inovaci se cení a tady občas patrná je. Jenže postavy se opakují, důvěřivý král nebo hamižný rádce intrikán, už jistě někde byli k vidění. Největší potíž je v nevýraznosti a celkové prostinké naivitě kterou tahle pohádka vládne. Na mě už tohle není. 20%(15.3.2012)