30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

Dantte..

Po dlouhé době horor, který mě bavil. Příběh byl slabí a zasloužil by více propracovat, avšak vše ostatní bylo perfektní. Konec překvapil a byl docela divný, ale budiž. 60 %. ()

Speck

Jeden z nejlepších hororů které jsem tento měsíc viděl. Hutná atmosféra nejsevernějšího města USA ponořeného do neproniknutelné tmy, konečně inteligentní upíři, konečně inteligentní oběti upírů, nevyřešené vztahy... Tak 85% ()

Looka

60% Nevím proč, ale nijak mě to neoslovilo. Přesto že film má všechny potřebné ingredience, není to koktejl právě pro mne. Radši si zopakuji Úsvit mrtvých. ()

hero_bk

Skvělá atmosféra, originální námět, výborné prostředí, dobře natočené, uvěřitelné postavy, žádná nuda.... 5* ()

Koonix

Čakal som určite viacej. Po dlhšej dobe som si pustil horor a dúfal som že ma to aspoň trochu vynervuje. Ale bohužiaľ nič také sa nestalo, väčšina filmu bola dosť nuda, len zopár ľakačiek akcia skoro žiadna. A tý uškriekaný upíri nemohli vydesiť asi nikoho. Aspoň tá (miestami) slušná brutalita to trochu zachránila. Inak priemerný horor. ()

departed

S odřenýma ušima. Toho vřískání bylo moc a navíc bylo silně iritující. Chování postav nesmyslné a neustále kýčovité hraní si na hrdiny taky kazilo požitek z filmu. Ale abych povznesl taky nějaké klady, tak rozhodně jsem se kochal atmosférou toho malého městečka, na které po dobu třiceti dnů nesvitne ani paprsek ze slunce a obyvatelé proto budou mít co do činění s těmi "inteligentními" upíry. Mimochodem, záběr na upíry z ptačí perspektivy, jak vyklízejí městečko od živých, byl vskutku působivý. ()

ArtLady

ok pozrela som si to a už nikdy viac....teraz sa už pred spaním pozerám pod posteľ...:D človek aby sa bál zhasnúť svetlo...ale aspoň som sa bála kvalitne!!!! ()

WScully

Nejsilnější zážitek celého filmu je bezpochyby začátek. Nehostinné prostředí mrazivé Aljašky a následná třicet dní dlouhá noc navnazuje na napínavý a tajuplný děj. To, co se odehrává dále, je velice svižný děj, avšak ubírá na tajemnosti čím dál víc. Tam, kde by film měl nabírat na atmosféře, nezafunguje žádná lekací scéna, nenastane žádné překvapení, žádný scénáristický posun se nekoná, přičemž vše spěje alespoň k trochu překvapivému závěru. Žádné zklamání díky skromným očekáváním. Silnější tři hvězdy. ()

Indy21

Co dodat, asi nejsem úplný milovník upíru. I když bych se chtěl stát jedním z nich. Ale k filmu. Nebylo to špatné. Atmoška dobrá, herci ušli, příběh trochu mimo mísu. nemám rád příběhy kde se nic nedozvím. Počkám na další díl a uvidíme. Jinak průměr. ()

Sundance.cz

Spousta krve, ale strašidelné mi to nepřišlo. Koukal jsem na to asi ve 2-3 hodiny v noci a jediné, co mi přišlo, že už svítá... ale to bylo jen ve filmu :). Jinak se vlastně ani nedozvíme odkud se vzali a kam se pak poděli. A to mi docela vadí, když už na takovou věc koukám. 40 % ()

Ashnobe

Těžko říct, jestli je to tím, že člověk už viděl filmů podobnýho ražení spoustu a tak už ho jen tak něco nepřekvapí, nebo tím, že to fakt za moc nestálo... nevím. Podle docela kladných ohlasů jsem čekal mnohem víc. Takhle se mi dostalo jen spousty klišé, příběhu a dialogů absolutně o ničem, "vykreslení" postav na prd, ani "lekací" scény se tu v podstatě neobjevily. Upíři nejsou strašidelní, spíš místy směšní. Příšerná nuda! ()

havran

Nic v tomto hororu nefunguje. Dle mého blbina, která nevyužila potenciál, který měla. Od začátku do konce předvídatelná, nelogická taškařice bez nápadu a vtipu. ()

Bastinka

Začátek nebyl špatnej....jenže mě navnadil a já očekávala prostě víc....jinak závěr je taky fajn..ale ani Josh to prostě nevytáhne víc než na 3* ()

chlebo odpad!

Hoci je tento upírsky dýchánek natočený skutočne zručne, čo neuniklo ani môjmu laickému oku, a hoci herecké výkony sa dajú označiť ako bravúrne, tak ma táto pekne natočená tma nadchla asi tak ako by ma nadchli dve hodiny v zubárskom kresle pri ťahaní nervov z tej zradnej osmičky, takže pri pohľade na tých 70 percent tu som len pohoršene pokrútil hlavou. Možno by som dal jednu za ten záver a za vyššie spomínané pozitíva, ale príde mi vhodné trochu tu zraziť teplotu. ()

3mates33

Začiatok 5*, atmosféra bola super, aj keď od 30 minúty klesala. Upíry boli taký divný, ale inak dobré to bolo, dialógy, obsadenie, krajina. Keby to bolo tak dobré ako začiatok. ()

Brooks

Spočiatku veľmi seriózne, efektné a pritom uveriteľné, scenáristicky prepracovanejšie, než žánroví súputníci (Blade, Underworld). Mrazivá atmosféra, šťavnatá brutalita a novátorský pojatý vzhľad upírov. Nejedná sa o originálny horor, najlepšie momenty kopíruje zo starších, časom preverených klasík, ale kopíruje ich s úctou a kvalitne, ťaží z nich všetok potenciál. Škoda toho béčkovo naivného finále. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci