Dokumentární / Dobrodružný / Hudební

USA / Indonésie / Singapur / Thajsko / Keňa / Dánsko / Brazílie / Jordánsko / Spojené arabské emiráty / Saúdská Arábie / Jihoafrická republika / Itálie / Ghana / Egypt / Čína / Japonsko, 2011, 102 min

Ron Fricke

Ron Fricke

Dan Halsted

Bizarní svět pro bizarní existenci. Vzpomínky na minulost, současnost a budoucnost. Buddhova vize pod stromem bódhi. Meditativně reflexivní mozaika pozemských forem. Baraka č.2.(30.1.2013)

Čeho si ve skutečnosti vážíme? Ničeho! Co pro nás znamená život na téhle krásné planetě? Nic extra! A co tu po sobě necháme? Bordel. Hodně silné okamžiky v životě lidí různých kultur a náboženství proložené nádhernými záběry přírody. Musím se přiznat, že v pasáži se zbraněmi jsem sotva dýchal...místo toho, abychom bojovali společně, bojujeme proti sobě..lidstvo si asi opravdu nezaslouží nic jiného, než vyhlazení..a kdo za to může?(5.1.2013)

Myšlenkově nic převratného, ale vizuální zážitek nádherný.(27.12.2012)

• joehot

Vizuálně strhující. Ale já tyhle angažované, západ strhávající kritiky prostě nežeru. Všechno nové je špatně? Všechno konzumní je špatně? Máme meditovat a přestat žrát? Pak by možná měli tvůrci odložit kamery a jít svá pokrytecká poselství vytesat do hliněných destiček.(26.9.2015)

Nějaké ty pocity to vyvolalo, což byl dle mého hlavní záměr tvůrce. Ale zdaleka nebyli tak silné, jako v Baraky. Za mě 60%(23.1.2013)