foto

Lucie Pernetová

  • nar. 15.12.1978 (37 let)
    Teplice, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

K herectví se vlastně dostala díky platonické lásce. Představovala si, jak jednou bude stát na jevišti po boku svého idolu, a chodila do dramatického kroužku v Základní umělecké škole v Mostě. Celkem záhy získala také první maličkou roli v komparsu v Městském divadle v Mostě, k níž postupně přibývaly další.

Po maturitě na gymnáziu se stala elévkou v mosteckém divadle s povinností inspicie a nápovědy. Ale již následujícího roku získala hereckou smlouvu a s ní i první větší role. Nakonec se propracovala k takovým rolím, jako je Julie v Shakespearově tragédii Romeo a Julie, za kterou dostala Cenu diváka za nejlepší herecký výkon v sezoně 2001/2002. V roce 2002 se poprvé objevila jako host na scéně pražského divadla ABC, od roku 2003 je tu ve stálém angažmá. Zahrála si zde již například roli Aleny Prokopové v Šakalích létech, Abry ve Steinbeckově dramatu Na východ od ráje, Lucietty v Goldoniho Poprasku na laguně, Anny v Kohoutově dramatu Arthurovo Bolero či Karoly ve Williamsově Sestupu Orfeově. V Současnosti je členkou originálního pohybového divadla Veselé skoky a také hostuje v pražském Činoherním klubu v komediálně laděné hře Sexuální perverze v Chicagu.

Od roku 2005 nabírá první herecké zkušenosti rovněž před kamerou. Vidět jsme ji mohli například v televizních filmech Dva na schodišti, Crash road či Až kohout snese vejce, v pohádce Boháč a chudák, v seriálu Ulice nebo jako moderátorku dětského pořadu Hřiště 7. Tak uvidíme,co dál, jestli nezůstane jen u těchto pár filmů...Vedle herectví ji baví také tanec a hudba. Od mládí hraje na klavír, tančit a zpívat se učila v lidové škole umění.

Karel "Karlos80" Musil

Herecká filmografie

2016 Každý milion dobrý (TV film)
2015 To není moje sestra! (amatérský film)
2014 Život a doba soudce A. K. (TV seriál)
2009 Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?
2007 Crash Road
2006 Vratné lahve
2005 Až kohout snese vejce (TV film)
Boháč a chudák (TV film)
Dva na schodišti (TV film)
To nevymyslíš! (TV seriál)
Ulice (TV seriál)
3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál)

TV pořady

2011 Nekonečný Silvestr (TV pořad)
2009 Služby v našich službách (TV pořad)
2008 Benefice Lubomíra Lipského (TV pořad)
2006 Kabaret z maringotky (TV pořad)
2005 Hřiště 7 (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace