poster

Samsara

 • USA

  Samsara

 • Slovensko

  Samsara

 • Velká Británie

  Samsara

Dokumentární / Dobrodružný / Hudební

USA / Indonésie / Singapur / Thajsko / Keňa / Dánsko / Brazílie / Jordánsko / Spojené arabské emiráty / Saúdská Arábie / Jihoafrická republika / Itálie / Ghana / Egypt / Čína / Japonsko, 2011, 102 min

Režie:

Ron Fricke

Kamera:

Ron Fricke

Producenti:

Dan Halsted
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nascendi
  ***

  No, musím konštatovať, že sa ma žiadne väčšie nadšenie nezmocnilo. Miesta, obrazy aj forma už tu boli pred Samsarou. Bola možnosť poňať to inak a lepšie. Nepodarilo sa. Často išlo o vykrádanie a bolo to horšie. Dlhé zábery musia byť vyvážené atraktivitou snímaného objektu, inak nudia. A v tomto filme bolo nudy dosť. I keď na druhej strane je treba uznať, že mnohé krásne zábery som ešte nevidel. I keď by som si prial, aby bol celý film poskladaný z doposiaľ nevidených záberov. Ale to chcem asi mnoho.(1.8.2014)

 • rawen
  *****

  Téměř na úrovni zázračné Baraky. Už se nemůžu dočkat, až začnu sjíždět soundtrack. 9/10(13.1.2013)

 • René.girl
  ****

  Ideální odpočinkový film - prostě se jen koukejte a užívejte si ty úžasné záběry. 75%(9.1.2013)

 • dr.fish
  *****

  Majitelé HD televizorů nechť nastraží své receptory. Toto je film, který opravdu využije schopnosti domácích zobrazovačů na 100%. V porovnání s Barakou se asi nejedná o nějaký zásadnější průlom, ale obraz je fakt famózní, zvuk taky. Jak vidno, svět je nádherné místo, jen naučit vidět ho správnýma očima. 85%(8.9.2015)

 • slunicko2
  ***

  Slovy režiséra: a nonverbal guided meditation on birth, death, and rebirth aneb Krásná vznešená nuda. 1) Přiznávám a vyznávám, že se "obrázkové onanie" (komentátor mazic) dopouštím opakovaně a rád. Dlouho u toho však nevydržím, i Samsaru jsem zhlédl na dvakrát. Myslím si, že zvláště u filmů tohoto typu méně znamená více. Raději bych si po půlhodině říkal, škoda, přeškoda, že je to tak krátké, než abych se po filmu utrmáceně odpotácel s myšlenkou, že to bylo krásné, fakt krásné, ale trochu...jaké slovo použít...nudné? 2) Není sporu o nádherně působivé kameře ani o ušlechtilé duchovní náplni, tu by snad nepřehlédl ani slepý. Je však vznešená nuda méně nudná? 3) A tak mi největší potěšení působila snaha identifikovat natáčená místa, chrámy a kultury. Musím se pochlubit, že asi půlku z nich jsem navštívil...v tomto životě...a některé další navštívit hodlám...v tomto životě.(18.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace