30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

dawnie

Můj zamilovanej severskej horor, po kterým mě vždycky postihne pocit naprostý beznaděje. Asi jsem trochu masochista, ale představa odřízlýho městečka za dloooouhý noci a nejděsivějších upírů, který jsem kdy viděla, mě prostě baví znovu a znovu. Asi to je i sympatičností Joshíka a ostatních postav a magickym, byť odpudivym charismatem šéfa upírů a jeho depkovním průpovídkám o nízkosti lidský rasy. Komiksová předloha se nezapře, což přidává další osobitej plus tomuhle nenápadnýmu příběhu, který vám zmrazí úsměv a zaleze pod kůži jako aljašskej mráz. ()

Scraffy

Horor klasického strihu, ktorých je na svete už mnoho a toto sa len snaží byť strašne cool. Vôbec to tomu ale nejde. Atmosféru to síce má, ale keď tie príšery začnú rozprávať, tak to pre mňa celú atmosféru stratilo a dalo mi to až takú pachuť to sledovať ďalej. Možno by to bolo aj na 4 hviezdy, ale jednoducho to rozprávanie neurobilo dobre. ()

pepino

Zručně, moderně zpracovaný horror, který útočí na diváka silou rozjetého vlaku. Nemálokrát jsem v sedačce leknutím nadskočil. Komix jsem bohužel nečetl ( to musim velice rychle napravit) a tak nemohu srovnat. Vizuálně film působil velice pěkně. Sníh, zima ( pocit mrazu jsem cítil i já jako nezúčastněný divák ve vyhřátém sále), všudypřítomné kaluže krve ( které na bílém sněhu ještě více vyniknou), stísněná atmosféra, neustálý pocit strachu ( ne opravdu tu nemluvím o carpenterovi Věci, ačkoliv to tak vypadá a má s tímto hororem dosti společného-že by skrytá pocta?), spousta upírů ,kteří cení zuby na koho jen mohou.... tak nějak si představuju novodobý horror. Sakra, nebýt stupidního konce, bylo by to za 5. ()

jojoping

David Slade v predchádzajúcom filme V pasti dokázal na malom priestore s minimom hercov udržať napätie po celý čas. Tentoraz sa rozhodol pre väčšie bojisko a znova potvrdil, že je majstrom atmosféry. Pod jeho taktovkou sa práca kameramana, strihača a zvukára premenila na takmer dokonalý technický kúsok. Škoda, že sa k nim nepridali aj scenáristi, keby dopracovali dej, mohol sa tento horrorík stať kultom. Poblednuté príšerky sa (ako je už pomaly zvykom) preháňali úžasnými rýchlosťami, občas mi z nich aj nabehli zimomriavky, ale väčšinu filmu nepôsobili veľmi strašidelne. Josh Hartnett zo začiatku pôsobil nevýrazným dojmom, ale postupujúcim časom sa rozšupol a na konci bola radosť sa na neho pozerať. Určite odporúčam pre priaznivcov hororov, na svoje si prídu aj priaznivci akčných filmov a pre milovníkov romantární sa tu nájde tiež nejaká scénka. ()

walecz

kristova noho, tak tohle mel byt horor? hm a podle komixu, z nehoz ubral druhou hlavni dejovou linii, zmenil postavy a... mno, co uz, tenhle film je nuuuuda a vydesi asi jen jedince predskolniho veku. gore minimalni a o nejakem nahaneni hruzy nemuze byt rec, tedy me kastrovani asiati s paradentozou moc nedesi. pro otrlejsi konzumenty hororu rozhodne nic zajimaveho, pro popkornove jedince jiste nevsedni zazitek (nekolik slecen opustilo po nastupu upiru do akce kino). ()

Mr.Roman

Každý kto čaká od 30 dní dlhej noci ďalší tuctový horor, typu Pach krve, Hory mají oči a pod., je na veľkom omyle. Upírske téma je spracované svižne a mrazivo ako málokedy (hlavne začiatok filmu a prvé stretnutia s upírmi je hrôzostrašné), výborný nápad bolo takisto zasadenie diania do severského mestečka s permanentnou krutou zimou a titulnou 30 dňovou nocou. Trocha zamrzí občasné nelogické jednanie postáv z rád hlavne upírskeho osadenstva. Ale snímok je to výborný a nápaditý a v súčasnej produkcii chabých "hororov" vyniká ako slnko nad rozľahlými pláňami posiatymi snehom. ()

Něrpa

Co to jako mělo být? Připomínalo to mou milovanou Věc, ale opravdu jen tou zimou. Film nemá žádnou atmosféru, ale zato stupidní dialogy. Tak oni nám upíři cítí krev, ale schované lidi nenajdou? Zajímavé. ()

Plastík

Velice dobrá kamera, pěkné světlo. Žádné připblblé vtipné hlášky. Napínavý film, ale jen zabíjení a zabíjení. Nic nového, nic. Ale pojetí moc fajn, hold Joshovi i jeho vedení režisérem. ()

Honsik

Na každém kroku americké moralizování. Hlavní hrdina sekal upírům sekerou hlavy, musí zemřít - jasně, že to nebude jen tak. Hele kámo, jinak je film perfektně natočenej, efekty libovka, fakt škoda tich stupidních dialogů, nelogičnosti jednání obětí a ta šablonovitost USA bijáků mě pekelně sere. ()

Pochtli

Na jedno shlédnutí dobrá oddechovka, ale víckrát ani náhodou.. Jak sakra dokáže jeden utahanej člověk ukrást všechny satelitní telefony, pobít psy, zlikvidovat vrtulník a kdoví co ještě, to by mě strašně zajímalo:o)) ()

Cortesz

Dlouho jsem váhal mezi 4* a 5*, nakonec se tedy přikláním k plnému hodnocení, ikdyž si to film, v mnoha ohledech nezaslouží, například ohledně zápletky a samozřejmě scénáře, ty dialogy opravdu trhaly uši, ale o to zde přeci nešlo, je to zkrátka horor, na béčko sice vypadá moc áčkově, ale tím lépe, je zde mnoho skvělých momentů: likvidace obyvatel městečka z ptačího pohledu je opakování hodný, trhání hlav a mnoho dalších, navíc ta beznaděj z filmu sálá hned jak se zhasnou světla, prostředí zasněžené, odtrhlé aljašky tomu napomáhá, k tomu si připočítám tu stupňovanou atmosféru, no jako horor celkově je to na vysoké úrovni a žánru také rozhodně nedělá ostudu a patří k tomu lepšímu co jsem měl možnost vidět, navíc překvapí obsazení hlavní role hezounem Hartnettem, kterej si ovšem svou roli nejistého, astmatického sheriffa vychutnává, musím uznat, že mě vážně mile překvapil a byl příjemné ho opět vidět v nějaké řezbě. Ostatní herci taktéž sympatičtí, ikdyž jde většinou o neznámé tváře. ()

DJ Kritik

Ďalší pokus o netradičné podanie upíri vs ľudia. A pre mňa opäť sklamanie. Toto je len chabé, akčné podanie vyvražďovačky, kde zápletka a logika nemajú miesto. A záver tak to už bolo na mňa veľa. Akcia:*** Vtiahnutie do deja:*** Brutalita:**** ()

Bigfuckman

Zezačátku dosti nudné, pak přijde rychlý spád formou čistky města a dále už jen hra na schovávanou postádající místy logiky. Možná bych dal i 3 hvězdy, ale ten stupidní závěr filmu mě od toho brzy odradil. Atmsféra se prostě nevydařila narozdíl od některých masek. ()

Loreleis

upřímně 21/2* dojem kazí jen pitomí a přitroublí upíři, jejichž původ není nijak zmíněn, stejně tak jako mi chybí interpretace toho, kde byli než zašlo slunce, jakou mají spotřebu krve na den a jak se možné vpustiti si do žíly sraženou krev. Jo holt jsou otazníky které zůstávají i po závěrečných titulkách. ()

Romeroo

Začnu film hodnit od jeho konce...ještě že to aspoň takhle dopadlo, mělo to skončit jakoliv jinak tak by opět stupidní závěr poničil velmi zábavnou a slušnou jízdu o upírech...která mě rozhodně nenudila a donutila mě ke koupi nové sekery..co kdyby náhodou vypadla elektřina a slunce nějaký týden nevylezlo : - ))) solidní film 66%. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci