Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

DaveH

Tahle Danova rodinka je ještě šílenější než ta moje... :-) a to už je co říct.... bavil jsem se, za 4* ()

gejzuško

Príjemná a zábavná oddychová záležitosť o rodinnom víkende, ktorý sa zvrtne v interpretáciu a náhaňačku lásky v jej najmožnejších podobách. Roztomilý Steve Carell a okúzlujúca Juliette Binoche sú hlavným ťažiskom a ich iskrenie rozohráva všetky vedľajšie atribúty. Príjemne strávený čas. Hedges má veľký senáristický talent, niektoré situácie (ako napr. tolerancia otca voči správaniu jeho detí voči nemu samotnému) sa mi zdali miestami nerealistická, málo rodičov by reagovalo tak kľudne. Dane Cook, Dianne Wiest a dokonca i moja zbožňovaná Emily Blunt sú pekným spestrením v menších rolách. ()

Vital

Vidět takovouhle krásnou rodinnou sešlost,to skutečně pohladí na duši,a i příběh Steva a Juliet,je moc hezky odvyprávěn a má velmi příjemnou atmosféru... ()

KalifX

Dávám dvě hvězdičky v podstatě jen kvůli dobrýmu výkonu Stevea Carella a Juliette Binoche. Takže jednu na osobu. Jinak byl ten film hroznej. Klasická šablona, která mě spolehlivě dokáže vytočit: rodina, která za celej film neprokázala vůči postavě hlavního hrdiny ani špetku skutečné empatie, strčej ho spát do prádelny a ještě mu (každou) noc pustí pro jistotu pračku (to má bejt jako sranda?), montují se mu do života tím nejvlezlejším možným způsobem, sjednávají mu rande na proti jeho vlastní vůli... Ba co víc - pak se té chudině "s prasečím ksichtem" ještě smějou a zpívají rádoby veselý popěvky. Pak tu máme dcery, které se tváří dokonale dospěle, ale pak tátu téměř exkomunikují, protože si dovolil zamilovat se a neprohlíd si obrázek nejmladší, ubohé, holčičky... Ještě, že mu nakonec odpustí, to jsem si opravdu oddechl... Fuj! Opravdu jsem si myslel, že nakonec třeba zapálí celej barák a odjede do Mexika... Nebo alespoň všem řekne, co si o jejich divný lásce myslí. Nestalo se. Steve Carell to všechno jen útrpně snáší a nakonec je rád, že mu ty jeho "prohřešky" vůbec odpustili. Podle mě jde o špatný film. Nikoli z nějakýho řemeslnýho důvodu, ale proto, že rodinu, která je nám tu předkládána jako pohodová, považuju já spíš za dysfunkční. ()

rwa

Tento typ poněkud melancholické posmutnělé komedie by u mě teoreticky měl velice zabírat, ovšem toto není tak úplně tento případ. Celé to působí tak nějak vykalkulovaně, strašně je cítit jak chtěj udělat ten feelgood film s přesahem, až je to prostě křeč. Ta modelově anglosasky dokonalá rodinka z Rhode Islandu mě místama až ... lezla krkem, dialogy rozhodně nevytříbené, humor taky žádný (až na výjimky: balvan ve vodě...), Binoche mě nechala (ostatně jako obvykle) zcela chladným a - je to hřích, že to tak musím říct - ale Carell mi byl v konečném důsledku nesympatický... Ale zas tak zlé to nebylo, takže lepší tři *. ()

petrastrela

Pro mě velmi rozpoluplné, chvílemi jsem se celkem bavila a v momentě kroutila hlavou nad trapností. Všichni mi tam lezli tak nějak na nervy, frackovité, rozmazlené, nevychované dcery (v čele B. Robertson a vyjma té nejmadší, ta byla celkem rozkošná), Steve Carell- ten byl opravdu chvílemi neskutečně trapný, jeho rodiče- i kdyby někoho zabil, tak by ho konejšili a poplácavali po zádech (neříkám, že bych takové nechtěla) a dokonce, což je pro mě těžké napsat, má oblíbená Julietta- ale ta nejméně :-) Možná, že kdybych měla speciální náladu a byla v dobrém rozmaru, viděla bych to pozitivněji. Takhle prostě NIC MOC. Připravte se na normální komedii o jedné obr rodině, které je občas vtipná, ale taky občas pěkně trapná. ()

keepsmile odpad!

Tento film je pro mne trochu revoluční - zjistil jsem, že hodnocení filmu na CSFD/IMDB (Kde má 6,9) vždy nemusí odrážet skutečné kvality filmu. S přítelkyní jsme chtěli nenáročnou komedii na víkendový večer. Bohužel - do komedie to má opravdu daleko. Herecké obsazení celkem fajn, technické provedení povedené... ale film sám o sobě je NUDNÝ, předvídatelný a hlavně prošpikovaný tak strašně lacinými, trapnými fórky - styděl jsem se za to, co jsem vybral a nechápu všechny ostatní co na tom je tak skvělého dát třeba 5hvězdiček. Kdybych byl 12letá holčička, možná bych byl z filmu unešený a kdyby mi bylo ještě tak o 5míň, asi bych se válel smíchy... Chtěl jsem dát bod alespoň za to, že to má "jen" 98min, ale nedám - je to zkrátka SHIT. ()

vojacekr

Romantika? Proč ne. Komedie? Ale ovšem. Sentiment a přesládlost? Nééé. Nic z toho ve filmu nechybí. Každá mince má dvě strany a rodina Dana zřejmě žádnou pomyslnou druhou stranu nemá. Všechno je dokonlé, všichni jsou vtipní, pozorní, laskaví, pozitivní, ovšem časem se tato sterilní atmosféra mění v nepřirozenou křečovitou trapárnu, kde vrchol všeho je, jak dcery začnou moralizovat svého otce. Z věty : "Jsi v pořádku, nechceš si o tom promluvit?" už začínám mít tiky. ()

camomilla

Konecne prijemna "romanticka komedie", ktera me pohladila a nesnazila se me utahnout na bezvyznamnych vtipech a nasilem humoru. Jiskreni mezi Stevem a Juliette me prekvapilo, nikdy by me nenapadlo dat tyhle dva dohromady. Brzy si ho pustim zas. ()

AndrewK39

Parádní komedie plná životních pravd a přirozené lidskosti Steva Carella. Výstižné poznámky zachycující stav mysli poblázněného člověka jako: ".. co je s Tebou? .. "Nikdo." Dlouho jsem si nějaký snímek takhle neužil. Plný počet. ()

karel63

Příjemný film pro velké kluky a holky. Chemie se nezastaví v žádném věku a to je dobře. Super obsazení, klid a pohodu střídá lehké napětí a všední humor. Dokonce i dětské role byly dětské. Doporučuji sledovat ve dvou. ()

optimum

V podstatě stejné, jako "Základ rodiny", jen trochu milejší a od Steva Carella perfektně zahraný pocit zamilování, to jsem fakt prožíval. S Binoche fungovala chemie... "Jen" 4* za naprosto předvídatelný děj, jenže co pořád vymýšlet nového.... ()

DirtyDozen

Hodnotím podle pocitů po skončení filmu. Spousta emocí a 2 nebo 3 hlubší myšlenky. To na film stačí. Víc bych stejně nepochytil. Jedna z nejlepších amerických rodinných komedií...(zápory: předvídatelnost, nereálnost, postavení Dana v rodině.) ()

ZekiZeki

Nesmírně citlivě napsané, zahrané i zrežírované. Civilní role (jako je role Dana) sluší Carellovi víc, než ty komediální. Jenže komerční potenciál (a šance na větší výdělek pro Carella) leží právě v nich. Smutné. ()

Starejsi

Zvláštne krásna Allison Pill z môjho seriálu (v top 3) The Newsroom, klasický John Mahoney, dráždivá Emily Blunt a stále rovnako hrajúci Steve Carrel. Komikom v dnešnej dobe neviem prísť na chuť, okrem Jimma Careyho, ale každý z mojej neobĺúbenej trojice má svetlé momenty, Adam Sandler má pre mňa dva záblesky a to "Klik - život na diaľkové ovládanie" a "Trestná lavica". Ben Stiller, ktorý mi ale absolútne nesedí nikde, kde sa objaví, si zasa napravil karmu filmom "Tajný život Waltera Mittyho", no a Steve Carrel zasa týmto počinom, nenútený humor na mieste, ktorý spĺňa priemerné očakávania nenáročného diváka na upršaný večer s rodinou stravený pri čaji. ()

Chlo0opek

Herecké výkony celkem obstojné, ale příběh samotný za moc nestál. Sice jsem se i několikrát zasmál, ale to nic nemění na tom, že ve výsledku je z toho jen slabší průměr. ()