predators

Strhující tempo od začátku do konce. Jediné téma, atentát na amerického prezidenta viděn "očima" několika zúčastněných stran. Jedno téma a různé Úhly pohledu, které jsou naprosto perfektně zkloubeny a nenechají diváka spustit z nich oči. A ikdyž mému hodnocení hodně přispěla závěrečná honička, já jsem se neskutečně bavil a možná se to někomu bude zdát divné, ale jsem z tohoto filmu nadšený. A prosím Vás, vysvětlete mi, jak je možné, že to má jen 70%?? Tak...!!!:-)85% ()

nascendi

Z času na čas si pozriem aj film, ktorý nepatrí do môjho uhla pohľadu. Väčšinou ma nesklamú a nesklamal ma ani tento mix Bournea a Rašómonu. Bláznivý strih mal navodiť pocit akčnosti, opakovanie scén bolo prínosom pre divákov so slabšou pamäťou, automobilové naháňačky už nemajú možnosť priniesť niečo nové a samotný príbeh je uveriteľný možno pre divákov z lazov na moravsko-slovenskom pomedzí. Takže oceniť môžem nanajvýš dĺžku filmu i keď paradoxne by mu pár minút vhodne využitých mohlo skôr pomôcť než uškodiť. ()

cukorek

Dovolím si povedať, že tento akčný thriller je podaný trocha inak ako bežný film. Dej filmu ponúka osem možnosti z ktorých si môže divák vybrať, čím vzniká zaujímavé klbko možností, ktoré sa nakoniec rozmotá a správna, konečná možnosť vyjde na povrch. Pozdvihnutie si okrem deja zaslúži aj výkon hlavného hrdinu, ktorého stvárnil Whitaker Forest, ktorý na mňa zapôsobil už vo filme Ghost Dog – cesta samuraja. Ak sa jeho kvality budú naďalej prejavovať v takom to formáte tak sa mame načo tešiť.80% ()

nash.

Solidní akční jízda, která nabírá tempo jako rozjíždějící se cirkulárka. Po razantním úvodu sice chvíli působí dojmem, že se trochu zasekává, protože v kolečku různých úhlů pohledu se k některým detailům vrací zbytečně často a ty pak zabírají místo novým informacím. Přesto jde o zajímavý způsob, jak postupně odhalovat složitou skládačku a gradovat jednoduchou zápletku. Potom se přehoupne přes půlku, chytí tempo, a pak už to sviští, a ještě se u toho stíhá rozkrývat plán teroristů a neustále trousit drobná překvapení. Dennis Quaid je v akční roli výborný. Teroristé nejsou typické karikatury. Přes svou bezohlednost, proradnost a krutost u nich v některých momentech zaváhání probleskne i jistá lidskost. Režii nemám co vytknout, na rozdíl od scénáristy, který na mě působil jako žonglér, který si toho vzal trochu moc (viz. poněkud zmatečná role Eduarda Noriegy), byť to nakonec jakž takž vybalancoval. Jako jednohubka ve stylu 24 hodin potěšilo a bavilo. ()

Arsenal83

Úplný súhlas s Trevorom, film vyššie človek hodnotí na prvýkrát, na druhý to už nie je také dobré, také prekvapenie, taká super skladačka. Ja hodnotím podľa pocitov na prvýkrát, keďže film vo mne svojou chytrosťou vyvolal pocity výborného filmového zážitku. To, že na opakované pozretie to už nie je také veľkolepé nevadí, to ani Šiesty zmysel už nie je, keď vopred viete, kto je vlastne duchom. A pritom tiež špička. ()

Tomco

Nič výnimočné, ale predsa som sa dobre pobavil. Občas potrebujem takýto filmový úlet, t.j. poriadne rýchly strih a doslova šialenú kameru, tisíce uhlov a svižný dej. Naviac ešte výborné herecké obsadenie, ktoré dá v pohode zabudnúť na samotnú skutočnosť, aké je to všetko hlúpe a nereálne. 70% ()

Bachy

Tak tohle je opravdu průšvih na entou. Kýbl horké nudy, která se patlá po rukách a nemůžete ji smýt. A postupně si rozedřete celou ruku a hlavu. Stále to divně čvachtá, blop blop. Najednou se v nudě topíte a už prosíte o pomoc. Tak kraťounká stopáž a stejně jsem tak nehorázně trpěl. Ze začátku jsem myslel, že jsem rozkoukal pouze šedivý, průměrný film, který se snad časem rozjede. A on se rozjel. V půlce začne větší akční scéna, která zapomene skončit. A tak skončí..až na konci, před titulkama a ono to bolí. S každým dalším metrem, který různé postavy zběsile ujížděli v různých autech, jsem zvyšoval hlasitost svého řevu. Argumenty, že odpad takovému filmu nesluší, protože minimálně malou kvalitu tyto snímky mají, jsou nesmyslné. Některé filmy nezaujmou, či "jen" nudí. Úhel pohledu nudí tak mocně, že jeho sledování způsobuje fyzickou bolest. Díky rychlému sledu několika stupidních zvratů a pár resurekcí rozšmelcovaných postav, jsem se neodvratně blížil momentu, kde se malý Lemming chytne za malinkou hlavičku a ta mu...praskne. ()

Chrustyn

I když se nejedná o nějaký diváky očekávaný trhák, já jsem se na film těšil hodně a bohužel jsem docela zklamán. Film to rozhodně není špatný ale při jeho sledování jsem si pořád říkal, že mohl být lepší. Na režisérovi je poznat, že má zatím jen "seriálové" zkušenosti. Film není natočen špatně ale myslím, že by se více vyjímal na TV obrazovkách než na velkém plátně. Občas se i najde nějaké to překvapení ale určitě nic co by diváka srazilo ze židle. Na hudbě je hodně znát inspirace motivy z Bourneovi trilogie. A k Bourneovi bych přirovnal i celý styl natočení filmu, jelikož i zde se režisér snaží o "hektický" styl, takže o rozklepanou kameru a rychlé střihy není nouze. Bohužel to ale není tak působivé jako Bourneova dobrodružství. Nejvíce se však film blíží seriálu (v tomto připadě bych asi vyzdvihl hlavně 24 hodin) jelikož se první hodinu, dění ukazuje z několika pohledů a každý tenhle pohled končí v tom nejlepším. Je to rohodně zajímavý nápad ale nejspíše to nesedne úplně každému. Režisérovi se povedlo do filmu obsadit slušnou řádku známých herců ale ani ti nepřekvapí. Dennis Quaid hraje typického hrdinu, kterého nic nezastaví, William Hurt ve své roli prezidenta také nepřekvapí a chová se přesně tak, jak se většinou prezidenti v tomto filmovém žánru chovají a Matthew Fox se Sigourney Weaver, dostali překvapivě málo prostoru. Nejvíce mi z plejády herců vadil Forest Whitaker, který mi zde přišel naprosto zbytečný a to jeho pobíhání s kamerou s tím, že musí být u všeho a všem musí pomoct mi docela vadilo. A nelogicky se zde občas chovalo více zúčastněných. Ale i tak se jedná o velice slušný thriller u kterého se divák díky poměrně krátké stopáži rozhodně nebude nudit. Po druhém zhlédnutí zvyšuji počet hvězd, ale je to takových 70%. ()

klerik

70% Snaha o oprášenie "klasických" filmov o sprisahaní (JFK, VŠETCI PREZIDENTOVI MUŽI) tak úplne nevyšla, ale nie je to zlé. Rozsekanie dejovej línie na viac pohľadov mám rád, len z počiatku sa nechali tvorcovia trochu uniesť a len tak-tak to nezačalo byť otravné. Potom sa to našťastie rozbehne a je to poriadne napínavé. Ak odhliadneme od minimálne jednej veľkej naivnosti ("Som policajt." "Ste ozbrojení?" Chlapík ukáže zbraň "Poďte ďalej." Pustia ho k prezidentovi...), tak je to celkom zaujímavý počin so zaujímavým obsadením, ktorý svojou atmosférou šliape na päty skvelej TLMOČNÍČKE... ()

Tommy987

Má to drajv, gradáciu, zaujímavú formu rozprávania a slušných hercov. To je dobré. Ale bohužiaľ je to stále len n-tá variácia na tému "Zlí teroristi sa snažia ublížiť Dobrému americkému prezidentovi", má to tony klišé a tá scenáristická vykonštruovanosť začala postupne riadne liezť na nervy. To je zlé. 5 / 10 ()

SeBig odpad!

Z tý kamery mi bylo na blití, zmatek, bordel, otravný řvaní a nějaká rádoby akce, z který jsem kvuli tý vyjebaný kameře měl beztak hovno. Takže tak. ()

Yardak

Líbil se mi koncept příběhu, jak každá postava měla vlastní část filmu a díky tomu není v podstatě hlavní postava (kromě klaďase - Quaid) a pouze jsou všichni vedlejší postavy:)). Konec filmu, od doby kdy začíná automobilová honička, je naprostá speedová akce:o). 80 %. ()

heyda

Výborný a svižný akční film, který to v první minutě nakopne a do poslední chvíle nezastaví. Nebýt těch přehnaných automobilových honiček, které už podle mě vyšly z módy, tak hodnotím maximálně. ()

Pejpr

Musím říct, že Dennis Quaid a Matthew nepatří zrovna mezi moje oblíbence. Snaha natočit něco originálního tím, že se 4x budu koukat na to samé také není zrovna nejšťastnější volba. Spád začíná film nabývat, když ho sledujeme z pohledu teroristů, to se konečně začíná něco dít. ()

Roman.Ticka

Pokud jde o akci a švih, obojí bylo parádní, šlapalo jak omegy a film tím aspiroval na nejvyšší hodnocení. Ale z úhlu pohledu bezpečnosti se při retrospektivě a rekonstrukci událo tolik triviálních chyb, že nemůžu jít výš. Když jde o takovou personu, jakou je americký prezident, nelze nechat plandat v okolí pár metrů magora s handsfree na uchu, který mobilem odpaluje bomby a aktivuje zbraně, natož vpustit elitního střelce a vojáka bez kontroly identity do přísně chráněného hotelu. Tím posledním faux pas byla kolize sanitky ve jménu záchrany bezejmenné holčičky, protože se jí jinak nelítostný terorista zželel na úkor složité několikaleté akce. Trapné, nesmyslné, neuvěřitelné, o klišovitém závěru nemluvě. ()

rikitiki

Zajímavé skládání jednotlivých dílků do mozaiky atentátu na amerického prezidenta. Úhel pohledu každého z protagonistů vždy rozšíří povědomí o tom, co se vlastně stalo a první dvě třetitny filmu se tak divák stává detektivem, který k odhalení pravdy dostává stále více stop a nápověd. ____ Jenomže pak to končí honičkou, střílečkou a navíc přehnaným sentimentem. Je to řemeslná spotřební záležitost. /4. 11. 13./ ()

HellFire

Zajimavy namet, ale zpracovani pokulhava. Forest Whitaker byl uzasny a film je v podstate oslava amerikanismu, ktery vzdy zvitezi. ()

jonyyy

Krása a automobilová honička v úzkých španělských uličkách už jenom malá třešnička na dortu. Miluju tyhle filmy co skládají střípky a na konci do sebe zapadnou. 80% ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“