Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

Rammos

Jedna hvězda za snahu. Film je dost velké zklamání. Často uměle natahované nic, které už nudí po půl hodině. Co se týče vizuálních efektů: Hvězdné války IV mají lepší efekty než film, který vznikl o 30 let později. Jinými slovy efekty jsou jedna velká hrůza. ()

mpet

Podle mě to není až tak zlé jak to tady na csfd je prezentováno. Graficky je to slušně zpracované a i ten děj se tu najde. Navíc je to na základě asijských legend, které mě vždy přitahovali (hlavně ty jejich draci). No jedinou překážkou je spousta hluchých míst a fádních zápletek, ale stejně si myslím, že je to slušný průměr. ()

Mart4s

Tohle je přesně ten typ céčkového filmu, na který narazíte někdy o půlnoci na Nova Cinema. Příběh je sice fádní, předvídatelný a začátek velmi chaotický, nicméně se jedná o příjemnou změnu, na kterou jsem mohl narazit. Efekty mě velmi překvapili. V několika scénách jsem si i myslel, že je jedná o hollywoodský blockbuster. ()

Jirkacek

Snímek Dračí války jsem vlastnil mnoho let na DVD, avšak celou tu dobu jsem se na tento korejský film s několika málo americkými herci nepodíval. Nejsem totiž příznivcem epických příběhů a fantasy filmů, nicméně jsem se rozhodl dát dračímu příběhu šanci a jednoho večera se jeho děj objevil na obrazovce naší televize. Vše začalo představením Ethana Kendricka (Jason Behr), který se živil jako reportér jedné amerického televize. Jednoho dne se nachomýtl k záhadné události, která mu připomněla 15 let starý zážitek z dětství, kdy se svým otcem přišel do obchodu starožitníka Jacka (Robert Forster). Zde Ethan otevřel záhadnou truhlici, která se rozzářila modrým světlem. Překvapený Jack mu pak prozradil, že je její původní majitel Haram, znovuzrozený, aby chránil korejskou dívku Yuh-Yi-Joo před hadím monstrem Burakim, které se chce stát drakem, k čemuž potřebuje dívčinu sílu. Tehdy také Ethan dostal od Jacka Haramův medailon a dozvěděl se, že Yuh-Yi-Joo se nyní jmenuje Sarah a žije v Los Angeles. O patnáct let později si díky tomuto příběhu uvědomil, že se Buraki skutečně vrátil a s pomocí nedůvěřivého kamaráda a kameramana Bruceho (Craig Robinson) začal Sarah hledat. Zjistil, že se jmenuje Davisová, a pochopí, že není sám, kdo po ní pátrá. Nakonec ji našel v nemocnici a dostal se k ní díky Jackovi, který se vydával za doktora. Vzápětí však budovu napadl Buraki, nicméně se Ethanovi podařilo dívku dostat na poslední chvíli do bezpečí. Vysvětlil jí, kým je, kdo je ona i o co vlastně jde, a s pomocí hypnoterapeuta (Holmes Osborne) jí pomohl obnovit vzpomínky na život nešťastné Yuh-Yi-Joo (Hyojin Ban Narin). Energie, uvolněná jejím tělem během hypnoterapie však přilákala monstrum, které zničilo dům a pronásledovalo dvojici v ulicích města. Jack sice varoval Ethana, že Yuh-Yi-Joo musí naplnit svůj osud a zemřít, Ethan ji ale chtěl chránit za každou cenu. Situace se zhoršovala a když monstrum napadly armádní vrtulníky, povolal Buraki znovuzrozenou Atroxovu (Michael Shamus Wiles) armádu dávných humanoidních rytířských válečníků, která vstoupila do města, připravena pomoci hadímu monstru v boji s americkou armádou. V ulicích se rozhořela krutá bitva mezi lidmi a zloduchy, kterým pomáhali malí okřídlení draci se odpalovači raket na zádech. Navzdory ztrátám tato armáda přemohla lidské síly, zatímco Ethan a Sarah unikli z města, ale následně je Bulcos zajali a odvezli do pevnosti uprostřed temné pouštní krajiny. Tam se Buraki vynořil, aby se zmocnil Sarah, když najednou Ethanův medailon uvolnil energii, která zničila armádu Atrox. Ethan se poté pokusil zabránit Burakimu v zabití Sarah, ale byl drakem sražen. V tu chvíli se se z pevnosti vynořil Dobrý Imoogi, kterému měla moc v Sarah udělena a napadl Burakiho. Oba draci pak svedli několikaminutový souboj a vypadalo to, že zlo vyhraje. Buraki znovu přiblížil k Sarah, která se obětovala a dala svou sílu dobrému drakovi, který pak zvítězil a stal se nebeským drakem. Následně se ze Sarah stal duch, jenž Ethanovi řekl, že zase setkají a že se budou stále milovat. Pak drak odletěl na nebesa a také Sarah zmizela mezi mraky. Vzápětí se za Ethanem objevil Jack a připomněl mu, že „dostali velkou čest“, aby se zúčastnili této transformace, a zmizel. Ethan po zašeptání „Sbohem starému muži“ odešel do pouště a byl konec. Byl jsem rád, že jsem konečně věděl, proč je čínský drak natolik podobný svým tělem "hadovi", ale jinak se mi film vůbec nelíbil. Bylo v něm sice mnoho digitálních efektů, které by mne o deset let dříve jistě oslnily, ale z dnešního pohledu už jen toto nestačilo, aby mne více zaujaly. Film měl celkem 107 minut a už nejméně půl hodiny před koncem jsem se modlil, aby se objevily závěrečné titulky a já mohl jít spát. Pozitivní na tom bylo, že jsem neusnul už u televize, protože mne docela zaujal souboj americké armády s černými rytíři, ale to bylo asi tak všechno. Suma sumárum, snímek Dračí války ode mne získal jednu dračí hvězdu *. () (méně) (více)

brand28

Hele mě se to líbilo.... Jako je to ptákovina ale koukatelná ptákovina. A ať si říká kdo chce co chce, tak na tohle, ve velkých uvozovkách "béčko", jsou ty efekty fakt luxusní. Jednou za čas vidět a nepřemýšlel u toho neuškodí. ()