30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

edie sedgwic

Zas dalsi pseudohoror natoceny podla tej istej sablony. Dve hviezdicky davam za vyber zaujimaveho miesta, kedze maloktory horor sa odohrava v snehu a tme a este k tomu na Aljaske. Inac ale nepriniesol nic nove, koniec bol tak pateticky ako len mohol byt a myslim, ze Josh Hartnett vie zahrat aj lepsie. ()

Pidzey

Tak tohle je upírána jak řemen s atmosférou tak hustou že ji ani vynikající Hartnett neprosekne vždy připravenou sekerou.Úvodní seznamovací idylka se v podstatě jednou scénou mění na krvavý jatka a film přitom celou dobu neztrácí spát a napětí.Dobře napsané i zahrané postavy sympatickými herci diváka nutí jim fandit.Slade pak vše podporuje skvělou filmařinou kdy kromě zmíněnému budování atmosféry přichází i se skvělými nápady a samotný závěr je jeden z nejlepších co jsem zažil.. Nakonec bych přeci jen měl jednu výtku.Mohlo být alespoň krátce zmíněno odkud se krvesajové vzali.Možná že to řečeno bylo a já to jen nepostřehl.Ale i tak,tohle se fakt povedlo. ()

Kjuk

Tenhle horor mě bohužel nezaujal tak, jak jsem čekal. Je to taková ta klasická vyvražďovačka, kde z velký skupinky lidí zbyde malá skupinka lidí, která v průběhu filmu postupně vymírá a vymírá a díky obětování se hlavního hrdiny nakonec přežijou ti, o kterejch jste si to celou dobu tak nějak mysleli. Místy velice zdlouhavej a nudnej děj, což fakt nemám rád. Já u toho dokonce v půlce i usnul a to je co říct! Jedna věc však za zmínku stojí a to Danny Huston alias "Big Boss" terroristický upíří organizace, z toho šel fakt respekt, ještě když do toho mluvil tou jejich klingolštinou! ()

Mallyyy

Tenhle film mi dal vše co jsem očekával: upíry, krev, skvělé zimní temné prostředí. Josh Hartnett ukazuje, že umí hrát i horory a ne jen válečné filmy. Spokojenost pro ty, co mají rádi upíry, jako třeba já. :) ()

MAJkLSON

Hektolitry umělé krve, hektolitry umělého sněhu a hromada nelogického chování postav. Bohužel takhle to už u Amerických hororů bývá a bude. Velká škoda. Mohlo se jednat o skvělý vampire-winter-survival horor, ale ten dementní scénář a hloupé chování postav to vysloveně zabíjí. Jediné co se dá ocenit je fáze na půdě a samotný námět, jinak průměr až podprůměr. ()

Wardan

Vítejte ve světě, kde upíři jsou načesaní elagáni s držkou od krve, zubama jak piraňa a očima stejně černým jako zbytky jejich duše. Slade je frajer a 30 Days of Night je snímek stejně šťavnatý jako průměrný obyvatel Barrow, který neklopítne a dokáže si do konce držet napětí a dravost. Stejně tak atmosféra je tak temná a hustá, že abyste ji nakrájeli museli byste si od Hartnetta půjčit sekeru. K tomu vynikající herci, povedené gore a bezva vizuál. Prostě lahůdka. ()

Saur.us

Výborný upírský slasher, stylový, atmosférický a řádně krvavý. Jediné co ho opravdu kazí jsou herecké nevýkony hlavních i vedlejších postav s výjímkou Bena Fostera a spusta prázdných plků. Forma za 5*, obsah 3* PS: jak se pak David Slade mohl upsat Twilightu to nechápu. ()

Bozvav

Přiznám se, že mne to moc nebavilo, ne proto, že upíři byli hnusní a olezlí, ale protože se tam mnoho nestalo. Vlastně jsem se spíše nudila. jen poslední třetina byla dobrá. Za mne 50%. ()

FilmWave

Ano, snaha se nedá upřít, ale výsledek není moc strašidelný, ani akční, spíš dlouhý. Hartnett neurazí, Melissa George ano, upíři jsou moc ukecaní a vyhýkaní. ()

Eluin

Mně se to náhodou líbilo. V kině jsem se poměrně i bál, atmosféra je ve filmu skuteně hutná. K hororům mám obecně pozitivní vztah, i když jsem si vědom jejich žánrové limitovanosti. I zde se objevilo několik klišé (např. upíří holčička), nicméně celkové ztvárnění těch bestií nebylo špatné, šel z nich skutečně děs, nejvíce ale jen do chvíle, než se začaly na plátně objevovat až příliš často, ne že by se okoukaly, ale přeci jen...moment hrůzy a překvapení už nebyl takový. ()

paolito

Brutus, nekompromisní, originální (tedy až na konec, ten použil před pár lety už Guillermo del Toro a zde jde o přesnou citaci), atmosferický... Jednoznačně horor roku, Hartnett ušel od libového frajírka z Fakulty dlouhou cestu a hraje parádně. Snad jen ten střih byl chvílemi trochu zbrklý. Jdu nabrousit sekyru, oni přicházejí... ()

Ferelen

Fajn, konečne dačo iné. Tak treba na tú háveď. Nie v kožených rukavičkách, čiernym plášťom a katanou na chrbte. Pekne krásne v hrubých palčákoch a sekerou v ruke. Načo sú tu, aj tak nám neustále cicajú krv:) Výborný upíro-krváčik. Iba mohol byť fakt o trošku lepšie zostrihaný a drobec kratší. Potom by som možno prihodil aj o * naviac. ()

stansrac

rozhodně nad moje očekávání.taková klasika trochu jinak. zajímavým výkonem mě potěšil i hartnett, ikdyž jeho postava působí s přibývajícími minutami čím dál více dementně, což korunuje vpálením dávky cizí krve. ()

in4mator

Tento horor se mně líbil víc než vychvalovaný Úsvit mrtvých. Jednak napínavou atmosférou a jednak tím, že v něm nejsou takové do očí bijící blbosti. Pár nedomyšlených věcí tam ale je. Jediné, co mně na něm opravdu vadí, je konec. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci