Reklama

Reklama

První případ otřesného týrání dítěte, který prorazil hradbou mlčení veřejnosti, komentoval žalobce Leroy New slovy: "Tohle je ten nejodpornější zločin v historii státu Indiana." V působivém snímku Tommyho O'Havera si Catherine Keener zahrála zdánlivě obyčejnou ženu v domácnosti Gertrudu Baniszewskou, která ve sklepě svého domu vězní a mučí dospívající dívku v podání Ellen Page. Jejich postavy budou rezonovat v myslích diváků ještě dlouho poté, co zhasnou světla v sále. Jednu z rolí ve filmu také tvárnil Bradley Whitford. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (773)

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Příběh, který An American Crime vypráví, je tak silný, že ani forma běžné televizní inscenace by mu neubrala takřka nic na výsledné působivosti. V tomto filmu jde především o syžet, který je sám o sobě tak nosný a zároveň i naléhavý, že by veškeré narativní hrátky působily vrcholně samoúčelně, proto je jen dobře, že se tvůrci zřekli byť sebemenší vizuální i vypravěčské exhibice a soustředili se jen a pouze na příběh a jeho důvěryhodné podání, s čímž úzce souvisejí herecké výkony. Ellen Page je jako vždy excelentní a Catherine Keener v roli její mučící opatrovatelky podala, nebojím se říct, svůj životní výkon. Casting si zaslouží pochvalu i za obsazení zbylých dětských rolí (a že jich není málo), jelikož všechny postavy navzdory věku představitelů (a tím pádem i jejich nevelkým zkušenostem s herectvím) působí opravdu skutečně...takže nečekejte žádného toporného Camerona Bright ani přehrávající Dakotu Fanning. An American Crime, mimochodem rekonstrukce skutečných událostí (!!!), je jednou velkou bouří emocí, na jejímž konci vám zaručeně nebude nejlépe. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Nudně natočený film vycházející z nepopiratelně zajímavého a otřesného námětu. Tohle téma kdyby uchopil kvalitní filmový štáb, mohl to být hutný a citlivý snímek. Nedokážu pochopit to vysoké hodnocení. Nemůžu ocenit film, který je podprůměrný od scénáře, přes kameru, herecké výkony i režii, jen proto, že má výborný námět. Ale dvě hvězdičky si určitě zaslouží za to, že zvedl téma, o kterém je potřeba mluvit pořádně nahlas. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Tomuhle typu filmů říkám "nasrávačky". Kdykoliv sleduju nějaké zjevné bezpráví, kdy je lidská bytost ponižována (může to být i zvíře), krutě týrána a nenachází zastání, mám chuť skočit po hlavě do obrazovky a tam na druhé straně všechny surové hajzly skopat a seřezat na jednu vzlykající, o milost žadonící hromádku... a na tu naflusat (toto gesto pohrdání by bylo pravděpodobně poněkud devalvováno, až by mi kemr zůstal bimbat v prodlužující se slině na bradě). Jenže se nejmenuju Samara, neumím prolézat televizí a tak mi nezbývá, než bezmocně zatínat pěsti, drtit mezi zuby nadávky a utěšovat se, že je to jen film... což v tomhle případě nepomohlo, vzhledem k nálepce "podle skutečné události". Mohlo to být přibarvené, ale základní fakta zůstávají a k pocitu hrůzy naprosto stačí. Můj obvyklý cynismus včera večer dostal kopanec přímo na solar kozus, po dlouhé době jsem zas u nějakého filmu brečela jak čuramedánská plačka. 85% ()

Sysel_CZ 

všechny recenze uživatele

Celý tenhle Zločin si mě u sebe držel už od začátku opravdu podmanivou atmosférou, později přerůstající do brutálních rozměrů i intenzit. Samotné zpracování stačí na pět hvězdiček, čím mě ale filmek vážně dostal, je jedna scéna před koncem, kdy mě prostě po páteři přeběhla tlupa ledových trpaslíků a já věděl, že koukám na něco, co se jen tak netočí. Úžasně tísnivě natočené dílo. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Silné drama, které nepochybně vyžadovalo spoustu práce a příprav. Trošku pak mrzí drobné mezery ve scénáři, kdy není tak úplně přesvědčivě vysvětlené, proč se dívky třeba nepokusily utéct, přivolat pomoc, bránit se, stejně jako zůstalo nedovysvětlené, jakou psychickou anomálií trpěla ona matka. Nicméně i tak je to silná dávka negativních emocí, které v člověku film dokáže vybudit. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (11)

  • Catherine Keener nejprve odmítnula roli Gertrudy Baniszewski, ale když pak nemohla silný příběh dostat z hlavy, potkala se znovu s režisérem O´Haverem a s natáčením souhlasila (don corleone)
  • Film byl natočen podle skutečné události, která se stala v Indianě v roce 1965. (don corleone)
  • Film byl natáčen chronologicky, aby se herci dostali do děje a mohli prožívat příběh Sylvie. (don corleone)

Reklama

Reklama