Dva reportéři ze Seattlu vyšetřují smrt žoldáků na ostrově u pobřeží pacifického severozápadu. (Filmbox)

necisty

Uwíku tohle je vážně špatné! Ze začátku jsem si říkal, že jsi se ty akčňáky snad konečně naučil točit a chtěl jsem ti dát 4ku, ale to co jsi předvedl později to je katastrofa a dostaneš 2 hvězdy pouze proto, že s tebou sympatizuji, hlavně kvůli Postalu, kde jsi se vyřádil dostatečně. Tohle ale nemůže být pojato jako další Postal, tys to spíš doslova posral. JACK CARVER nemůže být Němec! Už tohle bije do uší! Trapné bojové scény, zvuky zbraní, logické chyby, dementní společník, kráva ženská - tohle všechno a ještě mnohem víc to degraduje opravdu na hodně nízkou hranici. Být Far Cry moje oblíbená hra, tak ti snad i pošlu výhružný dopis už sakra přestaň znesvěcovat poctivou práci herních vývojářů. Věřím tomu, že už tam máš hezkou skládku takových dopisů a najmul jsi si člověka, který se tím prodírá a čte ti ty nejsprostější. Vzpamatuj se prosím, tvá kariéra se nemusí nutně ubírat tímto směrem:(! ()

Maty85

Tak todle se herní kvalitě ani nepřibližuje :-) Začátek sice odpovídal standartu kvalitního snímku, ale to je asi tak vše...... ()

Ice123

Na Uwe Bolla velice dobrý, ale v normýlních měřítkách vůči ostatním filmům stále hodně slabý.Střih při bojích je naprosto nepřehledný a děj trochu přímočarý (a hrou to omezené nebylo). Hodně to zachraňuje krásná Emmanuelle Vaugier a vtipu všudypřítomný Chris Coppola. 40% ()

zorro odpad!

Uwe to dokázal opět film vypadá jak natočený dětmi a zpomalené záběry opravdu nečekáte protože jsou tam kde u normálních filmů nejsou. ()

Radiq

Jako nevím, už je to hodně dlouho, co jsem tu hru hrál, ale zdálo se mi, že ve filmu z ní zůstalo jenom logo, jména postav a červená havajská košile na začátku. K ději nemá cenu se vyjadřovat, protože je víceméně hodně stupidní a nic nového vám nedá a neukáže. Všechno ve filmu je dělaný jenom tak napůl. A točený je to snad někde v německejch lesích nebo co... už mi tam chyběl jenom Doktor z hor... Ale Uwe se tomu jenom směje... ()

reky

Po Maxu Paynovi další zpackaná filmová adaptace mé oblíbené počítačové hry. Zatímco u Maxe Payna jsem byl dost zklamán, tady o podobném pocitu mluvit nemůžu z důvodu neporovnatelně nižších očekávání. Zásadním nedostatkem Far Cry, pokud pominu místy opravdu špatnou režii (při úvodní noční scéně jsem měl pocit, jako když koukám na film o filmu) a pár vykradených hudebních motivů (ten z připlutí k ostrovu je jak z Pomsty Sithů), je neskutečně nudný děj, kdy první hodinu se v podstatě nic zásadního neděje (těch několik vtipů se v mém případě minulo účinkem). Závěr sice místy snese přísnější měřítka, ale nic světoborného to také není. Hlavní představitelé nebyli zlí, naopak nechápu smysl postavy nenažrance, kterej ze sebe neustále dělá blbečka. Jó to chtěl asi Uwe zase zahrát na komediální strunu. 25% ()

okkac

Stejně jako předchozí hry, které Boll adapoval, jsem ani Far Cry nehrál. Nicméně vím, že by se to mělo odehrávat v tropech, místo v kanadských lesích, ale čert to vem. Takže, když začnu optimisticky, tak Boll se režijně dost zlepšil, takže už to vypadá pouze na podprůměrný béčkový film na nedělní odpoledne. A za druhé, že to nebral příliš vážně a nechal Tila Schweigera prostě hláškovat a dělat si z toho srandu. Na vážno by to bylo horší. ()

tom88

Ďalší film Uweho Bolla, przniteľa všetkého, čo má vo svete hier nejaké meno. Far Cry dopadol hrozne, tak ako som aj očakával kedže to točil Uwe. Akčný film, ktorý nemá čím zaujať a všetky technické aspekty sú hrozné, alebo aspoň podpriemerné. Žiadna scéna neutkvie v pamäti, ani tie akčnejšie scény. Film, ktorý vznikol akoby nasilu a veľmi narýchlo. Bohužiaľ nesie názov Far Cry a fanúšikovia si môžu hádzať mašle. Schweigera mám celkom rád, ale na toto sa proste nemal nechať ukecať. Ostatné herecké obsadenie tiež katastrofálne. Je to hrozné béčko a ďalší z TOPky najhorších filmov, ale aspoň bolo vidno sem tam rozpočet, peniaze ktoré Uwemu nepatria do rúk. 25% ()

miguel_111

Neviem si pomôcť, ale mne väčšina filmov Uweho Bolla vyznie strašne hlúpo a tento snímok určite nie je výnimkou. Pre mňa 20% ()

adams89

Po zjištění, že se Uwe Boll pouští do zfilmování počítačové hry Far Cry, jsem docela zuřil. Jejím hraním jsem totiž strávil nemálo hodin a za jejího fanouška se můžu s klidem prohlásit. No a jak už je všem známo, na co Boll šáhne, to většinou končí na dně filmové žumpy. Tentokráte tomu však překvapivě není a světe div se, Far Cry v objektivním hodnocení dosahuje téměř průměru! Jeho smůla je ale ta, že srovnání s herní předlohou se přímo nabízí, a co si budeme povídat, ta byla na svoji dobu revoluční. Nízký rozpočet bohužel nedovolil natáčet na opravdovém tichomořském ostrově nebo do scénáře zahrnout skutečné vraždící mutanty. Namísto toho vidíme lokace jehličnatých lesů a jakési geneticky upravené lidské vojáky, o zcela překopaném ději ani nemluvím. Aspoň že postava bývalého mariňáka Jacka Carvera zůstala zachována. Hláškující Tiel Schweiger je v ní celkem sympaťák a já jsem mu docela fandil. Akce není nijak světoborná, přesto už měl Boll i slabší chvilky. Far Cry je zábavné béčko, při kterém když na chvíli vypnete, tak ani neurazí. Na druhé straně se však jedná o další nepovedený pokus o převedení herní klasiky na filmové plátno.40% ()

Johnny.ARN

Ale veď toto vôbec nebolo až také zlé. Síce ma to nenamotivovalo si tú hru zahrať, ale ako film to fungovalo. Akcia, súboje, presuny, výbuchy, záporák, rozumná minutáž a sympatické obsadenie. Na Uweho až veľmi v pohode. Silné 2 z 5 ()

Beky

Ať se na film koukám z úhlu ani nevím jakýho, pořád je to pěkná sračka!! Jako moderní akční film = odpad, jako podsta béčkům 80tých let = odpad, jako parodie na béčka 80tých let a vůbec na akční filmy i ty moderní = odpad!! Za co jedna hvězda?? Za to, že Boll je schopenej natáčet pořád a stále dokola a nic ho nemůže zastavit, při tom je schopnej sehnat licenci výborné hry ( film s ní nemá téměř nic společného ), schopné a minimálně průměrně známé herce a slušnej rozpočet, aby mohl slušně rozpoutat svoje filmové peklo!! Po solidním Tunnel Rats ( tři zasloužené hvězdy ), přichází zase pád do žumpy plné filmových sraček, bohužel jsem se u filmu silně nudil, ke konci mě probral svojí hladkou stovkou Ralf Moeller, který ji zvládl v čase 6,6s i s překonáním několika vojáku v řadě, jedinej moment, který stojí podle mě za pozornost!! Když se podívám, kolik má toho Uwe ještě v plánu, jenom těžce nacházím slova:(!! Jednou větou: Slušnej film jsem už na točil, tím jsem si vás ochočil:), teď zas sračky v plánu točit mám, bouři chystám, jsem váš pán!! P.S. Ach jo a já už doufal, v trvalé zlepšení. ()

lennyd

Novinářka Valeria Cardinalo (Emmanuelle Vaugier) vyšetřuje, jaký to divný výzkum probíhá pod vedením Dr. Lucase Kriegera (Udo Kier) na opuštěném ostrově. Tajné informace jí předává její strýc Max, který je na ostrově zaměstnán u bezpečnostní služby. Jenže když si Valerie najme Jacka Carvera (Til Schweiger), bývalého elitního vojáka a jeho loď, aby jí na ostrov dopravil, jsou odhaleni, jejich loď je zničena a společně se musí bránit jak bezpečnostní službě, tak i geneticky upraveným vojákům, které Dr. Krieger na ostrově "pěstuje"... Jelikož jsem hru nehrál, tak nemohu posoudit co všechno (kromě názvu) s ní má film společného (ale předpokládám, že stejně jako u ostatních "herních" filmů Uwe Bolla je to jen ten název). Nicméně Far Cry není až tak úplně špatný film, sice člověk musí zamhouřit některé oči před naivitou některých scén a dialogů (milostná linie mezi Jackem Carverem a Valerii je tak stupidní, že by jí neuvěřilo snad ani tříleté dítě). Til Schweiger mi do této akční role dokonale padnul, takže i po stránce herecké jsem byl docela spokojený, Udo Kier jako Dr. Krieger je opět bezkonkurenční, Chris Coppola pro odlehčení situace i Emmanuelle Vaugier pro potěchu mužského oka jsou Ok... ()

rowdys odpad!

Boll musí prestať so znásilňovaním videoherných adaptácií. Je síce pravda, že herné predlohy, ktoré používa na svoje neobstojné zaobchádzanie s filmovou technikou nie sú práve titulmi, na ktoré si o 10 rokov niekto ešte spomenie, no i tak. Ako filmový fanúšik a hráč (ak sa dôkladne vybrané štyri hry ročne rátajú za otitulovanie hráčom) považujem Raging Bolla za urážku filmu ako takého a navrhujem vyslať Alda Raina s jeho partiou Nehanebných bastardov na misiu "kill that film Nazi!" ()

tnp101

Mistr špatných filmů si pro nás připravil další z jeho nekonečné řady snímků podle herní adaptace. I v tomto případě má finální produkt se samotnou hrou společný tak akorát název a částečně i ohoz hlavního hrdiny. Vrcholem je pak prostředí lesa, což je proti tropickému ostrovu sakra podstatný rozdíl. Co se týče filmového zpracování, na pomyslném žebříčku Uwovo filmových děl bych jej zařadil k tomu lepšímu. I tak je to špatný film. Scénář je děravý a dementní, což se neblaze podepisuje na úrovni retardace postav. Akce má občas nadějný rozjezd, který je ale potopen v Uwovo neschopnosti režírovat a tak dále. Vše tu působí nedotaženě. On i ten Til Schweiger mohl být docela cool, ale zázrak se samozřejmě nekoná. Scén s drobným potencionálem je tu hned několik a pokud by zasáhl někdo, kdo natáčení rozumí, mohl to být alespoň průměr … 30% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Teď se můžeme podívat, jak si tento „úžasný“ snímek vede na Blu-ray formátu, který si pro nás v rámci levných vysoko-definičných disků připravila „Blu-ray edice“. Zastavme se na chvíli u zadní strany krabičky. Zde totiž najdeme hned dvě chyby. Ne, film opravdu netrvá 2 hodiny a ne, ve filmu se v originále nemluví německy, ale v anglicky. Není to sice nic podstatného, ale nechápu, proč si to lidé, co mají obal na starosti, nepohlídají. Vrhněme se však již na samotný disk. Po vložení do přehrávače na vás po dvou trailerech na nadcházející tituly edice (v tomto případě „Vinyan“ a „Zabijáci z Westbricku“) čeká minimalistická hlavní nabídka, kde už jsou kupodivu jazyky správně. Obrazový přepis s poměrem stran 2,35:1 disponuje průměrnou až podprůměrnou ostrostí, což se lehce odráží také na detailech. Barvy jsou spíše chladnější charakteru (vzhledem k tropickému charakteru hry opravdu zajímavé rozhodnutí, Uwe). Černá díky vyššímu kontrastu působí ve světlých scénách příjemně temným dojmem. Trochu jinak tomu je u tmavých scén, kde už tak skvěle funkční není (pořád však vypadají relativně dobře). Zrna moc není a až na výjimky jsou v tomto ohledu „čisté“ i tmavé scény. Potěšující je nakonec také fakt, že není patrná ani známka po kompresi, což je u „Blu-ray edice“ častým zvykem. Výtku už pravidelně cílím také na velikost českých titulků, které na obrazovce zabírají zbytečně moc místa. Originální anglický zvuk je již tradičně zastoupen DD 5.1 a vzhledem k akčnímu pojetí filmu nezní zrovna úderně. Detailů moc nečekejte. Prostorové reproduktory jsou využívány méně a ani ty přední vás svou rázností neposadí na zadek. Subwoofer i tak občas agresivněji zaduní, jen tomu nebude tak často, jak by se dalo čekat a dialogy svým nevýrazným přednesem utlumenost celé stopy podtrhují. Česká stopa je zastoupena stejnou formou (tedy DD 5.1) a kromě divného dabingu utlumenost ještě více prohlubuje. Po audiovizuální stránce se tudíž jedná o jakýsi standard „Blu-ray edice“, který ničím nenadchne, ale vzhledem k ceně by neměl ani urazit. Bonusy samozřejmě nehledejte. Hodnocení v porovnání s katalogovými tituly 30% a z pohledu edice 60-70%. () (méně) (více)

oveckaoa

Já nevím ale mě se to nějak teda nelíbilo. Přišlo my to to jako x tá variace na Univerzálního Vojáka mixlá Švédem ale kvalit ani jednoho nedosahuje. Jakýsi maník je najmut aby vyšetřil podivné věci na jakémsi ostrově a tak tam jde a řeší celkově hodně slabé akce nic moc a příběh taky nic moc. Váhám mezi 20 procenty a odpadem nakonec dávám 20 procent jelikož mě to nějak zvláště neiritovalo. ()

Danny F.

Hru jsem hrál. Bavila mě. V tomto filmu byly ti ''univerzální vojáci'' až moc přehnaní. V bojových záběrech, které sice byli perfektní, za to ale díky hrozně roztřepané kameře dosti nepřehledné a dost jsem se v nich ztrácel. Akce vcelku ucházejíci. Výš se tento film ale nevytáhne. 60% ()

NoFiction odpad!

Uwe Boll by měl radši všechny prachy věnovat na charitu, než na takové tupé filmy. Začíná být opravdu mistr ve sbírání odpadu. Zahrejte si radši 100x PChru než sledovat, takovou kravinu. ()

blackJag

"JE TO NĚMEC, BERE TO OSOBNĚ.“ ...a kdo ne? Už i Til Schweiger ví, že účast na projektu Uwe Bolla nesvědčí nic dobrého o vývoji kariéry. 40% ()

Jaro.Krafcik

Sklamanie, ale čo čakať od filmu ktorý má 37% a skoro každý ho kritizuje. Filmu aj tak prilepším predsa som hral všetky hry far cry ale toto s hrami nemalo nič spoločné, možno tak prostredie ostrova a strelné zbraňe, dej tu prakticky nieje ale zato tu sú nepriestrelný mech vojaci. Radosť pozerať... a ku kamere sa nevyjadrujem. Tak roztrasenú kameru som ešte nevidel. Ak by som bol kamaremanom, po dotočení tohto filmu by som na kameru asi už nikdy nešahal. 2* ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět