Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiální text distributora)

BoPo

Hlavnou surovinou je najodolnejšia zámka na dvere, aká sa dá narýchlo kúpiť v najbližšom železiarstve. A ako príloha poslúži parta totálne neschopných policajtov. Celé je to zaliate dvojitou dávkou krvi, ktorá má zrejme prekryť závadnosť celého pokrmu. Horor, ktorý svojou nekvalitou strieľa do vlastných radov. ()

Litsarch

Čekal jsem stupidní brutalitu... Brutalita sice přišla, ale k mému údivu nebyla celkem stupidní... Mělo to děj, celkem bych řekl i dobrý děj... Brutálně podaný dobrý děj... Jak už tu někdo psal, tak některé triky působily celkem odfláknutě (hlavně ta scéna s hořícím obličejem)... Nicméně ne až moc, dalo se to přehlédnout... Co ale nechápu je celkem nadlidská "výdrž" hlavní hrdinky... Nevím, ale myslím že "normálně" by už ke konci nemohla ani za nic mít tolik síly a výdrže jako měla... Ale jako celkově se mi to dost líbilo + procenta navíc za to, že to skončilo jak dobře, tak špatně... Samozřejmě jak pro koho... ()

brutale

Atmosféra doprevádzaná hudbou, ktorá ešte viac napĺňa telo adrenalínom, robí film À l'intérieur, kvalitným hororvým dielkom. Neštrilo sa ani množsvtom krvi, čo vo mne vzbudzuje nádej, že vzkriesenie Pinheada je v správných rukách. Táto snímka poteší aj hororvých oldschoolerov. Alexandre Bustillo, Julien Maury verím, že Hellraisera vzkriesite tak, ako si zaslúži. ()

Seabeast

Brutání brutus! Frantící zcela jistě na ten rok uvedení museli posunout hranici únosnosti a zpracovali krvák, který se jen tak nevidí. Méně otrlý diváci ať si dají zpátečku a to samé ženy v těhotenství, protože tohle byl docela hegeš. Obzvlášť ta finální scéna, kdy už jsem chtěl sám odvracet pohled. Je to vlastně po celou dobu krutý boj o holé přežití v jednom bytě a jednoho večera s postupným gradováním. Neskutečně napínavá atmosféra a pro mě špičkové zpracování zvukové a hudební složky. Technicky vypiplané s drsnými záběry ve kterých kamera zabírá to, co ani vidět nechcete. No, byla to síla a večerní hororový zážitek je to neopakovatelný. ()

Skrk

Tak toto převálcovalo svojí brutalitou Martyrs na plné čáře! Exploitation, skvělá atmosféra, potoky krve, ostré nářadí a jedno prostříhnuté těhotné břicho. ()

corpsy

Nervy drásajúci a hlavne riadne krvavý psychologický teror, rozhodne nie pre tehotné ženy a ostatných senzitívnych obyvateľov tejto planéty. Nová francúzska hororová vlna má teda riadne gule. ()

Crazer

Nejsem žádný hororový odborník, ale tento film nebyl o děsu, ale spíš o masu .. aneb co se všechno stane za jeden večer v osamělém bytě. Zatím nejkrvavější film v roce 2008 (hned po 30 dní dlouhá noc) s nejoriginálněšími nápady, jak domácím náčiním připravit člověka a všemožné údy. ()

sidzej

Samoúčelná brutalita, príbeh žiadny......ok prvá polovica fajn malo to akú-takú atmosféru. Postupne však stále tá istá hra na mačku a myš končiaca prihlúplym nechutným pôrodom. Preferujem skôr horory s minimom krvi vsádzajúce na strach z neznámeho. Inside rozhodne nie je moja šálka čaju. 30% ()

kleopetra

e začátku se fikm snaží vytvořit atmosféru a je to celkem nudné, otom to je hodně brutální a závěr je nesmyslný... ()

PauloZ

Nemám slov. Neskutečná sada a mix brutality, reality a pár okamžiků, o kterých by se dalo polemizovat (policajti), ale k žánru bezesporu patří. Nejsem slabá povaha a nepamatuju se, kdy jsem si musel přivřít oči při drastické scéně. Tady jsem ale při poslední scéně opravdu musel. Tohle bylo velmi silné a syrové. Alysson mě bylo na konci opravdu strašlivě líto, přes to všechno co si protrpěla, jsem čekal krapet pozitivnější konec. Francouzi umí nekompromisní podání, a tohle je hard! Dávám 4*, protože je to napínavé jak blázen, skvěle zahrané a pointa stojí na pevném základu. Vidět bych to ale znova už nechtěl. ()

Astaroth12

Tento film je jeden z najbrutálnejších hororov aké som kedy videl.Som zarytý fanúšik tohto žánru,tak som bol dosť spokojný.A v niektorých scénach som mal až zimomriavky.Brutalita v tomto filme je neskutočne vynaliezavá.Keď ta útočníčka bola za oknom a pozerala na Sáru tak v tedy bola dosť hutná atmosféra ale čo mi naservírovali vo finále,tak to som pozeral zo zatajeným dychom.Vedľajšie postavy boli neskutočné fádne a ani hlavné postavy to tam moc nevytrhli.Kamera bola v niektorých prípadoch veľmi autentická a tomuto filmu dotvárala ešte brutálnejší efekt.A ešte musím dodať že tá scéna,kde jej podpálila hlavu bola už až na hranici fantasy,myslím si že by to nikto nerozdýchal,hádam len terminátor,preto v tom finále mohli troška ubrať z tej brutality. ()

ConanVJ

Brutální krvák, připomínající vizuálem film mučedníci (alespoň jeho první polovinu). Příběh je jednoduchý a krví se opravdu nešetřilo. Slabší povahy by to nemusely ustát. Za mě 70% :) ()

ledzepfan

Cože?? :D :D :D Tak tohle byl taneček pěkně od podlahy :D...Začíná to zajímavě-pak se přidává stupňované, hutné napětí a po chvíli začíná téct krev-té je časem víc a víc......a víc -až se to najednou zvrhává do jakési až braindeadovské absurdity, kde jsem se prostě naprosto bězmocný a uchvácen musel těm situacím od srdce smát a přemýšlet, jestli náhodou není ten pravý čas přivřít oči (jasněže nepřivřel :). Celou tu úchylnost jsem si prostě užil......Nebudu předstírat, že to je bůhvíjak promakaný film s bůhvíjak zapeklitým dějem a hlubokou myšlenkou(ikdyž úplně stupid to taky není)-Né-je to prostě jen od srdce natočené prvoplánové násilí jdoucí občas na výlet, až za hranice slušnosti.......................... Frantíci jsou prostě labužníci=90% ()

hous.enka

Černovlasá paní v černých šatech se stane nevítaným hostem jiné (těhotné) paní. Roztomilé je číslo popisné domu, kde těhotná bydlí (je vidět, když policisté poprvé odcházejí z obhlídky domu). Pak film dostává rychlý spád a směřuju ke konečnému rozuzlení, které je - pro změnu - velmi krvavé. Myslím, že jsem dlouho neviděla film, ve kterém by bylo tolik krve. Napřed to vypadalo na průměrný horůrek, ale po skončení titulků zkrátka musím přihodit jednu hvězdu. Je to zkrátka všechno jinak, než jak to vypadá, a takové filmy mám zkrátka ráda. A navíc - každý francouzský pokus o horor je třeba pochválit. A tenhle se povedl. ()

fcreading

Bolo asi tak pol dvanastej keď som to pustil, a nikdy nezabudnem nato, ako som bol napnutý od začiatku až do konca. Skvelý hororový zážitok, to sa mi stalo po prvýkrat, u nijakého hororu doposiaľ, som nezažil tolkú brutalitu čo som doposial videl, krvi v tomto rozhodne nešetrili a gore scénky sú fantastické a ktoré nikdy nezabudnem 100 percent. PS: Po Noci nabrúsenej krvi je to skvelá ukážka toho, že Francúzi čím ďalej, tým viacej natáčajú kvalitné horory. ()

Zayl

Alexandre Bustillo a Julien Maury složili svůj debut na výbornou. Ze začátku jsem měl strach, zda může jednoduchá zápletka s minimální možností odbočení unést celou stopáž celovečerního filmu. Odpověď zní: ANO! À l'intérieur je brutální gore jízda s naprosto vynikajícím hudebním doprovodem, která nenechá diváka vydechnout. Je vidět, že stále kvalitnější hororové přírůstky přicházejí právě z Evropy. ()

keddy79

Abych pravdu řekla, z celého filmu na mne nejvíce zapůsobily úvodní titulky. Začátek nebyl vůbec špatný - tajemná žena, která ví více než by měla, pocit neurčitého zla, stíny v pozadí, mrazivá hudba. Až potud jde všechno výborně, ale čím vícekrát promluví nůžky nebo jehlice, tím více mrazivou atmosféru hororu nahrazuje atmosféra laciných jatek. Mohu sice říct, že jsem se těšila na konec filmu, ale ne z důvodu touhy po tom, dozvědět se jak pekelná noc skončí nebo zda bude odhalena příčina konání záhadné ženy, ale prostě proto, že bude konec. ()

baribal

Tak konecne se nekomu podarilo uspokojive popsat rizikove tehotenstvi se vsim vsudy. Vsem tehulim bych durazne doporucil zbavit se pletacich jehlic, nuzek a vsech ostrych predmetu. Nechme stranou neschopnost francouzske policie a zamerme se na to povedenejsi. Skvela prace s hudbou, krvi a brutalitou. Herecke vykony nenarozencu hodnotit nemohu, ale po PORODU to ten mrnous zmaknul v houpacim kresle minimalne na oskára. Uz se tesim na sequel Exterieur! ()

wikked

Díky komentářům a vynikající první, řekněme, půlce jsem se těšil na konečně pořádný přírůstek do rodiny od dob Haute Tension, Dead End a podobně, ale pak se začíná objevovat fůra vedlejších postav, protože bylo jasné, že si dvě slečny nevystačí samy po celou stopáž a logické nesmysly se začínají kupit. Vše vyvrcholí naprosto přehnaným finále, kdy už mi bylo jasné, že tudy cesta bohužel nepovede. Nevím, jestli jsou moje standardy už vyšší, i když naopak takový Storm Warning či Villmark mě z poslední doby pobavil nebo naopak lidi začínají být mírnější vzhledem k produkci posledních let. Pro mě tedy spíše zklamání, i když některé scénky násilí jsou rozhodně povedené. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (více)