Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

LukeSharp

Tak kde začít?? D-war není film špatný,ale je prostě blbě napsaný a tempo filmu je velmi blbě rozloženo. První hodinu se neděje v podstatě vůbec nic aby pak přišlo poměrně hodně našlapané finále.Transformers měli taky kulervoucí finále,ale přesto měli několik hlavních záběrů narvaných postupně v průběhu filmu.Tady ne.Nejen,že necelé hodinka a půl je prostě málo,ale evidentně tady chyběly finance. 30 minut navíc( z toho 29 akce) a jednalo by se o něco úplně jiného. Když už je to teda takhle,tak ale mohlo ubýt těch nesmyslů. At' mi nikdo neříká,že si zhruba asi dva dny(kromě dvou lidí) absolutně nikdo v Los Angeles nevšiml obrovského hada!!!! No to sem teda vážně čuměl,ale i to se dá překousnout. O hercích bych raději pomlčel,protože ti byli hrozní skoro všichni.Dívat se na to ale dá.55% ()

Cortesz

O příběhu, scénáři a ději mluvit nebudu, to je totiž hodně špatně a téměř na bodu mrazu možná i herci ti taky byli nevýrazní, ale to v tomhle filmu nemá cenu řešit, protože ta vizuální stránka to vše zachraňuje, i když teda je pravda, že triky nejsou zrovna nejlepší, ale v tom zběsilém tempu je to celkem nepostřehnutelné. Poslední půlhodinka je naprosto úchvatná a vypadá to jako by část Sauronovy armády se dostala do současných ulic Los Angeles a bojovala proti US Army, parádní výbuchy tanků, pády a exploze vojenských helikoptér což je úchvatnej a nezapomenutelnej zážitek. Navíc na úplném závěru dechberoucí bitka dvou draků. Vylepšit příběh což je u Fantasy nutné, obsadit lepší herce a natáhnout délku tak by z toho byla rozhodně skvělá fantasy podívaná, teď je z toho jen průměrné béčko s nadprůměrnou akcí. ()

Mr.Roman

Postupom času mi tento odpad pripadá blbší a blbší. Stupidita jeho deja sa dá porovnávať so Strážcami vesmíru a kto ich sledoval vie, ako vysoko postavili pomyselnú latku. A keď si predstavím koľko táto bezvýznamnosť musela stáť peňazí a koľko kvalitných filmov by sa za ne dalo natočiť, rozčuľuje ma o to viac. No napokon odo mňa dostane aspoň jednu hviezdičku za pár (ale ozaj veľmi veľké minimum takmer rovnajúce sa nule) podarených scén a peknučkú Amanda Brooks, ktorá tu na csfd.cz z neznámych dôvodov nieje vôbec registrovaná. ()

DJ Kritik

Vhodné pre ľudí, ktorí majú radi rôzne katastrofické filmy, kde sa preháňajú obrovské krokodíle, alebo kobry a pod. Len nechápem, prečo tým " obrovským korytnačkám" pripevnili raketomety. ()

Bigfuckman

Tak nějak než akční snímek mě to přišlo jako bláznivá komedie plná nečekaných a nesmyslných zvratů. U bojových scén americké armády Vs blíže nespecifikovaný bojovníci ze středověku s modernímy bombami jsem se opravdu řezal smíchy. Určitě na audiovizuální efekty dobré a do multikin velmi vhodné. Ale dějově to jaksi postrádá vše co by tenhle snímek mohlo postavit aspoň do dobrého béčkového akčňáku. ()

jafuska odpad!

tak tento film se vůbec nepovedl, hrozný děj, vlastně je to jen o dracích, a vymyšlené historce, nedoporučuji, naprostá zráta času ()

jprmusic odpad!

hahaha - to snad Shim nemyslel vážně ..... kdyby se kouknul na pohádku Za humny je drak, tak by věděl, že drak potřebuje k lítání křídla - hadi nelítaj, blbče .... ()

selekce

Nevím, jak vážně bych tenhle filmek měla brát, ale válečníci jedoucí na ozbrojených potvorách připomínajících dinosaury a následná bitka mezi mrakodrapy - to se fakt jen tak nevidí... :D ()

Pitryx

Děj tu není vůbec podstatný, i když jej autoři hned v počátcích dokonale domotali, hlavně dialogy v asijském jazyce, které se nikdo neuvolil přeložit. Jde zde, pochopitelně jen o ryze efektní podívanou, která se tedy mně osobně po chvíli omrzela a stala se podívanou nudnou a trapnou. Konec zařadil u mne tento film mezi nejslabší průměr. Ale přeci jen 10% za efekty a 10% za nápady. CI 14112010 8222/8958 ()

RyanRainheart

Příběh dojíždí na naprosto neoriginální scénář, na tricích je bohužel vidět, že se nejedná o žádný drahý velkofilm. Za zmínku stojí akční druhá půle filmu a velmi slušný soundtrack od Steva Jablonského. ()

mikhail

Niečo tak tragikomické som už dlho nevidel. Banda prihlúplych Amíkov odkazujúcich sa na kórejskú mytológiu. Nelogickosti v deji, chabé herecké výkony. Jednoducho tragédia. Neodpustím si poznámku k TV JOJ, ktorá to včera (v nedeľu) vysielala v "Primetime". Ak budú pokračovať v nastúpenej programotvorbe, tak za chvíľu padnú na zadok. ()

helrohir

Bohužiaľ, z perspektívneho námetu sa tvorcom podarilo vyrobiť veľmi slabý odvar filmov v štýle "Godzilla". Režisérsky nehorázne amatérske, herci taktiež nevýrazný a za scenár by si niekto zaslúžil facku. Jediné, čo sa mi na filme páčilo boli relatívne dobré vizuálne efekty a boj medzi modernou armádou a fantasy príšerami v meste. ()

pekas odpad!

Snažím se nebýt příliš kritický, protože kritizovat umí každý. Jenže tohle byla taková blbina, že se mi opravdu těžko hledá něco, za bych dal aspoň jednu hvězdu. Fakt špatný. 0% ()

Detak

Tohle sci-fi/fantasy je trochu něco jiného než evropská a usa fantasy klasika. Některé dialogy možná nejsou nejchytřejší, a i bůhvíco mohlo být jinak, ale odlišná kultura se zde prostě nezapře a tím se mi to líbilo. Příběh je fajn, rychle odsýpá a věřím, že neurazí, a finální drak je pro našince zajímavý. Jiná kultura tihle Jihokorejci, např. dinosaurus s naváděnými střelami na zádech je fakt dílo, chudáci tanci se svými přímočarými střelami :-) ()

knihovna

Na Svatého Jiří vylézají z děr hadi a štíři se říká u nás. V Koreji evidentně Svatý Jiří nebyl a tak se jim tam hadi a ještěrky nejen přemnožily ale i kapánek přerostly. A potom se toho ujali filmaři na tripu a tohle je výsledek. Svatý Jiří by se asi divil, jemu stačil kůň a meč, tady nestačí ani několik tankových rot a letek bojových vrtulníku. Asi špatný výcvik. ()

ostravak30

Svět už čelil lecčemus: napadli nás mimozemšťané, roboti, různé druhy příšer, z minulosti se navrátili dinosauři a nyní přišla řada na draky. Pozoruhodné, že legenda se sice zrodila v Koreji, ale novodobý boj se musí odehrát na půdě USA ( au, klišovitejší už to být nemohlo). Pak je tu láska mezi mladým mužem a ženou (jak originální) a ti musí společně zachránit svět. Samozřejmě se jim to povede. A cesta k tomu vede přes slabší triky i efekty a absolutně nezvládnuté napětí a akci. Třeba v závěru se draci bijí, ale hlavní hrdinové to jen pozorují. Je to bez šťávy, bez nápadu. A okolí kolem vypadá jako z Pána Prstenů, ovšem poté, co se Gandalf zlil jako pra.e a začal kolem sebe máchat kouzelnou holí. Tvůrci si prostě s příběhem moc hlavu nelámali a vykradli vše, co už bylo použito a použili to taky nespíš s vědomím, že v jednoduchosti je síla. To sice je, ale u podobných příběhů to zrovna neplatí, protože být originální je zatraceně těžké a chtě to přemýšlení, aby to dávalo hlavu a patu. Pak ale existují filmaři, kterým stačí vzít mýtického tvora, strčit ho do nějakého velkého moderního města, zapojit určitou legendu, k tomu dodat dva sympatické mladé lidi a hle...máme z toho biják jako kráva. Ale co, on na to někdo do toho kina přijde... ()

sinom

mno...nebolo to az take hrozne. Napada ma prirovnanie k tohtorocnym Transformerom. Podobne v podstate priblbly pribeh, efekty v klidku u oboch, lenze Transformerov som videl v kine a zimomriavky som mal skoro furt, D-war samozrejme v kvalite jiné:) na pocitaci, co celkom znacne ubera na vyslednom efekte. Podobne tomu bolo aj u korejskeho Gwoemul,The Host.Ale u nas asi nemame na vyber.A u robotov ma bavili aj sceny mimo destrukcne akcne pasaze.Takze celkovo za 3, za inych podmienok mozno aj 4,viz Adrian... ()