Až kohout snese vejce (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 58 min

Jak nemusím novodobé české pohádky a mé oblíbené skončily s Chytrým Honzou a Nudnou statistikou, tahle mi nepřišla vůbec otravná. Chytrá princezna v podání Míši Maurerové byla dokonale roztomilá, král Helšus zdatně navázal na své předchůdce zmatených popletených taťků vladařů ve slavnějších pohádkách a záporák Martin Hofmann je slušný ksicht, kterému slušel zlotřilý a lehce nešikovný rádce. Některé vtípky byly povedené a kvůli pár nápadům nepokládám pohádku za zbytečnou.(20.2.2016)

• wictoria

kam ten pohádkový svět spěje...(1.8.2010)

Výtečné obsazení na všech frontách, o to větší škoda, že to příběhově drhne... a tím nemyslím jenom to, že je to recyklát prvků z různých dalších pohádek (dokonce i ryba, po jejímž pozření se má rozumět řeči zvířat, se tu najde;)). Ale vezmu-li v úvahu, že je to typická studiová pohádka (tj. žádné exteriéry, když nepočítám zámeckou zahradu), pak se tento "tradiční" žánr v daném případě povedlo oživit docela slušně. 60%(6.3.2016)

• Tommassi3

"A jak se vám chodilo hlavou dolů, pane profesore ??" - "Dobře !!" - "A podíval jste se klokanovi do vaku ??" - "Nemám ve zvyku prohlížet cizí zavazadla !!" ;)(27.6.2015)

• otík

Strašná pohádka. Tak praštěnou a hloupou pohádku jsem už dlouho neviděl. Prvních dvacet minut bylo tak strašně nudných, že jsem dál vydržel jen proto, abych viděl, zda to je i dále tak špatné. A bylo! Nesympatické postavy proplouvají dějem bez většího zaujetí. Opravdu špatné.(14.2.2015)