Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

Figuska

Konečně žádné přehrávání, žádný umělý smích, žádné křečovité scény, ale romantická sranda s naprosto přirozenou Juliette Binoche. ()

E.T.Martin

Takhle sympatický příběh jsem už dlouho neviděl. Civilní příběh s uvěřitelnými postavami, s neskutečně sympatickým Steve Carellem (je to vůbec on?) a rozkošnou Juliette Binoche v čele, o tom, jakou bouři v hlavě (a v životě) může člověku udělat láska "s překážkami". Kéž by takových filmů bylo u nás k vidění více. S přimhouřením oka dávám plný počet hvězdiček, a známku odpad českým distributorům, kteří tuhle perlu zcela ignorovali. ()

lehkoživka

Z romantických komedií se mi většinou zvedá kufr, ale tahle byla celkem koukatelná - světe, div se, bylo to občas i vtipné. Dost mě bavila prostřední dcera-tragédka a ten její Romeo. A pak Dane Cook a Pigface; jednu hvězdu dávám za hudební variaci na Tři prasátka - paráda! To je zhruba tak vše, co bych pochválila. Jinak "příběh" je poměrně osvědčená romanticko-rodinná šablona. Romantické scény jsou klasicky hloupé a plytké, rodinné naopak překvapivě snesitelné. Hlavní hrdina byl charismatický asi tak jako hadr na nádobí a Juliette Binoche už jsem viděla v lepších rolích. ()

djcremo

Skvelá komédia s dramatickými vložkami o tom ako sa to môže vo vzťahoch vyvíjať a že niekedy milujeme niekoho kto už vzťah má. Medzi Carellom a Binoche to iskrilo ako sa patrí a Carell podal ináč skvelý výkon až som mal pocit, že taký je aj v skutočnosti. Nenásilná inteligentná komédia, pri ktorej som sa schuti zasmial. ()

wray

ja som to vedel! presne na ten film sa mi to podobalo - Pieces of April, a presne to som si vravel ked som to sledoval - to je presne taky nudny film ako to o tej co varila moriaka... Ano to je hlavny "problem" - je to take "o nicom", pomale, prazdne, zapletky len take plytke - proste film pre moju mamu na nedelne popoludnie. Ale tak z odstupom casu - neboo to zase az tak zle :) bol tam ten feel good faktor, aj to pekne skoncilo, aj som sa zasmial par krat, aj jedna dobra hlaska "Love is not a feeling..." takze vlastne - preco nie. Je to taky velmi nevyrazny oddychovy film - mozno zdlhavy az nudny, ale - neurazi :) ()

Ala007

Opravdu moc příjemný film, u jehož sledování se budete usmívat v okamžicích, které vám připomenou váše vlastní zážitky, a se zadrženým dechem držet hlavnímu hrdinovi jménem Dan pěsti, když půjde o další osud jeho vztahu k dětem (třem dospívajícím dcerám, takže žádná nuda :-) a sympatické Marii (úžasná Juliette Binoche). Uvěřitelné a neuvěřitelně romantické i bez velkých gest, dlouhých polibků a nahých těl. Film, který si ráda kdykoliv připomenu znovu. ()

jaqubko

Strašná pohodovka, ktorá dokázala zaujať a pobaviť aj 17ročného geeka (moju maličkosť ftw). Carell boží ako vždy. Naozaj je máločo vytknúť. V rámci žánru romantická komédia s prvkami drámy to splňuje všetko čo má splnovať, no okrem Carella neponúka nič viac. Žánrový nadpriemer. Videné v češtine. 70/100 ()

dank011

Samozřejmě hodnocení v kontextu žánru : některé filmy tak hladí, až ...vyhladí, vyhladí všechno až na jedinou emoci, kterou je trapnost. Tenhle film film hladí, až ....pohladí. A to přesne tak, jak chci NĚKDY být pohlazen a proto si zaslouží absolutorium, protože tenhle pocit u komedie zdaleka není pravidlem, ba spíš naopak. A bez mučení přiznávám, že jedna hvězda je tam za Juliette Binoche. ()

kolly13

Dan to zvládá dost dobře, Marie je ojedinělá šance, ale je to štika pro malý prut. PS: Měl bych v dané situaci já dost trpělivosti? Hmm. ()

bonovox

Nenápadný ale o to príjemnejší snímok. Carell JE skvelý herec, v úlohe starostlivého otca to dokazuje excelentne. ()

zigy

Lidské, o normálních lidech, kteří někdy dělají chyby ve vztazích a to je činí lidskými....tady s vtipnou zápletkou (zamilovat se do přítelkyně bratra), navíc komici jako Carell např. vždycky zahrají skvěle i vážné role.....tohle bylo ale někdy trochu mlácení prázdné slámy, jinak by to bylo za lepší známku..... ()

Kozlowski8

Příjemná, dobře napsaná romantická komedie, jejíž příběh i postavy působí přirozeně a nepodbízivě, s výborným castingem a krásnou hudbou. Jen toho vtipu mohlo být víc. 75 %. ()

Velislav

„Odpustím ti minulosť, keď mi odpustíš moju.“ Život je občas predvídateľný, tak ako Dan in Real Life. Ale to rozhodne nemusí byť zlé. A v realite občas môžem snívať. 8/10 (SkyShowtime) ()

hudson07

U toho filmu se nebojím nejvyššího hodnocení. Od prvních minut mě neskutečně bavil a ač nejsem vyznavač těchto žánrů, nemohu jinak. S.Carell celý film dokonale dirigoval a role mu padla jako ulitá, alespoň mě to tak připadalo. U tohoto snímku se člově nemusí smát stylem že dostane výbuch smíchu, i když i to u mě nastalo, ale přijemně se usmívat veselé atmosféře. Je to film plný citů, moc mě zaujal a během filmu jsem zapoměl na všechny své starosti. Příjemná a hodně zábavná záležitost.. 87% ;-) ()