Dva reportéři ze Seattlu vyšetřují smrt žoldáků na ostrově u pobřeží pacifického severozápadu. (Filmbox)

Pecival

Poslední půlhodinka zachránila tohle béčko od odpadu, protože sic je akce vcelku nudná, aspoň je nějaká. Zbytek filmu je totiž dost velká tragédie až na pár světlých momentů (víš v armádě jsme dělali takový trik ...). Jelikož většina záporáků jsou nadopovaní, echt silní mutanti a hrdina je obyčejnej lempl (rozuměj člověk), vypadá vedle nich jako slabý odvar, což je zásadní problém - hlavní mačo musí být ultimátní mega bourák. Til Schweiger není úplně tragickej, mohl by ze sebe vymáčknout drsňoně, ale scénář mu v tom zrovna nepomáhá - a to je chyba. ()

jenik71

Zapomeňte na tenhle film a naistalujte si raději stejnojmenou hru. Zabaví vás totiž rozhodně víc. Je napínavá a zcela vás vtáhne do děje, který navíc můžete ovlivňovat. Filmový Far Cry se těmito přívlastky moc chlubit nemůže a já jej považuji oproti legendární hře za nepříliš povedený. Z milosti ** a to s odřenýma ušima. ()

Georgex

Uwe Boll je dost možná právem považován za jednoho z nejhorších režisérů, kterým filmové společnosti svěří obrovské balíky peněz s vidinou úspěšného filmu, bohužel výsledek v naprosté většině vypadá jako špatné filmové céčko, kterým proteče balík peněz přímo do kanálu. Z tohoto důvodu jsem ani od tohoto filmového zpracování mé oblíbené hry nic nečekal. S faktem, že film nebude odpovídat své předloze jsem počítal, nicméně musím ocenit, že se tvůrce alespoň snažil, přestože totožná je pouze košile hlavního hrdiny. Pominu-li šílenou kameru, musím konstatovat, že film nedopadl vůbec špatně a solidně jsem se bavil. Hlavní podíl na tom má Til Schweiger, který střílí jednu hlášku za druhou. Solidní výkony podávají i Udo Kier a Ralf Moeller. Nezbývá než konstatovat, že tento film se Uwe Bollovi docela povedl a rozhodně by si zasloužil vyšší hodnocení. Moje hodnocení 45% ()

Fox85

Opět solidní výplach s dílny Uwe Bolla, ale tentokrát je to i docela koukatelné. Nese to všechny znaky jeho předchozích (a nejspíš i následujících) filmů, takže očekávejte neherce a poloherce, stupidní dialogy, arcipaducha, hodně krve. ()

ZkuKol

Opravdu, není to tak hrozná sračka jako obvykle! Ale stále je to sračka:-) Til má přece jen charisma, i když nevím proč má v tomto filmu (na rozdíl od jiných) hlas a přízvuk jako idiot. Honička na pile je tak skoro průměrná a navíc to má jen 91 minut!!! Akce je vykleštěná jako obvykle, příběh i dialogy vykradené a upravené na úrovni mutantů z tohoto filmu. Hudba jako vždy mimojdoucí, komické postavy, dialogy či scény jsou zoufale nevtipné a ta neúspěšná modelka je smutný obrázek ženského elementu v Bollových filmech (ale na rozdíl od dřívějška ji Uwe nedonutil k full frontal záběru, takže má úroveň:-). Uwe už prostě neznechucuje, ale nudí a otravuje, jestli se nezačne víc snažit, možná na něj i jednou zapomenem... 5% ()

BMAJTZ

Po vsech smerech naprosto brutalni becko. Hru jsem nehral takze nejsem ovlivnen srovnavanim, jinak klasicky Boll. Zacatek bez akcnich scen jeste jakz takz usel ale kdyz doslo na akci tak to upadlo rapidne dolu. Boll to evidentne stale nema v ruce. A vizualni stranka no rekneme, ze ta by se hodila maximalne do domaciho videa. Pripoustim ale, ze jsem se u toho nenudil uplne nejvica a koukat se na to dalo. Nemaly dik na tom ma Til Schweiger ktereho mam rad. Boll by se mel jeste ucit kazdopadne to patri k tem mensim pruserum. Jo uz vim na co jsem zapomel. Hudba a celkovy pokres v celem filmu je neuveritelne spatny. ()

LexBarker

Far Cry jsem velmi rád hrával na pc,proto jsem byl zvědavý na to,co s tím udělají filmaři.Bohužel se nepovedlo přenést akci ani krásné přírodní kulisy karibského ostrova do filmového příběhu.Film je nudný,herci nemají co hrát a diváci na co koukat...Děj je předvídatelný a zoufale neoriginální.Ty dvě hvězdičky,co jsem tomu dal,jsou možná až moc dobré hodnocení... ()

herr_carter

Ich bin Til Švajga und.....!!!!!!.....!!!!!!.....das is alles, každopádně 38 % je pro Uwe Bolla asi takové zadostiučinění, asi jako kdyby u nás Olmer natočil film v hlavní roli se Slávkem Bourou a tento snímek by vyhrál lva za režii a hlavní mužskou roli..................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

vitekpe

Necekal jsem zadnej zazrak, nemam obecne problem s beckama az ceckama, ale tohle je predevsim uplne smrtelne nudny. A protoze to uziva jmeno moji oblibeny hry, tak uberu jeste jednu hvezdu. ()

sedm.1

Musím se přiznat, že já si Uweho filmy dávám především tak trochu z recese, neboť jinak to u něj snad asi ani nejde, nicméně na druhou stranu nejsem zároveň ani ten divák, který jeho filmy už dopředu odsuzuje a dává jim rovnou Odpady, spíš pokaždé očekávám, jestli se mu konečně podaří už natočit pořádný film a s čím novým zase přijde. Bohužel, s Far Cry každopádně zůstalo zatím vše při starém. Tupé, laciné, nevýrazné béčko, kde se hodně naivně žvatlá a velmi často i pobíhá, děj nulový, kdy scénář k tomuto projektu musel vyjít tak maximálně na jednu A4, atmosféra je pak sice přítomna, ovšem zcela nefunkčním způsobem, napětí nemá cenu zmiňovat, a tak alespoň trochu potěšení přinesla zhruba poslední půlhodinka, která nabrala docela slušné tempo, a to především díky téměř nepřetržité akci, která navíc nevypadala vůbec zle, ale že by ve výsledku nějak zvedla úroveň celého film, tak to asi také ne. Til Schweiger v hlavní roli je jinak poměrně fajn, do těchto typů rolí se docela hodí, a škoda jen, že nedostal příležitost i v krapet lepších filmech. Far Cry zkrátka kvalitativně spadá mezi ostatní filmové pokusy Uwe Bolla, hodně hlouposti, ještě více naivnosti, krapet lacinější zábavy, každopádně, Uwe je fenomén, jen ale asi ne v úplně v tom ohledu, jakém by si on sám přál. ()

Melios

Veľa ľudí má svoje vlastné guilty plasure. Toto je moje. Ten film nieje dokonalý a je silne béčkový (a hlavne nemá nič spoločné s hrou) ale mne sa páčil a dosť som sa nasmial. Uwe je skrátka génius, pretože veľa ľudí vám dokáže natočiť dobrý film, ale koľko ľudí vám natočí zlý, zábavný film, ktorý je lepší ako samotná hra (podľa mňa) ? A ak nie, povedzme si na rovinu, že aká strašná hra taký strašný film. Sory nostalgikovia, ale tá hra nebola zvlášť dobrá aby dostala niečo lepšie než prúser. ()

KoRner odpad!

Neskutočný film...nechápem ako mohli predať práva práve Bollovi. Veď v tej hre nemuseli nič meniť a bol by som spokojný. Za koľko to natočili? Ked mohli palmy nahradiť ihličnaté lesy a next-gen vojakov akýsi chlapíci natretí na bielo? Toto je už trápnosť aj na Uweho. ()

Ragdoll

Akční film, který stojí za shlédnutí, pokud jste hráli hru, není však žádným skvostem, který by vám měl utkvět v paměti a podruhé už si ho pouštět nebudete, protože vtipné fórky opravdu vtipné nejsou, akční scény vás ničím neupoutají a tajemnou a místy strašidelnou atmosféru, o kterou ve hře nebyla nouze, se režisér rozhodl vyškrtnout ze seznamu. Dialogy jsou chabé a jednoduché, žádného dobrého hereckého výkonu se nedočkáte a jediné, co rádi uvidíte, budou závěrečné titulky. Ještě štěstí, že je to tak krátké. 25%. ()

Golltes

Nemá zmysel kritizovať ďalšiu skazenú adaptáciu hernej predlohy. Koniec koncov, od Uweho Bolla aj tak nikto nemôže čakať serióznu záležitosť. O to väčšie prekvapenie je spracovanie akčnej hry Far Cry. Je vidieť, že sa Uwe snažil vsadiť na istotu a vytvoril akčný film s béčkovým štýlom one-man show. Hrdina likviduje jedného záporáka za druhým, vtipne hláškuje a zachraňuje sexy girl. Videli sme to sto-krát a vo všemožných verziách, ale stále je to lepšie, ako jeho niektoré predošlé filmy typu Blood Rayen či Dungeon Siege, ktoré boli tak zúfalo trápne a až to bolo nechtiac smiešne. Pri sledovaní Far Cry sa naopak dá seriózne zabaviť, ale musíte zabudnúť na atmosféru tropického dobrodružstva v hernej predlohe, alebo radšej celkom vymazať všetky spomienky na tento herný klenot, pretože akékoľvek spájanie hry s filmom vám zbytočne skazí zábavu. ()

KOCOUR-1

Při bloumání po CSFD jsem se dostal k tomuto filmu. NIkdy jsem tento film sledovat nechtěl a nic mě k němu nelákalo, ale po přečtení kometáře Malarkyho sem se rozhodl, že to zkusím. Herní předlohu znám, ale opravdu jsem nečekal nějaké zázraky. Žádný se nakonec nekonal i když nevím jestli je to mnou a nebo filmem. Možná bych si to užil v kině mnohem víc. Myslím, že samotnému filmu bych slušelo nejvíc kdyby nebyl vůbec natočen a měl ho každý hráč této hry pouze ve své fantazii. Za mojí osobu 40% a za kometář Malarkyho dalších 10%. Neuspokojive, ale jsou opravdu horší kusy 50%. ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět