Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

pOne

Výborná komedie plná skvělých dialogů. Takových filmů není mnoho. Žádné lacinosti, skvělá muzika, reálnost, upřímnost, nestrojenost. Celkově na mě film působil neuvěřitelně pozitivně. Toto je typ filmu, který chci vidět večer, když si chci zlepšit náladu a stoprocentně se odreagovat. Po uvedení do děje, osudovém setkání a salvách skvělé zábavy (když se celá rodina sejde u rodičů) mě film nenechal vydechnout až do samého konce. Vůbec jsem nesledoval, kolik ještě minut zbývá do konce filmu. Jak často se mi to stává? Zřídka :) ()

Allia

Výborný film, který mě dokázal rozesmát i dojmout. Carell je přirozený a přesvědčivý, Binoche snad vůbec nestárne - má v sobě pořád stejné kouzlo, jako v Čokoládě. ()

Nellka odpad!

Poslední dobou mám pocit, že nechápu vysoká hodnocení, která se občas objevují, podle mého zcela neadekvátně, u podprůměrných filmů. Stalo se mi to u filmu 40 let panic a nyní znova u tohoto. Je možné, že jsem nepochopila autorův záměr, na druhou stranu si myslím, že to není moje vina a že to jen dokládá blbost filmu. Má to být komedie - no, moc jsem se nesmála - vtipné okamžiky mi totiž přišli spíše trapné. Drama? Nevím proč (snad proto, že hlavnímu hrdinovi umře žena a on není schopen vychovávat své tři dcery? Nebo proto, že se zamiluje do přítelkyně svého bratra a tím, že to praskne, naruší celou tu pošahanou rodinnou sešlost, o které to celé je?) Nepopírám, že herecké výkony nebyly špatné a ani hudba ne, to však nemůže zachránit celý film. Zbytečný apel na morální chování, zbytečný patos, zbytečné a kýčové záběry. Za to málo, co jsem pochválila si film nazaslouží ani jednu hvězdičku. Nesnáším filmy, které mi donutí cítit se trapně za ně samotné - naposledy se mi to stalo u Bobulí a teď znova u této vysoko hodnocené "komedie". ()

Via

Po dlouhé době film, který velmi velmi potěšil... není to jedna z těch klasických amerických romantických komedií... Dan je otec od tří dospívajících děvčat, který jako každý rok se sejde se svou velmi početnou rodinou u rodičů... Jednak zajímavé sourozenecké hry, příbuzenské vztahy... a když už konečně to vypadá, že Dan začne znovu žít, je tu menší háček... :) Krásný film, který si celkem na nic nehraje, zahřeje na duši, dá popud k přemýšlení a plný dobrých hlášek... co víc si přát? ;) Hudba, resp. soundtrack, velmi dobrá/ý (Sondre Lerche a další). ()

kenny79

Skvělá rodinná komedie o ovdovělém otci 3. dívek. Jako každý rok, tak i tento míří na rodinnou sešlost, aby zde poznal lásku svého srdce. ()

aggatka

Doteraz mi ani nedošlo aky je Steve Carell dobrý herec...podľa môjho názoru mi do vážnejších rolí pasuje akosi lepšie ako do komédií...i keď podľa popisu filmu i toto by mala byť komédia, ale ako komédia mi neprišla...bolo tam síce pár vtipných vetičiek, ale počas filmu mi chvíľami prišlo smutno...veď kto už nezažil nejaký ten milostný trojuholník...či nemiloval niekoho, koho nemôže mať...prvá polka filmu sa trošku vliekla i keď nemôžem povedať, že by som sa nudila, ale druhá polovica bola o hodne lepšia. Koniec sa dal predpokladať, ale v celku som spokojná i keď radšej si pozriem film, ktorý ma niečim prekvapí, toto ako oddychovku beriem...veľmi dobre pozerateľné...6/10 ()

CrazymanM

Velmi příjemný,odpočinkový film,kde mě zaujal především výborný výkon Stevea Carella(žádné opičárny a zbytečné ksichty) a také Juliette Binoche,ta je fakt pořád kočka!Sice nejsem velký fanda romantickejch filmů,ale občas nezaškodí se trochu uvolnit a rozněžnit. ()

iwusha17

bola to komedia ale velmi slaba celkovo tam bolo len par momentov kde som sa naozaj zasmiala....a tie dve hviezedičky sú za to ako urobili ten koniec pretože ten koniec bol veľmi pekný bola to najkrajšia časť filmu ()

Susan5996

Film, ktorý som videla už niekoľkokrát (ani to už nerátam) a vždy v ňom objavujem niečo milé a vtipné. Naozaj pohodový film, pri ktorom si vždy oddýchnem, zasmejem sa, a to všetko s rodinným pocitom domova v srdci. Ľudia majú radi dokonale premyslené alebo veľkolepé filmy, o filmových kritikoch ani nehovorí, ale myslím si, že aj filmy ako je tento určite treba točiť. Steve Carell nemá chybu - skoro v každej scéne ma niečím rozosmeje, Juliette Binoche predviedla tiež veľmi dobrý herecký výkon a Emily Blunt je super - no comment :D ()

SheldonShamy

Příběh ze života, kde se zasmějete spíše tragikomickým „výkonům“ hlavního hrdiny, otce tří dcer, kterým neustále něco zakazuje (randění, řízení auta...). A co se stane když tento táta potká dívku svých sn a bezhlavě se do ní zamiluje? A co hůř, když zjistí, že je to dívka jeho bratra? Sečteno a podtrženo, rodinná komedie, nic vážnějšího nečekejte, na pohodový večer na zasmání. ()

Aquarii

Viděla jsem ho dřív než "Základ rodiny", což je obdobné téma, ale i tak se mi oba filmy líbily na 5 hvězdiček. ()

Oudis

Příjemná romantická komedie, která vypráví pěkný realistický příběh. Hodně by tomu slušelo přívěstí "podle skutečné události". Zakřiknutý a zarputilý otec tří dcer, který ztratil svou manželku přijíždí na rodinnou sešlost, kde čirou náhodou potká svou druhou životní lásku. Řekl bych, že i že strany herců pěkně zahraný film, který stojí za shlédnutí B-) ()

lobo87

Peter Hedges na režisérskej stoličke ma týmto filmom veľmi pozitívne prekvapil. Je to veľmi príjemný konverzačný film o rodine, lásky, vyrovnávaní so stratou i nových výzvach. Carellovi úloha sadla, Juliete bola výborná. Taký malý, zábavný a úprimný film... 75% ()

megajalec

Medzi žáner by som asi ešte zaradil aj "rodinný". Celkom milý a príjemný oddychový film o trojuholníku medzi dvomi bratmi a neznámou ženou, ktorá im vstúpi do života. Punc dodáva rola Carella ako ovdoveného otca troch dcér, navyše dvoch dospievajúcich. Navyše, všetko v područí víkendového rodinného stretnutia. ()

HrudkaJ

Mám s tím filmem ovšem velký, ale fakt velký problém. Předně mě hrozně vadí ten neustálý a nekonečný tlak na to, aby člověk nebyl (nezůstal) sám (i když má tři dospívající dcery) a musel si někoho najít, což pak všichni samozřejmě strašně (spolu)prožívají. Pak jsem si říkal, že kdyby to, co jim ten Dan všem řekne až ke konci (navíc tak trochu pod tlakem událostí, či okolností), padlo rovnou, nebylo by co řešit a ušetřili bychom si hodinu her a iluzí o velké a dokonalé rodině, kde se mají všichni rádi a je jim spolu dobře. Ta Danova výchova zvlášť jedné z dcer přece není z principu špatná, jak se to může od samotného počátku jevit, jen se pak i on sám nechá zblbnout jakousi Marií, což je už samo o sobě tak špatně, že je pak i celý jeho přístup nemilosrdně shozen. A konečně, největším lidským uměním je ovládat své city a emoce ve prospěch toho, co je dobré a čím nezasahuji do osobní svobody druhého člověka. Ať už k tomu člověku cítím cokoliv. Danův problém není v tom, že se bez matky svých dětí chová ke svým dětem trochu jako blázen (a potřeboval by nějakou ženskou), Danův problém je v tom, že se tím bláznovstvím vzájemných sympatií a pak i lásky nechá sám naprosto dokonale zblbnout a tím celý ten "reálný život" posouvá někam, kde ho chceme všichni vidět. Včetně toho, že se ten Mitch nakonec sblíží s tou, která byla původně snad myšlena pro Dana, ale to už je jedno. Celé je to přece špatně. ()

fimler

Jestli režisér chtěl z jeho rodiny udělat tu úplně nejvíc otravnou rodinu až k morku kostí tak se mu to vážně povedlo. Film hezky a objektivně ukazoval každodenní problémy (asi) klasické rodiny a individuálně podvědomně popsal i její členy. Samozřejmě vše končí dobře a u tohoto snímku mu to nijak neubírá na kvalitě. Moc hezky natočené, moc hezky sestříhané, moc hezký film. :)) ()

vodkasesemte

You are a good father, but sometimes a bad dad - Who told you to say that? - I made it myself - I can think things for myself - Laugh-out-loud funny - Not make-fun-of-other-people funny - Little Neruda is always good - A Good Man Is Hard to Find - The Romance of Fishcliff - I bought a muffin, but I think they gave me a small planet - You were born? - Widower with three daughters - I just lost track of time - All we would be is two ppl finishing a conversation - Ted jí jako tahá z vody? - Is there a rock on her left hand? No, not yet. Then alls fair - Zeitgeist - I love the questions - Will you join us, please, beautiful girl? - Boxer shuffle - Britt nemá absolutně žádný boky (čím to asi je) - Lilly je best - Motherfucker, ten to s těma dětma umí - Blind date - Hog-willd - Doing my little bit to help (to si zapamatuju) - Individual meals for each kid? Wha are you, a restaurant? - She used your every word - Girl that moves like that a guy has got to wonder - Ta je hodně dobrá, ta Juliet (nebo jask se jmenuje) v tanci (Steve taky) - I really love your car - Dont worry. When it comes to sex, Marty is the one who wants to wait - Infatiation is not love - Sexual attraction is not love - You can say everything in your heart and your mind and you know that if you could just be together, this person will help you become the best version of yourself - Kecy - Love is not feeling, its an ability - I made it up - How is that sweet? - Did I just die? Bcs an angel walked into the room. - I will forgive your past, if you forgive mine - She said I was a great guy. Loved me a lot. And then that we should both go find our own true soul mates (vy máte problémy) - Premature - Tadle kundička, kdyby jí bylo mín o dvacet let, tak je to přesně muj typ - Love is messy - Plan to be surprised (all about love, mothefuckers) - Steve Carell - Juliette Binoche - Dane Cook (týpek) - Ruthie Draper (pigface) ()

maestrotatum

Niekedy ale väčšinou vždy sa človek ocitne vo svojom trápne a zahanbení ked si číta statusy, nedajbože správy svojho mladšieho ,,ja” na akejkoľvek sociálnej sieti. Ja so smiešne pochmúrnym zistením si sám sebe nadávam do nesvojprávnych a bijem si hlavu o pomyselný múr ked viem, že som tento film odsúval tak hroooozneee dlho. Je to zlatistý klinček v zbierke Steva Carella, ktorý je famózny( on a aj film). Jeho herecký jav diváka cez príbeh pretancuje tým najvkusnejším krokom. Nech si nik nemyslí, kto toto číta, že film je skrytý forrest gump, nechcem aby moja euforia tak znela. Pravdou je však, že v jednoduchosti je krása a tento famózny filmík sa môže pýšiť svojou jemnosťou, ktorá človeka v smutne zahreje pri duši a naopak pri dobre ešte viac rozjasá. Neuponáhlané tempo, príjemné postavy či celkový nenútený prejav s doprovodom velmi vkusných pesničiek a muziky robí film niečim čo je jedným z naj kúskov profesionálnej kariéry sympatáka Steva C. Ak teda mám hladať film vtipný ale zároveň múdry s podobnosťou na slasti a strasti života, ktorý nie je sci-fi ale museli by ste byť návševníkmi enormného počtu rodinných slávností aby ste podobný príbeh počuli či hladáte možnosť ako efektívne vynaložiť so svojím nielen volnym časom tak nemusíte dlho hladať pretože ste našli film, ktorý asi nemôže mať krutoprísnych odporcov. [90%] ()

david666

Takhle by dle mého měla vypadat romatnická komedie. To znamená reálné vztahy, reálné chování. Steve Carell mě tady přesvědčil, že není jen typem pro komedie. Je zde plno skvělých momentů, ať už k zasmání, k zamyšlení nebo i pro ukápnutí slzy. Pro mě jedna z nejlepších "romantik", co jsem v poslední době viděl. ()

Iswet

Steve Carell se mi v roli vdovce vychovávající 2 dcery pubertálního věku a jednu mladou dámu, opravdu líbil. U tohoto filmu jsem si krásně zarelaxovala prostředím, ve kterém se film natáčel. Člověk se nechá vtáhnout do příběhu plného zakázané lásky, nepochopení a s napětím sleduje jak to všechno nakonec dopadne. Skvělý snímek se skvěle obsazenými herci. ()