Dva reportéři ze Seattlu vyšetřují smrt žoldáků na ostrově u pobřeží pacifického severozápadu. (Filmbox)

Viko

První setkání s Uwe Bollem a kupodivu nad očekávání. Úvodní noční scéna v džungli je zoufalá al pak už si Far Cry nijak nezadá s klasickými hollywoodskými béčky. ()

helrohir

Nehorázne sprznenie legendárnej počítačovej hry, aj keď čo sme mohli čakať, keď sa toho chopil Uwe Boll. Aspoň tú jednu hviezdičku dávam za charizmu Tila Schweigera. ()

kolik27

Vzhledem k tomu, že jsem herní fanda a předloha je přesně můj žánr, tak mi film velmi zklamal. I sama hra je daleko jinde jak s akcí, tak s dialogy. ()

Pitryx

Rozhodně jde spíše o akční film, než čisté sci-fi. I když tento prvek obsahuje. Ani efektů toto dílko nemá zrovna hodně. Snímek má sice grády, ale to je vše. Je to tak ne jeden večer, kdy se nechce nic dělat ani na nic myslet. To u tohoto filmu skutečnně není třeba, jde o čistou zábavičku. 070820118402/9047 ()

Mire

Far Cry je vynikajúca hra, ktorú som si nedávno zahral a preto ma napadlo po rokoch siahnuť po tvorbe kontroverzného Uweho Bolla, ktorý túto počítačovú hru adaptoval na plátno. Film nejde presne podľa hry (v nej sa Jack s Valerie veľmi nezdržiaval), ale skôr sa jej príbehom inšpiroval. Každopádne ako akčné béčko, ak nie céčko, to nebolo až také zlé, najmä vďaka charizme Tila Schweigera, bez ktorého by sa to dopozerať asi nedalo. Myslím že za také slabšie dve hviezdičky to stálo - najmä ak to porovnám s megapičovinou House of the Dead. ()

adamix odpad!

Toto má fakt ďaleko od skvelej hry Far Cry. Hra bola plná napätia, monštier a desivej atmosféry, ale toto je čistý odpad! ()

JackBurda

Takže, tady se lidi přiznávaj, že to neviděli?! To je snad vtip. Ale co, jejich blbost. Film je typická Uweho oddechovka s dostatkem akce, příjemnými herci a s komickými scénami. Akce je výborná, než dojde na ruční boj, u něj kameraman asi dostal třasavku, ale ty chvaty, co Jack používal, ty se mi líbily. Přestřelky a honičky, ty byly na jedničku, rychlý, přehledný a se správnou hudbou. Ti co neviděli a dali odpad, ať táhnou na louku, pást se s dalšími ovcemi. Film je zábavný akční sci-fi béčko s dostatkem nadhledu. Jen tak mimochodem, hru jsem hrál 4 krát, takže vím, že to není nejvěrnější předloze. No a co? Je to zábavný. ()

Murysek

Vydržel jsem do konce. Kdyby místo veškerých dialogů herci jen plácali různá slova bez nějakého smyslu a spojitosti, byla by to alespoň blbá komedie. ()

Kenoth

"Zmínil jsem se, že mi dlužíš loď? ... Dlužíš mi sendvič se sekanou ... Víte, že mi dlužíte vrtulník, že? ... Dlužíš nám velryby, Jacku." :-D ()

Mamlas odpad!

Takové obvyklé, tuctové armádní céčko s trapnými pokusy o humor. Pokud to stálo 30 mega doláčů, jak zde kdosi píše, tak by mě zajímalo, do jaké prdele se tak 29,8 mega doláčů ztratilo, bo jsem neviděl nic, co by se téhle obludné sumě aspoň po kotníky přiblížilo. (5%) ()

Blazkowicz

Zrovna rozehrávám FC 1 na SD, takže jsem zároveň musel i toto zopakovat. Myslel jsem si, že zas tak špatné to nebude. Ale bylo. Prostě nudná, levná, nezajímavá srágora. S předlohou to má společné jen název a červenou košili. Tropy nahradily jehličnaté lesy. 1+* ()

masik

Zasloužené tři hvězdičky, se hrou to má kromě názvu pramálo společného, což nevím jestli je dobře nebo špatně .... U téhle oddychovky plné zmutovaných vojáků a výbuchů a Emmanuelle Vaugier, se určitě nudit nebudete, ale do kina bych na to asi nešel, kdybych musel platit :) ()

MartyMcFly89

Opravdu by mě zajímalo, jestli tihle pánové a ostatní, co dávají tak nízké hodnocení, viděli opravdu Far Cry, nebo jen viděli nějaký Uweho film a tak je znechutil, že budou do konce života říkat, že je to odpad. O každém jeho filmu. No a nebo dokonce ani žádný neviděli, jen snad někde "slyšeli", že točí hrozné filmy. Viděl jsem tři, Postala, Tunnel Rats a teď Far Cry. Hru jsem před pár lety dohrál a pak o rok později znovu. Heh, nedalo se to na vyšší, než nejlehčí obtížnost, která byla těžká jako u jiných her normal difficulty. Natáčení na tropickém ostrově by asi stálo moc peněz a jak to tak odhaduji, Uwe nechtěl další Dungeon Siege fiasko. Nebo mu dochází peníze. Nevadí, hodil to do lesíků netropických a víte co, to mi vůbec nevadí. Z velké části souhlasím s uživatelem Malarkey. .....................Rossin odpad!.........Ještě, že se tomuto pánovi nedostalo do ruk Resident Evil. ------------------- Drnqonovic odpad!................Tragédie.... Další odpudivá adaptace od taťky Bolla.... ()

Lord_Helma

Obsazení 5/10 ; Děj 3/10 ; Hudba 5/10 ; Efekty 2/10. Škoda, že zde není více prvků ze hry. Celkově spíš než Akční / Dobrodružný / Drama, bych to viděl na Akční / Dobrodružný / Komedie. ()

jack_scott

Především je Bolla nutné se zastat- tady se na něj hází špína, ale to, co předvedl, není nijak horší než absolutní většina béčkovějších akčních filmů osmdesátých a devadesátých let. Přirovnání se skutečně hodí, je to totiž velmi podobné....Dneska už by takové filmy fakt místo normálně vznikat neměli, podle mně je to fakt překonaná koncepce....ale béček je obecně pořád mraky,a Boll dělá to samé, co mnoho jiných tvůrců téhle kategorie. Akorát, že poslední dobou skutečně lépe než oni. Některé věci prostě neumí, však to taky není žádný skutečný filmař, ale už se naučil točit CELEK. A to není samozřejmé. Jako celek totiž snímek vyloženě retardovaně, jako Bollovy první kousky, nepůsobí. Sice je šílený scénář, a všecky ty honičky a přestřelky jsou fakt béčkové, ale celek je skutečně "jen" průměr. Třeba Tunnel rats působí lépe díky námětu, a to tady Bolla nezachránilo.... Faktem zůstává, že pomalu ale jistě se Boll točit učí. Co se týče mého hodnocení- dal bych tři hvězdičky,ale tupá béčka plná přestřelek ala Chuck Norris a Lorenzo Lamas nemusím, takže dávám ** a 35%. Ale koukat se na to fyzicky dá...ne že ne. ()

Kubík odpad!

Po shlednutí snímku DOOM jsem byl opravdu zklamán až znechucen jak mohl někdo dovolit aby to vešlo na veřejnost,. Jako fanoušek téhle kultovní hry jsem si řekl, že už se nikdy nebudu dívat na zfilmované hry, ale... po čase jsem zase vychladl a když se tu objevil onen snímek FarCry, tak jsem si řek, že to zkusím. Od "průseráře" Bolla jsem nikdy nic neviděl a udělal jsem chybu, že jsem shlédl tenhle kus a už nikdy nic od něj nechci vidět. Jak tu psali jiní, jediné co má tento film s výbornou hrou společné je název a Jackova hawai košile. Je to bezduché po všech stránkách. Škoda, že nejde dávat hodnocení do -u :P ()

mgerlich

Uwe, co dodat? Trochu mě překvapilo, že na některý bitky z blízka se dalo i koukat. Nicméně s tím co měl Boll k dispozici by asi nikdo nenatočil kdovíjakej trhák, ale přeci jen to nemusela být taková hrůza. O dialozích a "radobyvtipnejch" momentech se netřeba vyjadřovat. :-D ()

sirrgulo

Jestli měla úspěšná hra Far Cry potenciál ke vzniku alespoň solidního akčního filmu ve chvíli kdy se dostala do rukou Uwe Bolla všechny naděje zmizeli nenávratně pryč. Nebýt ustřední dvojice a hlavně Tila Schweigera neměl by snímek téměř co nabídnout. Jeho angličtina a občasné hlášky, pár potyček s vojáky a útěk před jedním z Kreigových výtvorů je asi jediné co snímek může nabídnout. Myšlení vojáků je na bodu mrazu, bezhlavě střílí do mutantů, které zabije jen trefa do hlavy, nejsem sice voják, ale hlava je to první na co bych mířil. Akční scény pak nemají šťávu a z filmu na nás nedýchá ani kloudná atmosféra. Nevím to sice jistě, ale nebyla náhodou hra někde na tropickým ostrově s palmama? Alespoň v tom mohl být Boll důmyslnější, obzvlášt když hlavní hrdina hned v úvodu odhodí košili, která je pomalu jediným co hru připomíná. (nevím dějově, nikdy jsem jí nehrál, ale obrázků jsem pár viděl) ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět