Audrey (Halle Berryová) se vzpamatovává z šoku způsobeného tragickou zprávou, kterou jí přišla domů sdělit místní policie – její vřelý a milující manžel Brian, otec jejích dvou dětí, byl zavražděn při náhodném násilném činu. Audrey, jíž její láskyplné jedenáctileté manželství skýtalo pocit jistoty a bezpečí, náhle ztrácí pevnou půdu pod nohama. Bez rozmyslu se proto obrátí na Jerryho (Benicio Del Toro), zkrachovance závislého na drogách, který byl manželovým nejlepším přítelem už od dětství. Audrey, která se zoufale snaží vyplnit bolestnou prázdnotu způsobenou smrtí manžela, navrhne Jerrymu, aby se nastěhoval do volného pokoje sousedícího s jejich garáží v naději, že pomůže jí i jejím dětem překonat náhlou ztrátu. Jerry svádí svůj každodenní boj s drogami, ale nečekaná role náhradního rodiče a přítele Audreyina syna a dcery mu dodá vnitřní sílu. Zatímco se Jerry a Audrey potýkají se zármutkem a odpíráním, jejich křehké pouto je neustále podrobováno zkoušce. Společně ale nakonec najdou sílu jít dál. (Cinemax)

Cortesz

Film téměř bez děje, jen o lidském neštěstí, kdy rodina přijde o otce a film se zabývá tím jak se stím rodina vypořádavá a k tomu jim pomáhá nejlepší přítel zesnulého otce, kterej má problém s drogama, toť vše. Ale co z tohohle filmu dělá dobrý film jsou především herecké výkony ze strany Halle Berry, která konečně narazila na dobrou roli a dokázala všem, že je skvělá herečka, ale co zde předvádí Benicio Del Toro tak to je radost pohledět a hned bych mu vrazil do rukou oscara, protože zde hraje naprosto dokonale. Film má tendenci si pohrávat s divákovými city, měl jsem z něho hroznou depku. ()

DJ Kritik

Benicio Del Toro bol vždy sympaťák. A ani tentokrát nesklamal. Veľmi silný príbeh, kde jedna silná scéna strieda druhú. A kamera tento stav ešte viac umocňuje. Len by to chcelo trochu viac rozvinúť a pustiť príbeh nejakým smerom. ()

RobbieM@N

Trochu mi to připomnělo Ples Příšer, ale tohle se s tím nedá vůbec srovnávat, příčinou všech problémů se mi zdá Susanne Bier, rutinní a nudná režie, z filmu je cítit "umělost" celého příběhu, taktéž špatná kamera. Herecký potenciál byl rozhodně vyšší než ten režijní, například takový Benicio del Toro se jako "závislák" musel narodit nebo si to aspoň jednou za život prožít, jeho postava byla opravdu velice dobrá, na druhé straně krásná Halle Berry hraje celou dobu jednu neurotickou pozu a ve zmíněném Plesu Příšer jí to šlo o mnoho lépe, ale možná je to spíš chyba režisérky, kdo ví. ()

Pharlap

Prijemne tempo filmu, libila se mi ta retrospektiva, kdy jsme se dozvedeli, "co se vlastne stalo". Zadna srdceryvne sceny se nastesti nekonaly, zadny "dojak", proste podany tak, jak to chodi. A s happy endem, ktery nerusil a nebyl neprijemny. ()

Fearoth

Námět byl pro mě celkem neohraný a tak celkový děj nijak neurazí, ale myslím, že Benicio byl dokonalý a Halle Berry ... jak já jí po celou dobu toho filmu nesnášel. Myslím, že svou roli zahrála taky výborně a proto 4* ()

Solverino

Hodnotím velmi velmi pozitivně, víc takových filmů! Filmy které mě nutí přemýšlet nad vlastním životem mi něco přinášejí! Herci opravdu umí hrát a film sám i dialogy mají smysl. Volám BRAVO! ()

Queendom

Po první třetině jsem se šla znovu přesvědčit, že tenhle film nenatočil Iñárritu. Strašně mi to připomínalo 21 gramů, ale nebylo to tak...tak dotažený a civilní. Každý zásadní scéně jako by chyběla ještě vteřina, dvě, aby film zachytil všechny emoce způsobem, kterej ovládá jen můj milovanej Alejandro. Většinou mi vykrádání nebo opisování rukopisu vadí, ale tady jsem to žrala, je to prostě můj favorizovanej styl. Nehledě na to, že jsem od Plesu příšer poprvé viděla Halle Berry zas trochu hrát. Del Toro ale nezklame nikdy a tak jsem si i pekně pobrečela. Bohužel, na světě to takhle s lidma na heráku nechodí. Takže za naivitu hvězda dolů. ()

han.ci

Příběh není nijak výrazný, navíc nemám ráda Duchonveho. Dívat se na to ale dalo a mělo to i pár pěkných momentů.. ()

jafuska

poslední dobou nemusím moc vidět filmy s hercem David Duchovny, není to vyloženě špatný herec, ale jeho filmy mě prostě nebaví ani neohromují, kde jsou ty časy kde exceloval v seriálu Akta x, tyhle role mu sedí nejvíc, ale tady se prostě nemůže nijak moc prosadit, další bohužel béčkový film v jeho podání, matka s dvěma dětmi, problémy se kupí, od filmu prostě očekávám více, když už si tedy ten čas udělám, a podívám se na film, ()

Andik

Tuctový príbeh,ale brilantné herecké výkony Benicia Del Tora oslnivého feťáka a krásne utrápenej Halle Berry ,dávajú tomuto filmu punc výbornej kvality.Ležať v tesnom objatí s krásnou ženou,ktorú milujete a môcť jej masirovať len ušný laloček je zničujúce. ()

Guran

Vynikající herecké obsazení však nepřineslo nic dobrého. Jediný herec, který hrál byl Toro, Berryová mi přišla úkrutná. Z příběhu se dalo vymáčknout mnohem víc, většina filmu je nuda, bez hudebního doprovodu. Opravdu velké zklamání. ()

dražis

Jsou to tři až čtyři hvězdy o ničem. Přišlo mi, že se příběh plácá tak nějak do kola a není cesty ven, není žádného vyústění. Ale filmy můžou bejt i takový nijaký a přesto vás baví, což si myslim, že Spalené vzpomínky jsou. Film sice obsahuje spoustu témat k samostatnému zpracovaní, máme tady zkrachovalou fetku, úmrtí, detox, opuštěné děti, rozvod, lásku, životní pravdy. Ale když to tak nák funguje,tak proč ne. ()

Miloško

Úchvatný Benicio Del Toro s prekavpujúcou (konečne) Halle Berry ,ma nadchli.Film,niej e niečím výnimočným,podobné melodrámy tu už boli.Tu je to všetko ale také autentické.Odporúčam,keď nie kvoli deju(aj keď mne sa páčil aj scenár),ale kvoli fantastickému B.D.Torovi určite!!...(DVD,15.09.2008) ()

me3x®

Beniciovi proste idú takéto roly. A slušný výkon podala aj Halle Berry, čo sa s druhým filmom natočeným v tomto roku nedá porovnať. Je pekné z času na čas vidieť film, kde si na režisérsku stoličku sadla žena, pretože žien režisérok a ešte k tomu dobrých je mizerne málo. V tomto filme bolo ženskú ruku silno cítiť a vôbec mi to nevadilo. Pekné... dal by som 5*, ale neviem... čosi tomu chýbalo... možno trochu menej predvídateľný dej. ()

Luccy007

75% Děj plný emocí...Najdete zde i nějaké nedostatky, ale z některých momentů je vám opravdu smutno. Herecké výkony byly nad mé očekávání. ()

david666

Ač pomlau plynoucí, přesto hodně emotivní a zajímavý film, který mě přikoval do křesla a až do konečného monologu Del Tora nepustil. Jinak herecký koncert Benicia a Halle. Jednotlivé postavy se chovají přirozeně, můžete jim jejich činy a pohnutky určitě věřit. Navíc i přes skutečnost, že tady důležitou roli hrají děti, není film přeslazený. ()