Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

colapso

Čekal jsem něco docela jiného,film se slušně rozeběhne,až po hodině,triky dost slabé a vše ostatní vlastně taky,ale jako blbina na deštivé odpoledne se to dá použít. ()

ThomasCrown

Nie je to zlý film, ale niečo mu chýbalo. Mal som taký pocit, akoby americká produkcia robila digitálne efekty a dodala väčšinu hercov a kórejská produkcia dodala príbeh a legendu. Aj CGI aj legenda boli na dosť dobrej úrovni, ale ich koexistencia v tomto filme akoby uberala na jeho kvalite. Film som si pozrel najmä kvôli jeho posteru, teda tomu hadovi a ten ma nesklamal. Jeho premena na prekrásneho draka bola úžasná, ale znovu sa k nemu už asi nevrátim. ()

Sairina

Inspirace třetím dílem Pána prstenů ja až do očí bijící, stejná armáda se skoro stejně oplatovanýma obludkama, hlavní záporák se stejnou maskou a k tomu všemu ještě nazgůlové. Nejvíc mi k filmu chyběla příručka "Průvodce dějem Dračích válek", po 107 minutách stále nevím, o co šlo. Až v závěrečné bitvě se objevil bílý had a mě došlo, že ten, co ničil L. A., byl zlej xD Jednu * dávám jen za začátek, kdy se vyprávěla korejská legenda (v ní jsem se také ztratila a bohužel toho průvodce jsem si nesehnala). ()

Haymar

D-War může líbat ruce svému CGI studiu, neboť to jsou právě (a pouze) slušné efekty, které vytahují tuhle hovadinu z (jinak plně zaslouženého) odpadu! Korejská legenda o "hodném" a "zlém" drakovi(hadovi) natočená v hollywoodském stylu, nýmandem bez fantazie, podle scénáře bez špetky invence a s postavami, které vám jsou od začátku do konce úplně u zadnice (podprůměrní herci už to nijak nevyškubnou) ()

Darik

Po druhém shlédnutí musím konstatovat, že to byla nuda, nuda a zase nuda. Až na pár povedených kousků digitální techniky je tento film (fanoušci prominou) blbost s ještě horším scénářem. A děj? Ten tady radši rozebírat nebudu. ()

Wishkah odpad!

Animátorská onanie. Není tam snad jediný záběr bez CGI a ten závěr je obzvlášť hrozný. Je jasně viditelné, že herec hrál před modrým pozadím a podle pokynů jen chodil v prostoru a neměl sebemenší představu co vlastně dělá. ()

TERRORDROME

Neuveriteľne kokotný dej a zopár pekných trikových sekvencií s obludami a deštrukciou. Akýkoľvek pokus o vyprávanie čohosi tu doslova bolí ( AU! ) a z tej kórejskej debolegendy o ďalšom vyvolenom trotlovi ktorý musí robiť neviemčo aby dosiahol čojaviemčo a zastavil inváziu príšer sa mi už vážne pretáčali oči. Nechcem sa tváriť ako nositeľ Nobelovej ceny za literatúru, ale chcel by som vidieť človeka čo zbúchal scenár k tomuto filmu. Podľa všetkých indícií to musel byť orangutan s amputovanou hlavou. Kórejskú kinematografiu nemám rád a po tomto už vôbec nie! ()

Prochy38

Přišlo mi to jako typický případ, kdy se dobrá myšlenka za tunu prachu totálně zpacká hloupým scénářem a ještě hloupější režií.... Hadi byli celkem dobře vytvořeni. Myšlenku to mělo. Ale taková stupidní hloupost... Ježiši... Dyť to, co tam ty postavy, vojáci, ti dva asi hrdinové a další, předváděli, to je proti veškerým logickým zákonům. Celý film mi to zkazilo.... Fakt idiotština na druhou.... ()

Dallas

Moje očakávania, čo sa týka tohto filmu boli jedny s tých väčších. Ako fanúšik fantasy som čakal, že sa baviť budem, ale naneštastie tomu tak nebolo(viacmenej). D-War vykráda takú kopu filmov, že sa mi ich ani nechce menovať. Keby ich vykrádal aspoň dobre, ale ani to mu nejde. Dej je predvídateľný ako dopravná situácia v Blave čomu výdatne pomáha herecký výkon hlavného hrdinu. Efekty nie sú vôbec oslnivé aj ked zopár svetlých momentov sa našlo, ale celkovo sa dajú v zdraví prežiť. Príbeh je veľmi slušný (škoda, lebo sa z neho dalo vytriskať viacej). Celkovo to hodnotím na veľmi drahé béčko. Dávam *** aj kvoli tomu, že som fanúškom fantasy. 50% ()

system

Cekal jsem odpad nejhrubsiho zrna, o to vetsi usmev na tvari mam po skonceni filmu. Ano je to sice blbina, ale blbina natocena s nadsazkou, zaujetim a peknymi vybuchy:-). Vezmeme-li v uvahu, ze monster movie nema v soucasnosti velkou konkurenci, tak se za ty 4* vubec nestydim. PS: Music by: Steve Jablonski ()

Phorbo

Miluju fantasy a všelijaké havěti, které se v nich vyskytují. Draka si ale rozhodně představuju jinak. Je samozřejmě lepší, když někdo příjde s něčím novým. Když jde ale o korejskou legendu a její filmové zpracování tak to nění ni moc. Film se mi zpracováním líbil, ale už tak ohrané devastace velkoměst jsou ohrané. Nejspíš by se to nedalo natočit jinak, ale tendle film je na hodně velkou nudu, která vás bude ještě víc nudit... 4/10 ()

Kinslayer

Náhodou výborná jednodnohubka a překvapivě zábavná věc. Ideální oddychovka s trochu slabší střední částí, kde mi chvilkama připadala jako kolovrátek se stále stejným průběhem scén (myslím tím neustále se opakující, prakticky stejné honičky před "drakem" v ujíždějícím autě). V kině to mohla být krásná popkornová záležitost - zvlášť úvodní a závěrečné bojové akční scény. U mě 70% ()

wampire23

Je to béčko. To áno. Ale s úžasnými efektami. Je naozaj radosť sledovať besnenie príšer v centre mesta. Aj keď scénar je na bode mrazu. Vypnúť mozog a nechať sa unášať svetom Dračích vojen:D ()

El Loco

Chudobnejší príbuzný Godzilly s kórejsko-americkým backgroundom, ktorý dopláca na primitívny scenár, slabučné digitálne efekty a otrasné herecké výkony. MEGABLBOSŤ! ()

Deywid odpad!

Neskutočná zlátanina natočená "bez ladu a skladu"....Pomerne zaujímavý námet (kórejská legenda) spracovaný neuveriteľne diletantsky, plný neskutočne idiotských dialógov a príšerných hereckých výkonov....Avšak korunu tomu nasadzuje pán "režisér" Hyung-rae Shim, ktorý ukazuje, že nemá ani štipku talentu, pretože všetko je natočené tak zmäteno a nudne že je to naozaj nadľudské úsilie dopozerať.....KATASTROFA... ()

M1k9 odpad!

Jsem smutný... zklamala mě celková jednoduchost, spíše překvapila... tady se snad ani nepočítalo s diváky nad 15 let. Příběh je i pod úroveň pokemon. Možná to je ještě mnohem horší, protože hadi nevylézají z pokebalu, ale jen tak se objeví v záběru. Samostatnou kapitolou jsou dialogy, nad kterými jsem jen kroutil hlavou. Režie je opravdu z říše snů... panu Hyung-rae Shim a jeho filmům bych se být vámi vyhnul obloukem i kdyby režíroval pokračování Avatara. Koukám, že on si to i sám napsal. Korejec co dělá do spojených států a obsazuje svoje role negry. Neříkám nic. Dokázal bych si představit mnohem lepší zpracování a pořádné dotáhnutí. Skoro mám pocit, že každý jiný režisér by to natočil lépe. Takhle to je stupidní film ve všech směrech! Výše zmiňovaný zaspal dobu a nikdo mu to neřekl dříve než se to dostalo na plátna. Uvažoval jsem o 2 hvězdičkách, ale teď ne. Film mě nejenom zklamal, ale i naštval. Stejného tématu s draky se jen tak někdo v blízké době nechopí a to kvůli téhle nehorázné ***e. Vybrat si spojené státy a ještě k tomu Los Angels jenom podtrhuje demenci. Demence, nebo záměr? Demence! (I would love for someone to explain how LA became Mordor for the last scene.) Opravdu filmů o ničení LA bylo dost. STOP IT! (First of all, let me say this: this is a horrible, horrible movie when taken seriously. The writing, acting, and general cinematography all fail miserably.) Kdybych šel na film do kina před třemi lety, tak bych musel cestou domů roztrhat všechny plakáty. Ještě, že od této vydávací společnosti nelze čekat další film dříve než za pět let. (Draky a legendy zpracované třeba i do pohádky mám rád, ale nesnáším americkou vlajku, tlusté negry, vítězící americké vojáky, americké mrakodrapy a tak dále. Prostě po tomhle filmu je mi z toho ZLE. Nečekal jsem to od korejského režiséra.) 0/10 ()

Echelon1

Ďalší z filmov, ktoré premrhali svoj potenciál. Námet zaujímavý, podľa mojej chuti, ale to je všetko. Čo sa týka efektov, ak filmy s 20% je 0 a LOTR 10, tak tu sú celkovo asi 4/10 bodov. Páčili sa mi scény s vojnovou technikou, škoda, že samozrejme všetko amatérske a solídne debilné. Normálne ľutujem, pretože sa z toho dal spraviť fajn film (ok, s rozpočtom 150 mil, nie 30). Naozaj v takomto filme neočakávam hlboko prepracovaný dej ale ak postavy nenávidíte a film strieda kravina za kravinou, ktoré nenávidíte rovnako, tak musím dať filmu slabšie hodnotenie. K tomu ma ešte štve aj ten nevyžitý potenciál. Bola by z toho možno aspoň fajn pc hra. :-( ()

Brylin

Docela jsem si užil pouliční bitky příšer s armádou a úvodní korejskou pasáž, jinak jde však o dost prostoduchou záležitost. Nakonec se hodnocení na dvě hvězdičky vyškrábalo jen díky dobrým efektům. ()