Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

TeraBum

Carella jsem nikdy ráda neměla, ale postupně jsem začala objevovat, že není jen (pro mě osobně!) špatným komikem, ale i vynikajícím hercem. Film krásně utíká za doprovodu skvělé hudby. Rozhodovala jsem se, jestli dát 4* nebo 5*, a pak jsem si uvědomila, že filmu vlastně nemám co vytknout. A jo, jdu si najít další filmy Carella, kde je aspoň trochu ve vážnější poloze, to mu sedí skvěle. ()

Tomyfrok

Tuctová romantika v originálním příběhu, který zaujme především svou přirozeností. Jelikož jsem plným počtem doposud hodnotil pouhých pár desítek filmů, mám pocit, že si je u Dan in Real Life potřebuji trochu obhájit. Občas tu u pár pisálků čtu, že po několika úvodních minutách vědí, zda je film bude bavit či ne, resp. si vytvářejí podhoubí pro budoucí hodnocení. Mně se to dokonale povedlo v tomhle případě, kdy jsem se po pěti minutách pořádně opřel do křesla a bavil se nevšedně upřímným a přirozeným hereckým výkonem Stevea Carrela, vdovcem a otcem tří dcer. Jenže on nebyl sám a s každou další postavou na plátně přicházel ten samý pocit. Vše bylo tak lidské a rodinné, že jsem měl chuť sbalit si kufry a vyrazit do domku k jeho rodičům, bratrům, jejich přítelkyním a kupou dětí. Nikdo nic nepřehrával, dokonce i komické situace, byť některé velmi absurdní, působily věrohodně a plnily úlohu komediálního žánru. Paradoxně nejslabší se vyjevila moje favoritka Emily Blunt, díky níž jsem snímek objevil a jejíž role působila snad jako jediná poněkud nuceně. S tím se pak svezly i související scény. Celkově jsem ale z necelých sta minut Petera Hedgese nadšený, jelikož vsadil na rodinné kouzlo a životní situace, které většině vyvolají velmi blízké pocity. Jsem rád, že jsem Dan in Real Life objevil, byť mit o trvalo pět let. (90 %) ()

aLPaC

Filmy, ve kterých se sejde celá rodina na několik dní, mě většinou baví. Stejně tak je tomu i u Dana a jeho rodiny. Dan se bohužel zamiluje do nové přítelkyně svého bratra a tak na sebe zajímavé příhody nenechají dlouho čekat. Příhody úsměvné i příhody dojemné. Ostatní členové rodiny jsou trochu v pozadí včetně Danových dcer, které mi moc sympatické nebyli (zvlášť ty dvě nejstarší). Bonusem je pak malá rolička Emily Blunt, která je ale neskutečně sexy a během jejího smyslného tanečku u jukeboxu by asi většina chlapů měla problém zakrýt erekci. ()

Phillo

Pobrežné správy po americky, a to doslova. Absolútna pohoda, čerpanie energie z prostredia "full housu" a herecká civilnosť v spojení s perfektne spracovaným príbehom. Dokonalá oddychovka, ktorá nezaťaží a na moje potešenie sklame tých, ktorí (podľa plagátu) očakávali "hamburgerovú" zábavu. 90% ()

Kroupa

Chtěl bych dát absolutní hodnocení a moc mě mrzí, že ve výsledku ho udělit nemůžu. Geniální úvod do rodinných vztahů nastolil laťku příliš vysoko, aby následný pokles do určitého schematu nebyl až bolestný. Mám rád filmy o mužích, kteří se cítí jako totální trotlové a natropí z lásky a zoufalství všelijaký koniny (jako např. The Weatherman). Jenže tady je ten pocit neopochopení a odcizení postupně příliš násilně vnucován. Nebo je příliš reálný - v určitou chvíli jsem byl přesvědčen o tom, že Dana jeho rodina nijak zvlášť nemiluje (kromě jeho bratra, hehe), a skoro jím až opovrhuje, což ovšem nedává smysl (hlavně ty dcery jsou až moc drsný). Tahle dějová linka mi zkazila jinak výborný zážitek, ale není to jediná výtka - vrcholné odhalení je podle mě až bizarní klišé a bohužel tím série předvídatelných a zcela jistě předvídaných situací pouze začíná a skončí až závěrečnými titulky. Na závěr chci zdůraznit, že ačkoli tu hlavně kritizuju, tenhle kus jsem si hrozně užil a pobavil jsem se jako už dlouho ne - humor je tu velmi inteligentní a jemný, herci přesvědčiví a postavy zajímavé. Jen je to celé v závěru zastíněno množstvím scénáristických berliček a v tuhle chvíli, kdy to píšu, jsem zklamán z katarze, které se mi nedostalo. Dan in real life je jen tak dobrý, jak může být sex bez vyvrcholení. ()

Kratoc

Pro mne určitě jeden z nejlepších filmů tohoto žánrů za poslední léta. Film nevyvolává nějaké hluboké zamyšlení, ale příjemně plyne a i když je to celé sladkobolné až je toho na konci možná i trochu moc, tak stejně je to podle mého asi to nej v čem Steve Carell hrál. ()

ursinko

Nádhera. Rodinné stretnutie mi pripomína stretnutia našej rodiny u starkej v Žiline. V čase kulminácie návštev v dvojizbovom byte sa nás stretne 35 a je to krása.. A neveril by som, že raz uvidím Steva Carella a Juliette Binonche v jednom filme a tak mi budú pasovať. Civilné herectvo, uveriteľné situácie, vtipné i smutné zároveň. Niekoľkokrát mi vyhŕkli aj slzy. Od smiechu. A to sa už dlho nestalo. Vďaka. ()

halogan

Neuvěřitelně upřímný film, který člověka tak nějak lidsky dostane. Originální soundtrack výborný. Pokud znáte Steva Carella jen jako potrhlého Michaela z The Office, tak se připravte na brilantní, seriózní herectví. ()

Gore

Když příběhu nevěřím ani záběr ani slovo, tak mě nedokáže vtáhnout do sebe. Carell hrál lépe než jsem čekal, ale jeho roli jsem nevěřil, to už víc role Binoche mi přišla o něco uvěřitelnější, ale zas jí Binoche nedokázala správně uchopit. Jediné co mě na filmu potěšilo, byla malá role Emily Blunt, a tím to taky konče. ()

masiko

Na me prilis vazne a na Juliette Binoche je velmi videt, ze je skoro o dekadu starsi nez Dane Cook, to mi celkem vadilo. Potesil umirneny Steve Carell, ktery podle me dokonale stvarnil Danovu zivotni situaci. ()

LuccinyFilmy

Nesnesitelná nuda, přetvářka a strojenost. Chápu, že to má být pohodová "komedie" (vtipné to moc není), ale takhle se lidé přece vůbec nechovají. ()

Jaroslaf

takové dost suché. a buď má Juliette Binoche už svoje léta a proto mi nepřišla ani trochu hezká, anebo nebyla hezká nikdy. Každopádně z její postavy mělo vyzařovat něco, co jsem u ní rozhodně nenašel. suchý film. ()

Chudobka

Film jsem viděla už podruhé, ale i když mám ráda Juliette Binoche , opět mě tento příběh neoslovil. Rodina, která drží při sobě, byla až příliš dokonalá, dcery se prosazovaly až příliš, jako komedie mi to vůbec nepřipadalo. Steve Carell se mi líbil, ale Dane Cook je o pár let mladší než Binoche, což mi moc nesedělo.  Romantický film, přeslazený, sentimentální, kýčovitý, chvilkami až patetický. To, jak hlavní hrdina jednal se svými dcerami, mi připadalo nereálné. ()

etienne

...ak ma film vyvolat 90 minutovy dlhy smajl na mojej tvari..., tak je to prave tento film a ak by som si mal vybrat osobku, s ktorou by som mal tento film sledovat opat, bola by to Terezka :) 89% ()

jorgus

nenarocna komedie u ktere jsem se ani jednou nezasmal..vse je takove uhlazene, mile, nenasilne, ze se na to dobre kouka ale i kdyz me dej co bude dal a vyvoj postav zajimalo, tak to bylo podano hodne vlaznou formou:) ()