30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

Kortexo

30 Days of Night je brutální horor s mrazivou atmosférou antarktidy ala film The Thing z roku 1982.Určitě si seženu komiksovou předlohu. ()

Astinas

Slušný děj se zajímavým koncem, avšak v některých pasážích jsem se vysloveně nudil, ale natažené zbytečně mi to nepřišlo, mám pocit, že takhle to sedí moc dobře. Vadí mi, to určitě nepřekousnu, vizáž upírů a jejich zuby, vadí mi jejich nepochopitelná řeč, nerozumím jí, tak proč tam je? Efekt nulový. Na druhou stranu šíleně chválím za scénu, kdy upíři pobíhají po městě a zabíjejí všechny živé, ta scéna je perfektně udělaná. Atmosféra, jak kdy. Kamera na výbornou. Pár věcí si my zamlouvalo a víc nezamlouvalo. Nepřišel jsem tomu tolik na chuť- 2,5* akorát. Příjemný horor na večer. ()

Wooke

Podľa mňa je upírov až príliš veľa, no na druhej strane strach z nich mizne. V tomto prípade to možno tak nebolo, ale predsa len, čo je veľa, to je veľa. ()

lucka603

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů. Film disponuje vynikající - strašidelnou a napínavou atmosférou, která je dokreslená hektolitry prolité krve. Největším plusem tohohle filmu jsou ale bezesporu upíři - větší bestie jen tak nenajdete. Výborně vytvořená monstra, ze kterých jde opravdu strach - přesně tak, jak se na upíry sluší a patří. ()

Guran

Ve chvíli, kdy na plátně bude vidět první upír, strach z vás mizí a film vás pomalu začne nudit. Horor to tedy je jenom chvilku, zbytek je normální drama. Efekty jsou sice hezký, ale dobrý herec jako Josh Hartnett, kterého mám nejradi v "Pearl Harbor" a "Černý jestřáb sestřelen" se trochu musel spléct při čtení scénáře. ()

Brano

Veľmi slabý zombie film. To museli byť až dvaja scenáristi, aby dokázali vytvoriť takúto hlúposť? Dejovo nelogické a ten záver bol skôr na smiech. Od začiatku do konca je to iba veľká nuda bez poriadnych scén a hororovej atmosféry. Herecké výkony taktiež nič moc. Celkovo si myslím, že čo sa týka hodnotenia, tak je tento film dosť preceňovaný, ale stále ma nenapadá začo? ()

mark9th

Josh Hartnett je stvorený na zachraňovanie. Nikdy nehrá hlupákov, jeho postavy sú inteligentné a veľakrát prekvapia. Tu to nebolo inak. Postavte proti nemu upírov, pridajte skvelé prostredie a nemôžete trafiť vedľa. Horory v zime sú podľa mňa jedny z najlepších, takže pre mňa spokojnosť. Jediná vec, ktorá ťahá za kratší koniec je scenár. Prvá polovica je takmer bezchybná, pekné zoznámenie diváka s prostredím, postavami, žiadne zbytočné dialógy, skvelá kamera, proste paráda. Škoda však, že fáza filmu, ktorá mala byť nervydrásajúca neponúka toľko napätia, väčšia časť deja je o hre na mačku a myš bez výraznych prekvapení či ľakačiek. Nevadí no, aspoň koniec to dá všetko na pravú mieru. Rozhodne však stojí za zhliadnutie. ()

HEED

Již několikrát jsem to viděl, nemám co bych vytknul. Takových filmů je velmi málo. Nejsem úchyl, dost slušný gore-fest. ()

johnsnow

Na tento film som natrafil úplnou náhodou, už ani neviem ako ale to je jedno. Film je skvelý, v zaujímavom prostredí, s dobrou hovorovou atmosférou, skvelým Hartnettom a Melissou, tiež záporák Huston má čo do seba i keď nemá veľa priestoru. Akcia slušná, nuž ja nemôžem inak ako za plný počet. ()

JosefTomas

To si jste v zasněžené oblasti a venku běhají potvory, který vás chtějí sežrat, co uděláte? Kouknete se na tento film, protože jako návod na přežití 30 denní noci ideální. Slade udržuje napětí, akci a horor v dokonalé rovině, kde není žádné slitování, žádný odpočinek, zkrátka nic, co by zdržovalo. Toto je jednoduše akční hororová podívaná, která si nebere servítky s zobrazení násilí a krev stříká všude. Aneb, když se sejdou lidi, kteří viděli dostatek hororů, akčních filmů a thrillerů, vznikne tohle nabušené dílo, které je dobré znát. ()

mrclTV

Za 90% vybudovanej atmosféry treba poďakovať Benovi Fosterovi, ktorý už tradične skvelo zvláda postavy psychošov, hlavne vďaka nemu je to mierne nadpriemerný horor. Námet síce totálne tuctový, ale spracovanie a obsadenie na úrovni + pár (doslova boli asi dva) zaujímavých nápadov ako bonus. ()

B*e*r*r*y*

Cekal sem o neco vic horor,ale byl sem spise sklaman kamera v dulezitych momentech lita jako zbesila ani na holcicku nedali naky zaber netopirovy zombie nebo co to je mozna este vlkodlak chodi ve smeckach jako vlkodlaci i tak hulakaj zivi se to krvi jako upiri celkove se chovaj jak zombie a nemaj radi svetlo a tady je uz kamen urazu kde byli predtim nebo jak vznikli nikdo nevi a k tomu zbesila kamera akorat divakovy mota hlavu a to sem byl na tom v kine nemohl sem si uzit naky pekny zaber a korat tam byli sem tam naky ty lekacky ale jinak je na hranici prumeru je to takovy slabi horurek a to diky kamere tam kde bylo vice krve tak kamera ulitla hold nekdo mysli na mali deti ze ale to vam vic penes neprinese jinak to mohl byt horor no mozna priste>] ()

LucLuc

Určitě zatím nejlepší horor roku 2007. Trošku zbytečné oběť na závěr, ne že by to nebylo chytře (v rámci žánru) vymyšlené a že by mi bylo obětované postavy tak líto, ale chyběla mi tam intenzivnější motivace - sakra aspoň to auto mohlo bouchnout, ale ony jen tak vylezou a ostatní odlezou...wtf? ()

Mr.Shock

Celkově tak nějak velice jednoduše odhadnutelné (hlavně scéna s drtičkou!!!), povšechně plytké a nedomyšlené. Ne, že bych snad od hororu s J.H. něco čekal, chraň bůh, nicméně to mohlo být lepší. Ale musím pochválit kameru a "lekačky", párkrát jsem se fakt lekl. ()

swoulen

Hezkej kontrast krve a sněhu, pocit totální bezmocnosti a izolovanosti. A žádnej přesládlej láskyplnej happyend (jenom trochu :). Po dlouhý době inteligentní a dobře zpracovaný horor z americké produkce. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci