Dva reportéři ze Seattlu vyšetřují smrt žoldáků na ostrově u pobřeží pacifického severozápadu. (Filmbox)

iamek

Nechápu tak nízké hodnocení. Chápu, že je moderní psát, že Boll je sráč a nejhorší režisér všech dob, ale Far cry je zábavná, nenáročná akční podívaná ! Když to berete jinak tak se nedá nic dělat pánové a dámy. ()

SeBig

Začátek uspávačka, film neni podle hry, akce minimum. Til Schweiger měl ale občas fajn hlášky, takže když to vemu jako béčko, tak to nebylo zase tak hrozný. Takovej novější Cyborgcop. ()

Yardak

Popravdě ani tomuhle filmu nepřeju žádný odpad! Uwe natočil velice zábavné akční béčko s Tilem Schweigerem, který pro mě překvapivě celý film slušně táhne (hlášky, gesta, lehce i vykreslený charakter!). Sice to se hrou nemá moc společného, ale opravdu asi první film, který bych i doporučil od Bolla! ()

jonyyy

Plno opravdu trapných rozhovorů, ale akční scény jsou kupodivu natočené, no, ne špatně, krásně to během celého filmu vybuchuje, na několika scénách se mi líbila i kamera a celé to bylo takové zábavné, navíc na Emmanuelle Vaugier se moc dobře kouká a já nejsem ten typ co by viděl jméno Boll a automaticky házel odpad. Vy, co to tak děláte, styďte se. Když přivřu obě oči výjdou mi slabé 3* - 50% ()

SOLOM.

Jsem docela velkým fandou Far Cry herní série – zvláště pak prvního dílu, na který nedám dopustit. I z toho důvodu jsem se tomuto filmu dost dlouho vyhýbal, protože vím, co je Uwe Boll zač. natočil spoustu braků a svého času patřil mezi moje nejhorší režiséry (hlavně co se hororové scény týče). Nicméně jak plynul čas, viděl jsem od něj i pár vcelku slušných kousků. Souhlasím s tím, že s hrou tenhle film nemá skoro vůbec nic společného – což je jeho největší zhoubou v očích fanoušků, kteří si od toho ledasco slibovali (v době vzniku). Kdyby se ovšem film jmenoval jinak, nikdo by si jej s ní asi ani nespojil a možná by měl i větší hodnocení. Ona to totiž není úplně katastrofa. Jsem dost velký filmový kritik, ale tady jsem dokázal narazit na pár dobrých scén a ani herecké obsazení nebyla vyložená katastrofa. Til Schweiger i Udo Kier podali slušné výkony, Emmanuelle Vaugier je celkem pohledná ženská – no za to  Natalia Avelon je možná dobrá zpěvačka – a v jednom nejmenovaném filmu ukázala i své ženské přednosti, ale jako herečka je spíš podprůměrná. To ale nic nemění na tom, že dokážu souhlasit s těmi, kteří tomu dali kvůli zklamání malé hodnocení, stejně jako s těmi kterým se film líbil. Jeho největší slabinou je scénář a dialogy, ale Uwe Boll už natočil mnohem větší sračky. 50% ()

ARI50

Šok že někdo tak malý na světě se snaží natočit film podle velkolepé hry která je rok co rok lepší a tak doufám když tenhle snímek není až tak zlý ale prostě nevyšel že jednou přijde ten správný člověk co vezme tuhle geniální záležitost do svých rukou a bude se držet základu a dodá nám to co chceme, samozřejmě tohle béčko za pokus stálo. ()

Bauer

Na úvod bych chtěl napsat pouze: Vy, co jste to evidentně neviděli a dáváte tomu odpad jen protože to je od Uwe Bolla, tak jděte do hajzlu. A teď k filmu. Tohle jsem vážně nečekal, že by Uwe Boll dokázal natočit celkem povedený akčňák a ještě ke všemu podle hry. Viděl jsem od něj pouze tři filmy. Alone in the dark, což byla ukrutná blbost. Poté jsem viděl výborné válečné drama Tunnel Rats a teď konečně Far Cry. Hru Far Cry jsem hrál a byl jsem znechucen. Všude jsem četl jak je to snad i hra roku 2004. Ale mne hrozně nebavila a hrál jsem jí jen z povinnosti hráčské. A ani jsem jí nedohrál! Těsně před koncem jsem to odinstaloval s tím, že Far Cry v podobě herní mi už do počítače nikdy nesmí. Ale film, tak to je úplně o něčem jiném. To je akční pecka jak má být. Nebo bych spíš měl napsat, že to je akční béčko jak má být. Jasný, zase to působí levně, ale to je mi celkem fuk. Celých 90 minut jsem se bavil skvěle. Scéna, kdy si jde po krku pár "vylepšených" vojáků neměla chybu. To jsem ani nedýchal, takže film má i jistou dávku napětí. A hlavně má vtip. Jack Carver v podání Tila Schweigera byla podle mně hodně dobrá volba. Jeho výkon je více než uspokojivý, má parádní hlášky a skvěle mu padne ta legendrání (ze hry známa) červena košile. Když se podívám zpětně na rok 2008 a vzpomenu si na Maxe Payne, tak Far Cry je podle mně lepší, než Max Payne, co se týče celkového zpracování! Jen tak dál Bolle!!! ()

Lucasion

Herní značka Far Cry mě nikdy moc neoslovila. Nikdy jsem nehrál ani jeden díl. Ale filmy mám rád a týpka z Hanebných panchartů si ve filmu nemohu nechat ujít. Je pravda, že Uwe Boll proslul tím, že z dobrých herních značek dělá otřesné filmy. Je tomu tak i v případě Far Cry? Hm, těžko říci protože já se docela i bavil. Oproti jinak laděným béčkovým filmům, od kterých očekáváte příšerný filmový zážitek je Far Cry vyjímkou. I když střih je děsný, přízvuk Tila vtipný, příběh napsaný horkou jehlou... Tak stejně to bylo koukatelné. Rozhodně více než určité filmy. Jak se příběh mění vůči předloze nevím, jak jsem už řekl, tak jsem hrou nepolíben. Filmový příběh je však jak z levného časopisu. Alespoň potěší akční stránka věci, která má přehnané efekty, ale aspoň slušné kaskadéry. Nějaké krvavé efekty se taky najdou. Til v roli Jacka je hotový Rambo, ale není to, co by divák neočekával. Zachránit pak slečnu a jejího strejdu má v popisu práce. Získat pak srdce slečny je pak samozřejmost. Totální nenáročný akční výplach, co běží v televizi jako dlouhá reklama mezi Expendables (2010) a Ordinací v růžové zahradě. (39 %) ()

Lacike odpad!

Uwe znova nesklamal. Plusy: sceny na seba dejovo nadväzuju a pribeh dava zmysel. Minusy: vsetko ostatne. Akcia je tocena v este vacsich spomalovackach a nezazivnejsie ako v Max Payneovi. Mne to bohuzial ani nepripada tak otrasne, aby som sa bavil. ()

brutale odpad!

Tento projekt patrí na prvé miesto v kategórií exkrement film ! Garantujem, že pozeranie na to ako niekto hrá hernú predlohu je oveľa zábavnejšie a ochráni vás pred tuposťou dialógov postáv, réžie a mega akčných naháňačiek tfuj Uwe. ()

Terva

V úvodní pasáži se mi líbila pěkně využitá kamera ( Mathias Neumann ) ten její pohyb byl povedený. Při scéně " sdílení tělesného tepla " jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Jsou na ostrově, hledají je vojáci a oni si klidně vlezou do nějaké boudy, svléknou se a usnou...trochu divný. Pár filmů od Uwe Bolla se mi líbí, zvlášť Sám v temnotě, ale Far cry je docela ubohost. Hrozný scénář, absolutně nevyhovující a šílená hudba, nepovedené trikové záběry, jako celek je to hrůza. Sem tam je povedený kamerový záběr, který za to stojí, ale jinak nic. Některé záběry se dokonce opakují. ()

Ouwen

Není to skvělé jako hra, ale s krásnou Vaugier a s mým oblíbencem Tilem jsem si z toho odnesl krásnej zážitek. Prostředí je dokonalé, akce je docela dobrá, ale s kamerou se nespřátelíte, neskutečně se sebou hází. Ty chmaty Tila se mě líbily moc, škoda, že kamera nebyla lepší, abych jsem si to vychutnal. Některé scény jsou až moc vtipné, hlavně s tím tlustochem. Já to beru, není to žádné akční zlato, ale na to slabší stříbro to dá > 70% :-) ()

JohnCZ

CryTek, tvůrce přelomové akční pecky Crysis, si vyhlédl slavný režisér Uwe Boll a natočil film na motivy právě předchůdce Crysis, stejnojmenného Far Cry. Setkání s Uweho tvorbou je to mé první a jenom zírám na zdejší hodnocení. Jak se dalo očekávat, se hrou má film společné jenom postavy a tématiku děje. Toť vše. Jedná se ale o velmi příjemné akční béčko, které se vůbec nebere vážně. Kamera a střih jsou super, kouká se na to výborně. Potěšila mě přítomnost generála Hammonda, resp. Dona S. Davise. Naopak mi vadily některé blbosti. Jakto, že "ostrov v Karibiku" vypadá jak kanadský les? (nebo německý, co já vím... prostě byl jehličnatý) Jaktože nám z Jacka Carvera udělali němce? :D Přesně jak říká Malarkey, tento film je natočen čistě pro zábavu a to splňuje na výbornou. Tři hvězdy a čtvrtou přihazuju z trucu, protože si takto nízké hodnocení Far Cry nezaslouží. Bravo Uwe, nečekal jsem to! ()

M.Macho

No ,FaR CrY = Vzdálený pláč... Boll vyměnil tropicý ráj za klasické seriálové industriální peklo. Jack Carver je typicky německé jméno. Na tomto "filmu" bylo taky vidět jak se snaží režisér dělat zajímavé vtipy a povedlo se - jednou jsem zasmál (dobře, 3x). S hrou to má opravdu pramálo společného, ale arzenál například vcelku sedí - Udo Kier nikdy nezklame a jeho slizský "hercký projev" je fascinující freakshow. Co už, ale úplná, ultra největší slepičina to taky není... Dobrá hvězda je dobrá hvězda... ()

prsvl

Uwe Boll se naučil točit. Samozřejmě v úvozovkách, ale rozhodně je tenhle film posun k lepšímu. Divák už se neztrací a věci dokonce tak nějak dávají smysl (odvážim se tvrdit, že kdyby nějakej jeho film měl dobrej scénář, nemuselo by to dopadnout tak tragicky). Je to poctivý béčko o nic míň zábavný než třeba Soudný den. Co mi vrtá hlavou je to, jestli to jako béčko zamejšlel nebo ne a hlavně jestli si Uwe náhodou se svojí "vážnou" image nedělá z diváků jen legraci a ve skrytu duše neni správnej a poctivej trasher. ()

corpsy

Uwe Boll je zlý režisér, točí zlé filmy a už sa s tým pravdepodobne nebude dať nič robiť. Pomohol by zázrak. Avšak, vysvetlite nám už niekto, odkiaľ berie všetky tie peniaze na svoje filmy - a niesu to peniaze malé. ()

Kryton

Po hlavičkou UB (Ultimativní brak) je tu další pošlapávání herní předlohy. UB umí scénáře, které mají tupé dialogy, nesmyslné postavy a především jen pár stránek. Na těch pár stránkách pak jen někdo utíká,střílí,padá atd. Jenže UB neumí ani akční scény. Buď jsou chaotické anebo viditelně upravované u něho doma ve Windows Movie Makeru. UB také dokazuje jak rád kopíruje jiné filmy. Far Cry totiž vypadá jako nějaké další pokračovaní Univerzálního vojáka. Jen tu není Van Damme, ale dosti prkenný Til Schweiger. Přímočará hloupá slátanina! Nemluvě o přihození zbytečné postavy Emillia apod. Hvězda patří plukovníku Hammondovi z SG, který nedlouho poté umřel. Doslova ta role jasně říká, že UB by neměl dostat žádné peníze, když jeho vytvory se nedají ovládat. Ano ten kdo vytváří zrůdnosti není nazi vědec Krieg (vtipné jméno) , ale UB. RIP Don S. Davis! ()

Andersis

Takže. Film je trochu šmrncnutý do komedie. Sou tam nelogické chování postav v některých situacích. O scénáři nemá cenu mluvit to je fuj. Ale na druhou stranu na odreagovačku je to dobré a hlavně akční závěr mi to vizdvihuje na tři hvězdičky. Po dlouhé době poctivé Béčko které by si zasloužilo víc než jen 37%. A navíc akce je tu dost. ()

FFilipCZ

Zde si neodpustím srovnání se stejnojmennou hrou, která s Mafií jen těsně prohrála souboj o mou nejoblíbenější hru vůbec. Film je teda hrozný béčko, což jsem ale jakožto milovník hry jakž takž překousl a snažil se svůj filmový zážitek nějakým způsobem propojit se vzpomínkami a zážitky na ten herní. Bavilo mě nalézat podobnosti v ději, zbraních, postavách, atd. I když vzhledem k očesané stopáži a tím pádem i ději těch scén k porovnání nebylo zas až tak moc a ty pravý kreatůry ve filmu úplně vynechali. Přes to všechno je to stále hodně slaboučký film, který si výrazně vyšší hodnocení rozhodně nezaslouží. Holt německá produkce se nezapře, to je prostě synonymum manufaktury na nepovedené filmy. Takže dávám 2* a to jen proto, že Far Cry je prostě moje srdcovka. ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět