Happens

Je mi blbě. Je mi špatně. Je mi zle ještě teď, když píšu tento komentář. Jsem proti trestu smrti, ale někdy - někdy - bych ho povolil tak moc. Modlil jsem se k bohu za každý střih do soudní síně. Film jsem přeskakoval při každé mučivě mučící scéně, ale i tak jsem noc nespal. Na takovou událost by se nemělo zapomenout, ale i tak...hnus... ()

Chrustyn

Velice silné a překvapivě povedené drama podle skutečné události ukazující, jak snadno se z lidí stávají zvířata. Výborné herecké výkony Ellen Page a hlavně odstrašující Catherine Keener jen umocňují atmosféru beznaděje, kterou prožívala hlavní hrdinka. Navíc si režisér na konec filmu schoval překvapení, které ještě více pomohlo silnému vyznění příběhu. ()

lola3121

K tomuto filmu jsem přišla jak slepý k houslím, původně jsem totiž hledala pro jednu mladou dámu filmy, kde hraje idol dívčích srdcí a pokojíčků Jeremy Sumpter. V tomto filmu má poměrně zanedbatelný štěk, proto nebyl slečnou uznán za hodna shlédnutí, já jsem však nepohrdla, aniž jsem věděla, do čeho jdu. Příběh je vyprávěn hlavní postavou, dívkou Sylvií, a přestože začíná v soudní síni, dlouho není jasné, co se vlastně stalo a kdo je za co souzen. Vše se dozvídáme postupně a vše také postupně nabývá obludnějších rozměrů až do překvapivého konce. Příběh natočený podle skutečné události, který určitě nebyl ojedinělý, a po „kauze Kuřim“ je jasné, že bohužel ani u nás. Jenom to zatím nikdo nenatočil. ()

mat.ilda

Takže, v mé mysli budou ještě dlouho rezonovat (jak praví distributor) maximálně pocity leklé ryby, přesně tak jsem prožívala tento příběh, který, ač inspirovaný skutečnou událostí, byl natolik liknavý, že mě ani nepobouřil. ()

Nettrass

Už to nechci vidět, bylo mi z toho hrozně. Týrání bezmocných je fakt největší hnus. Tu ženskou bych po 20 letech, pustil tak maximálně na záchod. ()

lillien

Depkoidní téma, to bezesporu. Než se ve finále něco začne řešit u soudu, tak se jeden dost navzteká. Ale nějak mě to netnulo tak, abych to nevstřebávala pouze jako nezúčastněný divák. Což by se u skutečného příběhu stávat nemělo. Mělo by vás to emocionálně rozsekat. Snad mě málo oslovila Ellen Page, zpracování, nevím. Prostě to ve mně zanechalo jen informativní stopu. Nedávno jsem si pouštěla Precious, film o tlusté černošce, co má za matku absolutní pizdu všech pizd, takže psychoteror a fyzické napadání dcery na denním pořádku. A protože Precious je chorobně obézní, vulgární a ošklivá teenagerka, s kterou lze jen obtížně sympatizovat, měla by na body zvítězit ještě dětsky nevinná Ellen Page. Její postava vás nemá čím srát. No a nepovedlo se. Precious jsem vypla po půlhodině. Ne, z důvodu, že by to bylo filmově nekoukatelné, ale z důvodu, že to překročilo hranici tolerance naservírované deprese. Tady bych naopak snesla i o dost víc. ()

Natascha

Občas stačí mít jako základ silnou událost, a pak už stačí jen přidat dobré herce a může vzniknout mírně nadprůměrný film. I s naprosto nevýraznou režií, která vás bez jakýchkoliv zbytečných a kudrlinek a zákrut provede zločinem tak odporným, že jen těžko uvěříte, že něco takového je vůbec možné. Stupňování celé situace je jen velmi pozvolné, což v tomto případě občas možná tlumí emocionální účinek, z některých vsuvek ze soudního líčení se možná taky dalo vyždímat víc. Aspoň American Crime ale nepůsobí jako drama, které vás násilím bude nutit k slzám. Catherine Keener hraje opravdu bezvadně - důkazem budiž fakt, že je mi většinou velmi sympatická, tady ve mě ale vyvolávala chuť jí jednu střelit. ()

VášaVF

Neuvěřitelný masakr. Jestli jste citlivější povahy, tak na tohle byste se asi dívat neměli. Hodně diváka zničí fakt, že se to opravdu stalo. Každopádně Ellen Page a Catherine Keener byly super. ()

Flego

Keď mi kamoška doporučila tento film, vôbec som netušil do čoho idem. Po pár minútach je zrejmý sociálny pretlak obyčajnej ženy v domácnosti s množstvom detí a ak sa k tomu pridajú dve cudzie, dráma je na svete. Príbeh napísal sám život, takže sa môžem len diviť, ako môže existovať žena, matka, ktorá je schopná niečoho podobného. Samotný film je umne delený medzi scénami zo súdnej siene a reálnym príbehom. Dokonale pracuje s emóciami, stupňuje tlak na diváka a ozaj som vďačný sám sebe, že som išiel do tohto filmu nepripravený. ()

honajz

Na můj vkus to vůbec nešlo pod kůži, nedozvěděli jsme se žádné pořádné psychologické motivace, zůstává spousta nezodpovězených otázek (třeba proč se holka nebránila), navíc je to celé hodně povrchně natočené. ()

Kmotr

V tomto filmu mi bylo nejvíce sympatické to, co jiným chybělo- zobrazení násilí. Ocenila jsem, že jsem konečně viděla film s touto tématokou, kde jsem nemusela do detailu sledovat pálení masa, hrátky s flaškou od Coca Coly nebo vyrývání písmenka po písmenku ostrou jehlou. Uvítala jsem tu snahu natočit snímek, který se neohání pouze litry krve, protože to doopravdy není nutné. Nejspíš nepatřím mezi ty, kteří potřebují více zobrazování násilí, aby se mohli vžít do hlavní role. Nicméně ani kvalitní herecké výkony a silný příběh podle pravdivé skutečnosti z Amerického zločinu neudělaly víc, jak průměný film. ()

rikitiki

Děsivé, otřesné, hrůzné. Ráda bych věřila, že výčitky svědomí mají takovou moc, že všechny zúčastněné sežraly za živa_______ Strašná studie o zlu v nás, která na příběhu jedné oběti vykresluje, jak mohl vzniknout a existovat nacismus. Když je vše dovoleno, když to okolí dokonce chce a vyžaduje, přidá se na vlně pocitu moci k trýznění, které dává pocit nadřazenosti, skoro každý (pamatujete Abu Ghraib?). ______ Film - a v tomto případě naprosto pochopitelně - pietně a realisticky zaznamenává, co se dělo (s jednou výjimkou, která nábízí divákovi nejdříve sladkou a potom velmi hořkou pilulku v jeho očekávání, jak by to mělo dopadnout). A také snad s ohledem na oběť nevykresluje její utrpení zcela úplně (viz. Wikipedia)______ Jasná je i odpověď na Sylviinu závěrečnou otázku, proč se to stalo a jaký to mělo smysl. Žádný. Zlo prostě docela často vítězí nad bezzbraností a nevinností. _____ Pokud věříme v boha, můžeme doufat v posmrtnou spravedlnost. Pokud ne, tak - v tomto případě - je tím dobrým v tom nepochopitelě strašlivém probuzení veřejného mínění, které snad v jedné zemi začalo více vnímat, co se děje za sousedním plotem.__________ P. S. Poznámka jen pro mě: tenhle film už nechci nikdy vidět. /6. 2. 12./ ()

poz3n

Dobrý film, který už ale nikdy nechci vidět. Momentálně si nevzpomínám, kdy bych, z hlediska lidského chování viděl odpornější film. K takovýmhle snímkům by se měly natáčet bonusové záběry, ve kterých hlavní hrdinka všechny ostatní krutě mučí a vracím jim všechno i s úroky. Fuj. 6,5/10 ()

TheEvilTwin

Týrání dětí je ve společnosti tabu a bohužel pro diváky je tomu tak i ve filmu a dosud se moc podobně laděných snímků v rámci společenské korektnosti a zachování morálky netočí. To je ale obrovská škoda, protože asi neexistuje lepší téma na emoční rozebrání diváka než právě toto. O to více mě zamrzí, že celý snímek je sice "true based" a ano, snaží se o emoční vyždímání co to jde, ale na mě je to zkrátka moc slabé. Pobuřující, nasírající, zajímavé a zvrácené? Jistě ano, ale ze všech čtyřech atributů bych si dokázal představit prostě kvantitativně více. Průměr. ()

GigaPudding

Ellen Page byla super jako obvykle a druhá půlka byla velmi silná, ale důvod proč tomu dáme čtyřku je ten, že zezačátku to bylo takový ospalý, což by tak úplně nevadilo, ale hlavně že se celou dobu snaží v divákovi budit soucit i s tím monstrem a všema okolo co se na tom podíleli a vytvářet dojem, že za to tak úplně nemůžou, což je fakt otrava. Vážně to kazí vyznění filmu, když v každé druhé scéně cpou do diváka, jak ona vlastně je vynervovaná z toho jak nemá peníze a blabla a ty děcka zase neví co dělají a podobně, jak kdyby to snad mělo nějak omluvit to co udělali. Obzvlášť divný to je, když jde o film podle skutečné události. ()

Othello

Ukázkový a nevkusný midcult, který zneužívá skutečnou tragédii k všednímu, prvoplánovému melodramatu, což jen dokazují pětihvězdičková hodnocení, které si tu v komentářích brousí své názory na trest smrti i fakt, že film měl být natočen už v roce 1990, ale nesouhlasila s tím jedna z obětí, takže až když ta v roce 2004 zemřela, začaly se vší citlivostí okamžitě přípravy na natáčení. Ten, nejenže není příliš dobře natočený, protože účel většiny scén, které mají pracovat s proměnami motivací postav by se dal popsat holou větou, ale hlavně lacině podkuřující šokovaným maloměštákům, jež se na filmy dívají od žehlicího prkna. Skutečné situace, jež svojí hrůzou nevyžadují žádného výrazného formálního vstupu, cukají kamerou a stříhají, aby nás to nevytrhlo úplně z gaučového pohodlí a ještě často mění interprety, z jejich pozice máme celé situace sledovat. Vůbec tomu nepomáhá ani ohlodání charakteru týraného děvčete na nafukovací oběť, protože postava Sylvie nemá jakoukoli osobnost, jenom vypadá nevinně, hezky a kutálí se po okolí obříma očima. Závěrečný podvod, který má asi stimulovat potřebu dopřát hrdince alespoň něco jako dobrý konec je nechutným podtržením všeho předchozího. No a bonus round je komentář Shadwella, který se snaží omluvit si podléhání kýči tím, že je to dobrý a odvážný člověk. Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha ()

Dharter

Veliké překvapení. Víc, než krásné. Ellen Page naprosto vynikající. Rok mi trvalo, než jsem se dostal k zhlédnutí tohoto filmu. A bylo to dobře; dočkal jsem se tematiky mého oblíbeného (po)smrtného života. Tuto tematiku v poslední době mám značně rád ve filmech, a vyhledávám. Dvě minuty jsem své neurity namáhal, abych úspěšně oddělil skutečnost a (po)smrtný život. Závěr filmu je skutečně excelentní, a Ellen Page coby třešnička na dortu (tedy kolotoči) je takovou nějakou analogií na lidstvo na clusteru Kosmické pavučiny z temné hmoty. Film ale vůbec není o posmrtném životě, nýbrž o ošklivém (sionistickém) problému. Realita může být za pomoci určitých lidí v určitém čase zkažena (nízké energie, snaha o pád meritokratistů do ovčanství). V tomto filmu se pracuje s dvěma skupinami lidí. Jedni horší a druzí lepší. Horší případ, tam to je jasné. Lepší případ však jen přehlíží, a do přímé akce se nepustí. _ _ _ Hodnotím vysokým hodnocením, protože kdybych se do nějaké takové skupiny dostal, pomohl bych té holce (Ellen Page) zcela rozhodně. Potěšila mě účast Hayley McFarland; v seriálu Anatomie lži to fláká, ale v tomto filmu hraje nejvíc dokonale. ✔ ()

veru_needy

Nevšímavost okolí. To je mnohdy jedna z mnoha příčin tragédií. Příběh, zpracovný v tomto snímku je inspirován skutečnými událostmi. Bohužel k nim dochází i dnes. A děje se to proto, že ostatní lidé jsou ke svému okolí nevšímaví a lhostejní. Hlavní postava příběhu byla postupně vystavována ukrutnostem v podobě ponižování, tělesných trestů a mučení. Nevšímavost okolí a účast více spolupachatelů vedla místo k osvobození ke smrti. Film je hodně drsný, je neskutečné co někteří lidé dokážou. Film ve mě vzbuzoval vlnu emocí, hlavně lítost, pobouření, hnus a celkově žádný příjemný pocit. Herecké výkony na jedničku, hlavně Ellen Page. Film myslím hodně poukazuje na mentalitu lidí, kteří jsou toho schopní. ()

mm13

Viac by som ocenil, keby to natočili v duchu talianskeho neorealizmu, koniec koncov je to ale americká história, tak nech si ju točia "po americky". Výsledkom je takto síce "len" film natočený na základe skutočných udalostí, nie ich rekonštrukcia, nutné však podotknúť, že film nadmieru vydarený. Pri mnohých scenách som si prial, aby som mohol písať o tom, aké je to všetko za vlasy pritiahnuté, hlúpe a ako málo sme sa dozvedeli o pohnútkach Gertrudy Baniszewskej, aké je to neskutočné. Ale ono sa to stalo, výpovede sú doslova citované a človek je často presne taký - iracionálny, citovo vyprahlý primitív, môžeš sa len klamať, že do neho vidíš. Štyri silné hviezdičky potom okrem výkonu (i keď až príliš peknučkej - preto ten povzdych v úvode komentu) Ellen Page stvrdzuje finále, ktoré sa s divákom nepekne, ale o to pôsobivejšie pohrá a nasadí celej tejto strašidelnosti korunu. ()