Dva reportéři ze Seattlu vyšetřují smrt žoldáků na ostrově u pobřeží pacifického severozápadu. (Filmbox)

Shredder

Uwe Bolltovska verzia univezalneho vojaka. Zaciatok nam slubuje zaujimavy zazitok, ale pravda je ze to je jedina dobra cast filmu(aj ked tiez nie velmi originalna). Zvysok filmu je potom tretotriedne akcne dobrodruzstvo, ktore nudi a ani vo vas nevzbudi zaujem ci akekolvek emocie. ()

Adrai

V některých momentech ten film není zase tak špatnej - jen těch momentů je prostě málo ... ale některý scény jsou zase natočeny docela dobře a v X filmech najdete mnohem horší. Druhým mínusem je jednoznačně hudba - jako bych si ji k tomu pustil z CD. Občas nechápete proč tam je, v momentě kdy by jste ji čekali zase chybí, když tak nějaká je tak zrovna moc nepasuje ke scéně. Plusem by mohla být třeba Natalia Avelon jako Katia Chernov ... aspoň je na co se koukat ;) Suma sumárum dejme tomu ty dvě hvězdy. Jo a nakonec - Til Schweiger je jak vyšitej do role Simírova parťáka - dvakrát vystřelí a k zemi padnou tři chlapi ... ()

-henry-

Už původní hra nemá příliš originální námět (značně inspirován klasikou Ostrov doktora Moreaua), takže tohle vyčítat filmu nehodlám, problém je, že tahle b-produkce stála docela dost (cirka 25 meláčů doláčů) a přitom nenabídne to, čím hra přitahovala nejvíc: akci na nádherném exotickém ostrově s kopci a písečnými nebo kamenitými plážemi, obklopeným azurovým mořem, které čeří motorové čluny, saturované výbuchy a různá hitech technika zapuštěná v pralese. Místo toho ušmudlaná řeka, listnatý les a továrna na dřevo v chladném německém vizuálu, který vypadá ještě o polovinu levněji (že by producentské kejkle s rozpočtem? ;)). Na druhou stranu mě film docela bavil logikou a nadšením 12letého fanouška videofilmů. ()

Indy21

První 60 minut se spíš nuda. Ale jak spojil s tím "tlusťochem" tak to začalo bejt zajímavy plus i akční. Nakonec průměrná spokojenost. ()

hurki

Plně a takřka ve všem souhlasím s MALARKEYem. Je mi na blití ze všech těch, kteří hodnotili a neviděli. ()

stephano odpad!

Přísahám jestli mi někdo sežene scénář tak budu vděčnej. Protože to co předchází milostné scéně u tohoto filmu je opravdu klenot. Od výstřelu harpuny do vrtulníku až po první polibek. PS: jakto že je člověku taková zima na tropickém ostrově jenom z toho že je někdo mokrej. ()

Cortesz

Řekl bych, že Uwe Boll se lepší. Opět tu máme adaptaci jedné z nejlepších her co PC spatřilo, tedy spoň dle mého mínění protože jsem Far Cry měl tu možnost si zahrát a troufám si říct, že je to jedna z mých nejoblíbenějších PC her, kterou jsem kdy hrál. Film se docela snaží držet herní předlohy a docela se mu to i v některých ohledech i daří. Dějově je to podobné jako u hry, děj i u hry mi totiž přišel klišoidní: vojenskej areál na odlehlém ostrově, kde dělají experimenty na vojácich, aby byli silnější atd., samozřejmě se jím to vymkne z rukou a je úplně jasné kam to směrovalo a jak to nakonec dopadlo, ale hra měla výhodu v tom, že byla tak skvěle hratelná a především oplývala nadčasovou a geniální grafickou stránkou. Film vypadá docela stejně, ALE je zde pár velkých nedostatků. Hra byla výborná v tom, že zmutovaní vojáci nevypadali jako lidé, ale prostě to byli mutanti, obrovští, neviditelní atd., ve filmu je představují plešatí, maskulutarní, vybělení komparzisté, takže to vidím jako první chybu, škoda, přece jen jsem se těšil na nějaké mutanty. Je zde mnoho dalších nedostatků a odchylek a záporů rozdílných od hry, ale i pár kladů, jako Til Schweiger v roli Jack Carver, kterej je velice podobný tomu Jackovi ze hry, škoda jen že svou hawaiskou košili sundal tak brzo, ale především si myslím, že na němce je tento herec talentovaný a sice ikdyž je to němec jak poleno jak vzhledem tak tím příšerným přízvukem, tak se na něj dobře kouká, má charisma a navíc zde skvěle hláškuje. Další klad je nonstop akce, je vidět, že je to Boll, už jen tím přehršlem zpomalovaček, které jsou někdy použité tak nevhodně až to bije do očí, a také samozřejmě je akce občas nepřehledná, ale je jí mnoho a je skvělá, ikdyž ji chybí gradace a nějakej zapamatovatelnej moment. Suma sumárum jde o Uweho prozatím nejkoukatelnější film a jsem ochoten mu dát 3* hvězdy, ikdyž mi to trhá žíly. ()

pekas

Žádnej zázrak se nekoná. Je to koukatelné akční béčko typu zkouknout a zapomenout. Dva až tři, spíš ke dvěma. ()

Wolfenzi odpad!

Viděl jsem jen trailer. Ale i tak jsem pochopil, že kromě jména je shoda se hrou pouze v červenobílé košili hlavního hrdiny. ()

hackstolle

Musel jsem se na to proste podivat. On to zas tak buh vi jaky filmek neni, podobne tema muzeme videt jiz treba v univerzalnim vojakovi. Nicmene jelikoz jsem dohral stejnojmennou pocitacovou hru, ktera byla btw ohodnocena nejlepsi akcni hrou tusim roku 04 nebo 05, diky sve naprosto dokonale grafice a hratelnosti, musel jsem to zkouknout. To bylo take to prvni, co se mi pri zahlednuti specifickeho fontu napisu Far Cry vybavilo. Hra. A opravdu ne ledajaka. Uz jsem take proto tak trochu tusil, jak to cele dopadne, ale na druhou stranu mi prislo velice zajimave pozorovat postrehy a detaily, ktere ma film a zminena hra spolecne. Ta Jackova cerveno-bila kosile nebo treba podoba doktora Kriegera je dokonala. Zkratka a dobre musim dat 3*, jelikoz jsem se predevsim u hry, ale i u filmu docela dobre bavil. Nevedet o tomto titulu nic, dal bych nejspis stezi 2*. A pochopim i lidi, kteri jsou schopni dat odpad. ()

Bigfuckman

Tak kde začít. Hm začnu tou nejdivnější, nejneuvěřitelnější zpravou a ta je, že tohle Uweho dílo mi jaksi nezapadá do jeho filmařské prasotéky. Far cry je již možný konkurent do středněhorších béčkových vod. Ptám se jak to Uwe dokázal? Samozřejmě děj zas v takové míře nekorespondoval s PC titulem a vrchol do nebe volající je, že PC hra Far Cry se odehrávala v tichomoří a tudíž i když si film taky pohrával s touto lokací tak nutně zapoměl na tichomořské propriety, jmenovitě třeba palmy místo nahrazujících smrkových luhů a hájů. Takhle to budilo dojem, že se natáčelo na nějakém bavorském jezeru, kde má Uwe zřejmě chatu :) . Ale celkově musím říci, že se Uwe Boll vcelku úspěšně odrazil od svého filmařského dna. ()

nooly

U Alone in the dark jsem se často nudil, ale toto veledílo mi přišlo dokonce velmi zábavné. A opravdu nevím, jestli to tak pan Boll chtěl :] ()

MarsVl

Když vidíte, že to točil Uwe tak na to většinou ani nemá cenu koukat. Tohle je ale opravdu světlá vyjímka v Uweho kariéře režiséra. S hrou to má sice společné jen název ale i tak. Navíc tu hraje Til, kvůli kterému bych na to stejně koukal i kdyby to byla největší sračka. 3* ()

driftm

Se hrou to má společného tak jako ryba chodíci na souši!Ale v některých momentech mě to velice překvapilo né-li pobavilo!Tenhle film je jeden z těch co je jen na jedno dvě zkouknutí v televizi a dost!Co mi tam opravdu vadilo byl herec s německým přízvukem a pak ještě dalších 50 němců a 2 američani!Ale nenudil jsem se!3* ()

Lyriq

Til Schweiger je borec a Uwe Boll natočil první film, na který sem nejen schopen kouknout bez zdravotních problémů, ale dokonce jsem si ho vcelku oblíbil. Jo, je to blbý, jak tágo. Správně, není to v Karibiku. Je to tak, se hrou to má podobných jen pár prvků - víceméně vzhled a jméno 3 postav, s přivřením všech otvorů prostředí (ostrov to je, ne? :)) a název. Ale je to zábava. I když se Uwe snad nikdy nenaučí nasvítit noční scény... :) Dávám 75% a jsem na to hrdej. ()

Uberlord

Já teda nechápu, jak ještě někdo Uwemu může svěřit zfilmování, jakékoli herní adaptace... ale dobrá, poďme na to. upřímně by se na to Uwe měl vysrat. Měl by točit komedie, typu Fantozzi, protože to by mu asi sedělo víc... Ono ve chvíli, kde se tam ten dvojník Fantozziho objeví... přestává to být akční film a je z toho prachsprostá komedie a to ještě béčko... Opravdu, do té chvíle se na to dalo koukat... ale pak přijdou rádoby vtipy... namnoží se nesmyslné a nedomyšlené scény, kde je akorát vidět vyplašenej diskotékovej dinosaur a drsňák, kterej má všechno v patě. Naštěstí jsem byl ušetřen milostné scény, která by se tam opravdu nehodila, ale to co předcházelo jejímu nastínění, mi přišlo o něco příjemnější, než co je většinou v podobných filmech vidět. Alespoň tady byl rozum na svém místě. Ovšem na kvalitě opět ubírá další fakt a to ten, že Til dělá pořád ksichty, až to diváka nebaví. Malou perličkou je fakt, že se točilo v kanadských lesích a jednalo se o supervojáky... Kdežto ve hře to byly exotické ostrovy a mutanti... Sračka... ()

Andreas17

Jako velký fanda stejnojmenné hry na PC jsem prostě chtěl vidět i film. I přes jeho docela záporné hodnocení na této stránce, jsem do toho šel. Tenhle béčkový akčňák mě docela i bavil, své zásluhy na tom mají samozřejmě i sympatie k té PC hře. Nic velkolepého se nekonalo, ale kdy Uwe Boll něco takového stvořil? Tohle je prostě jeho. Místy mi to přijde i jako parodie, film si dělá srandu tak trochu sám ze sebe a na víc jak dvě hvězdy to opravdu není. A místní "pětihvězdičkoví" fans tohoto filmu jsou stoprocentně také hráči hry ;-). Nezaujatý divák film příliš neocení. Proto VÁM pařmeni FarCry, toto doporučuji. Ostatní si najděte radši jiný béčko, pro vaše dobro. ()

hynn3k

Je to béčko, ale slušný béčko, který by zapadlo do sobotního večerního programu našich televizních stanic. 90 minut je akorát a místní hodnocení dělá film horším, než ve skutečnosti je. ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět