Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

LadyAjva

V první řadě hvězda dolů za otřesný dabing...parta zhulených teenagerů se ujala předabování a mé uši to málem nepřežily..tak debilní hlasy snad nikdo ani nemůže mít! Toto je opravdu naposledy, co jsem si nějaký film stáhla s dabingem, zlaté titulky!! Druhá hvězda dolů za nepříjemné herce a za nelogické situace. Kdybych měla hodnotit brutalitu, bylo by to na 10 hvězd. Něco takového se jen tak nevidí. Krev cáká všude možně, nikdo nezůstane ušetřen. Bylo mi líto matky hlavní hrdinky. Ale co nedokážu pochopit, tak nelogičnost hl. postavy. Má pistoli v ruce, neví, kde je její nepřítel a ona si lehne a spí...taky mi přišlo hodně zajímavé, že v kuchyni najednou měla po ruce vše, co potřebovala k boji...Ale tak je to jen film, že, uplně logické to být nemůže...Takže za mě 3 hvězdy s tím, že na film se rozhodně už nikdy nepodívám, a kdyby přece jen ano, tak v origo znění. ()

Mr.Krinkle odpad!

Kruci, proč jsem se zase nechal přesvědčit z vašich komentářů, abych jsem zkouknul tuto zhovadilost. Atmosféra, kterou chtěli tvůrci tohoto skvostu vyloženě vnutit pomocí hektolitrů krve, míchání ticha s občasnými epileptickými výlety a střihy s děckem v břiše, které byly propracovaný tak, že by se za ně styděl i Kubrick 40 let zpátky, působily více zoufaleji než podomní prodejci, kteří se vám snaží prodat mixér, s kterým můžete i vysávat. Tato nadhodnocená sračka je naprostý kýč, kterýmu chybý děj, napětí a určitá osobitost, tím mám na mysli, že dva režiséři se snažily překvapit něčím originálním, ale jaksi se jim povedlo od půlky pozvracet celý scénář a začalo to vést k otázce... Co teď s tím? Stvořil se chaos, který se bohužel musel dotáhnout do konce (což je přímo inpirace předávána už americkými dementními horory, jako je například Hostel). Toto duo, které se zrovna topí v hovnech na svých režiserských křesílkách s pozvraceným scénářem samozřejmě nenapadne nic jiného, než: ,,Nalíte tam více krve ! Ty psychopatko mu zaraž ty nůžky do hlavy! Ty hodnej policajte, kterej máš prostřelenou hlavu... , jo ty! Ty se zvedneš ze země a budeš mlátit tu těhotnou mařku do břicha tonfou!". Jo a abych jenom nekritizoval, tak scéná kdy si hlavní těhotna hrdinka sestaví jakýsi kopí a najednou z toho bezmocného chování, kdy se snažila pořád schovávat a utíkat, tak znenadání nahodí do kamery tak neuvěřitelně zabijácký pohled, že jsem po celém tom divadýlku, které doposud probíhalo, údivem naprosto ztuhnul. To byla fakt pro mě naprostá perlička, tím pohledem by rozřízla i Stevena Seagala. Zkráceně se dá celý film zúžit do dvou slov, bezduchý jatka. Jestli tento snímek měli vážně promyšlený už od začátku, což pochybuji, tak vážně se jejich budoucím výtvorům budu vyhýbat jak nejlépe to půjde, protože už nechci znovu šlápnout do toho samého lejna. ()

chaosteory

Slovní spojení Francie-Horor se začíná stávat dobrým artiklem, abych přesunul svůj nenažraný a léty otupělý žaludek k pořádnému masakru a otestoval, zda se najde něco, co mi ho převrátí. A Inside k tomu měl nejblíž za posledních pár let. Úvod trochu ve stylu Pádu do tmy přecházejíci do atmosféry dílka Oni zvrhávající se v nekompromisní jatka, která už těžko mají konkurenta. Celkový dojem znásobuje požehnaný stav hrdinky a brutální syrovost její katyně, ()

fabregas1

Francouzská brutalita, hororové, děsivé, místy až nechutné.Na konci je něco pro budoucí maminky (posral jsem se a musel jsem si zakrýt oči). ()

B.e.r.n.y

Prvních dvacet minut se neskutečně vleče, nicméně pak událost dostává poměrně spád a film diváka obklopí neskutečně nepříjemným napětím a nejistotou. Nějakou dobu se mi nestalo, aby se mnou horor takovýmto způsobem zacloumal. Depresivní, napínavé, nekompromisní, brutálně krvavé. Francouzi se skutečně vyznamenali. Tenhle počin si pět hvězdiček rozhodně zaslouží. ()

sceadu

Nie vždy sú Vianoce sviatkami radosti a pokoja. Nie vždy je hosťom Santa Claus a nie vždy dostanete po čom túžite. Beatrice Dalle je neskutočná a "francúzske rozbaľovanie darčeka" v jej podaní nemá obdobu. Nečakal som nič a dostal som všetko. Mr.Horror... ()

Baroque

hovoríte že máte pevné nervy? tak bacha! neviete, čo hovoríte! neuveriteľné... neuveriteľné... neuveriteľné... kto nevidel, neuverí. tento film absolútne spĺňa atribúty porekadla "lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť". a že francúzi točia len komédie a varia. ufff... nebudem tu robiť kilometrové pseudodprofesionálne "filmové psychoanalýzy" na báze diplomoviek, aby som niekoho samoúčelne ohúril svojimi strojenými rétoricko-filozofickými, ale v podstate nespontánnymi reakciami, kde sa máva lingvistikou na princípe 99% slovník cudzích slov, čo determinuje osobnosť ako typ: všade som bol, všetko som videl, nič som neurobil, na ktoré tu v podstate ani nikto nie je zvedavý. jednoducho, tento film mi zdvihol mandle, sem-tam žalúdok, ale rozhodne šokoval. ak ste nevideli Braindead a filmy daného žánru ani nemusíte, tu ho máte v thrillerovom podaní. ani som nedýchal. (škoda, že dabing total naprd, neva). silne, mohutne odporúčam. normálne mi z neho praskla voda :DDD ()

Saprofag

Tak co si dneska dáme? Třeba nějakou francouzskou zabíjačku. No to je furt to samí, zkus něco jinýho. Dobře tak dáme jednu z nejukrutnějších zabíjaček od francouzáků. No tak jo./ PFFFFFFF. To ale zas bylo. Měl jsem to doma od někoho. Sám bych si to ani nepořídil. S vědomím, že vím o co půjde, jsem se přemlouval 2 roky, než to dopadlo. Sehrála tam roli i náhoda s elektřinou atd. :). Každopádně. Nemá moc cenu to rozebírat. Za provedení gore efektů by mohli tihle frantíci dostat i bůro, ale je to taková samoúčelná sračka, že ani náhodou!!! Tyhle rádoby napínavý filmy, který gradujou pouze svojí brutalitou, kde se dívák, když už, otočí ne hrůzou, ale znechucením a ... Ne dál nemá cenu pokračovat. Milovníci Haute tension apod. budou nadšeni. Ostatní se tomu vyhněte. Je to mrdka. Kravě našťavená na max, ale furt mrdka. Dvojka je jen za to provedení! PS: porody vůbec nemusím a tenhle, tak tenhle už vůbec ne :D ()

Monniques

Ta holka měla ale výdrž, to se musí uznat! Tolik krve, tolik mrtvých, prostě děsná jatka! Já doufala, že to bude mít o něco silnější a lepší příběh, nakonec v závěru to bylo vysvětleno, co mi po celou dobu filmu nehrálo, jenže já opravdu čekala něco více, třeba trochu nadpřirozena do toho vložit a ono jen takto. 3 hvězdy. ()

reccal

Velmi brutální a velmi mrazivým nábojem. Atmosféra domu, kde máte vetřelce, je úžasná a velký podíl na tom má hudba. Velmi příjemná i i stopáž, v případě jednoho domu a dvou hlavních hrdinek zcela dostačující. Závěr je snad jednou z nejbrutálnějších scén, co jsem kdy viděla. ()

Vozy

Film pro otrlé povahy, nikdy bych nevěřil kolik se dá vměstnat brutality do 83 minutového snímku. Proti tomuto filmu je Hostel brutální asi tak jako Ordinace v růžové zahradě. Jdu si vzít neurol a doufám, že už tak šílený film neuvidím. Béatrice Dalle by nechtěl potkat ani ve dne :). Film narušoval dosti nepovedený dabing, občas mi to připomínalo amatérské filmové parodie na Youtube. Za tu skvělou atmosféru fláknu tři hvězdy. ()

Pulos odpad!

Co je to do prdele za zkurvence co nataci sceny kdyz nekdo boda nuzkma do pupiku bricha tehotny zensky ? Sracka francouzska odporna. ()

Mark1983

Co se týče drastické brutality,myslím,že to tento film ani v nejmenším nepostrádá.Navíc to vypadá perfektně autenticky,takže nedoporučuji tento film slabším povahám,jelikož té drastické brutality je tam poměrně hodně, ()

injoy

Vcelku brutální nátěr a plno hustokrutejch scén, který si nebudete chtít pamatovat. Ale jako celek to funguje a napínavý je to dost. Když sem tohle před lety viděl, tak ještě Collector, ke kterýmu bych to přirovnal, neexistoval. ()

terordemon

Podarený francúzsky hororový masaker so skvelou atmosférou pri ktorej si budete nervozitou okusovať nechty. Je to tak strašne brutálne a naturalisticky spracovaný gore, že to už snáď viac ani nedá. Brutálnejší je už asi len nový Evil Dead. Škoda len že tie postavy sa chovajú ako úplný retardi. Napríklad postavy policajtov sú tam úplný debili. Aspoň že hlavná hrdinka pobrala trochu inteligencie. Film odporúčam fakt len pre silné žalúdky. Označenie "dimension extreme" na obale filmu tam nie je len tak pre srandu. 72% ()

k.s.A

Od francouzů jsem nic extra nečekala, ale film Uvnitř mě (ne)příjemně překvapil. Opravdu velmi brutááálnííí krvák, který není pro "slabé žaludky".- místy je to dost nechutné. ()

Neaera

Nepouštějte nikoho neznámého v noci do domu, mohlo by se klidně stát, že se Vám ztratí nůžky. Sice je pak najdete, ale to už Vám budou k ... ! Dámská jízda, která rozhodně stojí za shlédnutí. Slabší povahy ať si radši pustí něco jinčího :) ()

Pajas92

Určitě je to kvalitní film, bohužel jsem kolikrát nevěděl, zda se smát nebo zavřít oči. Smích převažoval. ()

mikromishi

Skvělá podívaná, filmek mi skvěle sednul a jen sem se utvrdil v tom, že se mi vlna New French Extremity (mě osobně se spíš líbí označení Brutality :D) opravdu líbí a fandim jí :) Jako rozhodně to není film pro každýho, resp. spíš je pro hodně specifickou a otrlou část publika, takže jestli do té škatulky nezapadáte nebo nejste vysloveně sadomasochista, tak se tomu počinu vyhněte obloukem. Peklo co se v druhý polovině rozpoutá na tak malým prostoru se jen tak nevidí a scéna s nůžkama alá císařským řezem nadzvedne ze židle nejednu diskutující na maminkovskejch webech :) Za mě plný počet, a jen tak dál žabožrouti :) ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)