Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

kaylin

Hned po několika minutách jsem musel uznale pokývat hlavou nad tím, jak povedené jsou v tomhle snímku triky. Jako vážně. Je to rádoby epické, ale právě ty triky celkem vynikají, a to i po sedmi letech, které uběhly od vypuštění téhle korejské podivnosti do světa. Film, který se chtěl svést na oblibě fantasy filmů a propojit je s moderním světem. Příběh je hloupý, herecké výkony ještě víc, vtipy se moc nepovedly snad až na jeden. Ale jo. Tohle je celkem klasické béčko, které můžu. Nic světoborného, ale ta hodina a půl mě nezabila. ()

dawe04

3/10 - Jak dokáže Korejec zmršit korejskou legendu - Béčkový název slibuje tuhý boj digitálních monster, který na pár minut skutečně nastane. Nicméně si režisér nevybral, zda točí poetickou fantasy (námět má skvělý filmový potenciál, krásná legenda!) nebo monster horor. Nevychází mu ani jedno, scény na sebe z nepochopitelných důvodů vůbec nenavazují, špatná režie i dialogy. Záchrana přichází na konci v podobě roztomilého čínského (korejského?) dráčka. ()

Diamant

Ľudia si myslia, že časy drakov sú už preč... Ale časy drakov práve nastávajú... Veľmi zaujímavá myšlienka, ktorá zaznieva hneď na začiatku filmu. Mocnosti dobra, ale aj zla sú tu a bojujú o každého človeka... A čas beží... A každý z nás sa svojím životom aktívne dennodenne zúčastňuje týchto "bitiek". Na ktorej strane som? Vo filme si môžeme všimnúť ako sa kresťanské pravdy vtelenia a vykúpenia - aspoň v náznakoch - dajú nájsť aj v starej východnej legende, či východnom náboženstve, ktoré má aj svoje nedostatky, napríklad neprijateľný a nelogický fenomén - reinkarnáciu. Boh vložil do každého človeka kompas na dobro... A v našej snahe bojovať po jeho boku nám pomáha, aj so svojimi anjelmi a svätými víťaziť nad diablom a jeho pomocníkmi. ĽUDIA SI MYSLIA, ŽE ČASY DRAKOV SÚ UŽ PREČ... ALE ČASY DRAKOV PRÁVE NASTÁVAJÚ... A nastáva aj čas krásnej hudby, či výborných leteckých záberov vo fantastickom dobrodružstve filmu. ()

maverick10

Myslim ze korejska legenda si zaslouzila vic, protoze potencial mela. Potencial, ktery byl utopeny ve snaze byt velkolepy a zaroven stylove akcni. Vcelku zajimavy pribeh byl rozmetan na prach naprostou nekoncepcnosti, nepripravenosti a nevyzralosti celeho realizacniho tymu, ktery se muze honosit maximalne reklamou na psi deodorant. Zaverecny souboj byl neprehledny a celou dobu jsem nevedel, zda vyhrava zly ci dobry drak a tak mi nezbyvalo, nez pockat az jak to dopadne. A to vsechno naprosto bez hudby. Smutne. ()

gumli

Je to príšerná hlúposť,ale veľmi zábavná.Väčšinou všetky filmy tohoto žánru sú hlúposti,ale niektoré z nich sú prekvapivo zábavné.Záleží na tom,čo chce divák práve v tejto chvíli pozerať.Celý film pôsobí veľmi smiešne,či už chcene alebo nechcene,na tom nezáleží.Ale ak nie je nič na práci a treba nejako zabiť čas,tak je to ten pravý.Stačí všetko čo je v tomto filme nelogické ignorovať a je to.Film je vhodný pre všetky vekové kategórie,takže dá sa pozerať aj ako rodinný film. ()

Chen

Na takový film se nemohu zlobit. Samozřejmě, že scénář kulhá na obě dvě nohy, herecké výkony jsou strojené, ale podobný pocit jsem měl u filmu naposledy, když jsem sledoval Nekonečný příběh. D-War má něco z něj, něco z Godzilly, Mumie, Tygra a draka, Pána prstenů a kapku (naštěstí malou) z Dračího doupěte. Je to film pro ty, kteří jsou i v dospělosti občas dětmi a doufají, že je čeká v životě větší vzrušení než, že se jim v kanceláři rozbije sešívačka. 70 % ()

Jango_Fett

Celá ta legenda co ve snímku je se mi zdá naprosto zbytečně komplikovaná a stupidní. Jako kdyby si autoři nevěděli rady s čím oreginálním přijít. Od kud se vůbec vzali ty velký hadi a dračí armáda? Proč je finální souboj v temné prostředí že není skoro poznat který had je který? A kde se to finále vůbec odehrává a jak se odtamtud hlavní hrdina dostane? Proč se celý film buď jen žvaní a nebo v jednom kuse utíká před obřím hadem? Proč jsem se u toho tak zoufale nudil? Zeptejte se pana režiséra. Nicméně film není taková sračka jak by se mohlo z tohoto komentáře zdát, triky jsou opravdu na zoufalé béčko celkem povedené. Bohužel děj je opravdu velice divný a mě vůbec nechytl. A osobně japonský draky moc nemusim. ()

Petoss1

Ostal som sklamaný, dúfal som že až taký nezmysel to nebude hoci čo sa dá čakať od Južnej Kórei. Uplne zle natočené, režiser asi nevedel čo má robiť a vlastne sa z toho chaosu nič urobiť nedá. Aspoň tie efekty no. 20% ()

Nach

Žádná sláva. Po trikové a akční stránce zajímavé a místy i propracované. Po příběhové slabota a herecké skoro nicota. Dračí války se snaží hrát na áčkový blockbuster, ale drhnou, skřípou, dřou se, jako rezavá, ozubená kolečka v nějakém stroji. Prostě ne a ne vtáhnout mě do děje. Vše je navíc okořeněno takovým množstvím logických chyb (od fyziky, po jednoduché otázky typu: Když had se pohybuje rychleji než jedoucí automobily, proč také hlavní hrdiny nechytne při první honičce), že většinu děje jsem si říkal, proč sakra nešlo udělat tohle a tamto v ten a onen určitý okamžik? Ve zkratce tedy mírné zklamání. Rozhodně se nejedná o film, který bych mohl vidět znovu. 50% ()

Crawler-D

Dost jsem se na D-War jako na ultrakruté béčko těšil, ale je to až moc špatně hloupé, aby to někdo mohl mít opravdu rád. Přitom trikově je film na dost dobré úrovni, aby ohromil, a ani mytologický základ není zase tak špatný. ()

TomikZlesa

Věřim, že kdyby Uwe Boll měl stejný rozpočet, tak točí právě takovýhle filmy. Naprosto toporní herci a dementní dialogy. Na druhou stranu celkem povedený efekty a vyborný konec kdy prti sobě bojují jednotlivé armády, tahle část se mi fakt líbila ! a konec souboje draku byl taky velmi slušný, díky efektům a občasnému zasmání 3*, víc ne. Pokud má nekdo potřebu film srovnávat s Geomulem, tak nevím, Geomul je v mnoha ohledech lepší a povedenější... ()

humanbeing

Podle běžných hollywoodských měřítek může být D-War považován za film velmi nízkých kvalit. Ať už z toho důvodu, že se zdaleka nedrží standardních hollywoodských postupů ve vyprávění nebo proto, že jeho hrdinové neodpovídají současné módě (třeba, že nehýří levnými hláškami). Pokud mu ale dáte šanci a vzpomenete si, u jakých filmů jste se kdysi bavili, je dost možné, že u D-Waru strávíte velmi příjemných devadesát minut. ()

C0r0ner

Jistě, že to je strašná blbost a amatéřina, ale to jsou vlastně jediná negativa tohoto filmu. Je to vtipný a akční výplach, který je dělaný přesně pro okamžiky, kdy člověk dokouká třeba Schindlerův seznam, případně chce ráno trochu příjemně vystřízlivět. Velmi jednoduchá zábava. 70% ()

Dannysek4U

Pohlazeni panum od pocitacu a velka facka scenaristovi, teda pokud tenhzle film vubec nejakyho mel. Dejove konina nakvadrat, jinak ale vizualne slusny, predevsim pak ve scenach huntovani mesta. ()

pakobylka

Dračí války ... nečekala jsem kdovíco, ale byla jsem zvědavá, jak se k danému námětu Korejci postavili ... a čím dračí tematiku obohatili. Jejich legenda není tak docela marná - bohužel zpracování je trestuhodně odbyté. Scénář je plytký, režie rutinní a herecké výkony tragické ... přičemž korejských herců a hereček si moc neužijete. Mytický had nevyhlíží nejhůř, leč jeho schopnosti jsou nevalné. Sice dokáže zdevastovat všechno, co se mu připlete do cesty, ale prakticky není v jeho silách chytit jednu ženskou - jakmile ji dostihne, soustředí se výhradně na provozování zvukových efektů a není schopný jakékoli kloudné akce, která by celou záležitost rychle a jednoduše vyřešila. Ale co ... je to chlap ... tak se nejspíš potřebuje za každou cenu předvést ... tím spíš, že na chytání své vyvolené má celou armádu. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Ovšem horlivost jeho stoupenců nezná mezí - je s podivem, že zmíněná kráska jejich válečné tažení přežije. A poslední poznámka: Nepochopila jsem, kde se vlastně vzalo to zajímavé místo, na němž se odehrává závěrečný dračí souboj ... možná jsem mírně natvrdlá, ale docela bych brala nějaké rámcové vysvětlení. Na druhou stranu jakékoli zdůvodnění by celkový dojem nikterak nevylepšilo ... 1,5* ()

Juto

Zdá sa, že všetky myšlienky smerovali do marketingu a žiadna do nevyspytateľne hrozného scenára. 1/10 ()