Audrey (Halle Berryová) se vzpamatovává z šoku způsobeného tragickou zprávou, kterou jí přišla domů sdělit místní policie – její vřelý a milující manžel Brian, otec jejích dvou dětí, byl zavražděn při náhodném násilném činu. Audrey, jíž její láskyplné jedenáctileté manželství skýtalo pocit jistoty a bezpečí, náhle ztrácí pevnou půdu pod nohama. Bez rozmyslu se proto obrátí na Jerryho (Benicio Del Toro), zkrachovance závislého na drogách, který byl manželovým nejlepším přítelem už od dětství. Audrey, která se zoufale snaží vyplnit bolestnou prázdnotu způsobenou smrtí manžela, navrhne Jerrymu, aby se nastěhoval do volného pokoje sousedícího s jejich garáží v naději, že pomůže jí i jejím dětem překonat náhlou ztrátu. Jerry svádí svůj každodenní boj s drogami, ale nečekaná role náhradního rodiče a přítele Audreyina syna a dcery mu dodá vnitřní sílu. Zatímco se Jerry a Audrey potýkají se zármutkem a odpíráním, jejich křehké pouto je neustále podrobováno zkoušce. Společně ale nakonec najdou sílu jít dál. (Cinemax)

Greg25

Mám ráda opravdu poctivá neodfláknutá dramamta, kterých je v poslední době jak šafránu. Ale Spálené vzpomínky se povedly, jsou po všech stránkách dobrý film, stojící na hodně solidním scénaři, výborně atmosféru dokreslující hudbě, nadprůměrné režii a především na hereckých protagonistech - Benici del Toro, je prostě jedním z nejlepších herců současnosti a v téhle roli hraje tak dobře, že by si klidně zasloužil Oscara. 90% ()

M.E.K.Y

Nefalšované drama z dílny dánské režisérky Susanne Bier, s níž se setkávám poprvé, ale s jistotou můžu říci, že na mě udělala dojem a její další počiny se předemnou nevydrží schovávat příliš dlouho. Téma mezilidských vztahů je sázka na jistotu, ovšem v tomto případě nelze mluvit o plytkém znázornění životní tragédie a následných obligátních důsledcích! Úspěch tkví ve způsobu jemného a citlivého natočení, díky kterému Vás příběh dokáže chytnout! Své udělaly také detailní momentky kamery, u kterých máte pocit, že se zastavil čas a dokážete se vcítit do tíhy okamžiku. Říká se, za vším hledej ženu a tak musím vyseknout poklonu Paní režisérce, bez které by to byla jen prázdná podívaná! Malinkou výtku bych měl pouze k tempu filmu, které mohlo být trochu rychlejší a mohlo se i přitvrdit. Dalším skvělým tahem byl výběr herců. Benicio Del Toro se s rolí ztotožnil naprosto dokonale a předvedl fantastický výkon! Role životních ztroskotanců či drogově závislých týpků mu opravdu sedí, protože na to má ksicht. Halle Berry mu skvěle sekunduje a také předvedla jeden ze svých lepších výkonů. Hudba dobře dolaďovala atmosféru, takže také nelze nic vytknout. Závěr? Výborné drama, u kterého by jste jen horko těžko hledali nějakou výraznější slabinu! ()

ddf76

Prvni americky film danske reziserky Susanne Bier, ktery jako jeji predchozi danske snimky je opet vyborny. Tato reziserka cokoliv zrezireje, to stoji za to. Vyborne herecke vykony Benicia Del Tora a Halle Berry. Benicio Del Toro by si zaslouzil nominaci na Oscara. Takze se tesim na dalsi rezijni pocin Susanne Bier. ()

KOZEL84

Tak konečně sem v té záplavě 4hvězdičkových dramat našel jedno kterému dám s chutí 5.Je to hlavně zásluhou hereckého obsazení.Halle Berry hraje jako by jí chtěli vzít Oscara a potvrdila mi tady že prostě hrát umí.Byla dokonalá a já sem jí tady sežral úplně všechno.Benicio Del Toro se svým nekonečným charismatem je bezkonkurenční.Ten člověk je fakt umělec a dívat se na něj je slast.I David Duchovny který je tady chvilku se mi líbil a byl přesně takový jaký být měl.No a Alison Lohman pro mě byla takový bonus.Atmosférou mi to hodně připomínalo 21 gramů. ()

Indian88

Del Toro nemá chybu. Perfektně natočený, navíc dobře reálně a zajímavě vykreslený drama. A ještě jednou Benicio olé... ()

jane1106

Nečekaná kvalita. Moje očekávání byla přesně v rovině Bluntmanova komentáře a do určité míry se naplnila (snaha o jakousi uměleckou fasádu v podobě "dokumentární" kamery a montáže, nesmyslných detailů nebo hudby jak vystřižené ze Santaolallova Babel). Na takové "ždímače emocí" jsem vysazená, ale myslím, že tomuto snímku to nijak výrazně neuškodilo. Scénář mi přišel docela povedený (místy možná trochu méně pravděpodobný, ale vem to čert.:)), Del Toro hraje úžasně a ač Halle jako herečku zrovna nemusím a kvalita jejího projevu mi přijde dost proměnná, zde se mi (nejen díky absenci make-upu) zdála docela přesvědčivá. 75% ()

Silencia90

Líbilo se mi to. To originální přeskakování v čase, hlavní herci i hlavní myšlenky - vyrovnat se se ztrátou, se závislostí, s nepříjemným kamarádem, s prázdnotou. ()

Axident

Tiché a silné. Nijak originální námět ovšem bohužel v druhé polovině krutě sráží typicky hollywoodská emoční "marmeládovost". Škoda hlavně pro dokonalého Del Tora, který hraje jak o život. ()

Filmárik

Príbeh tohto filmu je naozaj dobrý. Herecké obsadenie taktiež a ich výkony výborné. Film má spád, relatívne ani nenudí a stopáž je tak akurát. Škoda len že pán Allan Loeb s týmto všetkým neprišiel tak pred ôsmimi rokmi keď sme toto všetko už videli v úžasnom Monster ball a o dva roky v 21 gramov. Spálené spomienky nie sú nič iné len plagiát týchto dvoch filmov a ešte k tomu aj drzo nápadný. ()

matini

Příběh sice chvilkami slábne, ale v zápětí se objeví výborné scény plné emocí a s dobrými hereckými výkony. Obzvláště vynikající Benicio Del Toro. ()

Rockerman

Vůbec to není špatný film, jen toho smutku a pláče je tam , na můj vkus, trochu moc. Jasně, přijít o blízkého člověka tak náhle a zbytečně musí hodně bolet, tady toho bylo přespříliš. Ale jinak i druhá rovina a to závislost na heroinu, je tady ukázaná dost realisticky. Proto snímek za vidění stojí. Takový lepší průměr. ()

GOREGASM

Emocionálně výrazný, převážně na vlnách deprese plující hollywoodský debut dánské režisérky, vás vtáhne bez řečí do víru událostí a do závěrečných titulků nepustí. Příběh sice nepatří mezi nejoriginálnější, ale rozhodně nepůsobí jako klišé. Benicio Del Toro je hlavním trumfem a jeho herecký projev je jedním slovem nezapomenutelný. I zbytek herecké sestavy výborně plní své party, a když k tomu připočtete režisérku, která se nebojí být nápaditá a diváka trošku poždímat, vyjde vám na konci rovnice snímek, jenž vám rozbuší srdce. A pokud ne, tak musíte být mrtví. 80% ()

mourinho

Strašně prázdné. Když tak nad tím přemýšlím, defakto zjišťuji, že se v tom filmu kromě jednoho úmrtí v podstatě nic nestalo. Celé dlouhé dvě hodiny se hlavní představitelé vyrovnávají s onou tragickou událostí a mě to šíleně nebaví. Jako jakýsi pokus o zpestření jinak velmi plytkého děje vnímám přisouzení drogové závislosti jedné z hlavních postav, ale ani to pochopitelně nestačí. Zkrátka nuda, kam jen dohlédneš. Navíc příliš přesvědčivě nepůsobí ani počáteční chronologická nesouměrnost vyprávění, jež se ale po pohřbu nečekaně ustálí, čímž tvůrci jakoby dali podnět úvahám o své nerozhodnosti, jakou formou vlastně tohle drama prezentovat. Jednoznačný obdiv tak zaslouží pouze Benicio Del Toro, který tady skutečně vyniká a díky němuž jsem tomuto přeceňovanému snímku přisoudil alespoň ty dvě hvězdičky. ()

Iwiiik

Zuzanka si udělal výlet za oceán, aby si zkusila práci v Hollywoodu a nutno říct, ne s úplně marným výsledkem. Samem Mendesem produkované Spálené vzpomínky, jsou komorním dramatem o herákovi, jehož život se prolne s životy rodiny jeho zemřelého nejlepšího přítele. Naprosto tuctový námět, který je však v rukou nadané dánské propagátorky manifestu Dogme 95, vcelku hezkou podívanou. Samozřejmě k tomu velmi silně přispívají Benicio Del Toro i Halle Berry, ale osobně bych v jejich rolích viděl raději Madse Mikkelsena a Papriku Steen... Inu marná snaha, této režisérce nejvíce prospívá její seversky upřímná domovina. 70%. ()

Lyžař

Skvost. Mám hodně rád příběhy o drogách. A to jak v knižní, tak ve filmové podobě. Vždycky mě to drželo dál o drog a za to jsem rád. Je pravda, že Spálené vzpomínky skáčou sem a tam. Ze vztahů, vraždy, ke drogám a zase zpět. No ale co. Vůbec mi to nevadí. A to, že i režijní výkon (a kamera) není úplně podle mého gusta, to už mi nevadí vůbec. Hale Berry a hlavně Benicio Del Toro předvádějí co umějí nejlépe, a to hraní. Portorickému Del Torovi to prostě žeru. A snad jsem i nakonec rád, že spolu s Hale Berry nic nemají. A dost zvláštní je, že k tomuhle filmu jsem se dostal tak, že jsem si hledal další filmy s mým oblíbeným Davidem Duchovnym. Ten sice hraje stejně jako všude jinde, ale i když jsem si ho moc (časově) neužil, přivedl mě k pětihvězdičkovému filmu. Díky, Davide.. ()

Shona

Tento film mě zklamal. Možná jsem měl velká očekávání související hlavně s dobrým hereckým obsazením a předchozími vysoce hodnocenými filmy od stejné režisérky. Bohužel ne vždycky platí výborní herci = výborný film. Dramata mám rád, ale tohle prostě nějak nebylo ono. ()

savage3303

Opäť skvelá dráma a presne ako to mám rád. Skvelý film, kt. hrá na emócie a celý sa nesie v zvláštnej atmosfére. Prekrásna Halle Barry zahrala skvele a do úlohy sa hodila, tak isto ako aj Benicio Del Toro. Príbeh dvoch ludí, kt. spája jedna vec. Snažia si navzájom pomáhať a každý sa musí prebyť svojim velkým problémom. 4*. ()

maaan

"Hi, my name is Jerry and I'm an addict. Hi, Jerry. I've been clean for 89 days. My mind is clearer, and I think it's getting better. Every day, a little bit. But I wanna talk about this dream I keep having. It always starts with me stealing silverware. Then I go sell it to this guy who I used to know who owned a catering service. Then with the money, I go to this place where I used to buy my drug of choice, and he's not around. So I go to other spots, right, but for some reason, no one is around. All of Seattle is dry, and then I get that feeling, the dread, and I panic. And I start running, and it's raining, and it gets dark. And then I'm in my old apartment, and I'm thrashing right through it, looking for something I might have stashed away. And I think I'm having a seizure. And then I find a balloon hidden in my suitcase. So there I am with a bag of junk in one hand and the money for my next fix in the other, and I feel at total, utter peace. And I wake up. One day at a time. One day at a time. One day at a time. One day at a time. Thank you." ()