30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

patsandor

Hodnotil jsem dříve, ale komentář píši až po shlédnutí sequelu, který je bohužel po lahůdkové jedničce zklamání. Jednička dokázala s 30 mil. rozpočtem super masky i triky, o to víc teď jednička vyniká. Ponurá atmosféra a beznaděj je cítit z každého políčka filmu, akce a brutalita odpovídá tomu, co jsem očekával na zádladě předešlého komiksu. ()

kacir

Dost dobreee! Napatie, atmosfera, hudba, herci, prostredie, noc, to vsetko je predurcene na vynikajuci horor. ()

gefr

Rozhodně jeden z nejlepších upírských filmů i když v konkureci Twilight není z čeho vybírat. Nápad s polární nocí je rafinovaný. Beznaděj se šíří a člověk se stává pouhou kořistí. Rozhodně dobrý způsob jak zaplácnout dvě hodiny. ()

Virusman666

Napsat o této suprové podívané, že je to sračka, jak to udělal "Renton", tak by mi snad ruka upadla. Perfektní, skvělé, úžasné. Když jsem na to koukal poprvé, neodthnul jsem se od filmu ani na WC, natož si udělat kafe... Díky Davide Slade ()

maldoror16

Už zase celkem zklamání... Není to špatný film, je to zajímavý a chvílema (jen několika) dokonce povedený kousek. Vizuálně mi to sedlo, nic extra ale poměrně pěkně zpracovné (vrcholem je rozhodně masakr scéna s kamerou zeshora), atmosféra naopak žel často kolísavá a pokulhávající, což je dost škoda, protože je tam pár pasáží, který mají tu správnou atmosféru, napětí, grády a styl. Příběh se rozjíždí poměrně dobře, ale pak se to nějak zvrhne a jde to dost dolů (scénář a hlavně dialogy jsou hodně, hodně slabé...) a prostě film o téhle délce to absolutně neudrží, takže dojde na přespříliš slabých, trochu patetických a vysloveně laciných epizod a pasáží. Dalším problémem jsou vesměs nudné a nezajímavé postavy, a to na obou stranách + silně nevýrazné, nepřesvědčivé a nepůsobivé herecké výkony. A konec (nebo rovnou posledních tak 20-30 min:))) už je fakt urážející shit, shit, shit...to mě fakt otrávilo. Chtěl jsem dát aspoň 3*, ale za ten zabitý konec prostě nemůžu. Max. 40% ()

Cechyno4

30 dní, kdy je městečko na Aljašce zahalené do tmy, to vypadá na slušnou hororovou amtosféru. Podle mého mezi upíří hororovou tématikou určitě nadprůměr. Ovšem mezi ostatními horory spíš průměr. Pravá hororová atmosféra byla nejvíce cítit na začátku filmu, pak se kam si vytratila. Napětí bylo po celou dobu filmu, ale nedá se říci, že by nějak gradovalo. Některé scény byly velice dobré a drsné. Pro mě ovšem k tomu chybělo nějaké dotažení k dokonalosti. ()

route60

30 dní dlouhá noc je 113 minut filmové nudy, filmu o upírech je už tolik že mi to pije krev, víz. sračka pro náctileté Twilight sága a proto upíři všech zemí chcípněte. ()

heavy66

Upíři bývají obvykle decentními gentlemeny astrálního světa, ale tady ne! Tady jsou opravdu lačnými, nelítostnými, krvavými bestiemi a tak to má být. Výborně! ()

Kokutek

Do háje, tak už dlouho jsem neviděl takovej humus, šílená atmosféra se dala krájet, výborné zpracování, doopravdy jsem dlouho neviděl tak skvělou lekačku a vážně jsem se bál jít během reklam a v noci vychcat, ve svých 38 letech...Nejhnusnější byla jedna z těch ženských, ten tygrovanej a pak ten harant, fuj. ()

OPGMan

Jeden z nejlepších hororů posledních let. Krví se zde rozhodně nešetří, ale hlavně konečně upíři z kterých jde strach. David Slade zde vytvořil velice nepříjemnou a hutnou atmosféru. Městečko za polárním kruhem, které odřízne banda žíznivých upírů a může začít peklo. 30 dní bez slunečního paprsku a s upíry v patách. Strach za každým rohem. Není kde se schovat, jen čekat až přijdou...Ale sekera v rukou Joshe Hartnetta stíná jedna báseň a bagr vydatně pomáhá k likvidaci krvelačných kreatur...Není co řešit, jednoznačně 5/5. ()

Palisander

(Pozor, spoilery) Pre mňa aspoň jedna novinka vo svete zombie nákazy - mrazuvzdornosť :-). Inak výborný začiatok a potom šup rýchlo do podpriemeru. Veď ktože by sa napríklad ponáhľal do úkrytu, keď tam minútu vyvvreskuje to zubaté dievčatko. Radšej sa poďme potľapkávať po pleci, ako dobre nám to s tou sekerou ide. A dynamit? Najlepšia sebaobrana je hodiť si ho pod nohy... a prežiť. Alijašskí buldozéristi majú svoje finty ;-). ()

Chhosee

Nálepku horor by som tomu nedal, nebola ani jedna scéna pri ktorej by sa mi zrýchlil tep alebo by ma myklo.Boss upírov to dobre zahral.Z jeho postavou som asi najviac spokojný.Slabučký horor fajn thriller. ()

gotham

Nebýt tam Josh Hartnett a celkem pěkná Melissa George, tak bych to snad ani nedokoukal. Je to prostě taková standardní vyvražďovačka, nic originálního, toto už bylo xkrát natočeno, divím se tomu, že tento film předcházela celkem dobrá pověst, protože to byla celkem nuda. 40% ()

meisje

Další stupidní americký horor. V hlavní roli "hezoun" Josh Hartnett a jakási blondýna, takže po 5 minutách je jasné, že tihle dva ve filmu neumřou (maximálně až v poslední srdceryvné scéně), protože zatímco budou upíři ostatním obyvatelům městečka okusovat hlavy, budou tihle dva vytvářet erotické dusno a romantiku až za hrob. Dialogy, kde nezbývá prostor pro parodii, herecké výkony jakbysmet (přes 800 lidí tady má rádo Hartnetta? áááááááá!) A moment překvapení je pořád to samé: zběsilá hudba, odněkud se vynoří skupinka upírů a zakousne pár lidí. Ve srovnání s tímhle jsou napínavější i reklamy na prací prášky. Přiznávám, že jsem to nedokoukala, a proto kompenzačně hodnotím jednou hvězdou, místo abych dala "odpad". Kdoví, třeba v druhé půlce byla ještě nějaká světlá chvilka. ()

Bercuss

Parádní pokoukáníčko kde se s ničim a nikym moc nemažou, ano je tu klasické hororové klišé: srab/hrdina, otec/syn atd. Naštěstí pro většinu z nich má film přichystaný velmi výživný konec. :) ()

BlackAngels

Možná jsem přespříliš citlivá na toto téma po shlédnutí upíří love ságy Stmívání :-D ale aby se takhle bavili upíři? To se mi opravdu moc nezamlouvalo... :-( A aby necítili přítomnost lidí a lákali je na nevinné oběti? Sakra upír mě přece vyčenichá na sto honů ne? No já fakt nevim. Jako horor asi dobrý, ale člověk od toho nesmí moc očekávat. A když se budete chtít stát upírem, vykašlete se na starej ohranej styl: dvě dirky na krku... Nyní je zde zcela nový moderní, bezbolestný a kosmeticky nenáročný způsob. Aplikace jehlou! Nyní v našem teleshopingu za bezkonkurenční cenu tří kapek krve... Bože to bylo hodně laciný a vtipný! A přeměna doslova vteřinová! To vám taky jinde nenabídnou :-D Jo, ať to lidi baví, ať je to filmově uspokojuje, ale pro mě se musí snažit aspoň o pár vteřin přeměny víc..... ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci