Neuvěřitelný život rockera Coxe

• USA Walk Hard: The Dewey Cox Story (více)
Komedie / Drama / Hudební
USA, 2007, 92 min (Director's Cut: 120 min)

Kdyby Dewey Cox skutečně žil, prošlo by jeho ložem přes čtyři stovky dívek a paní, zplodil by přes třicet dětí a třikrát by ochutnal vlastní svatební koláče. A nejen to. Kdyby Dewey Cox žil, zcela jistě by se stal jednou z největších rock'n'rollových a vůbec hudebních hvězd, co kdy chodily po planetě, a klaněl by se mu celý svět. Dokonce by měl i vlastní hudební show, do níž by za ním klidně zašel třeba Elvis Presley nebo The Beatles. A protože by Dewey Cox byl opravdový drsňák, nepochybně by ochutnal veškerý alkohol a všechny drogy, které se dají sehnat. Kdyby tedy skutečně žil. Jenže on nežil... Ve výborné parodii na populární hudební životopisy, jako jsou Walk the Line nebo Ray, se kromě známého Johna C. Reillyho v úloze sekáče Coxe ve vedlejších rolích objeví také Jack Black či Patrick „Bobby Ewing“ Duffy. Scenáristou hudební komedie je Judd Apatow, autor briskních komedií Zbouchnutá a 40 let panic, režie se chopil Jake Kasdan. (oficiální text distributora)

wakeup

Filmovy zazitek, snadno srovnatelny s Forestem Gumpem. Pribeh cloveka, ktery byl soucasti sveta a dost casto ho i zasadne menil, hlavne tedy menil svet hudebni. Pres vsechny hudebni styly (vicemene), sledujeme zivotni pribeh deweyho Coxe, muzikanta. Tvurci zparodovali vsechny dulezite udalosti (nejen) hudebniho prumyslu s nadhledem a vtipem a vysledek je film, ktery musite videt a ktery se vam musi libit, a jestli ne, tak vas preseknu macetou. Skvelej Reilly, ktery pokud ted nebude uctivan jako Hanks po Gumpovi, by mel zmenit agenta. ()

BathoryMan

Táto parodia na životopisné filmy o muzikantoch podla mna dopadla lepšie než dobre!Žiadne prvoplánové a primitívne gagy ale miestami síce úchylný ale aj inteligentný humor,na ktorom som sa síce nenasmial ale iba usmieval ale to neznamená že som sa aj tak dobre nebavil.Ved vidiet Johna C.Reillyho ako hrá 14 ročného školáka to stálo zato!A to nehovorím že Paula Mccartneyho hrá Jack Black alebo Elvisa Jack White!A takýchto cameo a vydarených scénok sú vo filme desiatky vdaka tomu film skvele letí dopredu a nenudí!A to nehovorím o tej nezabudnutelnej animovanej tripovej scéne s Beatles na motívy Žltej Ponorky.Chvílami mi to pripadalo ako skutočný životopis a nie ako parodia! ()

Olík

Možná parodie na „Walk the line“ - možná pokus o komedii stylu ala Will Ferrell. Ať je to tak, nebo tak, v podstatě z toho vychází slabý film. Plusové body za originální písničky a povedené camea (Black, Duffy, Rudd, Long aj.) – Minusové za všechno ostatní :( ()

sadlokan

Pravda o rokenrolu všeobecně,myslim,že víc než většina těch životopisnejch.Ty většinou přikrášlujou!Nemůžou přeci natvrdo udělat z idolů hovada. ()

Lyžař

Kompletně souhlasím s B!shopem, jenom musím dodat, že stopáž je o kousek delší, než potřebná. No a to je taky jediný důvod, proč ****. ()

Rockerman

Mám rozporuplný pocit z tohoto filmu. Je to vlastně taková parodie na život rokenrolového muzikanta, místy velmi zábavná, ale někdy také sklouzávající až k trapnosti. Řekl bych, že to bylo někdy až příliš absurdní a míjelo se to účinkem. Například to rozsekávání mačetou bylo dost zbytečné. Vtipná byla rvačka "bítlsů" při meditaci v Indii nebo to věčné vytrhávání umyvadel ze zdí. Také přechody Deweyho Coxe ke stále tvrdším drogám patří ke kladům filmu. Celkově se dá říct, že je to dívatelné a hodnotím proto lehce nadprůměrně. 60% ()

dalziel

Za Eddieho Vedera hviezda naviac.Nato aby ste sa zabavili treba vidieť kopec pôvodných filmov a predovšetkým "Walk the line" nakoľko sa jedná o parodiu.A ako to už pri komediach s J.C Reillym býva vyskytuje sa tu väčšie množstvo odhalených vysiacich šulínov,čo však nepovažujte za spoiler. ()

markotter

1. polovina filmu docela vtipná a rychle ubíhající, ve 2. se to zadrhlo a na konci to bylo vysloveně trapný. Ale jako průměr to na 3 hvězdy stačí. ()

josieaddms

Jedná se o filmovou parodii na různé hudební filmy, zejména Walk The Line. Má to Appatowské prvky, a dost pestré obsazení. Nicméně, filmu postrádá nějaké kouzlo navíc. John C. Reilly to hraje tak, že s ním člověk zároveň sympatizuje a zároveň si může říkat jaký je to ten Dewey idiot. Písničky, které on jakože napsal byli dost dobře pojednané, tak, že by to skutečně mohli být slavné hity a nebylo to ani nijak trapné. Nicméně, nahotiny si měli odpustit úplně, není to vtipné a kazí to filmy fakt je to ostuda. Některé scény, a některé vtipy byli opravdu hodně dobré, třeba Deweho otec, scény z Deweyho dětství, jeho "temné období", plus speciální díky za přítomnost Eddieho Veddera. Mělo to pár dost povedených hlášek, slušně promyšlených, a dost úsměvných. Ale jako celek by to mělo navíc, jenže se to nějak samo sobě ztrácelo. ()

zipacna

Parodie, která mi po dlouhé době opravdu přišla komická. V poslední době se vyrojilo několik snímků, které se maskovali za parodie, ale i když jsem věděl co parodují, nevěděl jsem jestli to tvůrci myslí vážně, nebo jestli nebyli zrovna trochu mimo. Walk Hard je parodií na biografie muzikantů, a od začátku až do konce je protkána inteligentními dialogy, a zajímavým humorem. Také jsem si oblíbil ústřední písničku, a hlášku "Zemřel ten nepravej". :-) ()

sulek

John C. Reilly zase dokázal, že už není věčným vynikajícím hercem vedlejších rolí. Film se naváží do všemožných klišé životopisných hudebních filmů a chvílemi je fakt totálně absurdní. Skvělá práce! ()

polonius

Pár dobrých vtipů se objeví spíš náhodou, jinak je to střižené ve stylu Bláznivé střely, a tudíž nuda , nuda ... ()

Shitonit

Děj super, hudba příběh postavy super, vtipu v tom tři prdele, origoš dostačující, celkově bezchybná parodie na kdejakou přehlubokou bijografickou píčovinu. Jes. ()

jns

Dvě a půl hvězdičky. Hudební pasáže a Deweyho písničky jsou skvělé. Zbytek slabší průměr. Z parodie Walk the line šlo vytřískat mnohem, mnohem víc. Zvlášť co se nehudebních vtipů týče je to slabota. Škoda. ()

BUFUU

Parodie snad na všechny hudební filmy postavených na drogově závislých hrdinech(např. Walk the line, Ray, The Doors). Narážky na tyto snímky jsou většinou příliš okaté a bohužel i často nevtipné. Nejvíce se mi líbil Jonah Hill v epizodní roličce, i když jeho postava byla podobná Sethovi ze Superbad. ()

epoh

U první půlky jsem se díky znalosti filmů Ray a Walk the Line královsky bavil. V té druhé filmu trochu spadne řemen, ale stejně je to jedna z nejvtipnějších komedií/parodií, jaké jsem poslední dobou viděl. ()

Queendom

Kudrnáč Dewey Cox rulez! Nevěděla jsem do čeho jdu, čekala jsem něco jako Walk the line. A vono to bylo vono, ale trochu jinak:) A byla to jízda. Vtipný, barevný, ulítlý, mělo to švih. Reilly si evidentně tuhle roli vyloženě užíval a mě to hrozně bavilo. Párkrát jsem si i klepala ovladačem o koleno do rytmu a v tom mi došlo - sorry Johnny - že pecky v tomhle filmu jsou prostě lepší než v jednom z parodovaných originálů (na Raye to samozřejmě nemá). Rozhodně doporučuju nejen jako oddechovku, já dostala i něco víc. Jen na závěr malé varování. Viděla jsem director´s cut a souhlasím, že dvě hodiny už na někoho může bejt moc. ()