30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

Ronaldo79

Upírské horory většinou nestojí za nic. Tento je výjimka potvrzující pravidlo. Atmosféricky vytříbená podívaná, několikrát mi tuhla krev v žilách, ale co scénáristi provedli s koncem filmu, se příčí tomu, co nám bylo po celou dobu servírováno. Jednoduše řečeno odfláklý konec, ale i tak u mě panuje spokojenost. ()

kamil.i

Noc dlhá 30 dní stojí na výbornom nápade, ktorý je naozaj slabo spracovaný. Okrem šablónovitého scenára plného biednych dialógov ho devastuje hlavne chaotická kamera a strih, čo spôsobuje, že divák nemá z akcie vôbec nič. Herecké výkony filmu taktiež nepomáhajú (je v poriadku, keď som otravnému hlavnému hrdinovi prial od začiatku smrť a likvidáciu ostatných som neľutoval?). Takže zo zaujímavého nápadu ostala len podpriemerná až ľahko priemerná upírska vyvražďovačka. ()

majec4

Zaujimavy horor, no nic prevratne. Ked uz mam byt uprimny, tak som cakal fakt nieco lepsie. Cele to bolo nejake nemasne neslane. Film mal aj svetle stranky, ale bolo to dost predvidatelne a jednotvarne. Pocas celeho deja bolo jasne, ze sa to bude drzat svojej linie a ze ma to nema cim prekvapit. Ale Hartnett bol super. Aj kocke sa pacil :) ()

lardko

Strašně nudnej a blbej film. Ty upíři byli strašně debilní , a každá scéna se dala dopředu počítat. Od začátku až do konce jsem se strašně nudil. Podle mě jeden z nejnudnějších hororů o upírech. 35%. ()

Blue.Shark

Upíři, co nevypadají jako zájezd z gaybaru? Postavy, co se chovají jako lidé? Tak to si nechám líbit. 30 Days of Night je povedený horor, který se s ničím nepáře a po pěti minutách začne naplno hororovat. Nezdržuje se snahou o příběh; prostě udělá atmosféru, pošle do ní lidi, co přemýšlí a upíry, co mají hlad. A tohle všechno drží celých 113 minut. Sice ne perfektní, ale přinejmenším sakra dobrá práce. ()

Flopik

Videl som to ako menší a tak som si povedal že si to dám znova. Vo svojom žánri určite kvalitná upírska podívaná. Herci výborný , príbeh a atmosféra skvelé. Krvi je dostatok, tak isto upírov a zabíjania. Väčšinou sa niečo deje a má to aj rýchly začiatok čo potešilo. Koniec zas príjemne akčný u mňa za 4*. ()

TheSpearCZ

Na to, že mě upíří podžánr moc nezajímá, tak mě 30 Days of Night spolehlivě překvapilo, především temný podkres filmu s ještě temnějšími záporáky/upíry, občasné lekačky se dostavily a pár brutálních killů se tu také bezpochyby našlo. Samozřejmě o jednání postav můžeme dlouho polemizovat, ale to bych musel odsoudit každý horor, který kdo kdy vydal, to pro mě není měřítko. Pro mě je důležitý, že ústřední dvojice byla sympatická a jsem spokojený, i když ta poslední scéna se mi do filmu teda moc nehodila, ukončil bych to celé jinak. Čisté 3* ()

Šmoula

Potoky krve na každým metru, kousky těla, vyškrábany oči, usekaný hlavy, ale pořád to spíš byl takový večerníček pro dospělé než nějaký super horor, před kterým by jste museli zavírat oči a koukat půlku filmu do země. Atmosféra filmu byla fakt vychytaná, zima, sníh s kontrastí krve, ticho a pusto někde na kraji světa, daleko od civilizace. Kdyby se tohle promítalo v zimě venku někde v lese, kde nikdo není, to by dostalo hned jiný náboj. Upíři nebo co to vlastně bylo, byly docela elegáni v černých oblecích, skoro jako muži v černém.... Co se týče Joshe Hartnetta podal solidní výkon a konečně hral taky v něčem lepším než předchozí béčkové filmy co natočil za rok 2007. Celkově jsem se na 30 dní dlouho noc těšil více, než mi mohl výsledek nabídnout a je to hodně veliká škoda. ()

KKain

nuda postavená na komikse, který krom výtečného grafického zpracování nic nenabídl. a i těch pár dobrých momentů, které nabídl, ve filmu zmršili (nebo hůře, vynechali). dementní dialogy, předělané motivace postav a 2 a 1/2* (btw, na komiksu bylo oproti filmu fajn to, že upíři nevřískali :x) ()

ypres.bass

Béčkový film v provedení A+, tak by se dal popsat tento soubor krvavých fontán, rozšrotovaných hlav, rozsápaných dětí a nelidského vřeštění. Tenhle film se vymyká z klišé "upíra zakusovače" ale ukazuje méně známou formu "upíra lovce". Skupina upírů se doopravdy chová spíše jako organizovaná smečka krvelačných bestií na lovu. Ale jejich oběti se nedají jen tak lehce. --- 70% ()

Siriuss

Vcelku zábavný horor, který mě přesto docela zklamal. Možná jsem si naivně (asi po tom co jsem slyšel a četl) myslel že to bude lepší! Dějově téměř o ničem, nic co bychom neznali. Předvídatelné od první do téměř poslední scény. Přes to vše stojí tenhle snímek určitě alespoň za podívání. Pro fanoušky žánru určitě!! ()

Ulrich

Celkem slušný akční horor, který ale bohužel sráží nekonzistentnost děje a divný scénář, ve kterém se některé věci dějí snad jen proto, že někde existuje "Příručka hororů" ve které je tento postup napsaný. Cekově to ale nemá takový drive, jako třeba Úsvit mrtvých a člověk se nějak nevžije do kůže hlavních hrdinů. To a vlastně ještě pojetí a vzhled upírů, které mi přišlo dost laciné, je ale asi tak všechno, co bych tomu mohl vytknout. Potěší naturalistické gore efekty a v některých scénách až neúnosně vyšroubované napětí. Jsem zvědav, co dokáže Slade natočit až dostane áčkový scénář. Je vidět že má oko pro atmosféru a působivé pojetí scény. Jen si nejsem moc jistý tím, jak dobrý je vypravěč. No, uvidíme... ()

TaanStari

Takových superlativů a skutek utek... Pro mě jedno z největších zklamání roku... Má to styl, ale styl samotný filmu nevynese víc než 2*. Ta třetí je za scénu s drtičkou a závěr. ()

Badel

Těžkej průměr, zajímavý téma proti stupidnímu scénáři, pěknej chladnej modrej filtr proti extra hloupejm dialogům, herci průměr(až na zajímavýho inženýra šéfa upíra), zbytek klišé, nesmyslnej umělej pokus tam rvát osobní vztahy postav. A samozřejmě vědomí existence vynikající The Thing tomu nepřidá. Zklamání. Radši kouknout znova na dobré oba díly 28 days/weeks later. 55% ()

lady01

Když jsem se na tenhle film dívala poprvé, místy jsem se bála a místy jsem byla nadšená. A nadšená jsem byla proto, že jsem "konečně" viděla film, kdy jsou upíři od začátku až do konce myšleny v tom zlém slova smyslu a nikdo si ani nic jiného nemůže myslet. A když jsem viděla film podruhé a věděla, co mám očekávat, užívala jsem si ho. Prostě upírský horor, jak má být. Přesně dle mého gusta... :-) ()

KOZEL84

Musím říct že těch 5 to dostalo až na druhé zkouknutí.Napoprvé asi nebyla nálada.Dokonalá atmosféra a vizuál.Další Twilight je v nejlepších rukách (hmm ;)). ()

dawe787

Sice jen s titulky, ale hluboce mě to dostalo. Po dlouhé době jsem viděl vysoce kvalitní úpírský filmeček, po kterém bych rozhodně vnoci nešel pro kompot do sklepa. Dostane Vás to a rozhodně byste to nechtěli zažít. Odříznuté malé městečko ponořené na měsíc do tmy a postupně ničeno partou silných hnusných úpírů. Být zabedněný na malé půdičce se sousedy a slyšet jak něco, co vás chce sežrat a zamordovat chodí po střeše a skulinkou se díváte na souseda, kterého na silnici jiný úpír zabijí......škoda jen, že to oficiálně u nás zatím nevyšlo na DVD. ()

ViktorEl

Po dlhom čase som si pozrel horor. A pozrel som si ho len preto, že už pred 3 rokmi sa mi páčil trailer a už vtedy som ho chcel vidieť, ale nepodarilo sa, až dnes. Podľa mňa asi najreálnejší film o upíroch aký som videl, verím tomu, že keď nejaký existujú tak by mohli vyzerať takto: strašne a odpudivo. Film nenudí, príbeh je plynulý, mrazivá atmosféra, výborné herecké obsadenie, Joshovi Hartnettovi pasujú horory, veď pri nich začínal. To všetko sú klady. Všetko to ostatné je už zápor, lebo zase sa film neobišiel bez blbcov, slabých dialógov a dosť slabého konca. Tešil som sa že im to Josh ako úpír ukáže, ale nič moc to nebolo. Ale aj tak to bol dobrý horor. Dvojka už asi bude o dosť slabšia. ()

Mat21

Městečko Barrow ležící kdesi na Aljašce, sužované arktickou zimou a odříznuté od zbytku civilizace, se připravuje na polární noc. Mnohé události však nasvědčují tomu, že bude odlišná od všech předchozích. Kdosi vyřadí z chodu generátor, místní osadník přichází o své psy a vše je připsáno na vrub podivně se chovajícímu cizinci. Pravda je však mnohem drastičnější, než-li si kdokoliv z místních dokáže představit. Po mnoho staletí ukrývaný národ nemrtvých, kdy se vzpomínky o něm dávno proměnily v legendy, se konečně rozhodl ukojit svůj hlad a nabažit se lidské krve. Pouze malá hrstka obyvatel si zachová dostatek duchapřítomnosti a společným úsilím se snaží dočkat konce noci. Upíří národ však zdá se nemá slabinu a uniknout jeho pozornosti je nemožné. ● Žádný dějový zázrak v podání filmu 30 dní dlouhá noc nečekejte. Střet lidské populace s neznámými monstry na území, ze kterého není úniku, zde byl k vidění již nesčetněkrát. Přesto však filmové zpracování filmu je pojato velmi poutavou formou, nesnaží se divákům nabulikovat činy přesahující lidskou omezenost a osadníci umírají jeden po druhém. Jen z tohoto konceptu bohužel vybočuje sebeobětování policisty Ebena kvůli dívce, na které mu na začátku noci vůbec nezáleželo. ║15.7.2010║ ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci