30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

Jayem

Vcelku znesitelné aj ked od dokonalosti to má dosť daleko. Čo mi tu najviec vadilo boli asi 3 scény ktoré nedávali absolútne žiadny zmysel. Slúžili akurát tak na pretrhnutie tiahnucej sa nudy (vloženim nejakej tej akcie) a minutáže filmu. A ešte jedna zásadná vec čo mi tu vadila bola posledná bitka (ak to tak možem nazvať) pred zeleným pozadím ktore pôsobilo nanajvýš umelo a neprirodzene. ()

Zombi

Po delší době zase jeden vynikající horor, atmosféra je, stejně jako prostředí, mrazivá, úmrtí brutální a upíři nevypadají jako gayové, jen to věčný vřískání mohli trošku omezit. Příběh není nijak složitý, ale je dobře natočený a díky mrazivému prostředí má podobnou atmosféru jako Carpenterova Věc. Musím vypíchnout masakr městečka a scénu s upírem na kapotě auta, která je fakt působivá. Jen na konci mi přišlo, že by se oheň k tomu autu nedostal dřív než by odešli upíři a tudíž nemusel hlavní hrdina nic podnikat, aspoň tak mi to přišlo. ()

Macik

A tohle bylo co, dámy a pánové?? pátnáctiletej Macik by po skončení jen těžko zavíral ústa úžasem a jediná otázka co by mu přišla na mysl, by byla, proč tam sakra neudělali těch zabití víc?? na druhou stranu, o pár Vánoc starší Macik si pokládá otázky typu: 1) Byli to vůbec upíři?? 2) Kde se tam ale vzali?? 3) Proč to tak dělají?? 4) Proč když se všichni dohodnou, že zůstanou na půdě tam nezůstanou a v klidu se přemístí na policejní stanici, kde setrvají bez vysvětlení důvodu? 5) Proč jsou zde tak infantilní dialogy typu: " Jsi mrtvola a já s mrtvolama nemluvím " wtf? a na závěr za 6) Proč mi bylo šumafuk, kdo zemře a kdo bude žít? Verdikt: Svižně a zajímavě natočený cosmodebilní scénář, v kterém nejlepší je první půl hodina.. To totiž ještě nevíte s čím budete mít tu čest.. Ostatní je jen opravdu film pro nenáročné publikum.. ()

Dallas

No, že by som sa vyslovene bál povedať nemôžem, ale občas ma naozaj striaslo a nebolo to polárnou zimou. Atmosféra bola drsná a to hlavne počas úvodných príprav na hostinu. Potom to bolo už žranie, sekanie, opekanie a podobné záležitosti s kategórie záhradkárskych záľub. Slade tak trochu povykrádal Snyderov Úsvit mŕtvych a čo sa mňa týka tak to robiť nemusel, ale zase nič tak "hrozné" sa nestalo. Na to, že to má bez mála dve hodiny to ubehlo dosť rýchlo a ja som sa nestačil ani nachvíľu nudiť. No a keď to mám porovnať z inými upírskymi horormi poslednej doby, tak to bolo výborné. Takých zakrvavených 70%. ()

Trash

Jak jsem se na tento film těšil, tak mě nakonec zklamal. Upíři mi připomínali něco mezi figurínama z výlohy a hřebenem na borůvky, navíc jejich hlavní "macho" postrádal jakékoliv charisma, klipový roztěkaný střih už taky není žádná novinka a že se zrovna u tohoto hororu budu smát, jsem nečekal vůbec... Co se občas povedlo, byla komixová atmosféra, hlavně v honičkách a hromadných vyvražďovačkách. (Jinak teda že má ta holčička na ruce kérku, jsem považoval za nějakou haluz...ale pohled do zdejší galerie mě přesvědčil o opaku...že by fanynka Einsturzende Neubauten? :c)) ()

1945

Po nějakém čase jsem viděl klasický ,,zombie film" odehrávající se na severu ameriky. Moc jsem od filmu neočekával, ale nakonec jsem byl mírně překvapen poněkud smutným koncem, takže 3,5* ()

MkSallam

Pro podobné filmy máme značně stylový slovník. Hustý. Nám*d. Brutus. Nářez. Pro 30 dní dlouhou noc platí všechno, bohužel jen v momentech kdy se nemluví. V dialozích totiž výživný horor ztrácí grády a to je sakra škoda. Akční složka je namakanější než u kdejakého letního blockbusteru, o supertuhé atmosféře inspirované Věcí nemluvě. A Josh Hartnett? Ten je teď za největšího borečka, kterého bych nechtěl potkat být jedním z upírů. Jen on sám ví jak bych dopad.... 8/10 ()

Kopin

Tak nevím. Pocit strachu ani napětí se u mě nedostavil. Klasický model - Přežívší pobíhají od domu k domu, aby byli jeden po druhém postupně sežraní - mě už tak nějak nechává chladným. Navíc věčně ukvičení a vycenení úpíři začali být ke konci dost otravní. Ale na druhou stranu zas nemůžu říct, že bych se u toho filmu přímo nudil. Pár scén bylo docela povedených. 50% ()

Ricky_CZ

Po naprosto "sračkoidní" a, co se typu hororu týče, identycké AVP2, je 30 dní naprosto bezproblémově stravitelná lahůdka. Úpíři vypadají efektivně, stísněná atmosféra noci působí dostatečně depresivně a Danny Huston je záporák se vším všudy. Spokojenost za 69% ()

Blazin

No docela hustej film, jen koukám, protože jsem od toho moc nečekal a dost mile to překvapilo až na ten slabej konec, ale i tak musím dát 4 hvězdičky. ()

Mírouš

Upírský, zombiovský, ani podobný filmy nemusím. Ale tohle se mi fakt líbilo. Celej film jsem byl pěkně napjatej. Ta atmosféra polární noci dělala svý. Ani efekty a krvavý scény nebyly k zahoení, zvlášť ta u toho drtikola na odpadky. Prostě slušnej oddíl :-) ()

Cement73

Surove, brutalne a totalne vymlete upiry ktore zaujima iba jedno... Nazrat sa. Plus super rychle a super silne... No bojuj s nimi. Neda sa. Je to nad ludske sily. Ni eje to nafilmovane ako rozpravka, je to brutalny masaker a inak sa ani netvari. Slaba 4ecka ()

Reverger

Josh Hartnett tady zazářil asi nejvíc. Úřadující vedlejší role herců, kteří nám nejsou asi příliš známé, se ale dokázali taky docela dobře vykreslit. Film mě dost překvapil a to se netýká jen závěrečné části filmu, kdy hlavní postava, na které jsme celý film, technicky vzato, závislí, se obětuje. Snímek dost povedený, okolo témat upírů se opírá řada nesmyslných, stupidních filmů, sláva, že se jeden zase povedl. ()

Delaney

Tak tohle mi vážně nesedlo. Hartnett není hororovej typ, a tahle tématika už byla zpracovaná tolikrát a toliksetkrát líp, že mi tenhle film přišel jako naprostá ztráta času... 40% ()

mosnak

Jooooo,tak tohle fakt můžu! Perfektní herecké obsazení a parádní upíři. Klidně bych dal filmu plný počet (ale to by tam místo upírů museli být zomboši) :-))) ()

peto580

Trosku komercne, trosku jednotvarne ale zato v vynikajucou atmosferou. Film prekypuje nadupanou akciou, kazdu sekundu sa tam neco deje a pribeh eskaluje od zaciatku az po docela husty konec. Kazdopadne jeden s tych lepsich hororov ktore za poslednych par rokov vznikli. ()

Nethar

Tak nevím, jestli to je tím, že jsem se po dlouhé době podíval na horor na televizi a s 5.1 ozvučením, ale ta atmosféra pak opravdu stála za to. Člověk prostě kouká a bojí se společně s hrdiny. Krve tam je dostatek, ale i když se občas sekají hlavy, detailní záběry na rány nejsou cílem, spíše jde o ten "pocit" a o pohled na lidi okolo. Mnohem lepší mi přišla první část filmu. V druhé polovině už se neskutečně rychlí a silní tvorové dle očekávání tak trochu změnili na týpky, co se vlastně dají v poho zmlátit, občas nějaký člověk přežije výbuch pěti kilogramů dynamitu pod nohama bez větší újmy, smysl závěru pak vůbec tak trochu pochybný a uspěchaný, ale jinak skvělé, nezeslaboval jsem, protože bych se bál úleků, naopak zesiloval jsem, abych si to užil. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci