Dokumentární / Dobrodružný / Hudební

USA / Indonésie / Singapur / Thajsko / Keňa / Dánsko / Brazílie / Jordánsko / Spojené arabské emiráty / Saúdská Arábie / Jihoafrická republika / Itálie / Ghana / Egypt / Čína / Japonsko, 2011, 102 min

Ron Fricke

Ron Fricke

Dan Halsted

Poutavý průřez člověkografií, který dokáže být zajímavý v detailu a šikovně využívá kontrastů i souvislostí.(14.1.2013)

Myšlenkově nic převratného, ale vizuální zážitek nádherný.(27.12.2012)

Hudobno-vizuálny dokumentík, pre ktorý naozaj neviem nájsť vhodných slov. Jednoducho zobrazoval mnoho aspektov dnešného života, každý si v ňom určite nájde pasáže ktoré ho oslovia a bol to pekný film. ;)(28.5.2013)

Jako by si Ron Fricke oblékl supermanský ohoz a pootočil zeměkoulí o 180° .. zatímco jeho předchozí Baraka nám bytí na modré planetě ukazovala pohledem cestovatelského gurmána, tak v Samsaře se usměvavému filmovému průvodci s deštníkem ztrácíme a ocitáme se v technologicky odlišném světě nebo na špinavých předměstích, kam by se nikomu z nás nechtělo. Ale i v těch zaprášených, monotónních a leckdy i absurdních místech je pořád co objevovat ..(7.1.2014)

• Hem.m

Stejně jako Baraka, spousta náhodných obrazů, které jsou sice hezké, ale nedávají nějaký větší smysl. Zjednodušeně toto dílo je pro mě prázné, nemá v sobě nic.(22.3.2015)