30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

Miyamoto

Hm... Film vypadá perfektně, dokud se upíři nedostanou na veřejnost. Pak dostává tajemný nádech na frak a film se stává zuřivou mlátičkou u které už těžko hledáme jakékoliv napětí. --SPOILER-- Vše doráží "dojemný" konec s nesmyslnou smrtí hl. hrdiny. Hodinu před východem slunce se změnit v upíra jen proto abych zabil jednoho z nich a pak se sám usmažil na Slunci? Někomu se to může líbit, mě to ale těžce nevzalo... ()

EnneX

Opravdu hodně mrazivý a silný snímek. Josh Hartnett hraje velmi dobře. Tohle je pro mě velmi kvalitní horor. ()

stnly

Námět vypadal slibně. Izolované aljašské městečko, odříznuté na 30 dní nejenom od slunečních paprsků, ale také od okolního světa. Většina obyvatel odjíždí pryč, zůstává jenom pár usedlíků, kterým dlouhá tma nevadí nebo je drží povinnost. Mezi ně patří i místní mladý šerif, který má poslední den neobvykle napilno. Děje se něco zvláštního, ale všechno je jenom předzvěst daleko horších událostí, které mají brzo naplno propuknout… a slunce zapadá na dlouhých 30 dní. Solidní prostředí pro navození atmosféry strachu, film si po celou dobu drží slušnou úroveň napětí. Slabinou jsou ale hloupé dialogy, scény občas ideálně nenavazují a hlavního záporáka bych radši posadil do kanclu. Ve výsledku, lehké zklamání. ()

veverysiak

Pre mňa celkom príjemné prekvapenie v tom, že aj o takej banálnej téme, akou je vystrájanie skupinky krvociciakov, sa dá ešte natočiť veľmi dobrý film, ale keď majstrovi Raimimu vyjde karta, je to pochopiteľné, už samotný fakt, že príbeh sa odohráva v temnom prostredí polárnej noci, musí byť na fajnú depku s husou kožou, nieto ešte keď vám spoločnosť robí svorka zubatých nepodarencov, napriek niektorým výhradám o neoriginálnosti si myslím, že to bolo spracované veľmi obstojne, možno to bol len môj dojem, ale miestami mi to pripomínalo Vec kríženú s Aktami X, čo však vôbec nepovažujem za hendikep, skôr naopak, takže 80%. ()

Katy19

Mrazivý horor s bezvadnou atmosférou. Josh mě tady konečně předsvědčil, že je moc dobrý herec. A se sekerou to fakt umí! ()

Ajay

Od každýho trochu, Černočerná tma a Blade byli určitě velkou studnicí nápadů pro autora tohoto hororu. Sem tam nějaká lekačka, nijak složitý příběh, typická odpočinkovka. ()

Brainback

Jaden ze tří hororů, které se mi v posledních letech opravdu líbily. Tajemná atmosféra, dobré efekty, strašidelné scény a překvapivý konec. Zkrátka kvalitní film. ()

halberdier

Z počátku opravdu vynikající, skvěle na mě působila atmosféra zasněženého městečka a "věčné" tmy (stejně jako třeba u The Thing nebo Insomnia), ale s postupem času jakoby filmu docházel dech a film se změnil v klasický klišovitý survival horror. Závěr vyloženě trapný. ()

Xpat

Konečně horor, co za něco stojí. Sám jsen četl samotný komix (i když není zrovna obsažný) a musím říct, že film je opravdu tak podobný, že jsem si připadal, jako bych ho znovu četl. Vážně skvělý film. ()

jaňule

Pro mě tedy dějově podprůměrný film. Ve většině případů i dosti směšný. Absolutně necitlivý hrdina, kterého nerozhodí, že musí pozabíjet, nadneseně, polovinu svých přeměněných přátel ve prospěch ostatních. A pak se obětovat. Ale konec to všechno zachránil, kdyby se hlavní hrdina záhadně uzdravil a vše skončilo happyendem, tak bych minimálně ještě jednu hvězdičku ubrala. Když tento film už nikdy neuvidím, budu jedině ráda. ()

Pjotrik

Jediné co mi vadilo, bylo to Hartnettovo pobíhání po městečku, jakoby se nechumelilo (opravdu nechumelilo). Navzdory upírské extra rychlosti jim vždy upláchnul. Final souboj trochu odfláknutý. Ju a taky jsem nepochopil proč ten tlustoprd vjel naschvál s pluhem do domu...nu nic. Jinak do kina dokonalý horor. První třetina filmu jednoznačně na pět hvězd. ()

Skretule

Atmosféru a velmi vyvedené efekty kazí předvídatelnost a dost nesmyslná časová posloupnost. Skákat ze 7dne na 17-tý a 27-mí celkový dojem dost sráží a děj je o to kostrbatější. ()

jopal

Slusny film o upiroch. Zdalo by sa, ze o nich sa uz nic noveho natocit neda, ale zdanie klame. Dobry dej, skvele efekty a prijemna davka mrazenia na chrbte. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci